FacebookTwitterLinkedIn

Reklamy PriceMinus

Známý též jako: PriceMinus adware
Druh: Adware
Stupe poškození: Stední

Návod na odstranění PriceMinus

Co je to PriceMinus?

PriceMinus plug-in se na první pohled zdá být skvělým nástrojem pro online nakupování, který ušetří Váš čas i peníze. Ačkoliv se tedy může zdát užitečný, ve skutečnosti je třeba jej označit jako adware nebo potenciálně nevyžádanou aplikaci. Tvůrci předmětného doplňku přitom pro jeho šíření využívají pochybné marketingové metody zvané svazování (angl. 'bundling'), což je současně i jedním z hlavních důvodů jeho negativních asociací. Principem zmiňovaného svazování je totiž instalace aplikace třetí strany spolu s instalovaným softwarem. Jinými slovy, k instalaci PriceMinus  dochází zpravidla bez vědomého souhlasu uživatele spolu s instalací softwaru zdarma staženého z internetu. Následně pak dojde k napadení prohlížečů Internet Explorer, Mozilla Firefox a Google Chrome, v důsledku čehož PriceMinus začne neprodleně zobrazovat nevyžádanou reklamu (obvykle označenou jako 'By Similar Items' a 'By PriceMinus'), která zpravidla odkazu na škodlivé internetové stránky. Vezměte na vědomí, že kliknutí na takovouto reklamu může vést k ohrožení Vašeho počítače adwarem nebo malwarou infekcí.

Za další, tento potenciálně nevyžádaný program sleduje internetové prohlížení uživatele a zaznamenává citlivé osobní údaje (např. IP adresy, vyhledávané výrazy, navštívené URL, zobrazené stránky, apod.). Uživatelé by v tomto kontextu měli vědět, že přítomnost předmětného programu v počítači může vést k ohrožení jejich soukromí či dokonce až ke krádeži jejich totožnosti. Jakožto adwarový doplněk je přitom PriceMinus i dalším svého druhu, příkladmo je možné zmínit např. Find-A-Deal, Crazy Score, Joomiweb a další adware slibující nové užitečné funkce. Předchozí varianta tohoto adwaru se šířila internetem pod názvem SalePlus. Problémem je, že žádná z uvedených aplikací slibované funkce ve skutečnosti nenabízí, neboť jejich jediným cílem je fakticky pouze přinést svým tvůrcům v důsledku zobrazování rušivé reklamy zisk. Z tohoto důvodu se proto důrazně doporučuje aplikaci PriceMinus z internetových prohlížečů co nejdříve odinstalovat.

PriceMinus adware

Při našem šetření se aplikace PriceMinus šířila zejména prostřednictvím tzv. instalátorů (zvaných též "správci stahování" či "stahovací klienti"), jichž využívají zejména internetové stránky nabízejících bezplatné stahování softwaru. Zmínit je možné například stránky jako soft32.com, softonic.com, download.com nebo mnohé další, které těchto programů využívají pro to, aby ve finále zvýšily svojí návstěvnost, tj. i zisk. V některých případech se tyto aplikace "skrývají" pod nastavením "Pokročilé" nebo "Vlastní" instalace. I když tedy tvůrci nezřídka garantují, že aplikace je 100 % důvěryhodná a bez virů, může neopatrné stahování a instalace softwaru z internetu vést k adwarové či malwarové nákaze. Z tohoto důvodu se proto doporučuje, aby uživatel vždy důsledně kontrolovat jednotlivé instalační kroky a současně vždy instalovat v režimu "Pokročilé" nebo "Vlastní" instalace, neboť v opačném případě zůstanou svázané aplikace skryty a Vy tak nebudete mít možnost jejich instalaci odmítnout. V případě, že jste si PriceMinus do svého počítače již nainstalovali, postupujte pro jejich odstranění podle níže uvedených pokynů pro odstranění adwaru.

Rušivé online reklamy zobrazované adwarem PriceMinus ('Ads by PriceMinus' a 'By Similar Items'):

priceminus generující kuponovou reklamu 3 priceminus generující kuponovou reklamu 2 priceminus generující kuponovou reklamu 1 priceminus generující in-textovou reklamu 2 priceminus generující in-textovou reklamu 1 priceminus generující video reklamu Ads by Similar Items

Klamavé instalátory bezplatného softwaru užívaného pro šíření adwaru PriceMinus:

Instalátor adwaru PriceMinus 1 Instalátor adwaru PriceMinus 2 Instalátor adwaru PriceMinus 3 Instalátor adwaru PriceMinus 4

Rychlé menu:

Odstranění adwaru PriceMinus:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

Odinstalování adwaru PriceMinus prostřednictvím Ovládacích panelů

V okně odebíraných programů, vyhledejte "PriceMinus", "CableFix", "bestadblocker" a "Instagram for Chrome Tabs Instatabs", zvolte je a klikněte na "Odinstalovat" nebo "Odebrat".

Po odinstalování potenciálně nevyžádaných programů (které způsobovaly zobrazování PriceMinus reklam) zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části. K provedené této kontroly můžete použít doporučovaný software pro odstranění malwaru.

▼ Stáhnout odstraňovač PriceMinus adware

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění adwaru PriceMinus z internetových prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění prohlížečových doplňků:

Internet Explorer logoOdstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění PriceMinus reklam z Internet Exploreru krok 1

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". Najděte rozšíření "PriceMinus" a "bestadblocker" a klikněte na "Odstranit".

Odstranění PriceMinus reklam z Internet Exploreru krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na priceminus adware přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logoOdstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome

Odstranění PriceMinus reklam z Google Chrome krok 1

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření". Najděte "PriceMinuso" a "Instagram for Chrome Tabs Instatabs", zvolte je a přesuňte jej do ikony odpadkového koše.

Odstranění PriceMinus reklam z Google Chrome krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na priceminus adware přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logoOdstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění PriceMinus reklam z Mozilla Firefox krok 1

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) zvolte "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a odeberte "PriceMinuso" a "bestadblocker".

Odstranění PriceMinus reklam z Mozilla Firefox krok 2

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na priceminus adware mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

odstranění adwaru ze safari krok 1 - přístup k Předvolbám

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby....

odstranění adwaru ze safari krok 2 - odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a klikněte na Odinstalovat.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari. V rozbalovacím menu následně vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

resetování safari krok 1

V otevřeném okně vyberte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

resetování safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí adwarový programNejčastěji adware nebo potenciálně nevyžádané aplikace pronikají do prohlížečů prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. Vezměte prosím na vědomí, že nejbezpečnějším zdrojem, ze kterého je možné software bezplatně stáhnout, jsou přímo internetové stránky tvůrce. Pro vyhnutí se instalaci adwaru se tak vyplatí být náležitě ostražitý, a to zejména při stahování a instalaci bezplatného softwaru. V instalačním procesu bezplatného programu volte možnosti vlastní nebo pokročilé instalace - tímto krokem umožníte odhalení veškerých potenciálně nevyžádaných aplikací, k jejichž instalaci by došlo současně s instalací Vámi zvoleného bezplatného programu.

Pomoc při odstraňování:
V případě, že se při odstraňování priceminus adware z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:
V případě, že máte o priceminus adware nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/8944-ads-by-priceminus

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Jak odinstalovat Reklamy PriceMinus
QR kód
PriceMinus adware QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění PriceMinus adware reklam na Vašem mobilním zařízení.