FacebookTwitterLinkedIn

Přesměrování www-searching.com

Známý též jako: www-searching.com prohlížeový pesmrováva
Stupe poškození: Stední

Odstranění přesměrování www-searching.com

Co je to www-searching.com?

Prohlížečový přesměrovávač www-searching.com napadá internetové prohlížeče (Internet Explorer, Google Chrome a Mozilla Firefox) prostřednictvím bezplatného stahování. Přesměrování na stránky www-searching.com přitom způsobuje tzv. 'Search module' od společnosti Goobzo. Internetoví uživatelé, kteří si daný Search module nainstalují však tak činí zpravidla nevědomky, a to zejména při stahování a instalaci freewaru. Při našem šetření vyšlo najevo, že tento prohlížečový přesměrovávač napadal počítače zejména přes klamavé "stahovací klienty" a falešná stahování, jako například Java aktualizace či aktualizace prohlížečů. Po úspěšném proniknutí do systému následně Search module změnil nastavení domovské stránky prohlížeče a výchozího vyhledávače na www-searching.com.

Tvůrci tohoto doplňku sice slibují, že má přispět ke zlepšení prohlížení internetu podporou lepšího internetového vyhledávání; ve skutečnosti je však Search module nutno kategorizovat jako adware nebo potenciálně nevyžádanou aplikaci. Tento nastavení měnící prohlížečový adware je dále známý tím, že současně sleduje a zaznamenává uživatelskou aktivitu na internetu, a to jmenovitě zaznamenáváním IP adres, navštívených webových stránek, historie prohlížení či dalších informací. Předmětné sledování tak může vést například až ke krádeži totožnosti. Jakkoliv tedy po technické stránce www-searching.com virus či malware není, jedná se o nastavení měnící adware a v tomto kontextu se proto doporučuje jeho odstranění z internetových prohlížečů.

Prohlížečový přesměrovávač www-searching.com

Prohlížečový přesměrovávač www-searching.com je obdobný dříve identifikovanému adwaru, který též napadal prohlížeče prostřednictvím bezplatného stahování softwaru z internetu, a to například trovi.com, default-search.net, mystartsearch.com a hao123.com. Internetový vyhledávač používaný tímto prohlížečovým přesměrovávačem (thesmartsearch.net) přitom zobrazuje klamavé výsledky vyhledávání a může tak vést až k instalaci malwaru či adwaru do počítače. Pro vyhnutí se instalaci potenciálně nevyžádaných aplikací do počítače by tak měli být počítačoví uživatelé opatrní zejména při instalaci bezplatně staženého softwaru z internetu, a to zejména pokud stahování, resp. následná instalace probíhá prostřednictvím tzv. stahovacího klienta. Uživatelé by měli zejména pečlivě kontrolovat jednotlivé instalační kroky a ujistit si, že v těchto nění zaškrtnut jejich souhlas s instalací doprovodného pomocného programu. Současně by neměli uživatelé instalovat v režimu "typické" nebo "rychlé" instalace, která ne vždy odtajní veškeré instalované programy. V případě, že Vás internetový prohlížeč na stránky www-searching.com již přesměrovávají, použijte pro odebrání předmětného prohlížečového přesměrovávače následující odstraňovací příručku.

Klamavé softwarové instalátory používané pro šíření přesměrovávače www-searching.com (pod názvem YTDownloader):

Instalátor prohlížečového přesměrovávače www-searching.com 5 Instalátor prohlížečového přesměrovávače www-searching.com 4 Instalátor prohlížečového přesměrovávače www-searching.com 3 Instalátor prohlížečového přesměrovávače www-searching.com 2 Instalátor prohlížečového přesměrovávače www-searching.com

Rychlé menu:

Odstranění přesměrování www-searching.com:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

www-searching.com browser hijacker uninstall via Control Panel

V okně odebíraných programů, vyhledejte "Search module" zvolte jej a klikněte na "Odinstalovat" nebo "Odebrat".

Po odinstalování potenciálně nevyžádaných programů, které způsobovaly přesměrovávání Vašeho prohlížeče na internetové stránky inspsearch.com zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části. K provedené této kontroly můžete použít doporučovaný antispywarový software.

▼ Stáhnout odstraňovač www-searching.com prohlížeový pesmrováva

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění prohlížečového přesměrovávače www-searching.com z internetových prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění prohlížečových přesměrovávačů:

Internet Explorer logoOdstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Removing www-searching.com related Internet Explorer extensions

Klikněte na ikonu "Nástroje"Internet Explorer options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". Najděte všechny nedávno nainstalované podezřelé záznamy a klikněte na "Odstranit". Vezměte na vědomí, že ve výchozím nastavení prohlížeče žádné doplňky nejsou.

Oprava cíle zástupce v Internet Exploreru:

Odstranění cíle zástupce www-searching.com z Internet Exploreru krok 1

Předmětný prohlížečový přesměrovávač mění "Cíl" některých zástupců Internet Exploreru. Pro opravu - najděte zástupce programu Internet Explorer na ploše a klikněte na něj pravým tlačítkem. V otevřeném menu zvolte "Vlastnosti". V otevřeném okně najeďte do okna Cíl a vymažte text (hxxp://www-searching.com/...) který je zadán po "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe".

Odstranění cíle zástupce www-searching.com z Internet Exploreru krok 2

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky www-searching.com z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje"Internet Explorer options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Možnosti internetu", a v otevřeném okně odstraňte hxxp://www-searching.com a zadejte adresu preferované domény, která se má po každém spuštění Internet Exploreru otevřít. Zadat můžete rovněž příkaz about: blank, v takovém případě se otevře stránka prázdná.

Změna výchozího vyhledávače:

odstranění nastavení výchozího vyhledávače www-searching.com z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje"Internet Explorer options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". V otevřeném okně označte "Poskytovatele vyhledávání", nastavte na "Google", "Bing" nebo na jiný preferovaný vyhledávač, jakožto Váš výchozí a následně odstraňte "Search Module".

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na www-searching.com prohlížeový pesmrováva přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logoOdstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění rozšíření www-searching.com z Google Chrome

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádkůGoogle Chrome options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření"  Najděte všechny nedávno nainstalované (a potenciálně nevyžádané) doplňky, zvolte je a přesuňte je do ikony odpadkového koše.

Oprava cíle zástupce v Google Chrome:

Odstranění cíle zástupce www-searching.com z Google Chrome krok 1

Předmětný prohlížečový přesměrovávač mění "Cíl" některých zástupců Google Chrome. Pro opravu - najděte zástupce programu Google Chrome na ploše a klikněte na něj pravým tlačítkem. V otevřeném menu zvolte "Vlasnosti". V otevřeném okně najeďte do okna Cíl a vymažte text (hxxp://www-searching.com/...), který je zadán po "C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe

Odstranění cíle zástupce www-searching.com z Google Chrome krok 2

Změna domovské stránky:

Removing www-searching.com from Google Chrome homepage

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení". V sekci "Při spuštění" klikněte na "nastavit stránky", najeďte myší nad hxxp://www-searching.com a zaškrtněte X. Nyní již můžete přidat Vámi preferovanou internetovou adresu jako domovskou stránku.

Změna výchozího vyhledávače:

Odstranění nastavení výchozího vyhledávače www-searching.com z Google Chrome

Pro změnu Vašeho výchozího vyhledávače v Google Chrome: Klikněte v Chrome menu na ikonu řádkůGoogle Chrome options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení" a klikněte na "Spravovat vyhledávače...", odstraňte "Search Module" a přidejte vyhledávač Vámi preferovaný.

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na www-searching.com prohlížeový pesmrováva přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logoOdstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění rozšíření www-searching.com z Mozilla Firefox

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádkyfirefox menu icon(v pravém horním rohu hlavního okna) zvolte "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a odeberte "Binkiland". Vezměte na vědomí, že ve výchozím nastavení Firefoxu je seznam rozšíření prázdný.

Oprava cíle zástupce v Mozilla Firefox:

Odstranění cíle zástupce www-searching.com z Mozilla Firefox krok 1

 Předmětný prohlížečový přesměrovávač mění "Cíl" některých zástupců Mozille Firefox. Pro opravu - najděte zástupce programu Mozilla Firefox na ploše a klikněte na něj pravým tlačítkem. V otevřeném menu zvolte "Vlasnosti". V otevřeném okně najeďte do okna Cíl a vymažte text (hxxp://www-searching.com/...) který je zadán po "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe"

Odstranění cíle zástupce www-searching.com z Mozilla Firefox krok 2

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky www-searching.com z Mozilla Firefox

Pro obnovu Vaší domovské stránky, klikněte ve Firefox menu na ikonu řádkyfirefox menu icon(v pravém horním rohu hlavního okna) a zvolte "Možnosti", v otevřeném okně smažte hxxp://www-searching.com a zadejte Vámi preferovanou doménu.

Změna výchozího vyhledávače:

Odstranění nastavení výchozího vyhledávače www-searching.com z Mozilla Firefox

V řádku pro zadávání URL, napiště about:config a stiskněte Enter.

Klikněte na "Slibuji, budu opatrný!".

Ve vyhledávacím filtru nahoře zadejte: "www-searching.com".

Klikněte pravým tlačítkem na nalezené výsledky a zvolte "Obnovit" pro změnu na výchozí nastavení.

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na www-searching.com prohlížeový pesmrováva mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 1 - přístup k nastavení

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby...

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 2 - Odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a odinstalujte je.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok step 3 - změna domovské stránky

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Obecné a ujistěte se, že uvedená internetová adresa koresponduje s URL Vámi preferované domovské stránky; v případě, že byla modifikována prohlížečovým přesměrovávačem - změňte ji.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 4 - změna výchozího internetového vyhledávače

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Hledat a ujistěte se, že je zde zvolen Vámi preferovaný internetový vyhledávač.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a následně v rozbalovacím menu vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

obnovení safari krok 1

V otevřeném okně zvolte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

obnovení safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí prohlížečový přesměrovávačProhlížečový přesměrovávač je druhem adwaru, který mění nastavení internetového prohlížeče tak, že upraví nastavení domovské stránky a výchozího vyhledávače na nevyžádanou internetovou stránku. Nejčastěji tento adware proniká do operačního systému prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. V případě, že stahování programu probíhá prostřednictvím stahovacího klienta, ujistěte se, že jste zvolili možnost neinstalovat nabízené doplňkové panely nástrojů nebo aplikace měnící nastavení domovské stránky internetového prohlížeče nebo jeho vyhledávače. 

Pomoc při odstraňování:

V případě, že se při odstraňování www-searching.com prohlížeový pesmrováva z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:

V případě, že máte o www-searching.com prohlížeový pesmrováva nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/8565-www-searching-com-redirect

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Odstranení Přesměrování www-searching.com resetováním prohlížece
Jak odinstalovat Přesměrování www-searching.com
QR kód
www-searching.com prohlížeový pesmrováva QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění www-searching.com prohlížeový pesmrováva reklam na Vašem mobilním zařízení.