FacebookTwitterLinkedIn

Reklamy Cinema Plus

Známý též jako: Cinema Plus (Shopping) reklamy
Druh: Adware
Stupe poškození: Stední

Návod na odstranění Cinema-Plus

Co je to Cinema-Plus?

Prohlížečový plug-in Cinema-Plus od Bright circle investments Ltd je aplikace slibující zlepšení prohlížení YouTube díky možnosti "vypnutí světel", tj. nastavení svitu na obrazovce při sledování online videí. Jakkoliv mohou někteří počítačoví uživatelé shledat tuto funkci jako užitečnou, ve skutečnosti je třeba Cinema-Plus kategorizovat jako adware nebo potenciálně nevyžádanou aplikaci, neboť do internetových prohlížečů (Internet Explorer, Google Chrome a Mozilla Firefox) pronikání bez potřebného souhlasu uživatele, a to pomocí klamavé marketingové strategie zvané "svazování". K instalaci dochází přitom zejména při instalaci jiného, z internetu bezplatně staženého freewarového programu.

cinema-plus adware

Po úspěšné instalaci předmětný prohlížečový plug-in fakticky sníží výkon počítače a začne generovat rušivou reklamu, jako například zobrazovat cenová srovnání, kupony, vyskakující okna, reklamní panely, intextovou reklamu apod. Kromě toho zmiňované prohlížečové rozšíření zaznamenává uživatelskou aktivitu na internetu, tj. historii navštívených stránek. Instalace Cinema-Plus do Vašeho počítače tak může vést k malwarové nákaze a zásahu do Vašeho soukromí, v této souvislosti se proto doporučuje jej ze systému odstranit. Prohlížečové rozšíření je totiž samo o sobě bezcenné, neboť žádnou přidanou hodnotu nemá, přičemž jeho hlavním účelem je přinést jeho tvůrcům zisk v důsledku zobrazování rušivé online reklamy.

Cinema-Plus adware je obdobný dalším potenciálně nevyžádaným aplikacím, které se též instalují spolu se softwarem, zdarma staženým z internetu. Mezi příklady je možné uvést SuperIntext, HQube, Savings Plugin a Web Warden. Tyto prohlížečové plug-iny žádnou přidanou hodnotu nemají, pokud se chcete jejich instalaci vyhnout, měli byste zachovávat náležitou ostražitost při stahování freewaru. V současné době totiž většina stránek nabízejících bezplatné stahování využívá tzv. stahovacích klientů, díky nimž dochází k instalaci podporovaného plug-inu spolu s uživatelem vybraným softwarem Tímto způsobem přitom stránky nabízející bezplatné stahování programů fakticky financují svůj provoz a přinášejí svým vlastníkům zisk. Při stahování bezplatného softwaru z internetu by proto uživatelé měli předejít instalaci nevyžádaných rozšíření tím, že kliknou na tlačítko "odmítnout". Uživatelé, kteří se již s problémem zobrazování reklam 'Powered by Cinema-Plus' nebo 'Ads by Cinema-Plus' při prohlížení internetu potýkají, mohou pro odstranění tohoto problému a odstranění adwaru postupovat podle následující příručky.

Klamavé softwarové instalátory užívané pro šíření adwaru Cinema Plus:

instalátor adwaru cinema plus příklad č. 10 instalátor adwaru cinema plus příklad č.  9 instalátor adwaru cinema plus příklad č. 8 instalátor adwaru cinema plus příklad č. 7 instalátor adwaru cinema plus příklad č. 6 instalátor adwaru cinema plus příklad č. 5 instalátor adwaru cinema plus příklad č. 4 instalátor adwaru cinema plus příklad č. 3 instalátor adwaru cinema plus příklad č. 2 instalátor adwaru cinema plus příklad

Cinema Plus generující rušivou online reklamu ('Powered by Cinema-Plus'):

Cinema Plus generující rušivou online reklamu příklad 2 Cinema Plus generující rušivou online reklamu

Rychlé menu:

Odstranění adwaru Cinema-Plus:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

Odinstalování adwaru cinema-plus pomocí Ovládacích panelů

V okně odebíraných programů, vyhledejte "Cinema-Plus", zvolte je a klikněte na "Odinstalovat" nebo "Odebrat".

Po odinstalování potenciálně nevyžádaných programů, které způsobovaly zobrazování Razor Web reklam, zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části. K provedené této kontroly můžete použít doporučovaný software pro odstranění malwaru.

▼ Stáhnout odstraňovač Cinema Plus (Shopping) reklamy

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění adwaru Cinema-Plus z internetových prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění prohlížečových doplňků:

Internet Explorer logo Odstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění cinema-plus reklam z Internet Exploreru krok 1

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". Najděte "Cinema-Plus" a klikněte na "Odstranit".

Odstranění cinema-plus reklam z Internet Exploreru krok  2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na cinema plus (shopping) reklamy přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logo Odstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění cinema-plus reklam z  Google Chrome krok 1

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření"  Najděte "Cinema-Plus" zvolte je a přesuňte jej do ikony odpadkového koše.

Odstranění cinema-plus reklam z Google Chrome krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na cinema plus (shopping) reklamy přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logo Odstranění škodlivých plug-inů z Mozilla Firefox:

Odstranění cinema-plus reklam z Mozilla Firefox krok 1

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) zvolte "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a odeberte "Cinema-Plus".

Odstranění cinema-plus reklam z Mozilla Firefox krok 2

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na cinema plus (shopping) reklamy mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

odstranění adwaru ze safari krok 1 - přístup k Předvolbám

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby....

odstranění adwaru ze safari krok 2 - odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a klikněte na Odinstalovat.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari. V rozbalovacím menu následně vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

resetování safari krok 1

V otevřeném okně vyberte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

resetování safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí adwarový programNejčastěji adware nebo potenciálně nevyžádané aplikace pronikají do prohlížečů prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. Vezměte prosím na vědomí, že nejbezpečnějším zdrojem, ze kterého je možné software bezplatně stáhnout, jsou přímo internetové stránky tvůrce. Pro vyhnutí se instalaci adwaru se tak vyplatí být náležitě ostražitý, a to zejména při stahování a instalaci bezplatného softwaru. V instalačním procesu bezplatného programu volte možnosti vlastní nebo pokročilé instalace - tímto krokem umožníte odhalení veškerých potenciálně nevyžádaných aplikací, k jejichž instalaci by došlo současně s instalací Vámi zvoleného bezplatného programu.

Pomoc při odstraňování:
V případě, že se při odstraňování cinema plus (shopping) reklamy z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:
V případě, že máte o cinema plus (shopping) reklamy nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/8105-cinema-plus-ads

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Odstranení Reklamy Cinema Plus resetováním prohlížece
Jak odinstalovat Reklamy Cinema Plus
QR kód
Cinema Plus (Shopping) reklamy QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění Cinema Plus (Shopping) reklamy reklam na Vašem mobilním zařízení.