FacebookTwitterLinkedIn

DNS Unlocker Adware

Známý též jako: DNS-Unlocker reklamy
Druh: Adware
Stupe poškození: Stední

Návod na odstranění DNS Unlocker

Co je to DNS Unlocker?

Aplikace DNS Unlocker má uživatelům údajně umožnit přístup na blokované internetové stránky, nicméně fakticky je třeba ji klasifikovat jakožto adware a potenciálně nevyžádané program (PUP). Pro její šíření přitom tvůrci využívají klamavé marketingové metody zvané svazování, tj. DNS Unlocker je časti přidružen k jiným zdarma dostupným aplikacím na stránkách pro bezplatné stahování programů. Mnoho uživatelů přitom při stahování a instalaci programů nevěnuje jednotlivým krokům dostatečnou pozornost - čehož dokáží kyberzločinci využít ku svému prospěchu. DNS Unlocker následně proniká do oblíbených internetových prohlížečů (Internet Explorer, Google Chrome a Mozilla Firefox) a generuje rušivou online reklmau. Adwarové aplikace (včetně DNS Unlocker) zobrazují reklamní sdělení pomocí virtuální vrstvy, na které je inzerován obsah třetích stran. K zobrazování reklamních sdělení dochází nezřídka i v otevírání vyskakovacích či nových záložek a oken. Reklamy zobrazované DNS Unlocker (banner, pop-up okna, video, kupovy, nabídky k instaci jiného softwaru) mohou vést až k vysoce rizikovým počítačovým infekcím a v tomto ohledu byste pro na neznámá či podezřelá reklamní sdělení neměli klikat.

dns unlocker adware

Jako každý adware i DNS Unlocker shromažďuje informace o aktivitě uživatele na internetu. Jakkoliv zásady ochrany soukromí většiny adwarových aplikací uvádí, že ke sběru osobních údaj docházet nebude, opak je pravdou. Zmiňované shromažďované informace přitom zahrnují údaje o IP adresách, geografické poloze, údajích o prohlížení (navštívené stránky, vyhledávané výrazy, historii prohlížení, cache, uložená hesla apod.), stisknuté klávesy na klávesnici (například za účelem zjištění údajů o kreditní kartě). Takto získaná data jsou přitom následně odesílána na servery tvůrců programů a sdílena s třetími osobami. Existuje proto nemalé riziko, že takto shromážděné údaje budou sdíleny s kybernetickými zločinci, tj. v důsledku může dojít k ohrožení Vašeho soukromí či dokonce až ke kráděži totožnosti. Z tohoto důvodu se proto doporučuje adwarové aplikace jako DNS Unlocker ze systému bezodkladně odstranit. 

DNS Unlocker je obdobou CloudScout adwaru. Kromě toto existuje celá řada dalších PUP s obdobnými vlasnostmi a funkcemi jako jsou například PriceFountain, BaselineTV Media Manager, thirteen degrees a Application Nation. Společných jmenovatelem těchto programů je, že jakkoliv slibují užitečné funkce, jejich skutečným účelem je pouze přinést jejich tvůrcům zisk ze zobrazování nevyžádané reklamy a sdílení shromážděných osobních údajů - jejich skutečná hodnota je proto takřka nulová. K šíření adware jako například právě DNS Unlockeru dochází nejčastěji prostřednictvím stahování freewaru z webových stránek jako download.com, soft32.com, softonic.com, apod. Předmětné internetové stránky přitom pro správu stahování a instalace využívají malé stahovací aplikace (zvané též jako "instalátory" či "správci stahování", "stahovací klienti" atd.). Jakkoliv tyto stahovací aplikace slibují ulehčení procesu stahování a instalace, praktickým důsledkem je, že současně s instalací záměrně stahovaného programu nabídnou i instalaci doplňkové aplikace či prohlížečového rozšíření, o kterém nadto zpravidla uvádí, že zaručeně neobsahuje viry a je naprosto důvěryhodné; ve skutečnosti však může vést k adwarové nebo malwarové nákaze. V této souvislosti byste proto měli jakékoliv nabídky na instalaci doplňkových aplikací vždy odmítat. V případě, že jste již DNS Unlocker do svého systému instalovali, postupujte pro jeho odstranění podle níže uvedených pokynů.

Jak došlo k instalaci DNS Unlockeru do mého počítače?

DNS Unlocker pro své šíření využívá klamavé, avšak zároveň velmi efektivní marketingové strategie zvané "svazování" (instaluje se do počítače společně s jiným, záměrně instalovaným softwarem), neboť dochází k instalaci do internetových prohlížečů bez vědomého souhlasu uživatele. Při instalačním procesu totiž dochází ke skrytí možnosti "Vlastního" nebo "Pokročilého" nastavení, v důsledku čehož dochází k přeskočení jednotlivých instalačních kroků, ve kterých by Vám jinak byly zobrazeny "svazované" programy, jejichž instalaci byste za normálních okolností odmítnuli.

Jak se instalaci nevyžádaných škodlivých aplikací vyhnout?

Při stahování či instalaci freewaru vždy věnujte jednotlivým krokům náležitou pozornost. Odmítejte možnost stažení/instalace jakýchkoliv neznámých aplikací. Oba zmiňované procesy by přitom vždy měly být prováděny v režimu "Vlastního" nebo "Pokročilého" nastavení. Při instalaci programu nepospíchejte, neboť v opačném případě může dojít k instalaci potenciálně nevyžádaného programu bez Vašeho vědomého souhlasu.

Klamavé bezplatné softwarové instalátory využívané k šíření adwaru DNS Unlocker:

Příklad instalátoru adwaru dns unlocker 9 Příklad instalátoru adwaru dns unlocker 8 Příklad instalátoru adwaru dns unlocker 7 Příklad instalátoru adwaru dns unlocker 6 Příklad instalátoru adwaru dns unlocker 5 Příklad instalátoru adwaru dns unlocker 4 Příklad instalátoru adwaru dns unlocker 3 Příklad instalátoru adwaru dns unlocker 2 Příklad instalátoru adwaru dns unlocker

Snímek aplikace DNS Unlocker:

aplikace dns unlocker

DNS Unlocker adware zobrazující rušivou online reklamu ('Ads by DNSUnlocker' nebo 'Ads by DNS-Unlocker'):

reklamy dns-unlocker příklad č. 8 reklamy dns-unlocker příklad č. 7 Ads by DNSUnlocker příklad č. 6 reklamy dns-unlocker příklad č. 5 dns-unlocker generující rušivou online reklamu dns-unlocker generující rušivou online reklamu příklad č. 2 dns-unlocker generující rušivou online reklamu příklad č. 3 dns-unlocker generující rušivou online reklamu příklad č. 4

Rychlé menu:

Odstranění adwaru DNS Unlocker:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

Odinstalování adwaru DNS Unlocker pomocí Ovládacích panelů

V okně odebíraných programů, vyhledejte "DNS Unlocker version 1.3", zvolte je a klikněte na "Odinstalovat" nebo "Odebrat".

Po odinstalování potenciálně nevyžádaných programů, které způsobovaly zobrazovíní DNS Unlocker reklam zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části. K provedené této kontroly můžete použít doporučovaný software pro odstranění malwaru.

▼ Stáhnout odstraňovač DNS-Unlocker reklamy

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění adwaru DNS Unlocker z internetových prohlížečů:

Při provádění našeho průzkumu jsme zjistili, že DNS Unlocker neinstaluje do Internet Exploreru, Google Chrome nebo Mozilla Firefox svá vlastní rozšíření, resp. byl svázán s jiným adwarem. V této souvislosti Vám proto doporučujeme odstranit z Vašich internetových prohlížečů veškerá potenciálně nevyžádaná rozšíření.

Video zobrazující postup pro odstranění potenciálně nevyžádaných prohlížečových rozšíření:

Internet Explorer logo Odstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění DNS Unlocker reklam z Internet Exploreru krok 1

Klikněte na ikonu "Nástroje"Internet Explorer options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". Najděte všechna nedávno instalovaná podezřelá rozšíření a klikněte na "Odstranit".Odstranění DNS Unlocker reklam z Internet Exploreru krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na dns-unlocker reklamy přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logo Odstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění DNS Unlocker reklam z Google Chrome krok 1

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádkůGoogle Chrome options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření". Najděte všechna nedávno nainstalovaná podezřelá rozšíření, zvolte je a přesuňte je do ikony odpadkového koše.Odstranění DNS Unlocker reklam z Google Chrome krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na dns-unlocker reklamy přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logo Odstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění DNS Unlocker reklam z Mozilla Firefox krok 1

Klikněte na Firefox menu firefox menu icon (v pravém horním rohu okna), klikněte na "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a odstraňte veškeré nedávno nainstalované potenciálně nevyžádané plug-iny.

Odstranění DNS Unlocker reklam z Mozilla Firefox krok 2

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na dns-unlocker reklamy mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

odstranění adwaru ze safari krok 1 - přístup k Předvolbám

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby....

odstranění adwaru ze safari krok 2 - odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a klikněte na Odinstalovat.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari. V rozbalovacím menu následně vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

resetování safari krok 1

V otevřeném okně vyberte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

resetování safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí adwarový programNejčastěji adware nebo potenciálně nevyžádané aplikace pronikají do prohlížečů prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. Vezměte prosím na vědomí, že nejbezpečnějším zdrojem, ze kterého je možné software bezplatně stáhnout, jsou přímo internetové stránky tvůrce. Pro vyhnutí se instalaci adwaru se tak vyplatí být náležitě ostražitý, a to zejména při stahování a instalaci bezplatného softwaru. V instalačním procesu bezplatného programu volte možnosti vlastní nebo pokročilé instalace - tímto krokem umožníte odhalení veškerých potenciálně nevyžádaných aplikací, k jejichž instalaci by došlo současně s instalací Vámi zvoleného bezplatného programu.

Pomoc při odstraňování:
V případě, že se při odstraňování dns-unlocker reklamy z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:
V případě, že máte o dns-unlocker reklamy nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/9079-dns-unlocker-adware

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Odstranení DNS Unlocker Adware resetováním prohlížece
Jak odinstalovat DNS Unlocker Adware
QR kód
DNS-Unlocker reklamy QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění DNS-Unlocker reklamy reklam na Vašem mobilním zařízení.