FacebookTwitterLinkedIn

Přesměrování na search.eshield.com

Známý též jako: Services.eshield.com prohlížeový pesmrováva
Stupe poškození: Stední

Návod na odstranění přesměrování na search.eshield.com

Co je to search.eshield.com?

eShield je škodlivý prohlížečový doplněk jež slibuje zvýšenou ochranu při prohlížení internetu. Do prohlížečů (Internet Explorer, Google Chrome a Mozilla Firefox) se přitom dostává pomocí klamavé marketingové strategie zvané jako "svazování", tj. prostřednictvím skryté instalace spolu s jiným - uživatelem záměrně instalovaným a jím vybraným programem, tj. zpravidla bez jeho souhlasu. Po úspěšném proniknutí do systému tento následně změně domovskou stránku prohlížeče, URL nové záložky a výchozí vyhledávač na search.eshield.com. Kromě toho při instalaci search.eshield.com  dochází též k instalaci dalších "pomocných objektů", které následně brání navrácení programem provedených změn. search.eshield.com se dále šíří též pomocí klamavých instalátorů, které se snaží zmást uživatele a přimět je tak k nevědomé instalaci tohoto škodlivého softwaru.

prohlížečový přesměrovávač search.eshield.com

V současnosti většina stránek nabízejících bezplatné stahování softwaru (jako například download.com, soft32.com, softonic.com, apod.) pro financování svého provozu a poskytovaných služeb využívá malé programy zvané "stahovací klienti". Předmětní stahovací klienti přitom spolu s instalací záměrně stahovaného programu nabízejí též instalaci dalších programů. Jakkoliv tvůrci těchto aplikací tvrdí, že se jedná o aplikace nenakažené viry a které jsou 100 % legitimní, skutečností je, že neopatrnost při instalačním procesu staženého freewaru může vést k adwarové či malwarové nákaze. Současně se nedoporučuje stránky search.eshield.com využívat jako výchozí vyhledávače, neboť nalezené výsledky vyhledávání mohou způsobit další počítačové nákazy.

Pro vyhnutí se instalaci potenciálně nevyžádaných programů (PUP) byste proto měli vždy při instalaci freewaru důkladně prověřovat jednotlivé instalační kroky. Zejména při instalaci staženého sftwaru volte možnosti "Pokročilé" nebo "Vlastní" instalace, neboť jedině tak získáte informace o všech skutečně instalovaných programech a položkách, narozdíl od instalace "Rychlé" nebo "Doporučené". Šetření dále ukázala, že search.eshield.com je obdobné jiným aplikacím, též způsobujícím přesměrování uživatelů na jiné problematické stránky, mezi kterými lze zmínit například thesearchpage.info, homepage.com.tr, rst.dsrlte.com a www-searches.com. Žádné z těchto stránek a stejně tak ani search.eshield.com přitom uživatelům reálně jimi propagovanou užitečnou funkci či službu nenabízí. V případě, že Váš prohlížeč na stránky search.eshield.com bez Vašeho souhlasu přesmrovává, pro odstranění tohoto prohlížečového přesměrovávače z Vašeho systému postupujte podle následujícího návodu.

Klamavý softwarový instalátor užívaný rpo šíření prohlížečového přesměrovávače search.eshield.com:

příklad instálátoru prohlížečového přesměrovávače eshield č. 5 příklad instálátoru prohlížečového přesměrovávače eshield č. 4 příklad instálátoru prohlížečového přesměrovávače eshield č. 3 příklad instálátoru prohlížečového přesměrovávače eshield č. 2 eshield - instalátor

nastavení instalátoru prohlížečového přesměrovávače eShield:

nastavení instalátoru prohlížečového přesměrovávače eShield

Rychlé menu:

Odstranění přesměrovávače search.eshield.com:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

Odinstalování přesměrování na search.eshield.com pomocí Ovládacích panelů

V okně odebíraných programů, vyhledejte “eShield Browser Security” a všechny nedávno nainstalované potenciálně nevyžádané aplikace, zvolte je a klikněte na "Odinstalovat" nebo "Odebrat".

Po odinstalování potenciálně nevyžádaných programů, které způsobovaly přesměrovávání Vašeho prohlížeče na internetové stránky search.eshield.com, zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části. K provedené této kontroly můžete použít doporučovaný software pro odstranění malwaru.

▼ Stáhnout odstraňovač Services.eshield.com prohlížeový pesmrováva

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění přesměrování na search.eshield.com z internetových prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění prohlížečových přesměrovávačů:

Internet Explorer logo Odstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění rozšíření search.eshield.com z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje"Internet Explorer options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". Najděte "eShield" a všechna nedávno instalovaná podezřelá rozšíření a klikněte na "Odstranit".

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky search.eshield.com z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje"Internet Explorer options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Možnosti internetu", a v otevřeném okně odstraňte hxxp://services.eshield a zadejte adresu preferované domény, která se má po každém spuštění Internet Exploreru otevřít. Při zadání about: blank se přitom otevře záložka prázdná.

Změna výchozího vyhledávače:

Odstranění nastavení výchozího vyhledávače search.eshield.com z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje"Internet Explorer options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". V otevřeném okně označte "Poskytovatele vyhledávání", nastavte na "Google", "Bing" nebo na jiný preferovaný vyhledávač, jakožto Váš výchozí a následně odstraňte "eShield Safe Web".

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na services.eshield.com prohlížeový pesmrováva přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logo Odstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění search.eshield.com rozšíření z Google Chrome

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádkůGoogle Chrome options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření". Najděte "eShield" a všechna nedávno nainstalovaná podezřelá rozšíření, zvolte je a přesuňte je do ikony odpadkového koše.

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky search.eshield.com z Google Chrome

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádkůGoogle Chrome options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení". V sekci "Při spuštění" klikněte na "nastavit stránky", najeďte myší nad hxxp://search.eshield.com a zaškrtněte X. Nyní již můžete přidat Vámi preferovanou internetovou adresu jako domovskou stránku.

Změna výchozího vyhledávače:

Odstranění nastavení výchozího vyhledávače search.eshield.com z Google Chrome

Pro změnu Vašeho výchozího vyhledávače v Google Chrome: Klikněte v Chrome menu na ikonu řádkůGoogle Chrome options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení" a klikněte na "Spravovat vyhledávače...", odstraňte "eShield" a přidejte vyhledávač Vámi preferovaný.

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na services.eshield.com prohlížeový pesmrováva přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logo Odstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Removing search.eshield.com related Mozilla Firefox extensions

Klikněte na Firefox menu firefox menu icon (v pravém horním rohu okna), klikněte na "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a odstraňte "eShield" (a další nedávno nainstalované plug-iny).

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky search.eshield.com z Mozilla Firefox

Pro obnovu Vaší domovské stránky, klikněte ve Firefox menu na ikonu řádkyfirefox menu icon(v pravém horním rohu hlavního okna) a zvolte "Možnosti", v otevřeném okně smažte hxxp://www.services.eshield.com a zadejte preferovanou doménu.

Změna výchozího vyhledávače:

Odstranění nastavení výchozího vyhledávače search.eshield.com z Mozilla Firefox

V řádku pro zadávání URL, napište about:config a stiskněte Enter.

Klikněte na "Slibuji, budu opatrný!".

Ve vyhledávacím filtru nahoře zadejte: "eshield"

Klikněte pravým tlačítkem na nalezené výsledky a zvolte "Obnovit" pro změnu na výchozí nastavení.

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na services.eshield.com prohlížeový pesmrováva mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 1 - přístup k nastavení

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby...

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 2 - Odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a odinstalujte je.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok step 3 - změna domovské stránky

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Obecné a ujistěte se, že uvedená internetová adresa koresponduje s URL Vámi preferované domovské stránky; v případě, že byla modifikována prohlížečovým přesměrovávačem - změňte ji.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 4 - změna výchozího internetového vyhledávače

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Hledat a ujistěte se, že je zde zvolen Vámi preferovaný internetový vyhledávač.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a následně v rozbalovacím menu vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

obnovení safari krok 1

V otevřeném okně zvolte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

obnovení safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí prohlížečový přesměrovávačProhlížečový přesměrovávač je druhem adwaru, který mění nastavení internetového prohlížeče tak, že upraví nastavení domovské stránky a výchozího vyhledávače na nevyžádanou internetovou stránku. Nejčastěji tento adware proniká do operačního systému prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. V případě, že stahování programu probíhá prostřednictvím stahovacího klienta, ujistěte se, že jste zvolili možnost neinstalovat nabízené doplňkové panely nástrojů nebo aplikace měnící nastavení domovské stránky internetového prohlížeče nebo jeho vyhledávače. 

Pomoc při odstraňování:

V případě, že se při odstraňování services.eshield.com prohlížeový pesmrováva z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:

V případě, že máte o services.eshield.com prohlížeový pesmrováva nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/8634-search-eshield-com-redirect

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Odstranení Přesměrování na search.eshield.com resetováním prohlížece
Jak odinstalovat Přesměrování na search.eshield.com
QR kód
Services.eshield.com prohlížeový pesmrováva QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění Services.eshield.com prohlížeový pesmrováva reklam na Vašem mobilním zařízení.