FacebookTwitterLinkedIn

Reklamy od IntelliTerm

Známý též jako: Intelli Term adware
Druh: Adware
Stupe poškození: Stední

Návod na odstranění IntelliTerm

Co je to IntelliTerm?

IntelliTerm od společnosti Delaware LLC je škodlivý prohlížečový plugin, který slibuje zlepšení uživatelského prohlížení internetu umoženěním vyhledávání přímo z jakékoliv webové stránky. Jakkoliv se tato funkce může zdát užitečná a nikoliv škodlivá, ve skutečnosti je však třeba IntelliTerm označit za adware nebo potenciálně nevyžádaný program (angl. potentially unwanted program - PUP). Tomuto závěru dosvědčuje především klamavá marketingová strategie zvaná svazování, díky níž se předmětný plugin šíří, a to zpravidla bez nutného souhlasu internetového uživatele. Po úspěšném proniknutí do Internet Exploreru, Google Chrome a Mozilla Firefox začne IntelliTerm generovat rušivou reklamu (až již ve formě textové, vyskakující, cílené, porovnávání prodejních cen apod.), což ve výsledku může vést až k adwarové nebo malwarové infekci.

Kromě toho předmětný prohlížečový doplněk sleduje osobní údaje o používaném softwaru a hardwaru, jako například IP adresy, operační systém, typ prohlížeče a data jako cookies, navštívené URL, zobrazené stránky, vyhledávaná slova, historii prohlížení apod., nebo dále časová pásma, polohu, atp. Sledování a zaznamenávání takovýchto citlivých údajů tak může snadno vést až ke krádeži totožnosti. Předmětná aplikace je přitom podobná jiným obdobným verzím, jakými jsou například Finance Alert, ScreenGlaze, a mnohé další. Jejich společným jmenovatelem je to, že tyto (včetně IntelliTerm) uživatelům reálně žádnou přidanou hodnotu nenabízí - pouze způsobují zobrazování nežádoucí rušivé reklamy, tak aby přinesly svým tvůrcům kýžený zisk a získávaly informace o třetích osobách.

IntelliTerm adware

Bližší průzkum IntelliTerm odhalil, že se šíří prostřednictvím malých stahovacích programů (zvaných jako "instalátory", "správci stahování", "stahovací klienti" apod.), které využívají například i oblíbené freewarové stránky jako download.com, softonic.com, soft32.com a mnohé další. Hlavním cílem těchto aplikací je však pouze zvýšit návštěvnost konkrétních stránek a přinést tak jejich vlastníkům zisk. Lze tak konstatovat, že neopatrné stahování a následná instalace freewaru může vyústit v napadení systému adwarem nebo malwarem. Této situaci je možné předejít důslednou kontrolou jednotlivých kroků při stahování a instalaci obsahu z internetu a obecně odmítáním jakéhokoliv nabízeného doplňkového programu. Při instalaci bezplatného softwaru se nadto dále ujistěte, že instalujete v režimu "vlastního" nebo "pokročilého" nastavení, namísto instalace "rychlé" nebo "standardní", která ne vždy odtajní instalovaného adwaru. Internetoví uživatelé, kterým se reklamy IntelliTerm zobrazují, mohou pro jejich odstranění postupovat podle následujcích níže uvedených pokynů.

Instalátor adwaru IntelliTerm:

Instalátor adwaru IntelliTerm

Klamavý freewarový instalátor používaný pro šíření adwaru IntelliTerm:

Instalátor adwaru intelliterm 3 Instalátor adwaru intelliterm 2 Klamavý instalátor adwaru intelliterm

Rychlé menu:

Odstranění adwaru IntelliTerm:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

Odinstalování IntelliTerm adwaru prostřednictvím Ovládacích panelů

V okně odebíraných programů, vyhledejte "Intelli Term" a klikněte na "Odinstalovat" nebo "Odebrat".

Po odinstalování potenciálně nevyžádaných programů, které způsobovaly zobrazování IntelliTerm reklam zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části. K provedené této kontroly můžete použít doporučovaný antispywarový software.

▼ Stáhnout odstraňovač Intelli Term adware

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění adwaru IntelliTerm z internetových prohlížečů:

V průběhu našeho šetření IntelliTerm do prohlížečů Internet Explorer, Google Chrome nebo Mozilla Firefox svůj plugin neinstaloval, byl však svázaný s jiným adwarem. Z tohoto důvodu byste tudíž měli z internetových prohlížečů odstranit všechny potenciálně nevyžádané doplňky.

Video zobrazující postup pro odstranění prohlížečových doplňků:

Internet Explorer logoOdstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění IntelliTerm reklam z Internet Exploreru krok 1

Klikněte na ikonu "Nástroje"Internet Explorer options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". Najděte všechna nedávno instalovaná podezřelá rozšíření a klikněte na "Odstranit".

Odstranění IntelliTerm reklam z Internet Exploreru krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na intelli term adware přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logoOdstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění IntelliTerm reklam z Google Chrome krok 1

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádkůGoogle Chrome options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření"  Najděte všechny nedávno nainstalované podezřelé doplňky, zvolte je a přesuňte je do ikony odpadkového koše.

Odstranění IntelliTerm reklam z Google Chrome krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na intelli term adware přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logoOdstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění IntelliTerm reklam z Mozilla Firefox krok 1

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádkyfirefox menu icon(v pravém horním rohu hlavního okna) zvolte "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a odeberte všechny nedávno nainstalované podezřelé pluginy.

Odstranění IntelliTerm reklam z Mozilla Firefox krok 2

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na intelli term adware mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

odstranění adwaru ze safari krok 1 - přístup k Předvolbám

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby....

odstranění adwaru ze safari krok 2 - odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a klikněte na Odinstalovat.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari. V rozbalovacím menu následně vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

resetování safari krok 1

V otevřeném okně vyberte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

resetování safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí adwarový programNejčastěji adware nebo potenciálně nevyžádané aplikace pronikají do prohlížečů prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. Vezměte prosím na vědomí, že nejbezpečnějším zdrojem, ze kterého je možné software bezplatně stáhnout, jsou přímo internetové stránky tvůrce. Pro vyhnutí se instalaci adwaru se tak vyplatí být náležitě ostražitý, a to zejména při stahování a instalaci bezplatného softwaru. V instalačním procesu bezplatného programu volte možnosti vlastní nebo pokročilé instalace - tímto krokem umožníte odhalení veškerých potenciálně nevyžádaných aplikací, k jejichž instalaci by došlo současně s instalací Vámi zvoleného bezplatného programu.

Pomoc při odstraňování:
V případě, že se při odstraňování intelli term adware z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:
V případě, že máte o intelli term adware nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/8680-ads-by-intelliterm

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Odstranení Reklamy od IntelliTerm resetováním prohlížece
Jak odinstalovat Reklamy od IntelliTerm
QR kód
Intelli Term adware QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění Intelli Term adware reklam na Vašem mobilním zařízení.