FacebookTwitterLinkedIn

eFast_Browser reklamy

Známý též jako: eFast Browser adware
Druh: Adware
Stupe poškození: Stední

Návod na odstranění eFast Browser

Co je to eFast Browser?

Tvůrci eFast Browser uvádějí, že se jedná o legitimní prohlížeč vycházející z Chrome, který vylepšuje prohlížení internetu zobrazováním přesnějších výsledků, nabízením slevových kuponů a akcí dostupných na rozličných nákupních stránkách apod. Těmito falešnými sliby se snaží tvůrci programu navodit dojem, že je eFast Browser skutečnou plnohodnotnou aplikací. Je však třeba mít na zřeteli, že program způsobuje generování rušivé online reklamy a sleduje a zaznamenává aktivitu uživatele na internetu. Z těchto důvodů je proto třeba eFast Browser kategorizovat jako adware a jako potenciálně nevyžádanou aplikace, neboť k jejímu proniknutí do systému dochází zpravidla bez nutného souhlasu uživatele.

eFast Browser adware

Tento adware má na svědomí neustálé zobrazování vyskakující, kuponové, ve výsledcích vyhledávání a další obdobné reklamy. Uživatele zpravidla přesměrovává na internetové obchody nebo na stránky vybraných prodejců, jsou však rovněž známy případy, kdy došlo k přesměrování na škodlivé, resp. nebezpečné stránky, přičemž kliknutí na některý z odkazů v této souvislosti může způsobit další adwarovou nebo malwarovou nákazu počítače. Kromě toho eFast Browser pro generování reklamních sdělení využívá tzv. "virtuální vrstvy", samotný obsah reklamních sdělení tedy z navštívených stránek ani nepochází; nadto zobrazované reklamy překrývají samotný obsah uživatelem otevíraných stránek. eFast Browser dále shromažďuje informace o prohlížení internetu, díky nimž je možné zjistit totožnost uživatele. Tyto údaje jsou přitom následně sdíleny s třetími osobami, které je mohou dále používat, resp. zneužívat ke vlastním výdělečným účelům. Z tohoto důvodu proto instalace eFast Browser do počítače může vést k vážnému ohrožení soukromí uživatele nebo dokonce ke krádeži totožnosti. V této souvislosti se proto doporučuje tento potenciálně nevyžádaný program z počítače bezodkladně odstranit.

eFast Browser je velmi podobný aplikacím jako Unico Browser, CrossBrowse, Tortuga, BoBrowser a MyBrowser. Jejich společným jmenovatelem je, že se tváří jako plnohodnotné výrobky, které mají zlepšit funkčnost prohlížení internetu, nicméně žádná z nich reálně tento účel neplní. Adwarové aplikace jako eFast Browser jsou totiž vytvořeny k tomu, aby generovaly svým tvůrcům zisk, proto namísto slibovaných užitečných funkcí způsobují prakticky jen generování rušivé online reklamy (prostřednictvím reklamního modelu 'Pay Per Click’ [PPC]), a shromažďování osobních údajů uživatele (jež jsou následně prodány třetím stranám).

Jak se eFast Browser dostal do mého počítače?

eFast Browser se šíří zpravidla pomocí "svázaného" (obvykle bezplatného) softwaru. Uživatelé totiž neočekávají, že by k jim staženému programu mohl být přidán ještě další program či aplikace, čehož využívají tvůrci instalačních programů a proto bývají možnosti "Vlastní" či "Pokročilé" instalace buď skryta nebo přinejmenším upozaděna. Uživatelé, kteří jsou při instalačním procesu neopatrní a pouze automaticky rychle odklikávají pokračování k dalšímu kroku tak tímto způsobem zpravidla schválí i instalaci potenciálně nevyžádaného programu. Tímto způsobem však vystavují riziku nákazy sebe i svůj počítač.

Jak se instalaci potenciálně nevyžádaných aplikací vyhnout?

Zabránění instalaci adwarových aplikací zahrnuje dva kroky. Zaprvé, při stahování a instalaci softwaru zbytečně nepospíchejte - používejte možnosti instalace "Vlastní" nebo "Pokročilé", a vždy se před pokračováním k dalšímu kroku důkladně seznamte s krokem stávajícím. Zadruhé, instalaci všech doplňkově nabízených aplikací je možné odmítnout, přičemž vzhledem k tomu se jedná zpravidla o software škodlivý, neměl by se tento do počítače vůbec dostat.

Klamavé instalátory bezplatného softwaru užívané pro šíření adwaru eFast Browser:

instalátor efast browser adwaru příklad 2 Klamavý instalátor užívaný pro šíření eFast Browser adwaru

Snímky aplikace eFast Browser:

Klamavá adwarová aplikace eFast Browser

eFast Browser generující rušivou online reklamu:

eFast Browser generující rušivou vyskakující reklamu (příklad č. 1) eFast Browser generující rušivou vyskakující reklamu (příklad č. 2) eFast Browser generující rušivou vyskakující reklamu (příklad č. 3) eFast Browser generující rušivou vyskakující reklamu (příklad č. 4) eFast Browser generující rušivou kuponovou reklamu eFast Browser generující reklamu ve výsledcích vyhledávání

 

Rychlé menu:

Odstranění adwaru eFast Browser:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

Odinstalování eFast Browser adwaru pomocí Ovládacích panelů

V okně odebíraných programů, vyhledejte "eFast 000.110010107", zvolte je a klikněte na "Odinstalovat" nebo "Odebrat".

Po odinstalování potenciálně nevyžádaných programů, které způsobovaly zobrazování eFast Browser reklam, zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části. K provedené této kontroly můžete použít doporučovaný software pro odstranění malwaru.

▼ Stáhnout odstraňovač eFast Browser adware

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění adwaru eFast Browser z internetových prohlížečů:

Při provádění našeho šetření bylo zjištěno, že eFast browser do Internet Exploreru, Google Chrome, nebo Mozilla Firefox svá rozšíření neinstaluje, neboť je svázán s jiným adwarem. V této souvislosti se proto doporučuje z internetových prohlížečů odstranit veškerá potenciálně nevyžádaná rozšíření.

Video zobrazující postup pro odstranění prohlížečových doplňků:

Internet Explorer logoOdstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění eFast Browser reklam z Internet Exploreru krok 1

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". Najděte veškerá nedávno nainstalovaná podezřelá rozšíření a klikněte na "Odstranit".

Odstranění eFast Browser reklam z Internet Exploreru krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na efast browser adware přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logoOdstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění eFast Browser reklam z Google Chrome krok 1

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření". Najděte všechna nedávno nainstalováná podezřelá rozšíření, zvolte je a přesuňte jej do ikony odpadkového koše.

Odstranění eFast Browser reklam z Google Chrome krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na efast browser adware přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logoOdstranění škodlivých plug-inů z Mozilla Firefox:

Odstranění eFast Browser reklam z Mozilla Firefox krok 1

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) zvolte "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a odeberte veškerá nedávno nainstalovaná podezřelá rozšíření.

Odstranění eFast Browser reklam z Mozilla Firefox krok 2

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na efast browser adware mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

odstranění adwaru ze safari krok 1 - přístup k Předvolbám

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby....

odstranění adwaru ze safari krok 2 - odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a klikněte na Odinstalovat.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari. V rozbalovacím menu následně vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

resetování safari krok 1

V otevřeném okně vyberte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

resetování safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí adwarový programNejčastěji adware nebo potenciálně nevyžádané aplikace pronikají do prohlížečů prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. Vezměte prosím na vědomí, že nejbezpečnějším zdrojem, ze kterého je možné software bezplatně stáhnout, jsou přímo internetové stránky tvůrce. Pro vyhnutí se instalaci adwaru se tak vyplatí být náležitě ostražitý, a to zejména při stahování a instalaci bezplatného softwaru. V instalačním procesu bezplatného programu volte možnosti vlastní nebo pokročilé instalace - tímto krokem umožníte odhalení veškerých potenciálně nevyžádaných aplikací, k jejichž instalaci by došlo současně s instalací Vámi zvoleného bezplatného programu.

Pomoc při odstraňování:
V případě, že se při odstraňování efast browser adware z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:
V případě, že máte o efast browser adware nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/9480-ads-by-efast-browser

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Odstranení eFast_Browser reklamy resetováním prohlížece
Jak odinstalovat eFast_Browser reklamy
QR kód
eFast Browser adware QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění eFast Browser adware reklam na Vašem mobilním zařízení.