FacebookTwitterLinkedIn

Přesměrování na searchinterneat-a.akamaihd.net

Známý též jako: searchinterneat-a.akamaihd.net prohlížeový pesmrováva
Stupe poškození: Stední

Návod na odstranění přesměrování na searchinterneat-a.akamaihd.net

Co je to searchinterneat-a.akamaihd.net?

Jak uvádějí tvůrci stránek, searchinterneat-a.akamanaihd.net je internetová stránka, která má zlepšit internetové vyhledávání pomocí zobrazování relevantních výsledků vyhledávání. V tomto kontextu se proto stránka může jevit jako legitimní, nicméně je třeba mít na paměti, že searchinterneat-a.akamanaihd.net se do prohlížečů dostává zejména pomocí klamavé instalace softwaru a upravuje tak nastavení prohlížeče bez vědomého souhlasu uživatele. Po proniknutí do systému přitom navíc dochází ke sledování aktivity uživatele na internetu.

Prohlížečový přesměrovávač searchinterneat-a.akamaihd.net

Zmiňované instalační programy následně přidělí prohlížečům Internet Explorer, Google Chrom a Mozilla Firefox výchozí vyhledávač a URL nově otevíraného okna searchinterneat-a-akamanaihd.net. Současně přitom dochází též k instalaci různých "pomocných objektů" (aplikací/prohlížečových rozšíření - v tomto případě Results Hub), jež uživateli brání vrátit provedené změny nastavení zpět. Ke všemu uvedenému dochází bez vědomého souhlasu uživatele, tj. dochází k neustálému přesměrovávání na stránky searchinterneat-a.akamanaihd.net, tj. k faktickému omezení vyhledávacích možností. Vezměte prosím na vědomí, že stránky searchinterneat-a.akamanaihd.net dále přesměrovávají na Yahoo.com (tj. legitimní internetový vyhledávač). Rovněž dochází k permanentnímu zaznamenávání uživatelské aktivity na internetu, tj. v uvedeném případě ke sběru dat o IP adressách, URL navštívených stránek, vyhledávaných slovech apod. přičemž tyto údaje jsou následně sdíleny s dalšími třetími osobami. Z některých z uvedených údajů přitom může dojít k rozpoznání Vaší totožnosti a tato skutečnost může být třetími osobami zneužita. Výše uvedené lze shrnout tak, že přítomnost přesměrovávacích aplikací ve Vašem počítači může vést k ohrožení Vašeho soukromí či až ke kráděži Vaší totožnosti. V tomto kontextu by proto mělo dojít k co nejrychlejší odinstalaci předmětného přesměrovávače.

Searchinterneat-a.akamanaihd.net je prakticky obdobou některých z dřívě šířených přesměrovávačů jako například www-searching.com, istartsurf.com a thesmartsearch.net. Společným znakem uvedených programů je to, že zatímco slibují různé užitečné funkce, fakticky mají pouze vyvolat Vaší představu o regulérním legitimním programu. Účelem těchto programů je přinést svým tvůrcům zisk - proto namísto slíbených funkcí předmětné aplikace způsobují nevyžádané přesměrování prohlížečů, shromažďují údaje o Vaší internetové aktivitě či případně zobrazují nevyžádanou online reklamu.

Jak došlo k instalaci searchinterneat-a.akamaihd.net do mého počítače?

Jak již bylo uvedeno výše, k šíření searchinterneat-a.akamanaihd.net dochází pomocí klamavé marketingové strategie zvané "svazování" - tj. skrytí instalace aplikace třetích stran při instalaci jiného softwaru/aplikace. Většina uživatelů totiž při stahování/instalaci programů nevěnuje jedntlivým krokům náležitou pozornost, čehož tvůrci takovýchto programů dokáží zneužít, když skrývají možnosti Vlastního/Pokročilého nastavení. Rychlé odklikávání či přeskakování dalších kroků instalace tudíž vede ve svém důsledku až k instalaci nevyžádaných škodlivých aplikací.

Jak se instalaci nevyžádaných škodlivých aplikací vyhnout?

Klíčem k bezpečnosti počítače je obezřetnost. Při stahování či instalaci softwaru nikdy nepospíchejte. Oba zmiňované procesy by přitom vždy měly být prováděny v režimu "Vlastního" nebo "Pokročilého" nastavení, resp. při důsledné analýze jednotlivého kroku. Současně vždy odmítejte nabídky na instalaci jakéhokoliv doplňovkého softwaru, neboť takto svázané programy bývají ve většině případů škodlivé.

Přesměrování prohlížeče na stránky searchinterneat-a.akamaihd.net po instalování SuperWeb adwaru:

přesměrování prohlížeče na searchinterneat-a.akamaihd.net

Snímek aplikace Results Hub přesměrovávající uživatele na stránky searchinterneat-a.akamaihd.net:

Klamavá adwarová aplikace Results Hub

Rychlé menu:

Odstranění přesměrovávače searchinterneat-a.akamaihd.net:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

Odstranění přesměrování na searchinterneat-a.akamaihd.net pomocí Ovládacích panelů

V okně odebíraných programů, vyhledejte veškeré podezřelé aplikace (jako například “Results Hub”), zvolte je a klikněte na "Odinstalovat" nebo "Odebrat".

Po odinstalování potenciálně nevyžádaných programů, které způsobovaly přesměrovávání Vašeho prohlížeče na internetové stránky searchinterneat-a.akamaihd.net, zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části. K provedené této kontroly můžete použít doporučovaný software pro odstranění malwaru.

▼ Stáhnout odstraňovač searchinterneat-a.akamaihd.net prohlížeový pesmrováva

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění přesměrování na searchinterneat-a.akamaihd.net z internetových prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění prohlížečových přesměrovávačů:

Internet Explorer logo Odstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění searchinterneat-a.akamaihd.net z rozšíření Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje"Internet Explorer options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". Najděte všechna nedávno instalovaná podezřelá rozšíření a klikněte na "Odstranit".

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky searchinterneat-a.akamaihd.net z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje"Internet Explorer options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Možnosti internetu", a v otevřeném okně odstraňte hxxp://searchinterneat-a.akamaihd.net a zadejte adresu preferované domény, která se má po každém spuštění Internet Exploreru otevřít. Při zadání about: blank se přitom otevře záložka prázdná.

Změna výchozího vyhledávače:

Odstranění nastavení výchozího vyhledávače searchinterneat-a.akamaihd.net z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje"Internet Explorer options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". V otevřeném okně označte "Poskytovatele vyhledávání", nastavte na "Google", "Bing" nebo na jiný preferovaný vyhledávač, jakožto Váš výchozí a následně odstraňte "Default".

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na searchinterneat-a.akamaihd.net prohlížeový pesmrováva přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logo Odstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění rozšíření searchinterneat-a.akamaihd.net z Google Chrome

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádkůGoogle Chrome options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření". Najděte všechna nedávno nainstalovaná podezřelá rozšíření, zvolte je a přesuňte je do ikony odpadkového koše.

Změna domovské stránky:

Removing searchinterneat-a.akamaihd.net from Google Chrome homepage

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádkůGoogle Chrome options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení". V sekci "Při spuštění" klikněte na "nastavit stránky", najeďte myší nad hxxp://searchinterneat-a.akamaihd.net a zaškrtněte X. Nyní již můžete přidat Vámi preferovanou internetovou adresu jako domovskou stránku.

 

Změna výchozího vyhledávače:

Removing searchinterneat-a.akamaihd.net from Google Chrome default search engine

Pro změnu Vašeho výchozího vyhledávače v Google Chrome: Klikněte v Chrome menu na ikonu řádkůGoogle Chrome options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení" a klikněte na "Spravovat vyhledávače...", odstraňte "searchinterneat-a.akamaihd.net" a přidejte vyhledávač Vámi preferovaný.

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na searchinterneat-a.akamaihd.net prohlížeový pesmrováva přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logo Odstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění rozšíření searchinterneat-a.akamaihd.net z Mozilla Firefox

Klikněte na Firefox menu firefox menu icon (v pravém horním rohu okna), klikněte na "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a odstraňte "Results Hub" (a další nedávno nainstalované plug-iny).

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky searchinterneat-a.akamaihd.net z Mozilla Firefox

Pro obnovu Vaší domovské stránky, klikněte ve Firefox menu na ikonu řádkyfirefox menu icon(v pravém horním rohu hlavního okna) a zvolte "Možnosti", v otevřeném okně smažte hxxp://searchinterneat-a.akamaihd.net a zadejte preferovanou doménu.

 

Změna výchozího vyhledávače:

Odstranění nastavení výchozího vyhledávače searchinterneat-a.akamaihd.net z Mozilla Firefox

V řádku pro zadávání URL, napište about:config a stiskněte Enter.

Klikněte na "Slibuji, budu opatrný!".

Ve vyhledávacím filtru nahoře zadejte: "searchinterneat-a.akamaihd.net"

Klikněte pravým tlačítkem na nalezené výsledky a zvolte "Obnovit" pro změnu na výchozí nastavení.

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na searchinterneat-a.akamaihd.net prohlížeový pesmrováva mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 1 - přístup k nastavení

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby...

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 2 - Odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a odinstalujte je.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok step 3 - změna domovské stránky

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Obecné a ujistěte se, že uvedená internetová adresa koresponduje s URL Vámi preferované domovské stránky; v případě, že byla modifikována prohlížečovým přesměrovávačem - změňte ji.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 4 - změna výchozího internetového vyhledávače

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Hledat a ujistěte se, že je zde zvolen Vámi preferovaný internetový vyhledávač.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a následně v rozbalovacím menu vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

obnovení safari krok 1

V otevřeném okně zvolte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

obnovení safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí prohlížečový přesměrovávačProhlížečový přesměrovávač je druhem adwaru, který mění nastavení internetového prohlížeče tak, že upraví nastavení domovské stránky a výchozího vyhledávače na nevyžádanou internetovou stránku. Nejčastěji tento adware proniká do operačního systému prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. V případě, že stahování programu probíhá prostřednictvím stahovacího klienta, ujistěte se, že jste zvolili možnost neinstalovat nabízené doplňkové panely nástrojů nebo aplikace měnící nastavení domovské stránky internetového prohlížeče nebo jeho vyhledávače. 

Pomoc při odstraňování:

V případě, že se při odstraňování searchinterneat-a.akamaihd.net prohlížeový pesmrováva z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:

V případě, že máte o searchinterneat-a.akamaihd.net prohlížeový pesmrováva nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/9454-searchinterneat-a-akamaihd-net-redirect

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Odstranení Přesměrování na searchinterneat-a.akamaihd.net resetováním prohlížece
Jak odinstalovat Přesměrování na searchinterneat-a.akamaihd.net
QR kód
searchinterneat-a.akamaihd.net prohlížeový pesmrováva QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění searchinterneat-a.akamaihd.net prohlížeový pesmrováva reklam na Vašem mobilním zařízení.