FacebookTwitterLinkedIn

Reklamy Social2Search

Známý též jako: Social2Search adware
Druh: Adware
Stupe poškození: Stední

Návod na odstranění Social2Search

Co je to Social2Search?

Social2Search se tváří jako legitimní aplikace, jež má údajně zlepšit uživatelské prohlížení internetu pomocí sdílení obsahu s přáteli. Jak sama uvádí "Social2Search Vám při Vašem vyhledávání ukáže, co sdíleli Vaši přátelé." Mnoho uživatelů se domnívá, že je tato funkce legitimní a užitečná, ve skutečnosti je nicméně třeba Social2Search klasifikovat jako potenciálně nevyžádaný program (PUP) a adware. Po skrytém proniknutí do systému bez souhlasu uživatele totiž následně Social2Search začne zobrazovat rušivou online reklamu a sledovat uživatelskou aktivitu na internetu.

Social2Search adware

Social2Search sice technicky vzato virus ani malware není, nicméně jeho chování může být pro některé uživatele nepřijatelné, neboť dochází ke sběru osobních informací, jako například URL navštívených internetových stránek, zobrazených stránkách, vyhledávaných výrazech, cookies, informacích o druhu prohlížeče, internetovém protokolu (IP) (zejména za účelem zjištění geografické polohy), poskytovatele internetového připojení, operačního systému, datu a času a dalších obdobných údajů. Jakkoliv se mnoho uživatelů domnívá, že tyto informace nejsou důležité, ve skutečnosti ze strany Social2Search dochází k jejich sdílení s dalšími třetími osobami, které je mohou následně zneužít ku svému prospěchu. V této souvislosti může dojít až k závažnému zásahu do soukromí či dokonce až ke krádeži totožnosti. Další nevýhodou přítomnosti Social2Search je zobrazování nevyžádané online reklamy. Tento PUP způsobuje zobrazování reklamních bannerů, vyskakovacích oken, kuponů a dalších reklamních sdělení. Tyto jsou zpravidla označovány jako 'Ads by Social2Search''Powered by Social2Search' nebo'Social2Search Ads'. Social2Search přitom k jejich zobrazování využívá tzv. "virtuální vrstvy". tj. tyto nepochází z uživatelem navštívených internetových stránek. Reklama třetích osob současně zakrývá obsah navštvívených internetových stránek, tj. prohlížení internetu značně znepříjemňuje. Současně dochází též k přesměrování na internetové stránky s nedůvěryhodným obsahem - kliknutí na takovéto odkazu proto může vést k dalším počítačovým nákazám. Domníváte-li se tudíž, že došlo k instalaci Social2Search do počítače bez Vašeho souhlasu, doporučujeme Vám jeho včasné odstranění.

Průzkumy ukazují, že Social2Search je obdobou Wajam. Současně je podobný dalším mnoha adwarovým aplikacím jako například FiziPop, Search Know a NextFlix. Veškerý tento adware slibuje zlepšení přidání nových užitečných funkcí, což je však ve své podstatě pouze zástěrka a způsob jak přimět uživatele k jejich instalaci. Skutečným důvodem jejich existence je totiž generovat zisk svým tvůrcům. Žádná z uvedených aplikací totiž žádnou skutečnou hodnotu z pohledu uživatelů nepředstavuje - tyto aplikace totiž obdobně jako Social2Search pouze shromažďují osobní údaje o uživatelích, způsobují nevyžádané přesměrovávání a způsobí zobrazování rušivé reklamy.

Jak se Social2Search dostal do mého počítače?

Social2Search je sice zdarma dostupný na svých oficiálních stránkách, nicméně v praxi se do počítačů dostává zejména díky klamavé marketingové strategii zvané jako "svazování", tj. skrytí instalace tohoto programu při instalaci jiného (zejména legitimního) softwaru. Mnoho uživatelů totiž při stahování a instalaci softwaru z internetu nevěnuje jednotlivým krokům dostatečnou pozornost. Tvůrci těchto potenciálně nevyžádaných programů jsou si toho samozřejmě dobře vědomi a proto se snaží instalaci těchto doplňkových programů skrýt, zejména prostřednictvím skrytí možností "Vlastního/Pokročilého" nastavení v průběhu procesu stahování/instalace. Přeskočení těchto kroků však může vést k nevědomé instalaci škodlivého softwaru.

Jak se instalaci potenciálně nevyžádaných aplikací vyhnout?

Prevence sestává ze dvou základních kroků. Zaprvé, nikdy při stahování a instalaci softwaru stahovaného z internetu nepospíchejte - pomocí možnosti "Pokročilého/Vlastního" nastavení pečlivě procházejte jednotlivé instalační kroky. Zadruhé, vždy odmítejte stažení či instalaci doplňkových programů, které Vám jsou při stahování či instalaci hlavního programu nabízeny.

Klamavé softwarové instalátory využívané při šíření adwaru Social2Search:

instalátor adwaru social2search příklad č. 2 Oficiální nastavení instalace adwaru Social2Search

Adwawre Social2Search způsobující zobrazování rušivé online reklamy (‘Powered by Social2Search’, ‘Special Offers. Ads powered by Social2Search’ a ‘Ads by Social2Search’):

social2search adware zobrazující reklamu 5 social2search adware zobrazující reklamu social2search adware zobrazující rušivou reklamu social2search adware zobrazující rušivou reklamu 3 social2search adware zobrazující rušivou reklamu 4

Rychlé menu:

Odstranění adwaru Social2Search:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

Odinstalování adwaru Social2Search pomocí Ovládacích panelů

V okně odebíraných programů, vyhledejte “Social2Search”, zvolte jej a klikněte na "Odinstalovat" nebo "Odebrat".

Po odinstalování potenciálně nevyžádaných programů, které způsobovaly zobrazování Social2Search reklam zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části. K provedené této kontroly můžete použít doporučovaný software pro odstranění malwaru.

▼ Stáhnout odstraňovač Social2Search adware

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění Social2Search adwaru z internetových prohlížečů:

Při provádění našeho průzkumu jsme zjistili, že Social2Search neinstaluje do Internet Exploreru, Google Chrome nebo Mozilla Firefox svá vlastní rozšíření, resp. byl svázán s jiným adwarem. V této souvislosti Vám proto doporučujeme odstranit z Vašich internetových prohlížečů veškerá potenciálně nevyžádaná rozšíření.

Video zobrazující postup pro odstranění potenciálně nevyžádaných prohlížečových rozšíření:

Internet Explorer logo Odstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění Social2Search reklam z Internet Explorer krok 1

Klikněte na ikonu "Nástroje"Internet Explorer options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". Najděte všechna nedávno instalovaná podezřelá rozšíření a klikněte na "Odstranit".

Odstranění Social2Search reklam z Internet Explorer krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na social2search adware přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logo Odstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění Social2Search reklam z Google Chrome krok 1

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádkůGoogle Chrome options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření". Najděte všechna nedávno nainstalovaná podezřelá rozšíření, zvolte je a přesuňte je do ikony odpadkového koše.

Odstranění Social2Search reklam z Google Chrome krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na social2search adware přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logo Odstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění Social2Search reklam z Mozilla Firefox krok 1

Klikněte na Firefox menu firefox menu icon (v pravém horním rohu okna), klikněte na "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a odstraňte veškeré nedávno nainstalované plug-iny.

Odstranění Social2Search reklam z Mozilla Firefox krok 2

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na social2search adware mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

odstranění adwaru ze safari krok 1 - přístup k Předvolbám

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby....

odstranění adwaru ze safari krok 2 - odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a klikněte na Odinstalovat.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari. V rozbalovacím menu následně vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

resetování safari krok 1

V otevřeném okně vyberte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

resetování safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí adwarový programNejčastěji adware nebo potenciálně nevyžádané aplikace pronikají do prohlížečů prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. Vezměte prosím na vědomí, že nejbezpečnějším zdrojem, ze kterého je možné software bezplatně stáhnout, jsou přímo internetové stránky tvůrce. Pro vyhnutí se instalaci adwaru se tak vyplatí být náležitě ostražitý, a to zejména při stahování a instalaci bezplatného softwaru. V instalačním procesu bezplatného programu volte možnosti vlastní nebo pokročilé instalace - tímto krokem umožníte odhalení veškerých potenciálně nevyžádaných aplikací, k jejichž instalaci by došlo současně s instalací Vámi zvoleného bezplatného programu.

Pomoc při odstraňování:
V případě, že se při odstraňování social2search adware z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:
V případě, že máte o social2search adware nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/9999-ads-by-social2search

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Odstranení Reklamy Social2Search resetováním prohlížece
Jak odinstalovat Reklamy Social2Search
QR kód
Social2Search adware QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění Social2Search adware reklam na Vašem mobilním zařízení.