FacebookTwitterLinkedIn

Reklamy Browser Shop

Známý též jako: Browser Shop reklamy
Druh: Adware
Stupe poškození: Stední

Návod na odstranění Browser Shop reklam

Co je to Browser Shop?

Browser Shop je reklamní platforma používaná mnoha pochybnými stránkami, která nabízí možnost stáhnutí různých potenciálně nevyžádaných programů, nedůvěrychodné lékařské přípravky, seznamovací služby atp. Tuto platformu využívá celá ředa prohlížečových rozšíření a doplňků, tak aby fakticky zpeněžily svojí "bezplatnou" činnost. Vzhledem k  tomu, že Browser Shop není samostatný program, uživatelé, kterým se reklamy od Browser Shop při prohlížení internetu zobrazují, by proto měli zkontrolovat, zda si v nedávné době nenainstalovali omylem některý prohlížečový doplněk, který pravděpodobně bude zdrojem problému. Vezměte dále na vědomí, že jakkoli se předmětné reklamy nedají z technického hlediska jako virus nebo malware označit, kliknutí na ně může vést k ohrožení Vašeho soukromí nebo bezpečnosti Vašeho počítače.

Zobrazovaná reklama zpravidla odkazuje na nějakou podezřelou stránku. Mnoho uživatelů uvádí, že ačkoliv si do svého počítače záměrně žádné prohlížečové rozšíření, reklamy od Browser Shop se jim při prohlížení stránek jako Wikipedia, Google apod. přesto zobrazují. K tomuto stavu může dojít, pokud si uživatel v nedávné době stáhnul z internetu bezplatně dostupný software. Mnoho stránek nabízejících bezplatné stahování softwaru totiž pro správu stahování a instalace používá malé programy, tzv. stahovací klienty, které leckdy velmi klamavým způsobem přimějí uživatele současně též k instalaci jimi propagovaných prohlížečových rozšíření. Internetoví uživatelé, kteří tak nebudou při stahovacím, resp. instalačním procesu náležitě opatrní, mohou instalaci takovéhoto doplňku nevědomky odsouhlasit, v důsledku čehož může docházet následně právě k zobrazování Browser Shop reklam.

Zobrazování browser shop reklam na různých internetových stránkách

Reklamní platforma Browser shop je podobná jinému "sesterskému" adwaru, příkladmo je možné zmínit zejména Adworld, Today's Best Online Deals, Online Advertising Support, DailyOfferService, OnlineBrowserAdvertising, InterYield, Nav-links a "Ads not by this site". Tyto platformy při návštěvě určitých internetových stránek zobrazují rušivou reklamu a to tím způsobem, že vytvoří vrchní vrstvu, která otevřené okno prohlížeče překryje. Dojde tak zobrazování prakticky náhodných reklam, odkazujících na pochybné webové stránky. Browser Shop přitom dále napadá též i výsledky Google vyhledávání. Pro vyhnutí se instalaci těchto potenciálně nevyžádaných aplikací byste tak měli být obezřetní zejména při stahování a následné instalaci bezplatně poskytovaného softwaru. Při instalaci bezplatného softwaru, obzvláště pokud probíhá pomocí stahovacího klienta, se proto ujistěte, že instalujete v režimu "Vlastního" nebo "Pokročilého" nastavení, namísto instalace "rychlé" nebo "standardní", která ne vždy odtajní instalované položky. Pokud se Vám při prohlížení internetu zobrazují reklamy "Ads by Browser Shop", pro odstranění tohoto adwaru z prohlížeče postupujte podle následující příručky. 

 

Rychlé menu:

Odstranění Browser Shop reklam:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

Odinstalování browser shop aplikací prostřednictvím Ovládacích panelů

V okně odebíraných programů, vyhledejte "Chrome Reload", "MultiLogin", "Social Face" a další prohlížečové doplňky využívající platformy Browser Shopper (jejich výčet se přitom může v každém individuálním případě lišit). V seznamu odebíraných programů proto vyhledejte ty nedávno nainstalované aplikace, které se Vám budou zdát podezřelé, zvolte tyto záznamy a klikněte na "Odinstalovat" nebo "Odebrat".

Po odinstalování potenciálně nevyžádaných aplikací, které způsobovaly zobrazování Browser Shopper reklam zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části nebo případné malwarové infekce. Doporučovaný antispywarový software.

▼ Stáhnout odstraňovač Browser Shop reklamy

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění Browser Shopper reklam z internetových prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění případně nevyžádaných prohlížečových doplňků:

Internet Explorer logo Odstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění Browser Shopper reklam z Internet Exploreru krok 1

Klikněte na ikonu "Nástroje"Internet Explorer options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". Vyhledejte všechna nedávno nainstalovaná podezřelá rozšíření, označte je a klikněte na "Odstranit". Vezměte přitom na vědomí, že standardně by měl být seznam rozšíření prázdný.

Odstranění Browser Shopper reklam z Internet Exploreru krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na browser shop reklamy přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logo Odstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění Browser Shopper reklam z Google Chrome krok 1

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádkůGoogle Chrome options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření".  Vyhledejte všechny nedávno nainstalované podezřelé doplňky, zvolte je a následně klikněte na ikonu odpadkového koše.

Odstranění Browser Shopper reklam z Google Chrome krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na browser shop reklamy přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logo Odstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění Browser Shopper reklam z Mozilla Firefox krok 1

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádkyfirefox menu icon(v pravém horním rohu hlavního okna) zvolte "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a odeberte všechny nedávno nainstalované doplňky. Vezměte v tomto ohledu na vědomí, že ve výchozím nastavení je předmětný seznam prázdný.

Odstranění Browser Shopper reklam z Mozilla Firefox krok 2

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na browser shop reklamy mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

odstranění adwaru ze safari krok 1 - přístup k Předvolbám

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby....

odstranění adwaru ze safari krok 2 - odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a klikněte na Odinstalovat.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari. V rozbalovacím menu následně vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

resetování safari krok 1

V otevřeném okně vyberte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

resetování safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí adwarový programNejčastěji adware nebo potenciálně nevyžádané aplikace pronikají do prohlížečů prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. Vezměte prosím na vědomí, že nejbezpečnějším zdrojem, ze kterého je možné software bezplatně stáhnout, jsou přímo internetové stránky tvůrce. Pro vyhnutí se instalaci adwaru se tak vyplatí být náležitě ostražitý, a to zejména při stahování a instalaci bezplatného softwaru. V instalačním procesu bezplatného programu volte možnosti vlastní nebo pokročilé instalace - tímto krokem umožníte odhalení veškerých potenciálně nevyžádaných aplikací, k jejichž instalaci by došlo současně s instalací Vámi zvoleného bezplatného programu.

Pomoc při odstraňování:
V případě, že se při odstraňování browser shop reklamy z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:
V případě, že máte o browser shop reklamy nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/8219-ads-by-browser-shop

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Odstranení Reklamy Browser Shop resetováním prohlížece
Jak odinstalovat Reklamy Browser Shop
QR kód
Browser Shop reklamy QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění Browser Shop reklamy reklam na Vašem mobilním zařízení.