FacebookTwitterLinkedIn

Reklamy Online Advertising Support

Známý též jako: Přesměrování asrv-a.akamaihd.net
Druh: Adware
Stupe poškození: Stední

Návod na odstranění reklam Online Advertising Support

Co je to Online Advertising Support?

Reklamy Online Advertising Support, které se zobrazují při prohlížení internetu, jsou způsobeny potenciálně nevyžádanými prohlížečovými doplňky. Obvykle tyto potenciálně nevyžádané aplikace pronikají do prohlížečů prostřednictvím bezplatně stažených programů z internetu, když slibují zlepšení uživatelského prohlížení internetu přidáním nových užitečných funkcí. Při našem šetření vyšlo najevo, že k zobrazování předmětných reklam došlo v důsledku instalací pluginů "PlusVid", "PluSHD", "HQ-V-Pro", "Friven" a "Fre_Ven_s Pro". Ačkoliv tato rozšíření slibují užitečné funkce, ve skutečnosti je třeba je kategorizovat jako adware nebo potenciálně nevyžádané aplikace, nebo't se do internetových prohlížečů (Internet Exploreru, Google Chrome a Mozilla Firefox) dostávají zpravidla bez nutné souhlasu uživatele. Kromě toho způsobují zobrazování rušivé reklamy a sledují uživatelskou aktivitu na internetu. K jejich šíření tvůrci přitom využívají klamavé marketingové strategie zvané svazování, tj. k instalaci dochází kradmo současně se softwarem zdarma staženým z internetu.

Po úspěšném proniknutí do systému následně zmiňovaný adware začne zobrazovat reklamní panely, vyskakovací okna, textovou reklamu, reklamu přes celou obrazovku apod. Tato reklamu je přitom označena nápisem "OnlineBrowserAdvertising" a po kliknutí na ní uživatele přesměrovává na stránky hxxp://asrv-a.akamaihd.net. Škodlivá prohlížečová rozšíření, která reklamu "Online Advertising Support" generují rovněž mají na svědomí zobrazování tzv. intextové reklamy, kde se vybraná slova automaticky změní v odkazy a jiné stránky (zejména nav-links a InterYield). Kromě toho předmětné potenciálně nevyžádané aplikace sledují a zaznamenávají uživatelskou aktivitu na internetu - ukládají navštívené domény, IP adresy, informace o operačních systémech, vyhledávaných výrazech, historii prohlížení, aktuální lokaci uživatele apod. Přítomnost tohoto škodlivého plug-inu v systému tak může vést k malwarové infekci či přímému ohrožení Vašeho soukromí. Z tohoto důvodu se proto i doporučuje adware způsobující zobrazování "Online Advertising Support" reklam z Vašeho internetového prohlížeče odstranit.

virus inzerující online podporu

Platforma Online Advertising Support je obdobná adwaru DailyOfferService, OnlineBrowserAdvertising, InterYield, Nav-links a "Ads not by this site", který též způsoboval zobrazování rušivé reklamy a k jehož infiltraci do systému docházelo též při instalaci cizích prohlížečových doplňků. Principem fungování zmiňovaného adwaru je, že přes otevřenou stránku rozprostře celoobrazovkovou reklamu, která zpravidla, tak jako v případě Online Advertising Support dokazuje na pochybné internetové stránky. Pro vyhnutí se instalaci takovýchto potenciálně nevyžádaných aplikací (způsobujících zobrazování nejen Online Advertising Support reklam, ale i obecně i dalších) je proto zachování náležité opatrnosti při instalaci bezplatně staženého softwaru nezbytné. V případě, že předmětné stahování probíhá prostřednictvím "stahovacího klienta", vždy odmítejte instalaci jakýchkoliv nabízených programů či prohlížečových doplňků. V případě, že se Vám již jakékoliv reklamy, odkazující na stránky hxxp://asrv-a.akamaihd.net zobrazují, postupujte pro odstranění tohoto adwaru z počítače podle následujících níže uvedených pokynů.

Reklamní panely Online Advertising Support zobrazující se na různých internetových stránkách (zobrazujících se přes obsah aktuální internetové stránky):

Rušivé online reklamní panely

Rychlé menu:

Odstranění Online Advertising Support reklam:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

Odinstalování adwaru online advertising support prostřednictvím Ovládacích panelů

V okně odebíraných programů, vyhledejte všechny nedávno nainstalované podezřelé programy, zvolte tyto a klikněte na "Odinstalovat" nebo "Odebrat".

Při našem testování byly reklamy Online Advertising Support svázány s potenciálně nevyžádanými aplikacemi "Fre_Ven_s Pro 23", "Friven_s_Pro_16", "HQ-V-Pro-v1.8", "PluSHD1.9v3" a "PlusVid", nicméně situace se může lišit případ od případu.

Po odinstalování potenciálně nevyžádaných programů, které způsobovaly zobrazování Online Advertising Support reklam zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části. K provedené této kontroly můžete použít doporučovaný software pro odstranění malwaru.

▼ Stáhnout odstraňovač Přesměrování asrv-a.akamaihd.net

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění reklam Online Advertising Support z internetových prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění prohlížečových doplňků:

Internet Explorer logo Odstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění reklam Online Advertising Support z Internet Exploreru krok 1

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". V otevřeném okně označte všechny nedávno nainstalované podezřelé doplňky, zvolte tyto záznamy a klikněte na "Odstranit". Vezměte přitom na vědomí, že ve výchozím nastavení prohlížeče žádné doplňky instalovány nemají.

Odstranění reklam Online Advertising Support z Internet Exploreru krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na přesměrování asrv-a.akamaihd.net přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logo Odstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění Online Advertising Support reklam z Google Chrome krok 1

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádkůGoogle Chrome options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření"  Najděte všechny nedávno nainstalované (a potenciálně nevyžádané) položky, zvolte je a přesuňte je do ikony odpadkového koše.

Odstranění Online Advertising Support reklam z Google Chrome krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na přesměrování asrv-a.akamaihd.net přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logo Odstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění Online Advertising Support reklam z Mozilla Firefox krok 1

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádkyfirefox menu icon(v pravém horním rohu hlavního okna) zvolte "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a odeberte všechny nedávno nainstalované doplňky. Vezměte přitom na vědomí, že ve výchozím nastavení je seznam Firefox rozšíření prázdný.

Odstranění Online Advertising Support reklam z Mozilla Firefox krok 2

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na přesměrování asrv-a.akamaihd.net mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

odstranění adwaru ze safari krok 1 - přístup k Předvolbám

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby....

odstranění adwaru ze safari krok 2 - odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a klikněte na Odinstalovat.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari. V rozbalovacím menu následně vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

resetování safari krok 1

V otevřeném okně vyberte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

resetování safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí adwarový programNejčastěji adware nebo potenciálně nevyžádané aplikace pronikají do prohlížečů prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. Vezměte prosím na vědomí, že nejbezpečnějším zdrojem, ze kterého je možné software bezplatně stáhnout, jsou přímo internetové stránky tvůrce. Pro vyhnutí se instalaci adwaru se tak vyplatí být náležitě ostražitý, a to zejména při stahování a instalaci bezplatného softwaru. V instalačním procesu bezplatného programu volte možnosti vlastní nebo pokročilé instalace - tímto krokem umožníte odhalení veškerých potenciálně nevyžádaných aplikací, k jejichž instalaci by došlo současně s instalací Vámi zvoleného bezplatného programu.

Pomoc při odstraňování:
V případě, že se při odstraňování přesměrování asrv-a.akamaihd.net z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:
V případě, že máte o přesměrování asrv-a.akamaihd.net nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7902-online-advertising-support-ads

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Odstranení Reklamy Online Advertising Support resetováním prohlížece
Jak odinstalovat Reklamy Online Advertising Support
QR kód
Přesměrování asrv-a.akamaihd.net QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění Přesměrování asrv-a.akamaihd.net reklam na Vašem mobilním zařízení.