FacebookTwitterLinkedIn

Dotazníky PremierOpinion

Známý též jako: PremierOpinion nebo RelevantKnowledge adware
Druh: Adware
Stupe poškození: Stední

PremierOpinion removal instructions

What is PremierOpinion?

PremierOpinion od VoiceFive Inc je program, který internetovým uživatelům nabízí vyjádřit své názory na preferované produkty a služby. Účastí v předmětných průzkumech mají mít uživatelé možnost získat od předních obchodníků odměnu, dárkové poukazy nebo účast ve slosování o zajímavé ceny. Jakkoliv se může tato funkce zdát na první pohled užitečná, počítačoví uživatelé by měli vědět, že ve skutečnosti je aplikace PremierOpinion adware, resp. potenciálně nevyžádaný program. Důvodem je přitom zejména skutečnost, že aplikace PremierOpinion napadá internetové prohlížeče (Internet Explorer, Google Chrome a Mozilla Firefox) bez vědomého souhlasu uživatelů. Kromě toho její tvůrci pro její šíření využívají klamavého stahování a instalování bezplatného softwaru, resp. jeho stahováním a následným "svazováním" s danou aplikací.

Nevyžádaná instalace tohoto adwaru je tak často důsledkem nevěnování dostatečné pozornosti při stahování a následném instalování freewaru z internetu. Je dobré vědět, že mnoho internetových stránek nabízejících bezplatné stahování tyto nabízené programy často svazuje právě s různými nevyžádanými panely nástrojů, prohlížečovými doplňky apod., tak aby došlo ke zvýšení návštěvnosti propagovaných stránek, tj. tvůrci nebo poskytovatelé těchto bezplatných programů tak docílili v tomto důsledku kýženého zisku. V případě, že tedy jednotlivým instalačním krokům nevěnujete dostatečnou pozornost, může snadno dojít i k instalaci PremierOpinionor nebo jiného adwaru do Vašeho počítače. Jakkoliv se sice v případě tohoto pluginu po technické stránce o virus nejedná, svým chováním se mu tato potenciálně nevyžádaná aplikace nanejvýš podobá a v tomto kontextu se jí proto doporučuje z počítače odstranit. Po úspěšném proniknutí do systému nadto PremierOpinion sleduje a zaznamenává citlivé údaje jako aktuální polohy, IP adresy, druhy operačních systémů, výchozích vyhledávačů, vyhledávaných slov apod. Používání této internetové stránky k běžnému vyhledávání tak může vést například až ke krádeži totožnosti.

premieropinion adware

Předchozí verze PremierOpinion s názvem RelevantKnowledge:

Předchozí verze PremierOpinion s názvem RelevantKnowledge

Většina adwaru se šíří pomocí malých programů, zvaných stahovací klienti, a to prostřednictvím stahování z freewarových stránek jako jsou například download.com, soft32.com, softonic.com, a mnohé další. PremierOpinion adware je kromě toho podobný dalším potenciálně nevyžádaným programům stejného původu a zaměření, jmenovitě např. Consumer Input, PicRec, Easy Deals a SelectNGo. V současné době většina internetových stránek, nabízejících stahování freewaru (včetně download.com, softonic.com a mnohých dalších) využívá právě stahovací klienty, aby tím dosáhly zisku, díky čemuž může stahování Vámi vybraného programu ve výsledku skončit adwarovou infekcí. Tomuto stavu je možné zabránit důslednou kontrolou jednotlivých instalačních kroků - při instalaci bezplatného softwaru se proto vždy ujistěte, že instalujete v režimu "vlastního" nebo "pokročilého" nastavení, namísto instalace "rychlé" nebo "standardní", která ne vždy odtajní instalovaného adwaru. Počítačoví uživatelé, kteří si PremierOpinion do svého počítače již nainstalovali, mohou pro odstranění postupovat podle následujících níže uvedených pokynů.

Klamavé bezplatné instalátory, používané pro šíření adwaru PremierOpinion (při našem testování byl šířen pod názvem RelevantKnowledge):

Instalátor adwaru premieropinion 4 Instalátor adwaru premieropinion 3 Instalátor adwaru premieropinion 2 Instalátor adwaru premieropinion

PremierOpinion adware generující rušivé online průzkumy:

PremierOpinion adware generující rušivé online průzkumy

Rychlé menu:

Odstranění adwaru PremierOpinion:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

premieropinion adware uninstall via Control Panel

V okně odebíraných programů, vyhledejte "PremierOpinion" zvolte jej a klikněte na "Odinstalovat" nebo "Odebrat".

Po odinstalování potenciálně nevyžádaných programů, které způsobovaly zobrazování PremierOpinion dotazníků zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části. K provedené této kontroly můžete použít doporučovaný antispywarový software.

▼ Stáhnout odstraňovač PremierOpinion nebo RelevantKnowledge adware

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění adwaru PremierOpinion z internetových prohlížečů:

V průběhu našeho šetření PremierOpinion do prohlížečů Internet Explorer, Google Chrome nebo Mozilla Firefox svůj plugin neinstaloval, byl však svázaný s jiným adwarem. Z tohoto důvodu byste tudíž měli z internetových prohlížečů odstranit všechny potenciálně nevyžádané doplňky.

Video zobrazující postup pro odstranění prohlížečových přesměrovávačů:

Internet Explorer logoOdstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění premieropinion dotazníků z Internet Exploreru krok 1

Klikněte na ikonu "Nástroje"Internet Explorer options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". Najděte všechna nedávno instalovaná podezřelá rozšíření a klikněte na "Odstranit". Ve výchozím nastavení by měl být zmiňovaný seznam prázdný.

Odstranění premieropinion dotazníků z Internet Exploreru krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na premieropinion nebo relevantknowledge adware přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logoOdstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění premieropinion dotazníků z Google Chrome krok 1

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádkůGoogle Chrome options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření" Najděte všechny nedávno nainstalované podezřelé doplňky, zvolte je a přesuňte je do ikony odpadkového koše.

Odstranění premieropinion dotazníků z Google Chrome krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na premieropinion nebo relevantknowledge adware přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logoOdstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění premieropinion dotazníků z Mozilla Firefox krok 1

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádkyfirefox menu icon(v pravém horním rohu hlavního okna) zvolte "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a odeberte všechny nedávno nainstalované podezřelé pluginy. Ve výchozím nastavení by měl být zmiňovaný seznam prázdný.

Odstranění premieropinion dotazníků z Mozilla Firefox krok 2

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na premieropinion nebo relevantknowledge adware mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

odstranění adwaru ze safari krok 1 - přístup k Předvolbám

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby....

odstranění adwaru ze safari krok 2 - odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a klikněte na Odinstalovat.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari. V rozbalovacím menu následně vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

resetování safari krok 1

V otevřeném okně vyberte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

resetování safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí adwarový programNejčastěji adware nebo potenciálně nevyžádané aplikace pronikají do prohlížečů prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. Vezměte prosím na vědomí, že nejbezpečnějším zdrojem, ze kterého je možné software bezplatně stáhnout, jsou přímo internetové stránky tvůrce. Pro vyhnutí se instalaci adwaru se tak vyplatí být náležitě ostražitý, a to zejména při stahování a instalaci bezplatného softwaru. V instalačním procesu bezplatného programu volte možnosti vlastní nebo pokročilé instalace - tímto krokem umožníte odhalení veškerých potenciálně nevyžádaných aplikací, k jejichž instalaci by došlo současně s instalací Vámi zvoleného bezplatného programu.

Pomoc při odstraňování:
V případě, že se při odstraňování premieropinion nebo relevantknowledge adware z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:
V případě, že máte o premieropinion nebo relevantknowledge adware nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/8226-premier-opinion-surveys

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Odstranení Dotazníky PremierOpinion resetováním prohlížece
Jak odinstalovat Dotazníky PremierOpinion
QR kód
PremierOpinion nebo RelevantKnowledge adware QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění PremierOpinion nebo RelevantKnowledge adware reklam na Vašem mobilním zařízení.