FacebookTwitterLinkedIn

Reklamy OffersWizard

Známý též jako: OffersWizard adware
Druh: Adware
Stupe poškození: Stední

Návod na odstranění OffersWizard

Co je to OffersWizard?

OffersWizard je prohlížečový doplněk slibující úsporu Vašeho času i peněz při online nakupování. Jakkoliv se tato funkce může zdát užitečná, ve skutečnosti je však toto prohlížečové rozšíření třeba kategorizovat jako adware nebo potenciálně nevyžádanou aplikaci. Tento plug-in totiž  po instalaci způsobuje při prohlížení internetu zobrazování rušivé reklamy ('Ads by OffersWizard'), a to ve formě placených odkazů, kuponové reklamy, akčních nabídek, porovnání cen, reklamních panelů či vyskakujících oken. Kliknutí na některou z předmětných reklam od OffersWizard přitom může vést až k vysoce rizikové malwarové infekci.

Kromě zobrazování rušivé reklamy tento škodlivý prohlížečové plugin dále sleduje a zaznamenává údaje o uživatelské aktivitě na internetu, jako jsou např. název prohlížeče, IP adresy, typ uživatelského počítače, historii prohlížení a preference, operační systém a další údaje. Toto nevyžádané zaznamenávání údajů  tak může způsobit zásah do sokuromí či vyústit až v kráděž totožnosti. Při provádění našeho šetření byla přitom tato potenciálně nevyžádaná aplikace šířena prostřednictvím bezplatného stahování, díky kterému měla následně instalace OfferWizard do počítače proběhnout bez vědomého souhlasu uživatele. Pro vyhnutí se škodám způsobeným v důsledku přítomnosti tohoto adwaru se proto doporučuje tento z Vašeho počítače z internetových prohlížečů odstranit. 

offers wizard adware

OffersWizard je podobný jinému adwaru, který napadal prohlížeče též prostřednictvím bezplatného stahování. Příkladmo je možné zmínit ShopBrain, SaveBox a PriceGong.  Tato prohlížečová rozšíření se instalují do prohlížečů společně se staženými a instalovanými bezplatnými programy, přičemž zatímco slibují zlepšení internetového vyhledávání přidáním nových funkcí, ve skutečnosti jen zobrazují rušivou reklamu. Pro vyhnutí se instalaci těchto potenciálně nevyžádaných aplikací by tak měli být uživatelé náležitě obezřetní zejména při stahování a následné instalaci bezplatně poskytovaného softwaru. V současnosti většina stahování z bezplatných internetových zdrojů probíhá prostřednictvím tzv. stahovacích klientů; jedná se o programy, které spravují průběh stahování a instalace a které instalaci podporovaných prohlížečových doplňků klamavým způsobem nepozorným uživatelům podsouvají. Při instalaci bezplatného softwaru se nadto dále ujistěte, že instalujete v režimu "Vlastního" nebo "Pokročilého" nastavení, namísto instalace "rychlé" nebo "standardní", která ne vždy odtajní instalované položky. Počítačoví uživatelé, kterým se při prohlížení internetu reklamy "Ads by OffersWizard" zobrazují, mohou pro jejich odstranění z internetových prohlížečů postupovat podle následující příručky. 

 

Klamavý softwarový instalátor užívaný k šíření OffersWizard adwaru:

softwarový instalátor k šíření OffersWizard 3 softwarový instalátor k šíření OffersWizard 2 instalátor adwaru OffersWizard

"Ads by OffersWizard", tak jak se zobrazují na internetových stránkách (zobrazením v horní vrstvě otevřené internetové stránky):

offerwizard adware zobrazující rušivou reklamu 8 offerwizard adware zobrazující rušivou reklamu 7 offerwizard adware zobrazující rušivou reklamu 6 offerwizard adware zobrazující rušivou reklamu 5 offerwizard adware zobrazující rušivou reklamu 4 offerwizard adware zobrazující rušivou reklamu 3 offerwizard adware zobrazující rušivou reklamu 2 offerwizard adware zobrazující rušivou reklamu offerwizard reklamy

Rychlé menu:

Odstranění "Ads by OffersWizard":

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

Odinstalování offerswizard adwaru prostřednictvím Ovládacích panelů

Aktualizovaná verze adwaru OffersWizard se instaluje pod názvem "OffersWizard Network System Driver"):

Odinstalování offerswizard adwaru prostřednictvím Ovládacích panelů způsob 2

V okně odebíraných programů, vyhledejte "Network System Driver" (nebo "OffersWizard Network System Driver") a klikněte na " Odinstalovat" nebo "Odebrat". Ignorujte falešné bezpečnostní varování, dle kterého má být Váš systém nestabilní a pokračujte v odinstalačním procesu - jedná se o podvod. Za zobrazování reklam "Ads by OffersWizard" při prohlížení internetu je zodpovědná aplikace "Network System Driver".

Po odinstalování potenciálně nevyžádaných aplikací (které způsobovaly zobrazování OffersWizzar reklam) zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části nebo případné malwarové infekce. Doporučovaný antispywarový software.

▼ Stáhnout odstraňovač OffersWizard adware

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění adwaru OffersWizard z internetových prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění případně nevyžádaných prohlížečových doplňků:

Internet Explorer logo Odstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění shopperz reklam z Internet Exploreru krok 1

Klikněte na ikonu "Nástroje"Internet Explorer options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". Vyhledejte "offerswizard" označte tento záznam a klikněte na "Odstranit".

Odstranění OffersWizard reklam z Internet Exploreru krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na offerswizard adware přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logo Odstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění OffersWizard reklam z Google Chrome krok 1

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádkůGoogle Chrome options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření".  Vyhledejte "offerswizard" zvolte tento a následně klikněte na ikonu odpadkového koše..

Odstranění OffersWizard reklam z Google Chrome krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na offerswizard adware přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logo Odstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění reklam OffersWizard z Mozilla Firefox krok 1

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádkyfirefox menu icon(v pravém horním rohu hlavního okna) zvolte "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a odeberte "shopperz".

Odstranění reklam OffersWizard z Mozilla Firefox krok 2

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na offerswizard adware mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

odstranění adwaru ze safari krok 1 - přístup k Předvolbám

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby....

odstranění adwaru ze safari krok 2 - odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a klikněte na Odinstalovat.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari. V rozbalovacím menu následně vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

resetování safari krok 1

V otevřeném okně vyberte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

resetování safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí adwarový programNejčastěji adware nebo potenciálně nevyžádané aplikace pronikají do prohlížečů prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. Vezměte prosím na vědomí, že nejbezpečnějším zdrojem, ze kterého je možné software bezplatně stáhnout, jsou přímo internetové stránky tvůrce. Pro vyhnutí se instalaci adwaru se tak vyplatí být náležitě ostražitý, a to zejména při stahování a instalaci bezplatného softwaru. V instalačním procesu bezplatného programu volte možnosti vlastní nebo pokročilé instalace - tímto krokem umožníte odhalení veškerých potenciálně nevyžádaných aplikací, k jejichž instalaci by došlo současně s instalací Vámi zvoleného bezplatného programu.

Pomoc při odstraňování:
V případě, že se při odstraňování offerswizard adware z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:
V případě, že máte o offerswizard adware nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7941-offerswizard-virus

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Odstranení Reklamy OffersWizard resetováním prohlížece
Jak odinstalovat Reklamy OffersWizard
QR kód
OffersWizard adware QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění OffersWizard adware reklam na Vašem mobilním zařízení.