FacebookTwitterLinkedIn

Přesměrování na Delta-Search.com

Známý též jako: Delta-Search.com prohlížeový pesmrováva
Stupe poškození: Stední

Návod na odstranění viru Delta-Search.com

Co je to Delta-Search.com?

Delta-Search.com je internetová stránka propagovaná panely nástrojů internetových prohlížečů (zejména panely nástrojů Delta toolbar a Babylon toolbar). Jakkoliv předmětné stránky samy o sobě jsou důvěryhodné a přímé ohrožení malwarem nebo viry nepředstavují, k přesměrování na ně dochází zpravidla bez souhlasu uživatele. Tyto problémy přitom způsobuje zmiňovaný Delta toolbar - po jeho instalaci do internetového prohlížeče (Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox), dojde totiž ke změně jeho nastavení a přidělení domovské stránky a výchozího vyhledávače delta-search.com

Weboá stránka i panel nástrojů Delta toolbar jsou přitom součástí adwaru Babylon toolbar. Mnoho uživatelů, kteří si nevědomky Delta toolbar nainstalují tak činí zejména při instalace aplikace Babylon (v případě, že uživatelé odškrtnou možnost nastavení výchozího vyhledávače a domovské stránky na search.babylon.com, je jim v následujícím kroku nabídnuta instalace panelu nástrojů Delta). Mezi dalšími šířiteli předmětného panelu nástrojů je možné zmínit zdroje internetového stahování (jako např. softonic.com, filewin.com, download.com, apod.), který pomocí tzv. "stahovacíh klientů" nabízené programy "svazují" mj. s panelem nástrojů Delta toolbar. V tomto případě je pro možnost stažení bezplatného softwaru vyžadováno stažení nabízeného panelu nástrojů. Vzhledem ke skutečnosti, že je třeba Delta-Search.com a Delta toolbar označit jako adware, důrazně se doporučuje tyto ze svého počítače odstranit.

prohlížečový přesměrovávač delta-search.com

Delta toolbar způsobuje přesměrování na stránky delta-search.com přičemž k jeho instalaci dochází zpravidla bez vědomého souhlasu uživatele prostřednictvím instalace freewaru nebo bezplatných prohlížečových doplňků. Předmětný prohlížečový přesměrovávače je mj. podobný svým předchůdcům searchgol a buenosearch. Vezměte v tomto ohledu na vědomí, že obvyklou taktikou tvůrců předmětných aplikací je "svázání" svého výrobku s jiným - záměrně instalovaným programem. Z tohoto důvodu proto, chcete-li předejít instalaci adwaru do internetových prohlížečů, vždy důkladně prověřujte jednotlivé instalační kroky a odmítejte instalaci nabízeného doplňkového softwaru, a to obzvláště pokud stahování probíhá prostřednictvím tzv. stahovacího klienta. Při instalaci bezplatného softwaru se nadto dále ujistěte, že instalujete v režimu "vlastního" nebo "pokročilého" nastavení, namísto instalace "rychlé" nebo "standardní", která ne vždy odtajní instalovaného adwaru. Pro odstranění přesměrování na stránky delta-search.com a pro odinstalování panelu nástrojů Delta, postupujte podle následujících níže uvedených pokynů.

Klamavé softwarové instalátory používané pro šíření prohlížečového přesměrovávače delta-search.com:

instalátor prohlížečového přesměrovávače delta-search.com 2 instalátor prohlížečového přesměrovávače delta-search.com

Rychlé menu:

Odstranění viru Delta Search:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

Odinstalování přesměrování na delta-search.com

V okně odebíraných programů, vyhledejte "Babylon, Delta toolbar, Delta Chrome Toolbar", zvolte je a klikněte na "Odinstalovat"

Po odinstalování potenciálně nevyžádaných programů, které způsobovaly přesměrovávání na delta-search.com zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části. K provedené této kontroly můžete použít doporučovaný software pro odstranění malwaru. Odstraňte zbylé případně nalezené infikované záznamy.

▼ Stáhnout odstraňovač Delta-Search.com prohlížeový pesmrováva

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Ostranění viru Delta Search z prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění prohlížečových doplňků:

Internet Explorer logoOdstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění doplňku delta-search z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje"Internet Explorer options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". Najděte Babylon Ltd. a Montera Technologies LTD záznamy (Babylon IE plugin, Delta Toolbar, delta Helper Object, Translate this web page with Babylon) a odstraňte je. 

Změna domovské stránky:

Domovská stránka Delta Search v Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje"Internet Explorer options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Možnosti internetu", a v otevřeném okně odstraňte www.delta-search.com a zadejte adresu preferované domény, která se má po každém spuštění Internet Exploreru otevřít.

Změna výchozího vyhledávače:

Výchozí vyhledávač Delta Search v Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje"Internet Explorer options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". V otevřeném okně označte "Poskytovatele vyhledávání", nastavte na "Google", "Bing" nebo na jiný preferovaný vyhledávač, jakožto Váš výchozí a následně odstraňte "Delta Search".

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na delta-search.com prohlížeový pesmrováva přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logoOdstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění přesměrování na delta-search.com z Google Chrome

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádkůGoogle Chrome options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření" Najděte "Babylon Translator" a "Delta Toolbar", zvolte je a přesuňte je do ikony odpadkového koše.

Změna domovské stránky:

Domovská stránka Delta Search v Google Chrome

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádkůGoogle Chrome options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení". V sekci "Při spuštění" klikněte na "nastavit stránky", najeďte myší nad delta-search.com a zaškrtněte X. Nyní již můžete přidat Vámi preferovanou internetovou adresu jako domovskou stránku.

Změna výchozího vyhledávače:

Výchozí vyhledávač Delta Search v Google Chrome

Pro změnu Vašeho výchozího vyhledávače v Google Chrome: Klikněte v Chrome menu na ikonu řádkůGoogle Chrome options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení" a klikněte na "Spravovat vyhledávače...", odstraňte "Delta Search" a přidejte vyhledávač Vámi preferovaný.

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na delta-search.com prohlížeový pesmrováva přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logoOdstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění přesměrování na delta-search.com z Mozilla FireFox

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádkyfirefox menu icon(v pravém horním rohu hlavního okna) zvolte "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a odeberte "Babylon Translation Activation", "Delta Toolbar". 

Změna domovské stránky:

Domovská stránka Delta Search v Mozilla Firefox

Pro obnovu Vaší domovské stránky, klikněte ve Firefox menu na ikonu řádkyfirefox menu icon(v pravém horním rohu hlavního okna) a zvolte "Možnosti", v otevřeném okně smažte delta-search.com a zadejte preferovanou doménu.

Změna výchozího vyhledávače:

V řádku pro zadávání URL, napište about:config a stiskněte Enter.

Klikněte na "Slibuji, budu opatrný!".

Ve vyhledávacím filtru nahoře zadejte: "delta-search.com"

Klikněte pravým tlačítkem na nalezené výsledky a zvolte "Obnovit" pro změnu na výchozí nastavení.

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na delta-search.com prohlížeový pesmrováva mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 1 - přístup k nastavení

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby...

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 2 - Odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a odinstalujte je.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok step 3 - změna domovské stránky

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Obecné a ujistěte se, že uvedená internetová adresa koresponduje s URL Vámi preferované domovské stránky; v případě, že byla modifikována prohlížečovým přesměrovávačem - změňte ji.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 4 - změna výchozího internetového vyhledávače

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Hledat a ujistěte se, že je zde zvolen Vámi preferovaný internetový vyhledávač.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a následně v rozbalovacím menu vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

obnovení safari krok 1

V otevřeném okně zvolte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

obnovení safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí prohlížečový přesměrovávačProhlížečový přesměrovávač je druhem adwaru, který mění nastavení internetového prohlížeče tak, že upraví nastavení domovské stránky a výchozího vyhledávače na nevyžádanou internetovou stránku. Nejčastěji tento adware proniká do operačního systému prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. V případě, že stahování programu probíhá prostřednictvím stahovacího klienta, ujistěte se, že jste zvolili možnost neinstalovat nabízené doplňkové panely nástrojů nebo aplikace měnící nastavení domovské stránky internetového prohlížeče nebo jeho vyhledávače. 

Pomoc při odstraňování:

V případě, že se při odstraňování delta-search.com prohlížeový pesmrováva z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:

V případě, že máte o delta-search.com prohlížeový pesmrováva nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7040-remove-delta-search-redirect-toolbar

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Odstranení Přesměrování na Delta-Search.com resetováním prohlížece
Jak odinstalovat Přesměrování na Delta-Search.com
QR kód
Delta-Search.com prohlížeový pesmrováva QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění Delta-Search.com prohlížeový pesmrováva reklam na Vašem mobilním zařízení.