FacebookTwitterLinkedIn

Přesměrování na Dregol.com

Známý též jako: Dregol.com prohlížeový pesmrováva
Stupe poškození: Stední

Návod na odstranění přesměrování na dregol.com

Co je to dregol.com?

Dregol.com, jakožto přesměrovávající aplikace, využívá pro své šíření klamavé marketingové strategie zvané "svazování", tak aby dokázala cíleně napadnout internetové prohlížeče (Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox a Safari). Svazování je způsob, kterým se šiří aplikace společně s jiným softwarem - dragol.com tudíž nejčastěji proniká do systémů prostřednictvím stahování bezplatného softwaru z freewarových internetových stránek. Jakmile dojde k její instalaci, tato škodlivá aplikace změní nastavení výchozího vyhledávače prohlížeče, URL nové záložky a domovskou stránku na adresu dragol.com. Kromě toho dojde vedle instalace předmětného prohlížečového přesměrovávače též k instalaci dalších "pomocných objektů", tak aby se uživateli zabránilo vrátit provedené změny zpět. 

Průzkumy ukazují, že mnoho oblíbených internetových stránek nabízejících bezplatné stahování programů spravuje stahovací a instalační procesy pomocí zvláštních malých programů, zvaných "stahovací klienti" a "instalátory", které jsou ve skutečnosti pouze prostředky, jak na poskytování bezplatného softwaru vydělávat. díky nim totiž do počítače proniknou nevyžádané aplikace - tyto programy jsou přitom, jakkoliv jsou zvány jako "legitimní a neobsahující viry" obyčejným adwarem nebo malwarem. Po úspěšném proniknutí do systému následně dochází k zobrazování reklamy, sběru osobních údajů a přesměrování na více či méně pochybné internetové stránky. Přítomnost škodlové aplikace jako je prohlížečový přesměrovávač dregol.com tak ve svém důsledku může vést k vysoce rizikovému ohrožení počítače a ohrožení soukromí. Používání předmětného propagovaného vyhledávače se proto v této souvislosti zcela nedoporučuje.

Prohlížečový přesměrovávač dregol.com

Pro vyhnutí se instalaci nevyžádaných prohlížečových doplňků by měli být počítačoví uživatelé ostražití zejména při stahování bezplatného softwaru; probíhá-li tudíž stahování prostřednictvím stahovacího klienta, vždy odmítejte instalaci nabízených rošíření a doplňků. Tyto aplikace zpravidla nenabízí žádnou relevantní přidanou hodnotu a jejich instalaci do prohlížeče lze hodnotit jako nadbytečnou. Při instalaci bezplatného softwaru se nadto dále ujistěte, že instalujete v režimu "vlastního" nebo "pokročilého" nastavení, namísto instalace "rychlé" nebo "standardní", která ne vždy odtajní všechny instalované položky. Chování dregol.com je přitom obdobné jiným prohlížečovým přesměrovávačům (jako jsou např. binkiland.com, palikan, oursurfing, searchpagefix, apod.), k jejich šíření docházelo rovněž v důsledku volně dostupného freewaru. V případě, že Vás prohlížeč na stránky dregol.com přesměrovává, postupujte pro odstranění tohoto přesměrování podle níže uvedených pokynů pro odstranění prohlížečových přesměrovávačů ze systému. 

Klamavé bezplatné instalátory, používané pro šíření prohlížečového přesměrovávače dregol.com:

Instalátor prohlížečového přesměrovávače dregol.com 2 Instalátor prohlížečového přesměrovávače dregol.com

Rychlé menu:

Odstranění prohlížečového přesměrovávače dregol.com:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

Odinstalování aplikace Run_Dregol pomocí Ovládacích panelů

V okně odebíraných programů, vyhledejte "Dregol""Run_Dregol", zvolte je a klikněte na "Odinstalovat" nebo "Odebrat".

Po odinstalování potenciálně nevyžádaných programů, které způsobovaly přesměrovávání zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části. K provedené této kontroly můžete použít doporučovaný antispywarový software.

▼ Stáhnout odstraňovač Dregol.com prohlížeový pesmrováva

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění přesměrování dregol.com z internetových prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění prohlížečových přesměrovávačů:

Internet Explorer logo Odstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění dregol.com potenciálně nevyžádaných plug-inů:

Removing dregol.com related Internet Explorer extensions

Klikněte na ikonu "nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu Internet Exploreru), zvolte možnost "Spravovat doplňky". Vyhledejte "Dregol", zvolte jej a následně klikněte na "Odstranit".

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky dregol.com z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje"Internet Explorer options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Možnosti internetu", a v otevřeném okně odstraňte hxxp://dregol.com a zadejte adresu preferované domény, která se má po každém spuštění Internet Exploreru otevřít.. Zadat můžete současně about: blank pro otevření stránky prázdné.

Změna výchozího vyhledávače:

Odstranění výchozího vyhledávače dregol.com z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje"Internet Explorer options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". V otevřeném okně označte "Poskytovatele vyhledávání", nastavte na "Google", "Bing" nebo na jiný preferovaný vyhledávač, jakožto Váš výchozí a následně odstraňte "Dregol".

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na dregol.com prohlížeový pesmrováva přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logo Odstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění potenciálně nevyžádaných rozšíření dregol.com:

Odstranění potenciálně nevyžádaných rozšíření dregol.com

Klikněte v Chrome menu na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu Google Chrome), zvolte "Nástroje" a následně "Rozšíření". Vyhledejte "Dregol New Tab", vyberte jej a přesuňte do ikony odpadkového koše.

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky dregol.com z Google Chrome

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádkůGoogle Chrome options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení". V sekci "Při spuštění" klikněte na "nastavit stránky", najeďte myší nad hxxp://www.dregol.com a zaškrtněte X. Nyní již můžete přidat Vámi preferovanou internetovou adresu jako domovskou stránku.

Změna výchozího vyhledávače:

Odstranění výchozího vyhledávače dregol.com z Google Chrome

Pro změnu Vašeho výchozího vyhledávače v Google Chrome: Klikněte v Chrome menu na ikonu řádkůGoogle Chrome options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení" a klikněte na "Spravovat vyhledávače...", odstraňte "Dregol" a přidejte vyhledávač Vámi preferovaný.

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na dregol.com prohlížeový pesmrováva přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logo Odstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění dregol.com potenciálně nevyžádaných plug-inů:

Removing dregol.com related Mozilla Firefox extensions

Pro obnovu Vaší domovské stránky, klikněte ve Firefox menu na ikonu řádkyfirefox menu icon(v pravém horním rohu hlavního okna) a zvolte "Doplňky", následně klikněte na "Rozšíření" a v otevřeném okně odstraňte "Dregol".

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky dregol.com z Mozilla Firefox

Pro obnovu Vaší domovské stránky, klikněte ve Firefox menu na ikonu řádkyfirefox menu icon(v pravém horním rohu hlavního okna) a zvolte "Možnosti", v otevřeném okně smažte hxxp://dregol.com a zadejte preferovanou doménu.

Změna výchozího vyhledávače:

:

Odstranění výchozího vyhledávače dregol.com z Mozilla Firefox

V řádku pro zadávání URL, napiště about:config a stiskněte Enter.

Klikněte na "Slibuji, budu opatrný!".

Ve vyhledávacím filtru nahoře zadejte: "dregol.com"

Klikněte pravým tlačítkem na nalezené výsledky a zvolte "Obnovit" pro změnu na výchozí nastavení.

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na dregol.com prohlížeový pesmrováva mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 1 - přístup k nastavení

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby...

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 2 - Odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a odinstalujte je.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok step 3 - změna domovské stránky

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Obecné a ujistěte se, že uvedená internetová adresa koresponduje s URL Vámi preferované domovské stránky; v případě, že byla modifikována prohlížečovým přesměrovávačem - změňte ji.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 4 - změna výchozího internetového vyhledávače

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Hledat a ujistěte se, že je zde zvolen Vámi preferovaný internetový vyhledávač.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a následně v rozbalovacím menu vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

obnovení safari krok 1

V otevřeném okně zvolte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

obnovení safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí prohlížečový přesměrovávačProhlížečový přesměrovávač je druhem adwaru, který mění nastavení internetového prohlížeče tak, že upraví nastavení domovské stránky a výchozího vyhledávače na nevyžádanou internetovou stránku. Nejčastěji tento adware proniká do operačního systému prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. V případě, že stahování programu probíhá prostřednictvím stahovacího klienta, ujistěte se, že jste zvolili možnost neinstalovat nabízené doplňkové panely nástrojů nebo aplikace měnící nastavení domovské stránky internetového prohlížeče nebo jeho vyhledávače. 

Pomoc při odstraňování:

V případě, že se při odstraňování dregol.com prohlížeový pesmrováva z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:

V případě, že máte o dregol.com prohlížeový pesmrováva nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/8748-dregol-com-redirect

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Odstranení Přesměrování na Dregol.com resetováním prohlížece
Jak odinstalovat Přesměrování na Dregol.com
QR kód
Dregol.com prohlížeový pesmrováva QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění Dregol.com prohlížeový pesmrováva reklam na Vašem mobilním zařízení.