FacebookTwitterLinkedIn

Prohlížečový přesměrovávač searches.uninstallmaster.com

Známý též jako: Přesměrování searches.uninstallmaster.com
Stupe poškození: Stední

Návod na odstranění Uninstall Master

Co je to Uninstall Master?

Uninstall Master od Polypower Technology Inc je potenciálně nevyžádaný program měnící nastavení internetových prohlížečů (Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox), a to přidělením výchozího vyhledávače a domovské stránky searches.uninstallmaster.com. Pro instalaci programu Uninstall Master do internetových prohlížečů přitom jeho tvůrci používají klamavaé marketingové strategie zvané "svazování", díky které dochází k předmětné instalaci bez faktického souhlasu uživatele spolu s obsahem staženým z internetu (nejčastěji ve formě freewaru) z internetových stránek poskytujících bezplatné stahování. Šetření prokázala, že ve většině případů se tento prohlížečový přesměrovávač instaluje spolu s dalšími falešnými stahováními (falešnými aktualizacemi prohlížeče, Javy, Flash přehrávače apod.). Tento adware je přitom obzvláště škodlivý v tom, že současně instaluje i tzv. "pomocné objekty", v jejichž důsledku je zpětná změna nastavení prohlížeče ještě obtížnější.

Abyste se vyhnuli instalaci potenciálně nevyžádaných programů jako např. právě Uninstall Masteru, stahujte software výhradně z oficiálních internetových stránek jeho distributora a nikdy nedůvěřujte vyskakujícím oknům, tvrdícím, že Vaše instalované programy (Flash Player, Java, apod.) jsou zastaralé. Vezměte v tomto ohledu dále na vědomí, že většina internetových stránek nabízejících bezplatné stahování jako např. download.com, softonic.com a soft32.com používá pro správu stahování a následné instalace malé stahovací programy, jejichž vedlejším efektem je instalace nabídnutých programů, prohlížečových rozšíření a dalších aplikací (často se jedná např. o 100% důvěryhodný bezplatný antivirus), které však fakticky mají pouze přinést svým tvůrcům kýžený zisk. Z tohoto důvodu proto může neopatrnost při stahování a instalaci programů z internetu vést až k adwarové nebo malwarové nákaze. Zatímco tedy stránky searches.uninstallmaster.com tvrdí, že dokáží zkvalitnit uživatelské prohlížení internetu zobrazovováním pokročilejších výsledků vyhledávání, ve skutečnosti žádnou přidanou hodnotu nemají. Kromě toho tato aplikace vede k přesměrování na škodlivé webové stránky, tj. může vést až k přímé hrozbě malwarové infekce. Z tohoto důvodu se proto doporučuje Uninstall Master jako domovskou stránku nevyužívat a tuto aplikaci ze systému co nejdříve odstranit.

Prohlížečový přesměrovávač Uninstall Master

Vedle Uninstall Masteru zde existuje dalších několik podobných aplikací, jmenovitě například: Vi-view, Delta-Homes a Sweet-Page. Přesměrování na předmětné stránky přitom může vést k ohrožení malwarovou infekcí (například při kliknutí na některý z nabízených sponzorovaných odkazů - výsledků vyhledávání) či až ke krádeži totožnosti (tyto stránky sledující a zaznamenávají Vaši uživatelskou aktivitu). Instalaci Uninstall Masteru nebo jiných potenciálně nevyžádaných programů se lze přitom vyhnout kliknutím na tlačítko "Odmítnout" při nabízené instalaci jakýchkoliv nabízených prohlížečových doplňků. Kromě toho se při instalaci bezplatného softwaru dále vždy ujišťujte, že instalujete v režimu "vlastního" nebo "pokročilého" nastavení, namísto instalace "rychlé" nebo "standardní", která ne vždy odtajní instalované položky. V případě, že Váš již prohlížeč na stránky searches.uninstallmaster.com přesměrovává, postupujte pro odstranění předmětného adwaru ze systému podle následujících níže uvedených pokynů.

Klamavé softwarové instalátory užívané pro šíření přesměrovávače searches.uninstallmaster.com:

Klamavý softwarový instalátor užívaný pro šíření přesměrovávače searches.uninstallmaster.com

Rychlé menu:

Odstranění přesměrovávače searches.uninstallmaster.com:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

Odinstalování přesměrovávače Uninstall Master prostřednictvím Ovládacích panelů

V okně odebíraných programů, vyhledejte "Uninstall Master" a další podezřelý software, zvolte je a klikněte na "Odinstalovat" nebo "Odebrat".

Po odinstalování potenciálně nevyžádaných programů (které způsobovaly přesměrovávání Vašeho prohlížeče na internetové stránky searches.uninstallmaster.com zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části. K provedené této kontroly můžete použít doporučovaný software pro odstranění malwaru.

▼ Stáhnout odstraňovač Přesměrování searches.uninstallmaster.com

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění přesměrovávače searches.uninstallmaster.com z internetových prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění prohlížečových přesměrovávačů:

Internet Explorer logoOdstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění rozšíření Uninstall Master z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje"Internet Explorer options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". Najděte všechna nedávno instalovaná podezřelá rozšíření a klikněte na "Odstranit".

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky Uninstall Master z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje"Internet Explorer options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Možnosti internetu", a v otevřeném okně odstraňte hxxp://searches.uninstallmaster.com a zadejte adresu preferované domény, která se má po každém spuštění Internet Exploreru otevřít. Zadáním příkazu about: blank zvolíte možnost otevření stránky prázdné.

Změna výchozího vyhledávače:

Odstranění nastavení výchozího vyhledávače Uninstall Master z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje"Internet Explorer options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". V otevřeném okně označte "Poskytovatele vyhledávání", nastavte na "Google", "Bing" nebo na jiný preferovaný vyhledávač, jakožto Váš výchozí a následně odstraňte "UninstallMaster".

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na přesměrování searches.uninstallmaster.com přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logoOdstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění rozšíření Uninstall Master z Google Chrome

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádkůGoogle Chrome options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření"  Najděte "Search App by Uninstallmaster" zvolte je a přesuňte je do ikony odpadkového koše.

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky Uninstall Master z Google Chrome

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádkůGoogle Chrome options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení". V sekci "Při spuštění" klikněte na "nastavit stránky", najeďte myší nad hxxp://searches.uninstallmaster.com a zaškrtněte X. Nyní již můžete přidat Vámi preferovanou internetovou adresu jako domovskou stránku.

Změna výchozího vyhledávače:

Odstranění nastavení výchozího vyhledávače Uninstall Master z Google Chrome

Pro změnu Vašeho výchozího vyhledávače v Google Chrome: Klikněte v Chrome menu na ikonu řádkůGoogle Chrome options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení" a klikněte na "Spravovat vyhledávače...", odstraňte "UninstallMaster" a přidejte vyhledávač Vámi preferovaný.

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na přesměrování searches.uninstallmaster.com přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logoOdstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstrnaněí rozšíření Uninstall Master z Mozilla Firefox

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádkyfirefox menu icon(v pravém horním rohu hlavního okna) zvolte "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a odeberte všechny nedávno nainstalované podezřelé pluginy.

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky Uninstall Master z Mozilla Firefox

Pro obnovu Vaší domovské stránky, klikněte ve Firefox menu na ikonu řádkyfirefox menu icon(v pravém horním rohu hlavního okna) a zvolte "Možnosti", v otevřeném okně smažte hxxp://searches.uninstallmaster.com a zadejte preferovanou doménu.

Změna výchozího vyhledávače:

Odstranění nastavení výchozího vyhledávače Uninstall Master z Mozilla Firefox

V řádku pro zadávání URL, napiště about:config a stiskněte Enter.

Klikněte na "Slibuji, budu opatrný!".

Ve vyhledávacím filtru nahoře zadejte: "uninstallmaster"

Klikněte pravým tlačítkem na nalezené výsledky a zvolte "Obnovit" pro změnu na výchozí nastavení.

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na přesměrování searches.uninstallmaster.com mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 1 - přístup k nastavení

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby...

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 2 - Odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a odinstalujte je.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok step 3 - změna domovské stránky

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Obecné a ujistěte se, že uvedená internetová adresa koresponduje s URL Vámi preferované domovské stránky; v případě, že byla modifikována prohlížečovým přesměrovávačem - změňte ji.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 4 - změna výchozího internetového vyhledávače

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Hledat a ujistěte se, že je zde zvolen Vámi preferovaný internetový vyhledávač.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a následně v rozbalovacím menu vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

obnovení safari krok 1

V otevřeném okně zvolte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

obnovení safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí prohlížečový přesměrovávačProhlížečový přesměrovávač je druhem adwaru, který mění nastavení internetového prohlížeče tak, že upraví nastavení domovské stránky a výchozího vyhledávače na nevyžádanou internetovou stránku. Nejčastěji tento adware proniká do operačního systému prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. V případě, že stahování programu probíhá prostřednictvím stahovacího klienta, ujistěte se, že jste zvolili možnost neinstalovat nabízené doplňkové panely nástrojů nebo aplikace měnící nastavení domovské stránky internetového prohlížeče nebo jeho vyhledávače. 

Pomoc při odstraňování:

V případě, že se při odstraňování přesměrování searches.uninstallmaster.com z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:

V případě, že máte o přesměrování searches.uninstallmaster.com nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/8491-searches-uninstallmaster-com-browser-hijacker

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Odstranení Prohlížečový přesměrovávač searches.uninstallmaster.com resetováním prohlížece
Jak odinstalovat Prohlížečový přesměrovávač searches.uninstallmaster.com
QR kód
Přesměrování searches.uninstallmaster.com QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění Přesměrování searches.uninstallmaster.com reklam na Vašem mobilním zařízení.