FacebookTwitterLinkedIn

Přesměrování Search.StrtPoint.com

Známý též jako: Start Point prohlížeový pesmrováva
Stupe poškození: Stední

Jak zabránit přesměrování prohlížeče na search.strtpoint.com?

Co je to Search.StrtPoint.com?

Start Point od InstallMac je prohlížečový doplněk a doporučovaný vyhledávač. Tento plug-in sleduje Vaše oblíbené aktivity na internetu a následně tyto zobrazuje na upravené domovské stránce (search.strtpoint.com) spolu s oblíbenými novinkami, apod. Jakkoliv je tento plug-in sám o sobě užitečný, inovativní a u mnoha internetových uživatelů oblíbený, poslední stížnosti nicméně naznačují, že se jedná o potenciálně nevyžádanou aplikaci. Internetové stránky Search.strtpoint.com, na něž StartPoint předměrovává se tak mohou stát v krajním případě až zdrojem počítačových infekcí a instalace nevyžádané reklamy třetích stran.

V případě, že Váš internetový prohlížeč na shora zmiňované internetové stránky bez Vašeho souhlasu přesměrovává, zkontrolujte si, zda jstesi  v nedávné minulosti náhodou nenainstalovali do svého internetového prohlížeče panel nástrojů Start Point či jiné rozšíření. Vyhledávací panely zobrazené na těchto stránkách přesměrovávají vyhledávání na Google, Yahoo, nebo Blekko, a to za účelem dosažení zisku - tvůrci search.strtpoint.com tak mohou těžit z každého kliknutí uživatele na některý z placených výsledků vyhledávání. Tyto způsoby přitom obecně využívají zejména tvůrci bezplatně poskytovaného softwaru. V tomto ohledu se proto vyplatí být opatrný právě při instalaci bezplatně stahovaného softwaru z internetu a pečlivě procházet jednotlivé instalační kroky a v těchto vždy zásadně odmítat možnosti přenastavení Vaší domovské stránky nebo výchozího vyhledávače.

Prohlížečový přesměrovávač search.strtpoint.com

Start Point po technické stránce virus ani malware není, jedná se o prohlížečový doplněk, který mění domovskou stránku na search.strtpoint.com. Tento přesměrovávač je přitom identitcký s dříve rozpoznaným adwarem, který přesměrovával internetové uživatele na stránky jako trovi.com, default-search.net a search.genieo.com. Pokud jste si tento prohlížečový doplněk instalovali záměrně a jste s jeho fungováním spokojeni, nemusíte podnikat žádné následující kroky. Pro vyhnutí se instalaci prohlížečových přesměrovávačů by obecně měli být počítačoví uživatelé ostražití zejména při stahování bezplatného softwaru; probíhá-li stahování prostřednictvím tzv. "stahovacího klienta", vždy odmítejte instalaci nabízených rošíření a doplňků. Při instalaci bezplatného softwaru se nadto dále ujistěte, že instalujete v režimu "vlastního" nebo "pokročilého" nastavení, namísto instalace "rychlé" nebo "standardní", která ne vždy odtajní instalovaného adwaru. Ve většině případů jsou tato prohlížečová rozšíření prakticky bezcenná, přičemž pouze zobrazují rušivou reklamu a způsobují zmiňované přesměrovávání prohlížeče. V případě, že Vás prohlížeč na stránky search.strtpoint.com již přesměrovává, postupujte pro odstranění prohlížečového přesměrovávače Start Point z počítače podle níže uvedených pokynů.

Klamavé bezplatné instalátory, používané pro šíření prohlížečového přesměrovávače search.strtpoint.com:

instalátor prohlížečového přesměrovávače search.strtpoint.com příklad 4 instalátor prohlížečového přesměrovávače search.strtpoint.com příklad 3 instalátor prohlížečového přesměrovávače search.strtpoint.com příklad 2 instalátor prohlížečového přesměrovávače search.strtpoint.com

Aplikace Keep My Search "chránící" nastavení search.strtpoint.com a blokující pokusy uživatele o změnu domovské stránky a nastavení výchozího vyhledávače:

search.strtpoint.com aplikace keep my search

Rychlé menu:

Odstranění prohlížečového přesměrovávače search.strtpoint.com:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

Odinstalování aplikace StartPoint prostřednictvím Ovládacích panelů.

V okně odebíraných programů, vyhledejte "StartPoint", zvolte jej a klikněte na "Odinstalovat" nebo "Odebrat".

Po odinstalování potenciálně nevyžádaných programů, které způsobovaly přesměrovávání zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části. K provedené této kontroly můžete použít doporučovaný antispywarový software.

▼ Stáhnout odstraňovač Start Point prohlížeový pesmrováva

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění přesměrovávače search.strtpoint.com z internetových prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění prohlížečových přesměrovávačů:

Internet Explorer logoOdstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění search.strtpoint.com doplňků pro Internet Explorer:

Odstranění search.strtpoint.com doplňků pro Internet Explorer

Klikněte na ikonu "nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu Internet Exploreru), zvolte možnost "Spravovat doplňky". Vyhledejte všechna podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření, zvolte je a následně klikněte na "Odstranit".

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky search.strtpoint.com z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje"Internet Explorer options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Možnosti internetu", a v otevřeném okně odstraňte hxxp://search.strtpoint.com a zadejte adresu preferované domény, která se má po každém spuštění Internet Exploreru otevřít..

 

Změna výchozího vyhledávače:

Odstranění výchozího vyhledávače search.strtpoint.com z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje"Internet Explorer options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". V otevřeném okně označte "Poskytovatele vyhledávání", nastavte na "Google", "Bing" nebo na jiný preferovaný vyhledávač, jakožto Váš výchozí a následně odstraňte "Search the web".

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na start point prohlížeový pesmrováva přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logoOdstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění rozšíření search.strtpoint.com z Google Chrome

Klikněte v Chrome menu na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu Google Chrome), zvolte "Nástroje" a následně "Rozšíření". Vyhledejte všechny podezřelé nedávno nainstalované doplňky, vyberte je a přesuňte do ikony odpadkového koše.

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky search.strtpoint.com z Google Chrome

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádkůGoogle Chrome options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení". V sekci "Při spuštění" klikněte na "nastavit stránky", najeďte myší nad hxxp://search.strtpoint.com a zaškrtněte X. Nyní již můžete přidat Vámi preferovanou internetovou adresu jako domovskou stránku.

Změna výchozího vyhledávače:

Odstranění nastavení výchozího vyhledávače search.strtpoint.com z Google Chrome

Pro změnu Vašeho výchozího vyhledávače v Google Chrome: Klikněte v Chrome menu na ikonu řádkůGoogle Chrome options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení" a klikněte na "Spravovat vyhledávače...", odstraňte "StrtPoint" a přidejte vyhledávač Vámi preferovaný.

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na start point prohlížeový pesmrováva přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logoOdstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění doplňků search.strtpoint.com z Mozilla Firefox

Pro obnovu Vaší domovské stránky, klikněte ve Firefox menu na ikonu řádkyfirefox menu icon(v pravém horním rohu hlavního okna) a zvolte "Doplňky", následně klikněte na "Rozšíření" a v otevřeném okně odstraňte všechny nedávno nainstalované podezřelé pluginy.

Změna domovské stránky:

Změna domovské stránky search.strtpoint.com v Mozilla Firefox

Pro obnovu Vaší domovské stránky, klikněte ve Firefox menu na ikonu řádkyfirefox menu icon(v pravém horním rohu hlavního okna) a zvolte "Možnosti", v otevřeném okně smažte hxxp://search.strtpoint.com a zadejte preferovanou doménu.

Změna výchozího vyhledávače:

Odstranění nastavení výchozího vyhledávače search.strtpoint.com z Mozilla Firefox

V řádku pro zadávání URL, napiště about:config a stiskněte Enter.

Klikněte na "Slibuji, budu opatrný!".

Ve vyhledávacím filtru nahoře zadejte: "strtpoint"

Klikněte pravým tlačítkem na nalezené výsledky a zvolte "Obnovit" pro změnu na výchozí nastavení.

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na start point prohlížeový pesmrováva mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 1 - přístup k nastavení

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby...

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 2 - Odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a odinstalujte je.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok step 3 - změna domovské stránky

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Obecné a ujistěte se, že uvedená internetová adresa koresponduje s URL Vámi preferované domovské stránky; v případě, že byla modifikována prohlížečovým přesměrovávačem - změňte ji.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 4 - změna výchozího internetového vyhledávače

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Hledat a ujistěte se, že je zde zvolen Vámi preferovaný internetový vyhledávač.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a následně v rozbalovacím menu vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

obnovení safari krok 1

V otevřeném okně zvolte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

obnovení safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí prohlížečový přesměrovávačProhlížečový přesměrovávač je druhem adwaru, který mění nastavení internetového prohlížeče tak, že upraví nastavení domovské stránky a výchozího vyhledávače na nevyžádanou internetovou stránku. Nejčastěji tento adware proniká do operačního systému prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. V případě, že stahování programu probíhá prostřednictvím stahovacího klienta, ujistěte se, že jste zvolili možnost neinstalovat nabízené doplňkové panely nástrojů nebo aplikace měnící nastavení domovské stránky internetového prohlížeče nebo jeho vyhledávače. 

Pomoc při odstraňování:

V případě, že se při odstraňování start point prohlížeový pesmrováva z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:

V případě, že máte o start point prohlížeový pesmrováva nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/8433-searchstrtpointcom-redirect

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Odstranení Přesměrování Search.StrtPoint.com resetováním prohlížece
Jak odinstalovat Přesměrování Search.StrtPoint.com
QR kód
Start Point prohlížeový pesmrováva QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění Start Point prohlížeový pesmrováva reklam na Vašem mobilním zařízení.