FacebookTwitterLinkedIn

AntiVirus Pro 2017

Známý též jako: AntiVirus Pro 2017 podvod
Stupe poškození: Vysoké

Návod na odstranění AntiVirus Pro 2017

Co je to AntiVirus Pro 2017?

AntiVirus Pro 2017 je falešný antivirový software vyrobený kybernetickými zločinci, jehož účelem je přimět uživatele k zakoupení jeho plné verze. Předmětná pochybná aplikace se do počítače instaluje kradmo prostřednictvím trojských koní, falešných stahování a škodlivých webových stránek. Po úspěšném proniknutí AntiVirus Pro 2017 okamžitě uživatele uvědomí o údajném infikování systému vysoce rizikovými počítačovými viry. Následně uživateli začne program zobrazovat varovné zprávy, ve kterých odkazuje na doporučení instalovat si plnou verzi předmětného antivirového softwaru, jež si dokáže se zmiňovanými hrozbami poradit. Ve skutečnosti je však předmětný software podvod, neboť rozpoznání bezpečnostních hrozeb pouze předstírá (tyto navíc reálně ani neexistují); zakoupení plné verze se tudíž fakticky rovná přímému zaslání peněz internetovým zločincům.

Záměrem tvůrců této škodlivé aplikace je vyděsit uživatele a vzbudit v nich dojem, že je jejich počítačový systém kvůli bezpečnostním hrozbám v ohrožení. Nic netušící uživatele se taj snaží přimět k zakoupení licenčního kódu, požadovaného pro aktivaci AntiVirus Pro 2017. V případě, že ve Vašem počítači předmětný program provádí kontrolu systému, došlo k napadení počítače falešnou antivirovou suitou. Za pořízení plné verze AntiVirus Pro 2017 proto nikdy neplaťte a tuto škodlivou aplikace ze svého počítače co nejdříve odstraňte.

AntiVirus Pro 2017 falešný antivirový program

Jak již bylo zmíněno výše, tato škodlivá aplikace je pouhou imitací skutečného antivirového programu, v této souvislosti jí proto není radno důvěřovat. AntiVirus Pro 2017 zobrazuje falešné varovné zprávy a seznam nalezených malwarových hrozeb, tak aby uživatele zmátl a přiměl je myslet si, že skutečně došlo k napadení počítače vysoce rizikovou infekcí. Tento typ falešných antivirových utilit (včetně předchozích verzí známých pod názvy AntiVirus Pro 2015, Antivirus Plus 2014, Smart Security) se obvykle do počítače instaluje prostřednictvím jednotlivých zranitelných složek uživatelova počítače. Kybernetičtí zločinci nicméně pro šíření svých škodlivých antivirových programů využívají též nakažených emailových zpráv a P2P sítí. Tomuto je nicméně možné zamezit tím, že budete mít svůj operační systém i veškerý instalovaný software vždy aktualizované a budete používat výhradně důvěryhodné anti-spywarové a anti*virové programy. Vezměte v tomto ohledu dále na vědomí, že po úspěšném proniknutí do systému AntiVirus Pro 2017 současně zablokuje spuštění Správce úloh a internetových prohlížečů, díky čemuž je proces jeho odstranění o něco komplikovanější. V případě, že byl počítač touto škodlivou aplikací zasažen, postupujte pro její odstranění podle následujících pokynů.

AntiVirus Pro 2017 provádějící falešnou bezpečnostní kontrolu a následné nalezení neexistujících malwarových infekcí:

AntiVirus Pro 2017 provádějící falešnou bezpečnostní kontrolu

AntiVirus Pro 2017 imitující různé funkce legitimních antivirových programů ('Ochránce soukromí', 'Firewall' a 'Aktualizace'):

AntiVirus Pro 2017 falešný ochránce soukromí AntiVirus Pro 2017 falešný firewall AntiVirus Pro 2017 falešné aktualizace

AntiVirus Pro 2017 zobrazující falešné bezpečnostní zprávy:

AntiVirus Pro 2017 falešné bezpečnostní upozornění 2 AntiVirus Pro 2017 falešné bezpečnostní upozornění 1 AntiVirus Pro 2017 falešné bezpečnostní upozornění 3

“Security Warning - Malicious program has been detected. Click here to protect your computer”

 

“Firewall Warning, Hidden file transfer to remote host has been detected - AntiVirus Pro 2017 has detected a leak of your files through the Internet. We strongly recommend that you block the attack immediately”

 

“AntiVirus Pro 2017 has found 57 useless and UNWANTED files on your computer! - Potentially dangerous files were found on your system during the last scan! It is strongly recommended that you remove them immediately”

AntiVirus Pro 2017 požadující zaplacení platby (€59.99 za 1 rok a €88.99 za 3 roky) za pořízení plné verze pro odstranění falešných počítačových hrozeb:

AntiVirus Pro 2017 platba AntiVirus Pro 2017 platba 2

Rychlé menu:

Odstranění AntiVirus Pro 2017 pomocí Nouzového režimu s prací v síti:

Uživatelé Windows 7:

Přepněte počítač do Nouzového režimu. V menu Start zadejte Vypnout, zvolte Restartovat a OK. Během zapínaní se počítače stiskněte opakovaně klávesu F8, dokud se nezobrazí menu Pokročilé Možnosti Windows, potom zvolte Nouzový režim s prací v síti ze seznamu a stiskněte ENTER. 

Nouzový režim s prací v síti

Video ukazující jak zapnout Windows 7 v "Nouzovém režimu se sítí":

Uživatelé Windows 8: Spuštění Windows 8 v Nouzovém režimu s prací v síti - Přejděte na úvodní obrazovku Windows 8, napište Pokročilé, ve výsledcích vyhledávání zvolte Nastavení. Klikněte na pokročilé možnosti spuštění a otevřeném okně "Obecná nastavení počítače" zvolte možnost Pokročilé spuštění. Váš počítač se následně restartuje s menu pokročilými možnostmi spuštění - v těchto klikněte na tlačítko "Poradce při potížích" a následně vyberte "Pokročilé možnosti. Zvolte možnost "Nastavení spuštění". Klikněte na tlačítko "Restartovat". Počítač se následně restartuje, pro spuštění Nouzového režimu s prací v síti následně stiskněte klávesu F5.

Windows 8 Nouzový režim s prací v síti

Video zobrazující spuštění Windows 8 v "Nouzovém režimu s prací v síti":

Po spuštění počítače v Nouzovém režimu s prací v síti zapněte internetový prohlížeč a stáhněte věrohodný anti-spyware program. V případě, že je stahování zablokované, postupujte podle pokynů níže.

Aby byl postup při odstraňování Antivirus Pro 2017 co nejjednodušší, zkuste též zadat registrační kód. Klikněte na tlačítko "get full time protection now" v levém dolní rohu hlavního okna a zadejte falešnou emailovou adresu a tento registrační kód:

Y65RAW-T87FS1-U2VQF7A

AntiVirus Pro 2017 registrační proces:

Klikněte na 'Get full time protection now':

AntiVirus Pro 2017 registrační proces krok 1

V poli 'Registrační E-Mail' zadejte libovolnou emailovou adresu a poli "Registrační klíč" zadejte: Y65RAW-T87FS1-U2VQF7A:

AntiVirus Pro 2017 registrační proces krok 2

Po zadání předmětných údajů následně klikněte na tlačítko 'Confirm activation' a 'OK'.

AntiVirus Pro 2017 registration process step 3

Zmiňovaným krokem Antivirus Pro 2017 zmatete a přimějete jej domnívat se, že došlo k zakoupení plné verze. Tím dojde k odblokování Správce úloh a internetových prohlížečů, tj. i k možnosti stáhnout si legitimní antivirový software a odstranit předmětným podvodný program ze svého počítače.

▼ Stáhnout odstraňovač AntiVirus Pro 2017 podvod

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

POZNÁMKA: Pokud nemůžete odstraňovač spustit, klikněte na něj pravým tlačítkem a zvolte možnost "Spustit jako správce". V případě, že se instalace anti-malwarového programu stále nedaří nebo nemůžete spustit soubory .exe, zkuste některý z  alternativních zdrojů stahování níže:

 • Zdroj 1 (název souboru je změněn na "iexplore.exe", neboť tento spyware většinou neblokuje)
 • Zdroj 2

V případě že před nebo po odstranění předmětného falešného antivirového programu nejste schopni nainstalovaný software, došlo k tomu, že Antivirus Pro 2017 změnil asociace .exe souborů v operačním systému. Pro opravu tohoto problému, stáhněte si program pro opravu registrů (odkaz viz níže). Uložte tento do počítače, dvakrát na něj poklikejte, klikněte na "Ano" a následně na "OK" Po restartování počítače by již mělo vše normálně fungovat.

Odstranění AntiVirus Pro 2017 - jiný způsob:

AntiVirus Pro 2017 

blokuje spuštění instalovaného softwaru, což celý proces činí o něco složitější. Nejlepším způsobem jak tento škodlivý program z počítače odstranit je přihlásit se k některému z nezasažených účtů a provést bezpečnostní kontrolu. V případě, že je to možné, přihlaste se jako "Host" a postupujte podle návodu níže. V případě, že účet "Host" není aktivní, postupujte podle těchto kroků:

Uživatelé Windows 7:

Klikněte na Windows logo (Start), zvolte Ovládací panely.

windows 7 - přístup k Ovládacím panelům

V otevřeném okně zvolte "Uživatelské účty a Rodinná bezpečnost".

Windows 7- přístup

V otevřeném okně klikněte na odkaz "Přidat nebo odebrat uživatelské účty".

Windows 7 Ovládací panely - Přidat nebo odebrat uživatelské účty

V otevřeném okně klikněte na "Guest účet".

Windows 7 - aktivace guest účtu

V otevřeném okně klikněte na tlačítko "Zapnout".

Zapnutí guest účtu ve Windows 7

Uživatelé Windows 8:

Pravým tlačítkem klikněte do levého dolního rohu obrazovky. V menu Rychlého přístupu zvolte Ovládací panely.

Zapnutí guest účtu ve Windows 8 krok 1 - Přístup k Ovládacím panelům

V otevřeném okně klikněte na "Změnit typ účtu" (pod "Uživatelské účty a Rodinná bezpečnost").

Zapnutí guest účtu ve Windows 8 krok 2 - kliknutí na Změnu účtu

V otevřeném okně klikněte na "Guest".

Zapnutí guest účtu ve Windows 8 krok 3 - kliknutí

V otevřeném okně klikněte na tlačítko "Zapnout".

Zapnutí guest účtu ve Windows 8 krok 4 - kliknutí

Restartujte počítač, po zobrazení přihlašovací stránky Windows vyberte účet "Guest" a dále postupujte podle pokynů uvedených níže.

Po přihlášení k účtu Guest si stáhněte doporučovaný software pro odstranění malwaru, proveďte plnou kontrolu systému a odstraňte předmětný škodlivý falešný antivirus ze svého počítače.

▼ Stáhnout odstraňovač AntiVirus Pro 2017 podvod

Manuální odstranění AntiVirus Pro 2017

Některý spyware může blokovat stahování programů pro jeho odstranění. V případě, že se nedaří stažení programu z výchozího zdroje zkuste některý z následujcích alternativní zdrojů pro stahování níže:

 • Zdroj 1 (název souboru byl změněn na "iexplore.exe", neboť tento většina spywaru neblokuje)
 • Zdroj 2

V případě, že se instalaci nedaří provést, zkuste stáhnutí instátoru uzpůsobeného pro obejití spywarových infekcí. Stažení uzpůsobeného instalátoru

V případě, že se stažení nebo spuštění programu pro odstranění spywaru stále nedaří, postupujte podle následujících kroků:

Krok 1
Některé varianty tohoto spywaru změní proxy nastavení, v důsledku čehož není možné se připojit k internetu (nebo jsou webové stránky přesměrovány na škodlivé či phishingové adresy). Pro obnovení výchozího nastavení si stáhněte a spusťte následující nástroj:

Krok 2
Antivirus Pro 2017 mění Hostitelské soubory. Hostitelské soubory přitom mají za úkol měnit kanonické názvy na IP adresy. Při jejich modifikaci tak i při zadání správné URL do příkazového řádku dojde k přesměrování na škodlivé webové stránky. Pro vyřešení tohoto problému si stáhněte nástroj Microsoft Fix It, který obnoví nastavení Windows hostitelských souborů na výchozí. Po jeho stažení předmětný nástroj spusťte a postupujte podle pokynů na obrazovce. Odkaz pro stažení je uveden zde:

Krok 3
A je to! Nyní si můžete zkusit stáhnout Odstraňovač malwaru nebo pokud jej již máte stažen tak přímo nainstalovat a spustit. Ve většině případů by tento postup měl být pro odstranění problému dostačující, v případě že nikoliv, popište přesně svůj problém v našem FÓRU a naši technici se Vám pokusí co nejlépe poradit.

Další známé nástroje pro odstranění Antivirus Pro 2017:

Shrnutí:

Falešné antivirové programy (známí též jako "škodlivé antivirové programy" nebo "scareware") jsou takové aplikace, které se snaží počítačové uživatele přimět k zaplacení neexistentních plných verzí programů, aby tak mohlo dojít k odstranění údajně nalezených bezpečnostních infekcí (ačkoliv je počítače ve skutečnosti čistý). Tyto škodlivé programy jsou vyvíjeny počítačovými zločinci, které je vyvíjí tak, aby vypadaly přesně jako legitimní a legální antivirové softwarové programy. Nejčastěji tyto škodlivé antivirové programy pronikají do počítače prostřednictvím vyskakovacích oken nebo upozornění, které se uivatelům zobrazují při prohlížení internetu a následným stažením do počítače. Dalším klamavou strategií pro šíření scarewaru jsou tzv. exploit kity, infikované emailové zprávy, online reklamní sítě, stahování souborů z cizích počítačů či dokonce přímé telefonáty uživatelům nabízející bezplatnou podporu.

Počítač, který byl falešným antivirovým programem infikován, může být současně napaden i jiným druhem malwaru, neboť falešné antivirové prgoramy bývají nezřídka doprovázeny též trojskými koni a exploit kity. Za zmínku v tomto ohledu stojí, že malware, který počítač zasáhnul, v operačním systému poškozeného uživatele zůstává bez ohledu na to, zda dojde či nedojde k zaplacení a pořízení údajné plné verze programu. Zde je níže uvedeno několik falešných bezpečnostních zpráv, užívaných při šíření antiviru antivirus pro 2017 podvod:

Falešná vyskakovací zpráva užívaná při šíření falešného antivirového programu, příklad 1

Falešná vyskakovací zpráva užívaná při šíření falešného antivirového programu, příklad 2

Počítačoví uživatelé, kteří se s infekcí falešným bezpečnostním softwarem potýkají, by v žádném případě neměli zakupovat jeho "plnou" verzi, neboť zaplacením na licenční kód fakticky dochází pouze k odeslání peněz a bankovních údajů kyberzločincům. Uživatelé, kteří již čísla svých kreditních karet (případně jiné důvěrné informace) poskytnuli, by měli neprodleně kontaktovat vydavatele, resp. správce kreditní karty, tak aby nedošlo k jejímu zneužití, a informovat je o tom, že se stali obětí podvodného nákupu bezpečnostního softwaru. Níže je uveden snímek stránky, jež má přimět uživatele k zakoupení neexistující plné verze antivirus pro 2017 podvod a jiných škodlivých antivirových programů:

Příklad internetové stránky sloužící k získání platebních informací

Pro ochranu počítače před antivirus pro 2017 podvod a dalšími škodlivými antivirovými programy by měli uživatelé:

 • Mít operační systém a instalované programy vždy aktualizované.
 • Používat legitimní antivirové a antispywarové programy.
 • Být ostražití při klikání na odkazy na sociálních sítích a v emailových zprávách.
 • Nedůvěřovat vyskovacích zprávám, které uvádějí, že je počítač nakažen a nabízí Vám stažení bezpečnostního softwaru.

c falešným antivirovým programem:

 • Rušivá vyskakující bezpečnostní varování.
 • Upozornění na upgradování a pořízení placené verze programu pro odstranění údajně nalezeného malware.
 • Zpomalení výkonu počítače.
 • Zablokování aktualizací Windows.
 • Zablokovaný správce úloh.
 • Zablokované internetové prohlížeče nebo nemožnost navštívit internetové stránky prodejců legitimních antivirových programů.

V případě, že máte o antivirus pro 2017 podvod nebo o jeho odstranění další informace, sdílejte prosím své poznatky níže v sekci komentáře.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/9036-antivirus-pro-2017

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
QR kód
AntiVirus Pro 2017 podvod QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění AntiVirus Pro 2017 podvod reklam na Vašem mobilním zařízení.