FacebookTwitterLinkedIn

Přesměrování SafeSearch.net

Známý též jako: Panel nástrojů Safesearch
Stupe poškození: Stední

Návod na odstranění přesměrování SafeSearch.net

Co je to SafeSearch.net?

Internetová stránka Safesearch.net od AVSoftware LLC propaguje prohlížečové rozšíření zvané SafeSearch. Jedná se o prohlížečový doplněk kompatibilní s Internet Explorerem, Google Chrome a Mozilla Firefox. Vývojáři této internetové stránky vytvořili jedinečný vyhledávač, který dokáže odfiltrovat škodlivé stránky. Jakkoliv se tato funkce může zdát užitečná, má safesearch.net jednu zásadní nevýhodu - jeho tvůrci pro propagaci používají klamavých metod.

Mnoho uživatelů uvádí, že k přesměrování na stránky safesearch.net došlo bez jejich souhlasu, a to zpravidla v důsledku instalace panelu nástrojů SafeSearch, k čemuž došlo současně se stažením bezplatně přístupného softwaruz internetu. V současné době mnoho oblíbených internetových stránek a vývojáří freewaru své programy a jejich stahování svazuje právě s nevyžádanými prohlížečovými doplňky - a to za účelem dosažení zisku ze zvýšené návštěvnosti webu. Internetoví uživatelé by se mohou vyhnout instalaci nevyžádaného softwaru zejména zachováním náležité ostražitosti při stahování a instalaci freewaru do počítače. V průběhu instalačního procesu pečlivě prověřujte, s čím konkrétně projevujete souhlas a vždy odškrtávejte možnosti instalace dodatečného softwaru nebo jakékoliv návrhy či doporučení na úpravu domovské stránky nebo výchozího vyhledávače. Vezměte v tomto ohledu na vědomí, že vyhledávač safesearch.net prakticky žádnou přidanou hodnotu nenabízí, pouze způsobuje nevyžádané přesměrování, tak aby přinesl svým tvůrcům kýžený zisk (ze sponzorovaných výsledků vyhledávání), což ve finále může vést též k instalaci dalších potenciálně nevyžádaných aplikací.

Prohlížečový přesměrovávač SafeSearch.net

SafeSearch.net tak sice po technické stránce malware nebo virus není, nicméně jeho panel nástrojů způsobuje nevyžádané přesměrování na cizí internetové stránky. Internetoví uživatelé by tudíž měli být při stahování bezplatného softwaru náležitě opatrní, a to zejména při spravování procesu tzv. instalátory; nicméně ani tak není možné infiltraci potenciálně nevyžádané aplikace do systému zcela vyloučit. Ujistěte se vždy proto, že software stahujete pouze ze skutečně důvěryhodných zdrojů. V případě, že chcete zabránit dalšímu přesměrování na safesearch.net a odstranit SafeSearch panel nástrojů, postupujte podle následujících níže uvedených pokynů.

Klamavé softwarové instalátory používané pro šíření přesměrovávače SafeSearch.net:

Prohlížečový přesměrovávač SafeSearch.net

Rychlé menu:

Odstranění prohlížečového přesměrovávače SafeSearch.net:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

SafeSearch.net browser hijacker uninstall via Control Panel

V okně odebíraných programů, vyhledejte "SafeSearch" zvolte jej a klikněte na "Odinstalovat" nebo "Odebrat".

Po odinstalování potenciálně nevyžádaných programů, které způsobovaly přesměrovávání Vašeho prohlížeče na internetové stránky SafeSearch.com zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části. K provedené této kontroly můžete použít doporučovaný antispywarový software.

▼ Stáhnout odstraňovač Panel nástrojů Safesearch

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění přesměrovávače SafeSearch.net z internetových prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění prohlížečových přesměrovávačů:

Internet Explorer logo Odstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění rozšíření SafeSearch.net z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". Vyberte "SafeSearch Toolbar" a "Safe Search" a klikněte na "Odstranit"

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky SafeSearch.net z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Možnosti internetu", a v otevřeném okně odstraňte hxxp://safesearch.net a zadejte adresu preferované domény, která se má po každém spuštění Internet Exploreru otevřít. Zadáním příkazu about: blank zvolíte možnost otevření stránky prázdné.

Změna výchozího vyhledávače:

Odstranění nastavení výchozího vyhledávače SafeSearch.net z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". V otevřeném okně označte "Poskytovatele vyhledávání", nastavte na "Google", "Bing" nebo na jiný preferovaný vyhledávač, jakožto Váš výchozí a následně odstraňte "safesearch.net".

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na panel nástrojů safesearch přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logo Odstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění rozšíření SafeSearch.net z Google Chrome

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření"  Najděte "SafeSearch" zvolte je a přesuňte je do ikony odpadkového koše.

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky SafeSearch.net z Google Chrome

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení". V sekci "Při spuštění" klikněte na "nastavit stránky", najeďte myší nad hxxp://safesearch.net a zaškrtněte X. Nyní již můžete přidat Vámi preferovanou internetovou adresu jako domovskou stránku.

Změna výchozího vyhledávače:

Odstranění nastavení výchozího vyhledávače SafeSearch.net z Google Chrome

Pro změnu Vašeho výchozího vyhledávače v Google Chrome: Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení" a klikněte na "Spravovat vyhledávače...", odstraňte "SafeSearch" a přidejte vyhledávač Vámi preferovaný.

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na panel nástrojů safesearch přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logo Odstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění rozšíření SafeSearch.net z Mozilla Firefox

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) zvolte "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a odeberte "SafeSearch" (a další nedávno nainstalované prohlížečové plug-iny).

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky SafeSearch.net z Mozilla Firefox

Pro obnovu Vaší domovské stránky, klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) a zvolte "Možnosti", v otevřeném okně smažte hxxp://SafeSearch.net a zadejte preferovanou doménu.

Změna výchozího vyhledávače:

Odstranění nastavení výchozího vyhledávače SafeSearch.net z Mozilla Firefox

V řádku pro zadávání URL, napiště about:config a stiskněte Enter.

Klikněte na "Slibuji, budu opatrný!".

Ve vyhledávacím filtru nahoře zadejte: "SafeSearch.net"

Klikněte pravým tlačítkem na nalezené výsledky a zvolte "Obnovit" pro změnu na výchozí nastavení.

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na panel nástrojů safesearch mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 1 - přístup k nastavení

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby...

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 2 - Odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a odinstalujte je.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok step 3 - změna domovské stránky

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Obecné a ujistěte se, že uvedená internetová adresa koresponduje s URL Vámi preferované domovské stránky; v případě, že byla modifikována prohlížečovým přesměrovávačem - změňte ji.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 4 - změna výchozího internetového vyhledávače

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Hledat a ujistěte se, že je zde zvolen Vámi preferovaný internetový vyhledávač.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a následně v rozbalovacím menu vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

obnovení safari krok 1

V otevřeném okně zvolte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

obnovení safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí prohlížečový přesměrovávačProhlížečový přesměrovávač je druhem adwaru, který mění nastavení internetového prohlížeče tak, že upraví nastavení domovské stránky a výchozího vyhledávače na nevyžádanou internetovou stránku. Nejčastěji tento adware proniká do operačního systému prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. V případě, že stahování programu probíhá prostřednictvím stahovacího klienta, ujistěte se, že jste zvolili možnost neinstalovat nabízené doplňkové panely nástrojů nebo aplikace měnící nastavení domovské stránky internetového prohlížeče nebo jeho vyhledávače. 

Pomoc při odstraňování:

V případě, že se při odstraňování panel nástrojů safesearch z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:

V případě, že máte o panel nástrojů safesearch nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7049-remove-safe-search-redirect-toolbar

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Odstranení Přesměrování SafeSearch.net resetováním prohlížece
Jak odinstalovat Přesměrování SafeSearch.net
QR kód
Panel nástrojů Safesearch QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění Panel nástrojů Safesearch reklam na Vašem mobilním zařízení.