FacebookTwitterLinkedIn

Adware Linkey

Známý též jako: Přesměrování linkeyproject.com
Druh: Adware
Stupe poškození: Stední

Návod na odstranění viru Linkey

Co je to Linkey?

Linkey nebo též Linkey Project od Aztec Media Inc je prohlížečový doplněk, který slibuje zlepšení uživatelského prohlížení internetu, a to zobrazováním rychlých odkazů na oblíbené hry, videa, sociální sítě apod. Toto rozšíření je kompatibilní s prohlížeči Internet Explorer, Google Chrome a Mozilla Firefox. Internetoví uživatelé by měli vědět, že jakkoliv se může zdát Linkey na první pohled jako užitečná aplikace, ve skutečnosti se jedná o adware nebo o potenciálně nevyžádanou aplikaci, v důsledku jejíž instalace do prohlížeče dochází k nevyžádané změně domovské stránky a výchozího vyhledávače na linkeyproject.com. Kromě toho předmětný plugin zpomalu výkon prohlížeče a sleduje a zaznamenává důležité informace o uživatelské aktivitě na internetu, jako například o IP adresách, druhu prohlížečů, poskytovatelích internetového připojení, cookies či navštívených internetových stránkách.

Nejčastěji dochází k instalaci tohoto doplňku v důsledku stahování bezplatného softwaru. Plugin je totiž šířen prostřednictvím klamavé marketingové strategie zvané svazování. Pro vyhnutí se instalaci Linkey nebo jiného adwaru do počítače by tak měli být uživatelé náležitě opatrní zejména při stahování freewaru, neboť v současné době většina internetových stránek nabízejících bezplatné stažení programů vydělává právě prostřednictvím tzv. stahovacích klientů na následné instalaci podporovaných prohlížečových doplňků. Z tohoto důvodu proto může neopatrné stahování bezplatného softwaru z internetu snadno vést až k adwarové nákaze. V této souvislosti se proto doporučuje veškeré potenciálně nevyžádané programy z internetových prohlížečů odstranit.

Virus Linkey nebo Linkey Project

Linkey je obdobný jiným adwarům, které se instalují též spolu se softwarem zdarma staženým z internetu, jako jsou například panel nástrojů Movies toolbarSense, a panel nástrojů MyStart toolbar. Pro vyhnutí se instalaci těchto potenciálně nevyžádaných programů by měli být uživatelé rudíž obezřetní zejména při stahování a instalaci freewaru. Pokud je Vám v instalačním procesu nabídnuta instalace jakéhokoliv rozšíření či pluginu, tuto vždy odmítejte. Při instalaci bezplatného softwaru se nadto dále ujistěte, že instalujete v režimu "vlastního" nebo "pokročilého" nastavení, namísto instalace "rychlé" nebo "standardní", která ne vždy odtajní instalované položky. V případě, že Váš již prohlížeč na stránky linkeyproject.com přesměrovává, postupujte, podle následujících pokynů pro odstranění předmětného adwaru z Vašich internetových prohlížečů a Vašeho počítače. 

Linkey adware je obdobný jiným přesměrovávačům, které uživatele přesměrovávají na stránky default-search.net, pro jejich odstranění prosím využijte následující návod na odstranění.

Klamavé softwarové instalátory užívané pro šíření adwaru Linkey:

Instalátor adwaru linkey 6 Instalátor adwaru linkey 5 Instalátor adwaru linkey 4 Instalátor adwaru linkey 3 Instalátor adwaru linkey 2 Instalátor adwaru linkey

Rychlé menu:

Odstranění adwaru Linkey:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

Odsnstalování Linkey z Ovládacích panelů

V okně odebíraných programů, vyhledejte "Linkey" zvolte jej a klikněte na "Odinstalovat" nebo "Odebrat".

Po odinstalování Linkey zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části. K provedené této kontroly můžete použít doporučovaný antispywarový software. 

▼ Stáhnout odstraňovač Přesměrování linkeyproject.com

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění adwaru Linkey z internetových prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění případně nevyžádaných prohlížečových add-onů:

Internet Explorer logoOdstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění Linkey z Internet Exploreru krok 1

Klikněte na ikonu "Nástroje"Internet Explorer options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". Najděte "Linkey", zvolte tyto záznamy a klikněte na "Odstranit".

Odstranění Linkey z Internet Exploreru krok 2

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky linkey project z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje"Internet Explorer options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Možnosti internetu", a v otevřeném okně odstraňte linkeyproject.com a zadejte adresu preferované domény, která se má po každém spuštění Internet Exploreru otevřít. Při zadání příkazu about: blank se při otevření Internet Exploreru zobrazí stránka prázdná.

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na přesměrování linkeyproject.com přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logoOdstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění linkey z Google Chrome krok 1

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádkůGoogle Chrome options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření"  Najděte "Linkey" zvolte jej a přesuňte je do ikony odpadkového koše.

Odstranění linkey z Google Chrome krok 2

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky linkey project z Google Chrome

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádkůGoogle Chrome options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení". V sekci "Při spuštění" klikněte na "nastavit stránky", najeďte myší nad hxxp://linkeyproject.com a zaškrtněte X. Nyní již můžete přidat Vámi preferovanou internetovou adresu jako domovskou stránku.

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na přesměrování linkeyproject.com přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logoOdstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění Linkey z Mozilla Firefox krok 1

Pro změnu Vašeho výchozího vyhledávače v Google Chrome: Klikněte v Chrome menu na ikonu řádkůGoogle Chrome options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení" a klikněte na "Spravovat vyhledávače...", odstraňte "Linkey for Firefox".

Odstranění Linkey z Mozilla Firefox krok 2

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky linkey project z Mozilla Firefox

Pro obnovu Vaší domovské stránky, klikněte ve Firefox menu na "Nástroje" horním rohu hlavního okna) a zvolte "Možnosti", v otevřeném okně smažte linkeyproject.com a zadejte preferovanou doménu.

Změna výchozího vyhledávače:

V řádku pro zadávání URL, napiště about:config a stiskněte Enter.

Klikněte na "Slibuji, budu opatrný!".

Ve vyhledávacím filtru nahoře zadejte: "linkey")

Klikněte pravým tlačítkem na nalezené výsledky a zvolte "Obnovit" pro změnu na výchozí nastavení.

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na přesměrování linkeyproject.com mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

odstranění adwaru ze safari krok 1 - přístup k Předvolbám

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby....

odstranění adwaru ze safari krok 2 - odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a klikněte na Odinstalovat.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari. V rozbalovacím menu následně vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

resetování safari krok 1

V otevřeném okně vyberte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

resetování safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí adwarový programNejčastěji adware nebo potenciálně nevyžádané aplikace pronikají do prohlížečů prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. Vezměte prosím na vědomí, že nejbezpečnějším zdrojem, ze kterého je možné software bezplatně stáhnout, jsou přímo internetové stránky tvůrce. Pro vyhnutí se instalaci adwaru se tak vyplatí být náležitě ostražitý, a to zejména při stahování a instalaci bezplatného softwaru. V instalačním procesu bezplatného programu volte možnosti vlastní nebo pokročilé instalace - tímto krokem umožníte odhalení veškerých potenciálně nevyžádaných aplikací, k jejichž instalaci by došlo současně s instalací Vámi zvoleného bezplatného programu.

Pomoc při odstraňování:
V případě, že se při odstraňování přesměrování linkeyproject.com z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:
V případě, že máte o přesměrování linkeyproject.com nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7507-linkey-virus

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Jak odinstalovat Adware Linkey
QR kód
Přesměrování linkeyproject.com QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění Přesměrování linkeyproject.com reklam na Vašem mobilním zařízení.