FacebookTwitterLinkedIn

Přesměrování na default-search.net

Známý též jako: Default-search.net prohlížeový pesmrováva
Stupe poškození: Stední

Přesměrování na default-search.net - jak jej z počítače odstranit?

Co je to default-search.net?

Internetová stránka default-search.net od Linkey Inc. je odkazována prohlížečovými přesměrovávači, kteří napadají prohlížeče prostřednictvím stahování bezplatného softwaru z internetu. Po úspěšné instalaci předmětný adware změní nastavení domovské stránky a výchozího vyhledávače prohlížeče na default-search.net. Při našem šetření předmětná internetová stránka přesměrovávala na stránky yahoo.com, což samozřejmě žádnou bezpečnostní hrozbu nepředstavuje, nicméně je třeba vzít na vědomí, že tento stav lze s ohledem na vůli jejich tvůrci kdykoliv změnit. Přítomnost adwaru v počítači obecně přitom může vést k ohrožení malwarem nebo virovými infekcemi. Hlavním zdrojem prohlížečových přesměrovávačů jsou stránky nabízející bezplatné stahování, resp. ty z nich, které pro správu stahování a instalaci programů využívají tzv. stahovacích klientů (díky nim totiž ve finále dochází k instalaci nabízených prohlížečových rozšíření, která přinášejí svým tvůrcům kýžený zisk).

V současné době služeb stahovacích klientů využívá stahovacích klientů většina internetových stránek nabízejících stahování freewaru (namátko například i download.com, softonic.com, soft32.com, apod.). Kromě nevyžádaného přesměrování přitom dochází současně ke sledování a zaznamenávání uživatelského prohlížení internetu, a to konkrétně k záznamu IP adres, údajů o prohlížeči, poskytovateli internetového připojení, cookies či navštívených webových stránek. Tento postup přitom může vést k ohrožení Vašeho soukromí nebo v krajním případě až dokonce ke krádeži totožnosti. Neopatrné stahování freewaru tak může vést k instalaci různých prohlížečových doplňků, tj. následně k zobrazování nevyžádané reklamy a přesměrování prohlížeče.

default-search.net virus

Prohlížečový přesměrovávač default-search.net je totožný s jiným adwarem, který se též šířil prostřednictvím stahovacích klientů. Namátkou je možné zmínit například Royal-search.com, Static.flipora.com a Start.iminent.com. Pro vyhnutí se instalaci takotýchto prohlížečových přesměrovávačů by tudíž měli být počítačoví uživatelé ostražití zejména při stahování bezplatného softwaru. V případě, že stahování obsahu probíhá prostřednictvím stahovacího klienta, vždy odmítejte instalaci nabízených rošíření a doplňků. Při instalaci bezplatného softwaru se nadto dále ujistěte, že instalujete v režimu "vlastního" nebo "pokročilého" nastavení, namísto instalace "rychlé" nebo "standardní", která ne vždy odtajní instalovaného adwaru. V případě, že Vás prohlížeč (Internet Explorer, Google Chrome nebo Mozilla Firefox) na default-search.net již přesměrovává, postupujte pro odstranění prohlížečového přesměrovávače ze svého počítače podle níže uvedených pokynů.

Klamavé softwarové instalátory používané pro šíření prohlížečového přesměrovávače default-search.net:

Instalátor přesměrovávače default-search.net 8 Instalátor přesměrovávače default-search.net 7 Instalátor přesměrovávače default-search.net 6 Instalátor přesměrovávače default-search.net 5 Instalátor přesměrovávače default-search.net 3 Instalátor přesměrovávače default-search.net 4 Instalátor přesměrovávače default-search.net 2 Instalátor přesměrovávače default-search.net

Aplikace "Settings Manager" (Aztec Media Inc.) blokující pokusy o zpětné nastavení domovské stránky a výchozího vyhledávače:

default-searches.net blokující pokusy o zpětné nastavení domovské stránky a výchozího vyhledávače

Rychlé menu:

Odstranění přesměrovávače default-search.net:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

Odinstalování default-search.net (settings manager) prostřednictvím Ovládacích panelů

V okně odebíraných programů, vyhledejte "Linkey" a "Settings Manager" (oboje od Aztec Media Inc), zvolte je a klikněte na "Odinstalovat" nebo "Odebrat".

Po odinstalování potenciálně nevyžádaných programů (které způsobovaly přesměrovávání Vašeho prohlížeče na internetové stránky default-searches.net zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části. K provedené této kontroly můžete použít doporučovaný software pro odstranění malwaru.

▼ Stáhnout odstraňovač Default-search.net prohlížeový pesmrováva

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění prohlížečového přesměrovávače default-search.net z internetových prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění prohlížečových přesměrovávačů:

Internet Explorer logoOdstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění rozšíření default-search.net z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje"Internet Explorer options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". Najděte "Linkey" a "Settings Manager" a klikněte na "Odstranit".

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky default-searchnet.net z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje"Internet Explorer options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Možnosti internetu", a v otevřeném okně odstraňte hxxp://www.default-searches.net a zadejte adresu preferované domény, která se má po každém spuštění Internet Exploreru otevřít. Zadáním příkazu about: blank zvolíte možnost otevření stránky prázdné.

Změna výchozího vyhledávače:

Odstranění nastavení výchozího vyhledávače default-searchnet.net z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje"Internet Explorer options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". V otevřeném okně označte "Poskytovatele vyhledávání", nastavte na "Google", "Bing" nebo na jiný preferovaný vyhledávač, jakožto Váš výchozí a následně odstraňte "Default-search.net".

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na default-search.net prohlížeový pesmrováva přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logoOdstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění rozšíření default-search.net z Google Chrome

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádkůGoogle Chrome options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření"  Najděte "Linkey" a "Settings Manager" zvolte je a přesuňte je do ikony odpadkového koše.

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky default-search.net z Google Chrome

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádkůGoogle Chrome options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení". V sekci "Při spuštění" klikněte na "nastavit stránky", najeďte myší nad hxxp://www.default-searches.com a zaškrtněte X. Nyní již můžete přidat Vámi preferovanou internetovou adresu jako domovskou stránku.

Změna výchozího vyhledávače:

Odstranění nastavení výchozího vyhledávače default-search.net z Google Chrome

Pro změnu Vašeho výchozího vyhledávače v Google Chrome: Klikněte v Chrome menu na ikonu řádkůGoogle Chrome options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení" a klikněte na "Spravovat vyhledávače...", odstraňte "Deafult-searches.net" a přidejte vyhledávač Vámi preferovaný.

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na default-search.net prohlížeový pesmrováva přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logoOdstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění rozšíření default-search.net z Mozilla Firefox

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádkyfirefox menu icon(v pravém horním rohu hlavního okna) zvolte "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a odeberte "Linkey for Firefox" a "Settings Manager".

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky default-search.net z Mozilla Firefox

Pro obnovu Vaší domovské stránky, klikněte ve Firefox menu na ikonu řádkyfirefox menu icon(v pravém horním rohu hlavního okna) a zvolte "Možnosti", v otevřeném okně smažte hxxp://www.default-searches.net a zadejte preferovanou doménu.

Změna výchozího vyhledávače:

Odstranění nastavení výchozího vyhledávače default-search.net z Mozilla Firefox

V řádku pro zadávání URL, napiště about:config a stiskněte Enter.

Klikněte na "Slibuji, budu opatrný!".

Ve vyhledávacím filtru nahoře zadejte: "default-searches.net"

Klikněte pravým tlačítkem na nalezené výsledky a zvolte "Obnovit" pro změnu na výchozí nastavení.

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na default-search.net prohlížeový pesmrováva mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 1 - přístup k nastavení

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby...

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 2 - Odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a odinstalujte je.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok step 3 - změna domovské stránky

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Obecné a ujistěte se, že uvedená internetová adresa koresponduje s URL Vámi preferované domovské stránky; v případě, že byla modifikována prohlížečovým přesměrovávačem - změňte ji.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 4 - změna výchozího internetového vyhledávače

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Hledat a ujistěte se, že je zde zvolen Vámi preferovaný internetový vyhledávač.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a následně v rozbalovacím menu vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

obnovení safari krok 1

V otevřeném okně zvolte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

obnovení safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí prohlížečový přesměrovávačProhlížečový přesměrovávač je druhem adwaru, který mění nastavení internetového prohlížeče tak, že upraví nastavení domovské stránky a výchozího vyhledávače na nevyžádanou internetovou stránku. Nejčastěji tento adware proniká do operačního systému prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. V případě, že stahování programu probíhá prostřednictvím stahovacího klienta, ujistěte se, že jste zvolili možnost neinstalovat nabízené doplňkové panely nástrojů nebo aplikace měnící nastavení domovské stránky internetového prohlížeče nebo jeho vyhledávače. 

Pomoc při odstraňování:

V případě, že se při odstraňování default-search.net prohlížeový pesmrováva z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:

V případě, že máte o default-search.net prohlížeový pesmrováva nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7805-default-search-net-virus

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Odstranení Přesměrování na default-search.net resetováním prohlížece
Jak odinstalovat Přesměrování na default-search.net
QR kód
Default-search.net prohlížeový pesmrováva QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění Default-search.net prohlížeový pesmrováva reklam na Vašem mobilním zařízení.