FacebookTwitterLinkedIn

Reklamy Glass Bottle

Známý též jako: glass bottle adware
Druh: Adware
Stupe poškození: Stední

Návod na odstranění Glass Bottle

Co je to Glass Bottle?

Glass Bottle od SuperWeb LLC je škodlivé prohlížečové rozšíření, které slibuje zlepšení uživatelského prohlížení internetu pomocí zobrazování kupónů, cenových srovnání a dalších funkcí. Jakkoliv se toto může legitimní a užitečné, internetoví uživatelé by měli vědět, že ve skutečnosti se jedná o adware nebo potenciálně nevyžádaný program. Glass Bottle totiž pro své šíření využívá klamavé marketingové strategie zvané svazování (angl. "bundling"), díky které zůstává instalace doplňkové aplikace zpravidla skryta a dochází tak k jejímu proniknutí do počítače a internetového prohlížeče bez nutného souhlasu uživatele. Po úspěšném napadení Internet Exploreru, Mozilla Firefox a Google Chrome následně Glass Bottle generuje rušivou online reklamu, a to v podobě reklamních panelů, vyskakujících oken, výsledků vyhledávání, textových odkazů apod. Je přitom pravděpodobné, že kliknutí na některé z předmětných reklamních sdělení může způsobit adwarovou či malwarovou infekci.

Kromě toho Glass Bottle průběžně sleduje a zaznamená uživatelskou aktivitu na internetu, a to jak o softwaru tak i hardwaru. Konkrétně se jedná o IP adresy, jedinečné identifikační čísla, URL navštívených stránek, vyhledávané termíny či další údaje umožňující osobní identifikaci. Takovýto postup přitom může vést k ohrožení Vašeho soukromí či dokonce až ke krádeži identity. Společnost SuperWeb LLC kromě softwaru Glass Bottle uvedla do oběhu i několik dalších obdobných aplikací, jmenovitě např. number ascend, knowledge gains, newer version a package return. Ani Glass Bottle ani žádné z těchto zmiňovaných prohlížečových rozšíření přitom uživatelům reálně žádnou přidanou hodnotu nenabízí. Zmiňovaná společnost pouze opakovaně vytváří prakticky totožná rozšíření s odlišnými jmény, tak aby se tyto vyhnuly antivirové či anti-spywarové detekci. Účelem těchto rozšíření je přitom přinést zobrazováním rušivé reklamy (obyčejné označené jako 'Ads by Glass Bottle') zisk; v této souvislosti se proto doporučuje Glass Bottle z internetových prohlížečů odstranit.

glass bottle adware

Výzkumy ukazují, že většina adwaru se šíří pomocí malých stahovacích programů (zvaných jako "instalátory" či "správci stahování" nebo "stahovací klienti" apod.), a to na freewarových stránkách jako jsou soft32.com, softonic.com, download.com apod. Účelem předmětných stahovacích klientů je přinést svým tvůrcům zisk plynoucí z instalace nabízených prohlížečových doplňků. V tomto kontextu tak neopatrné softwarové stahování může vést například právě až adwarové nebo malwarové nákaze. Instalaci Glass Bottle je přitom možné předejít náležitou pozorností při instalaci zmiňovaného bezplatného softwaru. Vždy proto vybírejte instalaci v režimu "Pokročilém" nebo "Vlastním" režimu , neboť touto volbou budete moct odstranit s freewarem svázaný software a jeho instalaci "normálně" odmítnout. Pokud se Vám již reklamy 'Ads by Glass Bottle', 'Glass Bottle Deals' a 'Powered by Glass Bottle' v důsledku instalace Glass Bottle zobrazují, využijte pro jejich odstranění z internetových prohlížečů následujících pokynů pro odinstalování adwaru.

Klamavý softwarový instalátor užívaný pro šíření adwaru glass bottle:

instalátor adwaru glass bottle

Adware Glass bottle generující rušivou online reklamu ('Ads by Glass Bottle'):

Adware Glass bottle generující rušivou online reklamu 1 Adware Glass bottle generující rušivou online reklamu 2 Adware Glass bottle generující rušivou postranní reklamu Adware Glass bottle generující rušivou kuponovou reklamu Adware Glass bottle generující rušivou vyskakující reklamu

Rychlé menu:

Odstranění adwaru Glass Bottle:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

Odinstalování adwaru glass bottle prostřednictvím Ovládacích panelů

V okně odebíraných programů, vyhledejte "Glass Bottle", zvolte je a klikněte na "Odinstalovat" nebo "Odebrat".

Po odinstalování potenciálně nevyžádaných programů (které způsobovaly zobrazování Glass Bottle reklam) zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části. K provedené této kontroly můžete použít doporučovaný software pro odstranění malwaru.

▼ Stáhnout odstraňovač glass bottle adware

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění adwaru Glass Bottle z internetových prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění prohlížečových doplňků:

Internet Explorer logoOdstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění glass bottle reklam z Internet Exploreru krok 1

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". Najděte rozšíření "Glass Bottle" a klikněte na "Odstranit".

Odstranění glass bottle reklam z Internet Exploreru krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na glass bottle adware přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logoOdstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění glass bottle reklam z Google Chrome krok 1

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření"  Najděte "glass bottle", zvolte jej a přesuňte jej do ikony odpadkového koše.

Odstranění glass bottle reklam z Google Chrome krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na glass bottle adware přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logoOdstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění glass bottle reklam z Mozilla Firefox krok 1

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) zvolte "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a odeberte "Glass Bottle".

Odstranění glass bottle reklam z Mozilla Firefox krok 2

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na glass bottle adware mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

odstranění adwaru ze safari krok 1 - přístup k Předvolbám

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby....

odstranění adwaru ze safari krok 2 - odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a klikněte na Odinstalovat.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari. V rozbalovacím menu následně vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

resetování safari krok 1

V otevřeném okně vyberte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

resetování safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí adwarový programNejčastěji adware nebo potenciálně nevyžádané aplikace pronikají do prohlížečů prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. Vezměte prosím na vědomí, že nejbezpečnějším zdrojem, ze kterého je možné software bezplatně stáhnout, jsou přímo internetové stránky tvůrce. Pro vyhnutí se instalaci adwaru se tak vyplatí být náležitě ostražitý, a to zejména při stahování a instalaci bezplatného softwaru. V instalačním procesu bezplatného programu volte možnosti vlastní nebo pokročilé instalace - tímto krokem umožníte odhalení veškerých potenciálně nevyžádaných aplikací, k jejichž instalaci by došlo současně s instalací Vámi zvoleného bezplatného programu.

Pomoc při odstraňování:
V případě, že se při odstraňování glass bottle adware z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:
V případě, že máte o glass bottle adware nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/8937-ads-by-glass-bottle

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Odstranení Reklamy Glass Bottle resetováním prohlížece
Jak odinstalovat Reklamy Glass Bottle
QR kód
glass bottle adware QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění glass bottle adware reklam na Vašem mobilním zařízení.