FacebookTwitterLinkedIn

Přesměrování na search.yahoo.com

Známý též jako: Search.yahoo.com prohlížeový pesmrováva
Stupe poškození: Stední

Návod na odstranění přesměrování na search.yahoo.com

Co je to search.yahoo.com?

Search.yahoo.com je oblíbená internetová stránka, používaná jako domovská stránka prohlížeče nebo jako výchozí internetový vyhledávač. V nedávné době se stala cílem internetových podvodníků a programů (především od společnosti Spigot Inc,) v důsledku čehož dochází k přesměrování na zmiňované stránky bez nutného souhlasu uživatele. Děje se tak přitom zejména pomocí klamavé marketingové strategie zvané jako "svazování", kdy při instalaci aplikace třetího subjektu do počítače dochází zároveň k instalaci dalšího nevyžádaného programu. Tímto způsobem jsou internetové prohlížeče (Internet Explorer, Google Chrome a Mozilla Firefox) zasaženy, bez toho, aniž by dal k jakékoliv změně uživatel svůj souhlas. Do úspěšném dokončení instalace prohlížeč následně změní URL nové záložky, domovskou stránku a výchozí vyhledávač na search.yahoo.com. Kromě toho další současně instalované aplikace, označované jako "pomocné objekty" znemožní možnost provedené změny vrátit zpět. Uvedená stránka je přitom svazována nejčastěji s aplikacemi dostupnými na stránkách s freewarovými programy.

přesměrování search.yahoo.com

Internetové stránky nabízející bezplatné stahování programů jako například download.com, soft32.com či mnohé další zpravidla financují svůj provoz a služby pomocí malých programů, zvaných "správci stahování", které společně se stahovaným softwarem nenápadně nabízejí též instalaci dalších doplňkových aplikací. Jakkoliv jsou veškeré tyto aplikace označovány jako "100 % důvěryhodné" apod., neopatrná instalace může vést k infikování systému adwarem nebo malwarem. Tyto škodlivé aplikace náledně generují rušivou reklamu a/nebo shromažďují informace, které jsou poskytovány třetím osobám. Takovéto činnosti přitom mohou vést k dalšímu ohrožení počítače nákazami nebo ke krádeži totožnost. Jakkoliv jsou stránky search.yahoo.com sami o sobě legitimní, bývají s aplikacemi třetích stran nezřídka svazovány. V této souvislosti se proto doporučuje přesměrování prohlížeče ze systému odstranit.

Kromě přesměrování na stránky search.yahoo.com se vyskytují též další obdobné stránky, jako například i-search.us.com, searchult.com, dregol.com a palikan.com - ačkoliv jsou tyto prezentovány jako legitimní vyhledávače, ve skutečnosti jimi zobrazované výsledky vyhledávání mohou odkazovat na různé škodlivé stránky. Pro vyhnutí se instalaci aplikací, způsobujících nevyžádané přesměrování prohlížeče proto buďte ostražití zejména při stahování bezplatně dostupného softwaru z internetu a nikdy nepřijímejte nabídky na instalaci aplikací třetích osob. Kromě toho při instalaci staženého programu vybírejte možnost "Vlastní" nebo "Pokročilé" instalace, neboť jen takovýmto způsobem zpravidla odtajníte veškeré instalované aplikace, tj. jejich instalaci do systému tak poté můžete snadno odmítnout. V případě, že Vás prohlížeč na stránky search.yahoo.com bez Vašeho souhlasu přesměrovává, pro vyřešení předmětného problému postupujte podle následující příručky a pokynů.

Klamavé softwarové instalátory užívané pro šíření přesměrování na stránky search.yahoo.com:

Přesměrování prohlížeče na search.yahoo.com příklad 6 Přesměrování prohlížeče na search.yahoo.com příklad 5 Přesměrování prohlížeče na search.yahoo.com příklad 4 Přesměrování prohlížeče na search.yahoo.com Přesměrování prohlížeče na search.yahoo.com příklad instalátoru Přesměrování prohlížeče na search.yahoo.com příklad instalátoru

Rychlé menu:

Odstranění přesměrování prohlížeče na search.yahoo.com:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

Odinstalování přesměrování na search.yahoo.com pomocí Ovládacích panelů

V okně odebíraných programů, vyhledejte “Search Provided by Yahoo” a všechny nedávno nainstalované potenciálně nevyžádané aplikace, zvolte je a klikněte na "Odinstalovat" nebo "Odebrat".

Po odinstalování potenciálně nevyžádaných programů, které způsobovaly přesměrovávání Vašeho prohlížeče na internetové stránky search.yahoo.com, zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části. K provedené této kontroly můžete použít doporučovaný software pro odstranění malwaru.

▼ Stáhnout odstraňovač Search.yahoo.com prohlížeový pesmrováva

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění přesměrování na search.yahoo.com z internetových prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění prohlížečových přesměrovávačů:

Internet Explorer logo Odstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění rozšíření search.yahoo.com z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje"Internet Explorer options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". Najděte "YTD Video Downloader" a všechna nedávno instalovaná podezřelá rozšíření a klikněte na "Odstranit".

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky search.yahoo.com z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje"Internet Explorer options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Možnosti internetu", a v otevřeném okně odstraňte hxxp://search.yahoo.com a zadejte adresu preferované domény, která se má po každém spuštění Internet Exploreru otevřít.

Změna výchozího vyhledávače:

Odstranění nastavení výchozího vyhledávače na search.yahoo.com z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje"Internet Explorer options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". V otevřeném okně označte "Poskytovatele vyhledávání", nastavte na "Google", "Bing" nebo na jiný preferovaný vyhledávač, jakožto Váš výchozí a následně odstraňte "Yahoo".

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na search.yahoo.com prohlížeový pesmrováva přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logoOdstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění rozšíření search.yahoo.com z Google Chrome

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádkůGoogle Chrome options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření". Najděte "YTD Video Downloader" a všechna nedávno nainstalovaná podezřelá rozšíření, zvolte je a přesuňte je do ikony odpadkového koše.

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky search.yahoo.com z Google Chrome

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádkůGoogle Chrome options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení". V sekci "Při spuštění" klikněte na "nastavit stránky", najeďte myší nad hxxp://search.yahoo.com a zaškrtněte X. Nyní již můžete přidat Vámi preferovanou internetovou adresu jako domovskou stránku.

Změna výchozího vyhledávače:

Odstranění nastavení výchozího vyhledávače n a search.yahoo.com z Google Chrome

Pro změnu Vašeho výchozího vyhledávače v Google Chrome: Klikněte v Chrome menu na ikonu řádkůGoogle Chrome options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení" a klikněte na "Spravovat vyhledávače...", odstraňte "Yahoo" a přidejte vyhledávač Vámi preferovaný.

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na search.yahoo.com prohlížeový pesmrováva přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logoOdstranění škodlivých rozšíření z Mozilla Firefox:

Removing search.yahoo.com related Mozilla Firefox extensions

Klikněte na Firefox menu firefox menu icon (v pravém horním rohu okna), klikněte na "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a odstraňte "YTD Video Downloader" (a další nedávno nainstalované plug-iny).

Změna domovské stránky:

Removing search.yahoo.com from Mozilla Firefox homepage

Pro obnovu Vaší domovské stránky, klikněte ve Firefox menu na ikonu řádkyfirefox menu icon(v pravém horním rohu hlavního okna) a zvolte "Možnosti", v otevřeném okně smažte hxxp://www.search.yahoo.com a zadejte preferovanou doménu.

Změna výchozího vyhledávače:

Odstranění nastavení výchozího vyhledávače search.yahoo.com z Mozilla Firefox

V řádku pro zadávání URL, napište about:config a stiskněte Enter.

Klikněte na "Slibuji, budu opatrný!".

Ve vyhledávacím filtru nahoře zadejte: "search.yahoo.com"

Klikněte pravým tlačítkem na nalezené výsledky a zvolte "Obnovit" pro změnu na výchozí nastavení.

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na search.yahoo.com prohlížeový pesmrováva mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 1 - přístup k nastavení

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby...

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 2 - Odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a odinstalujte je.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok step 3 - změna domovské stránky

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Obecné a ujistěte se, že uvedená internetová adresa koresponduje s URL Vámi preferované domovské stránky; v případě, že byla modifikována prohlížečovým přesměrovávačem - změňte ji.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 4 - změna výchozího internetového vyhledávače

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Hledat a ujistěte se, že je zde zvolen Vámi preferovaný internetový vyhledávač.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a následně v rozbalovacím menu vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

obnovení safari krok 1

V otevřeném okně zvolte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

obnovení safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí prohlížečový přesměrovávačProhlížečový přesměrovávač je druhem adwaru, který mění nastavení internetového prohlížeče tak, že upraví nastavení domovské stránky a výchozího vyhledávače na nevyžádanou internetovou stránku. Nejčastěji tento adware proniká do operačního systému prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. V případě, že stahování programu probíhá prostřednictvím stahovacího klienta, ujistěte se, že jste zvolili možnost neinstalovat nabízené doplňkové panely nástrojů nebo aplikace měnící nastavení domovské stránky internetového prohlížeče nebo jeho vyhledávače. 

Pomoc při odstraňování:

V případě, že se při odstraňování search.yahoo.com prohlížeový pesmrováva z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:

V případě, že máte o search.yahoo.com prohlížeový pesmrováva nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/8835-search-yahoo-com-redirect

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Odstranení Přesměrování na search.yahoo.com resetováním prohlížece
Jak odinstalovat Přesměrování na search.yahoo.com
QR kód
Search.yahoo.com prohlížeový pesmrováva QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění Search.yahoo.com prohlížeový pesmrováva reklam na Vašem mobilním zařízení.