FacebookTwitterLinkedIn

PriceLess reklamy

Známý též jako: Priceless Adware
Druh: Adware
Stupe poškození: Stední

Návod na odstranění PriceLess reklam

Co je to PriceLess?

PriceLess je škodlivé prohlížečové rozšíření slibující ušetření času i peněz, a to díky zobrazování speciálních slevových nabídek, kupónů, informacích o výprodejích apod. Jakkoliv se tato funkce může zdát užitečná, ve skutečnost je třeba PriceLess třeba považovat za malware nebo virus, a to s ohledem na používanou klamavou techniku pro jeho šíření, díky níž dochází k instalaci doplňku do internetových prohlížečů (Internet Explorer, Google Chrome a Mozilla Firefox) bez nutného souhlasu uživatele. Prohlížečové rozšíření se do systému dostane tak, že jej uživatel nevědomky instaluje při stahování nebo instalaci softwaru z internetu z některé z webových stránek nabízejících freewarové stahování.

Většina stránek nabízejících bezplatné stahování programů, jako například download.com, softonic.com, soft32.com, atd., pro správu stahování a instalace používá tzv. stahovací klienty. Jedná se o malé programy, které ačkoliv mají být 100 % důvěryhodné a bez virů, mění nastavení prohlížečů nebo zobrazují rušivou reklamu, jinými slovy mají svým tvůrcům přinést zisk. V této souvislosti je třeba poukázat na důležitost obezřetnosti při instalování freewaru, neboť případná neopatrnost může vést až k adwarové nebo malwarové nákaze. V případě PriceLess se jedná o zobrazování rušivé online reklamy a celkové zpomalení výkonu prohlížeče. Kromě toho dochází též ke sledování a zaznamenávání uživatelské aktivity na internetu, což v konečném důsledku může vést až k ohrožení soukromí či dokonce krádeži totožnosti. Z tohoto důvodu se proto doporučuje PriceLess z internetových prohlížečů odinstalovat.

Domovská stránka adwaru Priceless

PriceLess je obdobný jiným potenciálně nevyžádaným programům, které do počítače pronikají též spolu se staženým freewarem. Příkladmo je možné zmínit zejména: saveX, eDeals, Mezaa, SpeedSave a smartones. Jedná se o prohlížečové plug-iny bez skutečné přidané hodnoty, jejichž jediným účelem je oklamat uživatele a přinést tak svým tvůrcům kýžený zisk (díky zobrazování reklam, zaznamenávání uživatelské aktivity apod). Instalaci PriceLess a obdobných programů je možné předejít zejména důkladným prověřováním jednotlivých instalačních kroků při instalování freewaru a vždy odmítat jakákoliv nabízená rozšíření, doplňky apod. Při instalaci bezplatného softwaru se nadto vždy ujistěte, že instalujete v režimu "Vlastního" nebo "Pokročilého" nastavení, namísto instalace "rychlé" nebo "standardní", která ne vždy odtajní instalované položky. Pokud se Vám při prohlížení internetu zobrazují PriceLess reklamy, pro jejich odinstalování z prohlížeče postupujte podle následující příručky. 

Klamavé softwarové instalátory používané k šíření adwaru PriceLess:

Instalátor adwaru priceless 14 Instalátor adwaru priceless 13 Instalátor adwaru priceless 12 Instalátor adwaru priceless 11 Instalátor adwaru priceless 10 Instalátor adwaru priceless 9 Instalátor adwaru priceless 8 Instalátor adwaru priceless 7 Instalátor adwaru priceless 6 Instalátor adwaru priceless 5 Instalátor adwaru priceless 4 Instalátor adwaru priceless 3 Instalátor adwaru priceless 2 Instalátor adwaru priceless

Adware Priceless zobrazující rušivou online reklamu ('Powered by PriceLess'):

priceless reklamy Adware Priceless zobrazující rušivou online reklamu

Rychlé menu:

Odstranění adwaru PriceLess:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

priceless adware uninstall via Control Panel

V okně odebíraných programů, vyhledejte "PriceLess" a "Supporter" a klikněte na "Odinstalovat" nebo "Odebrat".

Po odinstalování potenciálně nevyžádaných programů (které způsobovaly zobrazování PriceLess reklam) zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části. K provedené této kontroly můžete použít doporučovaný antispywarový software.

▼ Stáhnout odstraňovač Priceless Adware

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění adwaru PriceLess z internetových prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění prohlížečových doplňků:

Internet Explorer logoOdstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění PriceLess reklam z Internet Exploreru krok 1

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". Najděte rozšíření "PriceLess" a klikněte na "Odstranit". Vezměte přitom na vědomí, že zobrazování PriceLess reklam může mít na svědomí též jiný adware - v okně doplňků proto odstraňte všechna podezřelá rozšíření.

Odstranění PriceLess reklam z Internet Exploreru krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na priceless adware přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logoOdstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění PriceLess reklam z Google Chrome krok 1

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření"  Najděte "PriceLess", zvolte je a přesuňte je do ikony odpadkového koše. Vezměte přitom na vědomí, že zobrazování PriceLess reklam může mít na svědomí též jiný adware - v okně Rozšíření proto odstraňte všechna podezřelá rozšíření.

Odstranění PriceLess reklam z Google Chrome krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na priceless adware přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logoOdstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění PriceLess reklam z Mozilla Firefox krok 1

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) zvolte "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a odeberte "PriceLess". Vezměte přitom na vědomí, že zobrazování PriceLess reklam může mít na svědomí též jiný adware - v okně Rozšíření proto odstraňte všechna podezřelá rozšíření.

Odstranění PriceLess reklam z Mozilla Firefox krok 2

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na priceless adware mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

odstranění adwaru ze safari krok 1 - přístup k Předvolbám

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby....

odstranění adwaru ze safari krok 2 - odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a klikněte na Odinstalovat.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari. V rozbalovacím menu následně vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

resetování safari krok 1

V otevřeném okně vyberte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

resetování safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí adwarový programNejčastěji adware nebo potenciálně nevyžádané aplikace pronikají do prohlížečů prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. Vezměte prosím na vědomí, že nejbezpečnějším zdrojem, ze kterého je možné software bezplatně stáhnout, jsou přímo internetové stránky tvůrce. Pro vyhnutí se instalaci adwaru se tak vyplatí být náležitě ostražitý, a to zejména při stahování a instalaci bezplatného softwaru. V instalačním procesu bezplatného programu volte možnosti vlastní nebo pokročilé instalace - tímto krokem umožníte odhalení veškerých potenciálně nevyžádaných aplikací, k jejichž instalaci by došlo současně s instalací Vámi zvoleného bezplatného programu.

Pomoc při odstraňování:
V případě, že se při odstraňování priceless adware z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:
V případě, že máte o priceless adware nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/8208-ads-by-priceless

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Jak odinstalovat PriceLess reklamy
QR kód
Priceless Adware QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění Priceless Adware reklam na Vašem mobilním zařízení.