FacebookTwitterLinkedIn

HDtube Adware

Známý též jako: HDtube reklamy
Druh: Adware
Stupe poškození: Stední

Návod na odstranění HDtube

Co je to HDtube?

Prohlížečový doplněk HDtube má být účinným nástrojem, který zvýší kvalitu YouTube videí. Jakkoliv se toto rozšíření tváří jako užitečné a důvěryhodné, ve skutečnosti je třeba HDtube označit jako potenciálně nevyžádaný program nebo adware. Pro své šíření totiž využívá klamavé marketingové strategie zvané "svazování" (instaluje se do počítače společně s jiným, záměrně instalovaným softwarem), neboť dochází k instalaci do internetových prohlížečů bez vědomého souhlasu uživatele. HDtube přitom napadá Internet Explorer, Google Chrome a Mozilla Firefox a následně začne generovat zobrazování panelové, vyskakovací, kuponové, celostránkové či jiné reklamy. Předmětné reklamy přitom zpravidla odkazují na webové stránky s pochybným obsahem a mohou být zdroji počítačové infekce.

Kromě toho HDtube shromažďuje osobně identifikovatelné údaje o počítačových uživatelích, a to například údaje o prohlížeči (navštívené adresy, zobrazené stránky, vyhledávané výrazy apod.), geografické umístění, IP adresy, jedinečné identifikační čísla atd. Zaznamenávání předmětných informací přitom může vést k ohrožení Vašeho soukromí či dokonce ke krádeži identity. HDtube je přitom podobný dalšímu adwaru, a to například 123HD-Plus, 123HD-Ready a HD-Plus. Tento plug-in je dále podobný i jiným pochybným aplikacím, které se šíří též pomocí shora uvedené metody "svazování"; příkladmo lze zmínit Primary Result, Zoom Zoom, Beetween Lines, Pine Tree a Special Box. Všechny tyto aplikace slibují různá vylepšení a nové funkce, nicméně ve skutečnosti pouze vedou k zobrazování nevyžádané reklamy a shromažďování osobních údajů. V této souvislosti se proto doporučuje HDtube ze svého systému odinstalovat.

hdtube adware

Adware jako například právě HDtube se nejčastěji šíří prostřednictvím stahování freewaru z webových stránek jako download.com, soft32.com, softonic.com, apod. Předmětné internetové stránky pro zvýšení své návštěvnosti a zisku využívají malé stahovací aplikace (zvané též jako "instalátory" či "správci stahování", "stahovací klienti" atd.). Zmiňované stahovací aplikace přitom současně s instalací záměrně stahovaného programu nabídnou i instalaci doplňkové aplikace či prohlížečového rozšíření, o kterém nadto zpravidla uvádí, že 100 % neobsahuje viry a je naprosto důvěryhodné; ve skutečnosti však může vést k adwarové nebo malwarové nákaze. Pro vyhnutí se instalaci takovýchto potenciálně nevyžádaných aplikací je proto zachování náležité opatrnosti při instalaci bezplatně staženého softwaru nezbytné. Vždy proto vybírejte instalaci v režimu "Pokročilém" nebo "Vlastním" režimu, namísto instalace "Rychlé" či "Doporučené", které ne vždy odtajní veškeré instalované položky. Následující příručka Vám přitom ukáže postup, jak adware HDtube ze svého počítače odstranit.

Klamavé softwarové instalátory používané při šíření adwaru HDtube:

Instalátor adwaru HDtube

Rušivá online reklama zobrazovaná adwarem HDtube:

HDtube reklamy HDtube zobrazující reklamy

Rychlé menu:

Odstranění adwaru HDtube:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

Odinstalování adwaru hdtube prostřednictvím Ovládacích panelů

V okně odebíraných programů, vyhledejte "HDtube", zvolte je a klikněte na "Odinstalovat" nebo "Odebrat".

Po odinstalování potenciálně nevyžádaných programů, které způsobovaly zobrazování HDtube reklam, zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části. K provedené této kontroly můžete použít doporučovaný software pro odstranění malwaru.

▼ Stáhnout odstraňovač HDtube reklamy

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění adwaru HDtube z internetových prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění prohlížečových doplňků:

Internet Explorer logoOdstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění HDtube reklam z Internet Exploreru krok 1

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". Najděte rozšíření "HDtube" a klikněte na "Odstranit".

Odstranění HDtube reklam z Internet Exploreru krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na hdtube reklamy přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logoOdstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění HDtube reklam z Google Chrome krok 1

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření"  Najděte "HDtube", zvolte jej a přesuňte jej do ikony odpadkového koše.

Odstranění HDtube reklam z Google Chrome krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na hdtube reklamy přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logoOdstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění HDtube reklam z Mozilla Firefox krok 1

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) zvolte "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a odeberte "HDtube".

Odstranění HDtube reklam z Mozilla Firefox krok 2

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na hdtube reklamy mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

odstranění adwaru ze safari krok 1 - přístup k Předvolbám

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby....

odstranění adwaru ze safari krok 2 - odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a klikněte na Odinstalovat.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari. V rozbalovacím menu následně vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

resetování safari krok 1

V otevřeném okně vyberte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

resetování safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí adwarový programNejčastěji adware nebo potenciálně nevyžádané aplikace pronikají do prohlížečů prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. Vezměte prosím na vědomí, že nejbezpečnějším zdrojem, ze kterého je možné software bezplatně stáhnout, jsou přímo internetové stránky tvůrce. Pro vyhnutí se instalaci adwaru se tak vyplatí být náležitě ostražitý, a to zejména při stahování a instalaci bezplatného softwaru. V instalačním procesu bezplatného programu volte možnosti vlastní nebo pokročilé instalace - tímto krokem umožníte odhalení veškerých potenciálně nevyžádaných aplikací, k jejichž instalaci by došlo současně s instalací Vámi zvoleného bezplatného programu.

Pomoc při odstraňování:
V případě, že se při odstraňování hdtube reklamy z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:
V případě, že máte o hdtube reklamy nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/8777-hdtube-adware

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Jak odinstalovat HDtube Adware
QR kód
HDtube reklamy QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění HDtube reklamy reklam na Vašem mobilním zařízení.