FacebookTwitterLinkedIn

Přesměrovávač SafeSear.ch

Známý též jako: SafeSear.ch virus
Stupe poškození: Stední

Jak odstranit přesměrování pohlížeče na SafeSear.ch?

Co je to SafeSear.ch?

SafeSear.ch je webová stránka, na které mohou internetoví uživatelé provádět vyhledávání a která obsahuje též odkazy na oblíbené sociální sítě. Na tuto stránku přitom odkazuje především panel nástrojů SafeSear.ch toolbar. tento prohlížečová doplněk je kompatibilní s prohlížeči Internet Explorer, Google Chrome a Mozilla Firefox. Jeho tvůrci udádějí, že se jedná o účinný nástroj pro odfiltrování škodlivých stránek, které by mohly ohrozit, resp. poškodit počítače uživatelů. Jakkoliv se tato služba může zdát užitečná, obrácenou stranou mince je skutečnosti, že pro šíření SafeSear.ch se používá klamavých metod. Mnoho uživatelů uvádí, že k přesměrování na stránky SafeSear.ch došlo bez jejich souhlasu a obdobně pak k instalaci panelu nástrojl SafeSear.ch do prohlížeče.

V současné době mnoho internetových stránek nabízejících bezplatné stahování programů tyto svazuje s nevyžádanými prohlížečovými doplňky a jinými obdobnými aplikacemi - tyto se pak dostanu do počítače zároveň při instalaci "hlavního" stahovaného programu. Internetoví uživatelů se tomuto mohou vyhnout odmítnutím jakéhokoliv nabízeného rozšíření či doplňku, možnosti přesměrování na nabízené internetové stránky, preferování výchozího vyhledávače internetového prohlížeče apod. - tj. zachováním náležité pozornosti při jednotlivých instalačních krocích. Vezměte prosím na vědomí, že vyhledávač SafeSear.ch fakticky žádnou přidanou hodnotu nemá . pouze přesměrovává na dané internetové stránky, což díky jejich zvýšené návštěvnosti a sponzorovaným výsledkům vyhledávání pouze přináší jejich majitelům kýžený zisk (přičemž vedle toho kliknutí na takovýto odkaz může vést až k instalaci dalšího nevyžádaného softwaru).

Prohlížečový přesměrovávač safesear.ch

Prohlížečový přesměrovávač SafeSear.ch je obdobný jiným potenciálně nevyžádaným programům jako například Genieo, Music Search App a Trovi. Ačkoliv tyto prohlížečové doplňky slibují zajímavé a užitečné funkce, ve skutečnosti se jedná pouze o nástroje způsobující zobrazování rušivé reklamy a nevyžádané změny nastavení prohlížečů. SafeSear.ch sice tedy po technické stránce malware nebo virus není, nicméně v jeho důsledku dochází k nevyžádanému přesměrování při prohlížení internetu. V případě, že došlo ke změně Vaší domovské stránky, výchozího vyhledávače nebo nastavení URL na SafeSear.ch bez Vašeho souhlasu, můžete pro odstranění prohlížečového přesměrovávače SafeSear.ch postupovat podle následujících pokynů.

Rychlé menu:

Aktualizace - Poslední zprávy uvádějí, že přesměrovače SafeSear.ch současně mění cíle zástupců. Pro vyřešení tohoto problému prosím postupujte podle níže uvedených pokynů a zkontrolujte si, zda jsou předmětné cíle zástupce nastaveny správně.

Internet Explorer:

Removing safesear.ch from Internet Explorer shortcut target

Předmětný prohlížečový přesměrovávač mění "Cíl" některých zástupců Internet Exploreru. Pro opravu - najděte zástupce programu Internet Explorer na ploše a klikněte na něj pravým tlačítkem. V otevřeném menu zvolte "Vlastnosti". V otevřeném okně najeďte do okna Cíl a vymažte text (hxxp://safesearch.ch/...) který je zadán po "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe".

Google Chrome:

Odstranění cále zástupce safesear.ch z Google Chrome

Najděte zástupce programu Google Chrome na ploše a klikněte na něj pravým tlačítkem. V otevřeném menu zvolte "Vlasnosti". V otevřeném okně najeďte do okna Cíl a vymažte text (hxxp://safesearch.ch/...), který je zadán po "C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe

Mozilla Firefox:

Odstranění cále zástupce safesear.ch z Mozilla Firefox

Najděte zástupce programu Mozilla Firefox na ploše a klikněte na něj pravým tlačítkem. V otevřeném menu zvolte "Vlasnosti". V otevřeném okně najeďte do okna Cíl a vymažte text (hxxp://safesearch.ch/...) který je zadán po "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe"

Odstranění přesměrovávače SafeSear.ch:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

safesear.ch browser hijacker uninstall via Control Panel

V okně odebíraných programů, vyhledejte "SafeSearch", zvolte je a klikněte na "Odinstalovat" nebo "Odebrat".

Po odinstalování potenciálně nevyžádaných programů, které způsobovaly přesměrovávání na stránky safesearch.ch zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části. K provedené této kontroly můžete použít doporučovaný antispywarový software.

▼ Stáhnout odstraňovač SafeSear.ch virus

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

SafeSear.ch homepage and default Internet search engine removal from Internet browsers:

Video zobrazující postup pro odstranění prohlížečových přesměrovávačů:

Internet Explorer logoOdstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění rozšíření safesear.ch z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje"Internet Explorer options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". Najděte rozšíření "SafeSearch Toolbar" a "SafeSearch" a klikněte na "Odstranit"

Změna domovské stránky:

:

Odstranění domovské stránky safesear.ch z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje"Internet Explorer options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Možnosti internetu", a v otevřeném okně odstraňte hxxp://safesearch.ch a zadejte adresu preferované domény, která se má po každém spuštění Internet Exploreru otevřít. Zadáním příkazu about: blank zvolíte možnost otevření stránky prázdné.

Změna výchozího vyhledávače:

Odstranění nastavení výchozího vyhledávače safesear.ch z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje"Internet Explorer options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". V otevřeném okně označte "Poskytovatele vyhledávání", nastavte na "Google", "Bing" nebo na jiný preferovaný vyhledávač, jakožto Váš výchozí a následně odstraňte "SafeSear.ch".

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na safesear.ch virus přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logoOdstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění rozšíření SafeSear.ch z Google Chrome

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádkůGoogle Chrome options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření"  Najděte "SafeSearch" zvolte je a přesuňte je do ikony odpadkového koše.

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky safesear.ch z Google Chrome

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádkůGoogle Chrome options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení". V sekci "Při spuštění" klikněte na "nastavit stránky", najeďte myší nad hxxp://safesearch.ch a zaškrtněte X. Nyní již můžete přidat Vámi preferovanou internetovou adresu jako domovskou stránku.

 

Změna výchozího vyhledávače:

Odstranění nastavení výchozího vyhledávače safesear.ch z Google Chrome

Pro změnu Vašeho výchozího vyhledávače v Google Chrome: Klikněte v Chrome menu na ikonu řádkůGoogle Chrome options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení" a klikněte na "Spravovat vyhledávače...", odstraňte "SafeSearch" a přidejte vyhledávač Vámi preferovaný.

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na safesear.ch virus přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logoOdstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění rozšíření SafeSear.ch z Mozilla Firefox

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádkyfirefox menu icon(v pravém horním rohu hlavního okna) zvolte "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a odeberte "SafeSearch".

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky safesear.ch z Mozilla Firefox

Pro obnovu Vaší domovské stránky, klikněte ve Firefox menu na ikonu řádkyfirefox menu icon(v pravém horním rohu hlavního okna) a zvolte "Možnosti", v otevřeném okně smažte hxxp://safesearch.ch a zadejte preferovanou doménu.

Změna výchozího vyhledávače:

Odstranění nastavení výchozího vyhledávače safesear.ch z Mozilla Firefox

V řádku pro zadávání URL, napiště about:config a stiskněte Enter.

Klikněte na "Slibuji, budu opatrný!".

Ve vyhledávacím filtru nahoře zadejte: "SafeSearch.ch"

Klikněte pravým tlačítkem na nalezené výsledky a zvolte "Obnovit" pro změnu na výchozí nastavení.

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na safesear.ch virus mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 1 - přístup k nastavení

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby...

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 2 - Odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a odinstalujte je.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok step 3 - změna domovské stránky

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Obecné a ujistěte se, že uvedená internetová adresa koresponduje s URL Vámi preferované domovské stránky; v případě, že byla modifikována prohlížečovým přesměrovávačem - změňte ji.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 4 - změna výchozího internetového vyhledávače

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Hledat a ujistěte se, že je zde zvolen Vámi preferovaný internetový vyhledávač.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a následně v rozbalovacím menu vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

obnovení safari krok 1

V otevřeném okně zvolte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

obnovení safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí prohlížečový přesměrovávačProhlížečový přesměrovávač je druhem adwaru, který mění nastavení internetového prohlížeče tak, že upraví nastavení domovské stránky a výchozího vyhledávače na nevyžádanou internetovou stránku. Nejčastěji tento adware proniká do operačního systému prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. V případě, že stahování programu probíhá prostřednictvím stahovacího klienta, ujistěte se, že jste zvolili možnost neinstalovat nabízené doplňkové panely nástrojů nebo aplikace měnící nastavení domovské stránky internetového prohlížeče nebo jeho vyhledávače. 

Pomoc při odstraňování:

V případě, že se při odstraňování safesear.ch virus z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:

V případě, že máte o safesear.ch virus nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/8183-safesear-ch-browser-hijacker

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Odstranení Přesměrovávač SafeSear.ch resetováním prohlížece
Jak odinstalovat Přesměrovávač SafeSear.ch
QR kód
SafeSear.ch virus QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění SafeSear.ch virus reklam na Vašem mobilním zařízení.