FacebookTwitterLinkedIn

CrossBrowser reklamy

Známý též jako: CrossBrowse adware
Druh: Adware
Stupe poškození: Stední

Návod na odstranění CrossBrowser

Co je to CrossBrowse?

CrossBrowser je potenciálně nevyžádaný program (PUP) který nabízí k internetovým prohlížečem další doplňkové funkce. Jakkoliv se může CrossBrowser zdát být legitimní aplikací, ve skutečnosti se jedná o adware. Tvůrci CrossBrowser totiž pro jeho šíření využívají klamavé marketingové strategie zvané jako svazování (tj. prakticky se jedná o skrytí instalace dalších programů při instalaci hlavního vybraného programu), díky čemuž dochází k proniknutí do internetových prohlížečů bez nutného souhlasu uživatele. Po úspěšném proniknutí CrossBrowser zaznamenává internetovou aktivitu uživatele a generuje rušící reklamní sdělení.

crossbrowser adware

CrossBrowser shromažďuje různé údaje, jako například o Internetovém protokolu (IP) typu prohlížeče a údaje jako navštívené URL, zobrazené stránky, vyhledávané výrazy, cookies, operační systém, datum a čas a další údaje, díky nimž je možné uživatele identifikovat. Takováto činnost přitom může vést k ohrožení soukromí či dokonce ke krádeži totožnosti. Je přitom pravděpodobné, že tyto reklamy bude vést k zasažení dalšími adwarovými či malwarovými infekcemi a v této souvislosti se proto důrazně doporučuje zmiňovanou aplikaci z internetových prohlížečů odebrat.

Kromě CrossBrowser existují další obdobné aplikace s totožnými či podobnými vlastnostmi. Příkladmo lze zmínit zejména BoBrowser, Fun For me a SoftwareRefresher. Jejich společným rysem je to, že prakticky žádný užitek uživateli nepřináší - jejich cílem je totiž pouze zobrazovat rušivou reklamu a shromažďovat citlivé údaje. Průzkumy ukazují, že většina adwarových aplikací se do počítačů dostává pomocí malých programů zvaných "správci stahování" z internetových stránek nabízejících bezplatné stahování programů, jako jsou například download.com, softonic.com a soft32.com. Tyto stránky pro financování svého provozu a služeb využívají postup, kdy je při instalaci nebo stahování jimi bezplatně poskytovaného softwaru uživateli nenápadně nabídnuta též instalace další aplikace. Jejímu proniknutí lze přitom zabránit zachováním náležité opatrnosti během instalačního procesu, tj. odmítáním veškerých instalací doplňkových programů třetích stran. Kromě toho byste měli vždy přikročit k možnosti instalace "Vlastní" nebo "Pokročilé", neboť zpravidla pouze takovýmto způsob zjistíte, které položky jsou do Vašeho systému skutečně instalovány. V případě že již k instalaci CrossBrowser došlo, ikona Google Chrome byla smazána z plochy a Vy se nyní potýkáte se zobrazováním rušivé reklamy - přečtěte si naší příručku pro odstranění zmiňovaného adwaru z internetových prohlížečů.

Snímek aplikace CrossBrowser:

crossbrowse adware

Klamavé instalátory užívané pro šíření adwaru CrossBrowser ('CrossBrowse'):

instalátor crossbrowse adware příklad 11 instalátor crossbrowse adware příklad 10 instalátor crossbrowse adware příklad 9 instalátor crossbrowse adware příklad 8 instalátor crossbrowse adware příklad 7 instalátor crossbrowse adware příklad 6 instalátor crossbrowse adware příklad 5 instalátor crossbrowse adware příklad 4 instalátor crossbrowse adware příklad 3 instalátor crossbrowse adware příklad 2 CrossBrowser instalátor

CrossBrowse adware generující rušivou online reklamu ("by Crossbrowse-1.4"):

crossbrowse generující rušivou reklamu

Rychlé menu:

Odstranění adwaru CrossBrowse:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

crossbrowse adware uninstall via Control Panel

V okně odebíraných programů, vyhledejte "CrossBrowse", zvolte je a klikněte na "Odinstalovat" nebo "Odebrat".

Po odinstalování potenciálně nevyžádaných programů, které způsobovaly zobrazování CrossBrowse reklam, zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části. K provedené této kontroly můžete použít doporučovaný software pro odstranění malwaru.

▼ Stáhnout odstraňovač CrossBrowse adware

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění CrossBrowse adwaru z interntových prohlíežečů:

Při provádění našeho šetření bylo zjištěno, že CrossBrowser do Internet Exploreru, Google Chrome, nebo Mozilla Firefox svá rozšíření neinstaluje, neboť je svázán s jiným adwarem. V této souvislosti se proto doporučuje z internetových prohlížečů odstranit veškerá potenciálně nevyžádaná rozšíření..

Video zobrazující postup pro odstranění prohlížečových doplňků:

Internet Explorer logo Odstranění škodlivých rozšíření z Internet Exploreru:

Odstranění CrossBrowser reklam z Internet Explorer krok 1

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". Najděte veškerá nedávno nainstalovaná podezřelá rozšíření a klikněte na "Odstranit".

Odstranění CrossBrowser reklam z Internet Explorer krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na crossbrowse adware přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logo Odstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění CrossBrowser reklam z Google Chrome krok 1

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření". Najděte všechna nedávno nainstalováná podezřelá rozšíření, zvolte je a přesuňte jej do ikony odpadkového koše.

Odstranění CrossBrowser reklam z Google Chrome krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na crossbrowse adware přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logo Odstranění škodlivých rozšíření z Mozilla Firefox:

Odstranění CrossBrowser reklam z Mozilla Firefox krok 1

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) zvolte "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a odeberte veškerá nedávno nainstalovaná podezřelá rozšíření.

Odstranění CrossBrowser reklam z Mozilla Firefox krok 2

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na crossbrowse adware mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

odstranění adwaru ze safari krok 1 - přístup k Předvolbám

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby....

odstranění adwaru ze safari krok 2 - odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a klikněte na Odinstalovat.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari. V rozbalovacím menu následně vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

resetování safari krok 1

V otevřeném okně vyberte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

resetování safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí adwarový programNejčastěji adware nebo potenciálně nevyžádané aplikace pronikají do prohlížečů prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. Vezměte prosím na vědomí, že nejbezpečnějším zdrojem, ze kterého je možné software bezplatně stáhnout, jsou přímo internetové stránky tvůrce. Pro vyhnutí se instalaci adwaru se tak vyplatí být náležitě ostražitý, a to zejména při stahování a instalaci bezplatného softwaru. V instalačním procesu bezplatného programu volte možnosti vlastní nebo pokročilé instalace - tímto krokem umožníte odhalení veškerých potenciálně nevyžádaných aplikací, k jejichž instalaci by došlo současně s instalací Vámi zvoleného bezplatného programu.

Pomoc při odstraňování:
V případě, že se při odstraňování crossbrowse adware z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:
V případě, že máte o crossbrowse adware nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/8639-ads-by-crossbrowser

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Odstranení CrossBrowser reklamy resetováním prohlížece
Jak odinstalovat CrossBrowser reklamy
QR kód
CrossBrowse adware QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění CrossBrowse adware reklam na Vašem mobilním zařízení.