FacebookTwitterLinkedIn

Start.iminent.com Virus

Známý též jako: Panel nástrojů MyAllSearch nebo StartWeb
Stupe poškození: Stední

Přesměrování na start.iminent.com - jak jej z prohlížeče odstranit?

Co je to start.iminent.com?

Panel nástrojů Start Web (nebo MyAllSearch) je prohlížečový doplněk od společnosti Iminent, který se šíří prostřednictvím internetových stránek nabízejících bezplatné stahování softwaru. Tento plugin slibuje zlepšení uživatelského prohlížení internetu pomocí dodání nových smajlíků a emotikon. Je kompatibilní s prohlížeči Internet Explorer, Google Chrome a Mozilla Firefox. Jakkoliv se jeho funkce může zdát užitečná, ve skutečnosti je však třeba tento panel nástrojů kategorizovat jako adware nebo potenciálně nevyžádanou aplikaci, neboť k její instalaci dochází zpravidla bez vědomého souhlasu uživatele a následně pak ke změně nastavení domovské stránky a výchozího vyhledávače prohlížeče na  Start.iminent.com

Kromě toho předmětný panel nástrojů sleduje a uchovává údaje o prohlížení internetu a uživatelská data - ID, jazyk, adresy internetového protokolu (IP), geografickou lokaci přístroje, který se k internetu připojil, historii navštívených stránek a instalovaných programů. V přůběhu našeho šetření se panel nástrojů Iminent šířil díky klamavé marketingové strategii zvané 'bundling' (svazování), jejímž prostřednictvím dochází k instalaci společně se softwarem bezplatně staženým z internetu. Tento prohlížečový doplněk však reálně žádnou přidanou hodnotu nenabízí - jedná se vesměs pouze o shluk několika odkazů oblíbených internetových stránek (facebook.com, twitter apod.) V tomto kontextu se proto doporučuje tuto potenciálně nevyžádanou aplikace z internetových prohlížečů odstranit. 

start.iminent.com přesměrovávací virus

Prohlížečový přesměrovávač Start.iminent.com je podobný jinému adwaru, který se instaluje též s bezplatně staženým softwarem a který následně mění nastavení internetových prohlížečů. Příkladmo je možné zmínit websearch.com, crawler.com a allmyweb.com, nebo mnohhé další. amongst many others. Pro vyhnutí se instalaci nevyžádaných prohlížečových doplňků by měli být počítačoví uživatelé ostražití zejména při stahování bezplatného softwaru, probíhá-li stahování prostřednictvím stahovacího klienta, vždy odmítejte instalaci nabízených rozšíření a doplňků. Mějte na vědomí, že neopatrné stahování softwaru z internetu může vést až k adwarové nákaze. Při jeho stahování tak následně důsledně kontrolujte každý instalační krok a odškrtávajte možnosti instalace nabízených doplňků, rozšířeních a obdobných add-onů. V případě, že jste si panel nástrojů Iminent do svého počítače již nainstalovali, můžete pro jeho odstranění postupovat podle níže uvedených pokynů.

Bezplatné softwarové instalátory nabízející panel nástrojů StartWeb (Iminent) a jiný adware:

Instalátor prohlížečového přesměrovávače start.iminent.com 4 Instalátor prohlížečového přesměrovávače start.iminent.com 3 Instalátor prohlížečového přesměrovávače start.iminent.com 2 Instalátor prohlížečového přesměrovávače MyAllSearch

Rychlé menu:

Odstranění přesměrovávače Start.iminent.com:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

Odinstalování panelu nástrojů iminent prostřednictvím Ovládacích panelů

V okně odebíraných programů, vyhledejte "Iminent" a "Iminent Toolbar on IE and Chrome" zvolte je a klikněte na " Odinstalovat" nebo "Odebrat".

Při našem průzkumu jsme dále zjistili, že panl nástrojů Iminent byl instalován současně spolu s těmito potenciálně nevyžádanými aplikacemi : "CrankWeb", "Mobogenie" a "ultra notifier". Tyto programy Vám doporučujeme odinstalovat rovněž.

Po odinstalování potenciálně nevyžádaných programů, které způsobovaly přesměrovávání Vašeho prohlížeče na internetové stránky start.iminent.com zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části. K provedené této kontroly můžete použít doporučovaný antispywarový software.

▼ Stáhnout odstraňovač Panel nástrojů MyAllSearch nebo StartWeb

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění přesměrování na Start.iminent.com z internetových prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění případně nevyžádaných prohlížečových doplňků:

Internet Explorer logoOdstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění rozšíření panelu nástrojů Iminent z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "nástroje"  Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu Internet Exploreru), zvolte možnost "Spravovat doplňky". Vyhledejte "Iminent Toolbar" a "iminent Helper Object" rozšíření, zvolte je a následně klikněte na "Odstranit". Současně se doporučuje odstranit též rozšíření "ultra notifier" a "CrankWeb".

Změna domovské stránky:

Odstranění nastavení domovské stránky start.iminent.com z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Možnosti internetu", a v otevřeném okně odstraňte hxxp://start.iminent.com a zadejte adresu preferované domény, která se má po každém spuštění Internet Exploreru otevřít. Zadáním příkazu about: blank lze dosáhnout otevření nové stránky prázdné.

Změna výchozího vyhledávače:

Odstranění nastavení výchozího vyhledávače start.iminent.com z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". V otevřeném okně označte "Poskytovatele vyhledávání", nastavte na "Google", "Bing" nebo na jiný preferovaný vyhledávač, jakožto Váš výchozí a následně odstraňte "StartWeb."

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na panel nástrojů myallsearch nebo startweb přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logoOdstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění rozšíření panelu nástrojů Iminent z Google Chrome

Klikněte v Chrome menu na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu Google Chrome), zvolte "Nástroje" a následně "Rozšíření". Vyhledejte "ultra notofier", vyberte jej a přesuňte do ikony odpadkového koše..

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky start.iminent.com z Google Chrome

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení". V sekci "Při spuštění" klikněte na "nastavit stránky", najeďte myší nad hxxp://start.iminent.com a zaškrtněte X. Nyní již můžete přidat Vámi preferovanou internetovou adresu jako domovskou stránku.

Změna výchozího vyhledávače

:

Odstranění nastavení výchozího vyhledávače start.iminent.com z Google Chrome

Pro změnu Vašeho výchozího vyhledávače v Google Chrome: Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení" a klikněte na "Spravovat vyhledávače...", odstraňte "Start Web" a přidejte vyhledávač Vámi preferovaný.

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na panel nástrojů myallsearch nebo startweb přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logoOdstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění rozšíření panelu nástrojů Iminent z Mozilla Firefox

Pro obnovu Vaší domovské stránky, klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) a zvolte "Doplňky", následně klikněte na "Rozšíření" a v otevřeném okně odstraňte "Iminent" a "Iminent Toolbar". Současně doporučuje odstranění též "CrankWeb" a "Ultra Downloads Notifier".

Změna domovské stránky:

 

Odstranění domovské stránky start.iminent.com z Mozilla Firefox

Pro obnovu Vaší domovské stránky, klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) a zvolte "Možnosti", v otevřeném okně smažte hxxp://start.iminent.com a zadejte preferovanou doménu.

Změna výchozího vyhledávače

:

Odstranění nastavení výchozího vyhledávače start.iminent.com z Mozilla Firefox

V řádku pro zadávání URL, napiště about:config a stiskněte Enter.

Klikněte na "Slibuji, budu opatrný!".

Ve vyhledávacím filtru nahoře zadejte: "iminent"

Klikněte pravým tlačítkem na nalezené výsledky a zvolte "Obnovit" pro změnu na výchozí nastavení.

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na panel nástrojů myallsearch nebo startweb mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 1 - přístup k nastavení

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby...

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 2 - Odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a odinstalujte je.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok step 3 - změna domovské stránky

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Obecné a ujistěte se, že uvedená internetová adresa koresponduje s URL Vámi preferované domovské stránky; v případě, že byla modifikována prohlížečovým přesměrovávačem - změňte ji.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 4 - změna výchozího internetového vyhledávače

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Hledat a ujistěte se, že je zde zvolen Vámi preferovaný internetový vyhledávač.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a následně v rozbalovacím menu vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

obnovení safari krok 1

V otevřeném okně zvolte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

obnovení safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí prohlížečový přesměrovávačProhlížečový přesměrovávač je druhem adwaru, který mění nastavení internetového prohlížeče tak, že upraví nastavení domovské stránky a výchozího vyhledávače na nevyžádanou internetovou stránku. Nejčastěji tento adware proniká do operačního systému prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. V případě, že stahování programu probíhá prostřednictvím stahovacího klienta, ujistěte se, že jste zvolili možnost neinstalovat nabízené doplňkové panely nástrojů nebo aplikace měnící nastavení domovské stránky internetového prohlížeče nebo jeho vyhledávače. 

Pomoc při odstraňování:

V případě, že se při odstraňování panel nástrojů myallsearch nebo startweb z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:

V případě, že máte o panel nástrojů myallsearch nebo startweb nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7796-start-iminent-com-virus

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Odstranení Start.iminent.com Virus resetováním prohlížece
Jak odinstalovat Start.iminent.com Virus
QR kód
Panel nástrojů MyAllSearch nebo StartWeb QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění Panel nástrojů MyAllSearch nebo StartWeb reklam na Vašem mobilním zařízení.