FacebookTwitterLinkedIn

Razor Web reklamy

Známý též jako: Razor Web adware
Druh: Adware
Stupe poškození: Stední

Návod na odstranění Razor Web

Co je to Razor Web?

Razor Web od SuperWeb LLC je škodlivé prohlížečové rozšíření/aplikace, slibující zlepšení internetového prohlížením zobrazováním reklamních kupónů, cenových porovnání a dalších funkcí. Jakkoliv se Razor web může zdát na první pohled jako legitimní doplněk, ve skutečnosti je třeba jej charakterizovat jako adware. Pro jeho šíření totiž jeho tvůrci využívají klamavé marketingové strategie zvané svazování (angl. 'bundling'), kdy zůstává skryta instalace doplňkového programu, který se instaluje spolu s aplikací hlavní, v důsledku čehož dochází k instalaci razor web do internetových prohlížečů bez nutného souhlasu uživatele. Po úspěšném proniknutí do Internet Exploreru, Google Chrome a Mozilla Firefox razor web následně začne generovat rušivou reklamu, a to v podobě reklamních panelů, vyskakujících oken, zakrytí celé obrazovky apod. (zpravidla označenou jako 'Ads by Razor Web'), která často odkazuje na škodlivé stránky, tj. vystavuje Váš počítač dalších hrozbám.

Vezměte na vědomí, že instalací razor web rovněž dáváte předmětnému pluginu souhlas ke sledování a zaznamenávání Vaší aktivity na internetu a údajů o využívaném softwaru a hardwaru, a to například: IP adres (určující Vaší geografickou polohu), jedinečná identifikační čísla, vyhledávané výrazy, navštívené URL, zobrazené stránky a další osobně identifikovatelné údaje. Sledování předmětných informací přitom může vést k ohrožení Vašeho soukromí či dokonce až ke krádeži identity. Razor Web je přitom podobný jiným aplikacím od SuperWeb LLC, a to například assist point, dragon branch, crazy score a glass bottle. Žádné aplikace od zmiňované společnosti přitom reálně uživatelům žádnou reálnou hodnotu nenabízí - jejich účelem je pouze generovat svým tvůrcům zisk v důsledku zobrazování reklamy a shromažďováním shora uvedených informací. V této souvislosti se proto doporučuje razor web z internetových prohlížečů neprodleně odstranit.

razor web adware

Razor Web je adware šířený zpravidla pomocí malých "stahovacích programů" (zvaných též "instalátory" nebo "správci stahování", "stahovací klienti" apod.) ze stránek nabízejících bezplatné stahování freewaru jako např. softonic.com, soft32.com, atd. Zmiňované stahovací aplikace přitom instalaci doplňkových aplikací využívají za účelem zvýšení návštěvnosti cílových stránek, resp. dosažení zisku. Ačkoliv jsou předmětné aplikace zpravidla označeny jako "neobsahující viry" a "zcela důvěryhodné", jejich neopatrnou instalací můžete docílit maximálně tak adwarové či malwarové infekce. V této souvislosti byste proto měli pro zabránění proniknutí těchto potenciální nevyžádaných programů do systému postupovat tak, že zachováte náležitou obezřetnost při stahování a instalaci bezplatných programů z internetu. Kromě toho vždy namísto instalace "Doporučené" či "Typické" volte možnost instalaci "Vlastní" nebo "Pokročilé", neboť jedině tak dosáhnete zobrazení informací o všech instalovaných položkách. Pro odstranění adwaru Razor web ze systému přitom můžete postupovat podle následujících pokynů.

Razor Web adware generující zobrazování rušivé online reklamy ('Ad by Razor Web'):

razor web intextová reklama

Rychlé menu:

Odstranění adwaru Razor Web:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

Odinstalování adwaru razor web prostřednictvím Ovládacích panelů

V okně odebíraných programů, vyhledejte "Razor Web", zvolte je a klikněte na "Odinstalovat" nebo "Odebrat".

Po odinstalování potenciálně nevyžádaných programů, které způsobovaly zobrazování Razor Web reklam, zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části. K provedené této kontroly můžete použít doporučovaný software pro odstranění malwaru.

▼ Stáhnout odstraňovač Razor Web adware

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění razor web adwaru z internetových prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění prohlížečových doplňků:

Internet Explorer logo Odstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění razor web reklam z Internet Exploreru krok 1

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". Najděte rozšíření "Razor Web" a klikněte na "Odstranit".

Odstranění razor web reklam z Internet Exploreru krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na razor web adware přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logo Odstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění razor web reklam z Google Chrome krok 1

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření"  Najděte "Razor Web", zvolte jej a přesuňte jej do ikony odpadkového koše.

Odstranění razor web reklam z Google Chrome krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na razor web adware přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logo Odstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění razor web reklam z Mozilla Firefox krok 1

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) zvolte "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a odeberte "Razor Web".

Odstranění razor web reklam z Mozilla Firefox krok 2

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na razor web adware mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

odstranění adwaru ze safari krok 1 - přístup k Předvolbám

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby....

odstranění adwaru ze safari krok 2 - odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a klikněte na Odinstalovat.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari. V rozbalovacím menu následně vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

resetování safari krok 1

V otevřeném okně vyberte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

resetování safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí adwarový programNejčastěji adware nebo potenciálně nevyžádané aplikace pronikají do prohlížečů prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. Vezměte prosím na vědomí, že nejbezpečnějším zdrojem, ze kterého je možné software bezplatně stáhnout, jsou přímo internetové stránky tvůrce. Pro vyhnutí se instalaci adwaru se tak vyplatí být náležitě ostražitý, a to zejména při stahování a instalaci bezplatného softwaru. V instalačním procesu bezplatného programu volte možnosti vlastní nebo pokročilé instalace - tímto krokem umožníte odhalení veškerých potenciálně nevyžádaných aplikací, k jejichž instalaci by došlo současně s instalací Vámi zvoleného bezplatného programu.

Pomoc při odstraňování:
V případě, že se při odstraňování razor web adware z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:
V případě, že máte o razor web adware nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/9053-ads-by-razor-web

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Jak odinstalovat Razor Web reklamy
QR kód
Razor Web adware QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění Razor Web adware reklam na Vašem mobilním zařízení.