FacebookTwitterLinkedIn

Přesměrování go.next-search.net

Známý též jako: Go.next-search.net prohlížeový pesmrováva
Stupe poškození: Stední

Návod na odstranění přesměrování na go.next-search.net

Co je to go.next-search.net?

Go.next-search.net je internetový vyhledávací portál od ClientConnect Ltd. Předmětná internetová stránka sestává z vyhledávacího panelu a odkazů na oblíbené stránky a sociální sítě. Jakkoliv jsou stránky go.next-search.net samy o sobě důvěryhodné a přímou virovou či malwarovou hrozbu nepředstavují, měli by počítačoví uživatelé vědět, že ke své propagaci využívají klamavých marketingových technik. Nejčastěji přitom dochází k přesměrování na go.next-search.net v důsledku instalace bezplatného softwaru, doplňků, panelů nástrojů či pluginů do internetového prohlížeče. Konkrétní aplikace, která má přesměrování na stránky go.next-search.net na svědomí se přitom jmenuje Search Protect; tato se nejčastěji do počítače dostává při stahování a následné instalaci freewaru. Pro vyhnutí se instlaci Search Protect byste proto měli vždy důkladně kontrolovat jednotlivé kroky při instalaci bezplatně staženého softwaru a vždy odmítat nabízené změny týkající se domovské stránky nebo výchozího vyhledávače Vašeho internetového prohlížeče.

V poslední době je původcem přesměrování na go.next-search.net též instalace Flash Playeru nebo jiného oblíbeného softwaru (VLC, Javy, apod.). Vezměte přitom na vědomí, že tvůrci předmětných programů nemají s přesměrováním na go.next-search.net cokoliv společného - k přesměrování dochází díky klamavým "stahovacím klientům" a "instalátorům", které k instalaci některé z výše uvedených aplikací současně přidávají i instalaci Search Protect. Vyhledávací panel na stránce go.next-search.net je přitom uzpůsobený vyhledávač Bing - pokaždé, když uživatel klikne na některý ze zobrazených placených výsledků vyhledávání, mají z toho tvůrci předmětného vyhledávače zisk. V průběhu našeho testování uvedené stránky přímou malwarovou hrozbu sice nepředstavovaly, nicméně tato situace se může snadno změnit a v této souvislosti se proto doporučuje předmětné přesměrování prohlížeče co nejdříve eliminovat.

prohlížečový přesměrovávač go.next-search.net

Prohlížečový přesměrovávač go.next-search.net je obdobný svým dalším variantám, které uživatele přesměrovávaly na stránky trovi.comsearch.conduit.com. Pro vyhnutí se instalaci adwaru měnícího nastavení internetových prohlížečů jako je tento proto vždy důsledně zkontrolujte jednotlivé instalační kroky, a to zejména při instalaci bezplatně stahovaného softwaru a zásadně odmítejte nabízené doplňky či rozšíření. Opatrnost je přitom na místě zejména pokud stahování a následná instalace zvoleného programu probíhá prostřednictvím stahovacích klientů, instalátorů či obdobných programů. Proto vždy namísto přednastavené doporučené instalace raději využijte možnosti instalace "Vlastní" nebo "Pokročilé", neboť tímto získáte přehled o eventuální instalaci dalších - jinak skrytých - aplikací. V případě, že Vás prohlížeč na stránky go.next-search.net již přesměrovává, využijte pro odstranění prohlížečového přesměrovávače Search Protect z počítače následující příručky.

Go.next-search.net SearchProtect aplikace blokuje snahy uživatele o změnu nastavení internetových prohlížečů (domovské stránky a výchozího vyhledávače):

aplikace searh protect

Snímek klamavého stahovacího klienta využívaného pro šíření přesměrovávače go.next-search.net (Search Protect):

instalátor prohlížečového přesměrovávače go.next-search.net

Rychlé menu:

Odstranění přesměrování na go.next-search.net:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

Odinstalování search protect prostřednictvím Ovládacích panelů

V okně odebíraných programů, vyhledejte "Search Protect" (od Client Connect LTD),  zvolte je a klikněte na "Odinstalovat"

Po odinstalování potenciálně nevyžádaných programů, které způsobovaly přesměrovávání na delta-search.com zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části. K provedené této kontroly můžete použít doporučovaný software pro odstranění malwaru. Odstraňte zbylé případně nalezené infikované záznamy.

▼ Stáhnout odstraňovač Go.next-search.net prohlížeový pesmrováva

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění domovské stránky a výchozího vyhledávače go.next-search.net z prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění prohlížečových doplňků:

Internet Explorer logoOdstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění go.next-search.net rozšíření z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje"Internet Explorer options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". Najděte všechny nedávno nainstalované podezřelé doplňky a odstraňte je. 

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky go.next-search.net z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje"Internet Explorer options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Možnosti internetu", a v otevřeném okně odstraňte hxxp://go.next-search.net a zadejte adresu preferované domény, která se má po každém spuštění Internet Exploreru otevřít.

Změna výchozího vyhledávače:

Odstranění nastavení výchozího vyhledávače go.next-search.net z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje"Internet Explorer options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". V otevřeném okně označte "Poskytovatele vyhledávání", nastavte na "Google", "Bing" nebo na jiný preferovaný vyhledávač, jakožto Váš výchozí a následně odstraňte "Go.next-search.net".

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na go.next-search.net prohlížeový pesmrováva přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logo Odstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění rozšíření go.next-search.net z Google Chrome

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádkůGoogle Chrome options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření" Najděte všechna nedávno nainstalovaná podezřelá rozšíření, zvolte je a přesuňte je do ikony odpadkového koše.

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky go.next-search.net z Google Chrome

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádkůGoogle Chrome options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení". V sekci "Při spuštění" klikněte na "nastavit stránky", najeďte myší nad go.next-search.net a zaškrtněte X. Nyní již můžete přidat Vámi preferovanou internetovou adresu jako domovskou stránku.

Změna výchozího vyhledávače:

Odstranění nastavení výchozího vyhledávače go.next-search.net z Google Chrome

Pro změnu Vašeho výchozího vyhledávače v Google Chrome: Klikněte v Chrome menu na ikonu řádkůGoogle Chrome options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení" a klikněte na "Spravovat vyhledávače...", odstraňte "go.next-search.net" a přidejte vyhledávač Vámi preferovaný.

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na go.next-search.net prohlížeový pesmrováva přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logoOdstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění nevyžádaných prohlížečových rozšíření:

Odstranění rozšíření go.next-search.net z Mozilla Firefox

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádkyfirefox menu icon(v pravém horním rohu hlavního okna) zvolte "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a odeberte všechny nedávno nainstalované podezřelé pluginy.

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky go.next-search.net z Mozilla Firefox

Pro obnovu Vaší domovské stránky, klikněte ve Firefox menu na ikonu řádkyfirefox menu icon(v pravém horním rohu hlavního okna) a zvolte "Možnosti", v otevřeném okně smažte hxxp://go.next-search.net a zadejte preferovanou doménu.

Změna výchozího vyhledávače:

Odstranění nastavení výchozího vyhledávače go.next-search.net z Mozilla Firefox

V řádku pro zadávání URL, napište about:config a stiskněte Enter.

Klikněte na "Slibuji, budu opatrný!".

Ve vyhledávacím filtru nahoře zadejte: "go.next-search.net"

Klikněte pravým tlačítkem na nalezené výsledky a zvolte "Obnovit" pro změnu na výchozí nastavení.

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na go.next-search.net prohlížeový pesmrováva mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 1 - přístup k nastavení

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby...

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 2 - Odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a odinstalujte je.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok step 3 - změna domovské stránky

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Obecné a ujistěte se, že uvedená internetová adresa koresponduje s URL Vámi preferované domovské stránky; v případě, že byla modifikována prohlížečovým přesměrovávačem - změňte ji.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 4 - změna výchozího internetového vyhledávače

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Hledat a ujistěte se, že je zde zvolen Vámi preferovaný internetový vyhledávač.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a následně v rozbalovacím menu vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

obnovení safari krok 1

V otevřeném okně zvolte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

obnovení safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí prohlížečový přesměrovávačProhlížečový přesměrovávač je druhem adwaru, který mění nastavení internetového prohlížeče tak, že upraví nastavení domovské stránky a výchozího vyhledávače na nevyžádanou internetovou stránku. Nejčastěji tento adware proniká do operačního systému prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. V případě, že stahování programu probíhá prostřednictvím stahovacího klienta, ujistěte se, že jste zvolili možnost neinstalovat nabízené doplňkové panely nástrojů nebo aplikace měnící nastavení domovské stránky internetového prohlížeče nebo jeho vyhledávače. 

Pomoc při odstraňování:

V případě, že se při odstraňování go.next-search.net prohlížeový pesmrováva z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:

V případě, že máte o go.next-search.net prohlížeový pesmrováva nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/9043-go-next-search-net-redirect

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Odstranení Přesměrování go.next-search.net resetováním prohlížece
Jak odinstalovat Přesměrování go.next-search.net
QR kód
Go.next-search.net prohlížeový pesmrováva QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění Go.next-search.net prohlížeový pesmrováva reklam na Vašem mobilním zařízení.