FacebookTwitterLinkedIn

Přesměrování na Hao123.com

Známý též jako: br.hao123.com nebo en.hao123.com virus
Stupe poškození: Stední

Hao123.com - jak odstranit přesměrování prohlížeče na hao123.com?

Co je to Hao123.com?

Hao123.com je internetová stránka od čínské společnosti Baidu (jedné z největších čínských společností v oblasti internetových služeb), která zlepšuje uživatelské prohlížení internetu umožněním rychlého přístupu na trendy stránky a rychlého internetového vyhledávání. Ačkoliv předmětné stránky samy o sobě nijak škodlivé nejsou, přestou bývají některými uživateli označovány za virus. Důvodem je zejména skutečnost, že na zmiňované stránky jsou uživatelé přesměrováváni díky klientovi zvanému 'Hao123 client', tj. bezplatně poskytovanému programu, jehož vedlejším účinkem je způsobení přesměrování internetového prohlížeče a nastavení domovské stránky na Hao123.com.

Hao123 klient je nabízen zejména při bezplatném stahování softwaru prostřednictvím tzv. stahovacích klientů, které spolu s instalací či stažením stahovaného freewaru mimoděk nabízí i instalaci dalšího doplňkového softwaru. Při stahování obsahu z internetu byste proto měli vždy důkladně prověřovat jednotlivé instalační kroky a volit možnost instalace "Vlastní" nebo "Pokročilé" namísto přednastavené "Rychlé" nebo "Typické". Při volbě pokročilé instalace se poté následně ujistěte, že jste odmítnuli možnost instalace jakýchkoliv nabízených doplňků nebo změn nastavení Vašeho internetového prohlížeče.

Přesměrování na hao123.com

Internetová stránka Hao123.com není stránkou, která by měla svým návštěvníkům způsobit škodu, nicméně závadný je způsob, jakým je propagována; vzhledem ke skutečnosti, že Hao123 klient používá klamavé metody, je třeba jej kategorizovat jako adware. Většinou je přesměrování na Hao123.com způsobeno v důsledku neopatrné instalace programů bezplatně stažených z internetu. Jedná se tak o podobný princip, jako v případě přesměrování na stránky istart123.com, v9.com, omiga-plus.com a default-search.net, které má na svědomí též nastavení prohlížeče měnící adware. Pro vyhnutí se instalaci zmiňovaných prohlížečových přesměrovávačů by proto měli být počítačoví uživatelé opatrní zejména při stahování bezplatného softwaru, probíhá-li stahování prostřednictvím stahovacího klienta, tj. malého programu, který spravuje průběh stahování a následné instalace, vždy odmítejte instalaci nabízených doplňků. Při instalaci freewaru se současně ujistěte, že instalujete v režimu "vlastního" nebo "pokročilého" nastavení, namísto instalace "rychlé" nebo "standardní", která ne vždy odtajní všechny položky instalovaného adwaru. V případě, že bylo nastavení Vašeho prohlížeče změněno bez Vašeho souhlasu, postupujte pro odstranění předmětného problému podle níže uvedených pokynů.

Klamavé softwarové instalátory užívané pro šíření přesměrovávače Hao123.com:

instalátor prohlížečového přesměrovávače hao123.com

Rychlé menu:

Odstranění přesměrování na Hao123.com:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

Odinstalování přesměrovávače hao123.com prostřednictvím Ovládacích panelů

V okně odebíraných programů, vyhledejte "Ha123-Client", zvolte jej a klikněte na "Odinstalovat" nebo "Odebrat".

Po odinstalování potenciálně nevyžádaných programů, které způsobovaly přesměrovávání na hxxp://www.hao123.com zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části. K provedené této kontroly můžete použít doporučovaný software pro odstranění malwaru.

▼ Stáhnout odstraňovač br.hao123.com nebo en.hao123.com virus

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění domovské stránky a výchozího vyhledávače Hao123.com z internetových prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění prohlížečových přesměrovávačů:

Internet Explorer logoOdstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění doplňků Hao123.com z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". V otevřeném okně vyhledejte všechny nedávno nainstalované podezřelé programy, zvolte je a klikněte na "Odstranit".

Změna domovské stránky:

odstranění domovské stránky hao123.com z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Možnosti internetu", a v otevřeném okně odstraňte hxxp://hao123.com a zadejte adresu preferované domény, která se má po každém spuštění Internet Exploreru otevřít.

Změna výchozího vyhledávače:

Odstranění nastavení výchozího vyhledávače hao123.com z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". V otevřeném okně označte "Poskytovatele vyhledávání", nastavte na "Google", "Bing" nebo na jiný preferovaný vyhledávač, jakožto Váš výchozí a následně odstraňte "hao123".

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na br.hao123.com nebo en.hao123.com virus přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logoOdstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Removing hao123.com related Google Chrome extensions

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení". V sekci "Nástroje" klikněte na "Rozšíření" a následně najděte veškerá nedávno nainstalovanápodezřelá rozšíření a přesuňte je do odpadkového koše.

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky hao123.com z Google Chrome

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení". V sekci "Při spuštění" klikněte na "nastavit stránky", najeďte myší nad hxxp://hao123.com a zaškrtněte X. Nyní již můžete přidat Vámi preferovanou internetovou adresu jako domovskou stránku.

Změna výchozího vyhledávače:

Odstranění nastavení výchozího vyhledávače hao123.com z Google Chrome

Pro změnu výchozího vyhledávače klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu), zvolte "Nastavení" a klikněte na "Spravovat vyhledávače...", odstraňte "hao123" a přidejte vyhledávač Vámi preferovaný.

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na br.hao123.com nebo en.hao123.com virus přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logoOdstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění rozšíření hao123.com z Mozilla Firefox

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna), zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření". Najděte všechny nedávno nainstalované podezřelé pluginy a přesuňte je do ikony odpadkového koše.

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky hao123.com z Mozilla Firefox

Pro obnovení domovské stránky klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna), zvolte "Nástroje" a zvolte "Možnosti", v otevřeném okně smažte hxxp://hao123.com a zadejte preferovanou doménu.

Změna výchozího vyhledávače:

Odstranění nastavení výchozího vyhledávače hao123.com z Mozilla Firefox

V řádku pro zadávání URL, napiště about:config a stiskněte Enter.

Klikněte na "Slibuji, budu opatrný!".

Ve vyhledávacím filtru nahoře zadejte: "hao123"

Klikněte pravým tlačítkem na nalezené výsledky a zvolte "Obnovit" pro změnu na výchozí nastavení.

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na br.hao123.com nebo en.hao123.com virus mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 1 - přístup k nastavení

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby...

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 2 - Odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a odinstalujte je.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok step 3 - změna domovské stránky

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Obecné a ujistěte se, že uvedená internetová adresa koresponduje s URL Vámi preferované domovské stránky; v případě, že byla modifikována prohlížečovým přesměrovávačem - změňte ji.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 4 - změna výchozího internetového vyhledávače

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Hledat a ujistěte se, že je zde zvolen Vámi preferovaný internetový vyhledávač.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a následně v rozbalovacím menu vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

obnovení safari krok 1

V otevřeném okně zvolte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

obnovení safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí prohlížečový přesměrovávačProhlížečový přesměrovávač je druhem adwaru, který mění nastavení internetového prohlížeče tak, že upraví nastavení domovské stránky a výchozího vyhledávače na nevyžádanou internetovou stránku. Nejčastěji tento adware proniká do operačního systému prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. V případě, že stahování programu probíhá prostřednictvím stahovacího klienta, ujistěte se, že jste zvolili možnost neinstalovat nabízené doplňkové panely nástrojů nebo aplikace měnící nastavení domovské stránky internetového prohlížeče nebo jeho vyhledávače. 

Pomoc při odstraňování:

V případě, že se při odstraňování br.hao123.com nebo en.hao123.com virus z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:

V případě, že máte o br.hao123.com nebo en.hao123.com virus nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7154-remove-hao123-browser-hijacker-virus

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Odstranení Přesměrování na Hao123.com resetováním prohlížece
Jak odinstalovat Přesměrování na Hao123.com
QR kód
br.hao123.com nebo en.hao123.com virus QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění br.hao123.com nebo en.hao123.com virus reklam na Vašem mobilním zařízení.