FacebookTwitterLinkedIn

Přesměrování na istartsurf.com

Známý též jako: istartsurf.com virus
Stupe poškození: Stední

Jak odstranit přesměrování prohlížeče na istartsurf.com?

Co je to istartsurf.com?

istartsurf.com je oblíbená internetová stránka, která může sloužit jako výchozí bod pro Vaše prohlížení internetu. Předmětná stránka sestává z vyhledávacího řádku a odkazů na oblíbené internetové stránky a sociální sítě. Stránky istartsurf.com se tedy řadí mezi důvěryhodné a o virus či malware se tak nejedná, nicméně pro jejich propagaci a zvýšení návštěvnosti využívají jejich vlastníci (Greensky Technology Co.) klamavých taktit. Nejčastěji tak k přesměrování na stránky istartsurf.com dochází v důsledku instalace různých prohlížečových doplňků, plug-inů či rozšíření.

Prohlížečové doplňky způsobující přesměrování na různé internetové stránky se přitom šíří zejména prostřednictvím stahování bezplatných programů z internetu. Velmi častou technikou je v tomto ohledu svazování nevyžádaného programu s hlavním stahovaným programem. Primárním účelem tohoto postupu je samozřejmě přinést tak tím jeho tvůrcům kýžený zisk. V této souvislosti se proto vyplatí bez obezřetný zejména při stahování softwaru z internetu a jeho následné instalaci, resp. vždy odmítat jakákoliv nabízená rozšíření, doplňky, doporučené změny internetových stránek, zlepšení internetového prohlížení apod. K přesměrování na istartsurf.com přitom vede například instalace programu Foxit nebo dalších populárních aplikací (VLC, Java, Flash Player apod.). Tvůrci těchto programů samozřejmě nemají se stránkami, resp. přesměrováním na istartsurf.com cokoliv společného - za to mohou tzv. stahovací klienti a instalátory. Vyhledávací panel stránek istartsurf.com je uzpůsobeným vyhledávačem Google - pokaždé když uživatel klikne na některý z inzerovaných odkazů tak z toho mají vlastníci stránek odpovídající zisk.

istartsurf.com přesměrovávací virus

Prohlížečový přesměrovávač istartsurf.com je obdobný jeho dřívějším verzím, které přesměrovávaly uživatele na stránky istart123.com, qone8.comv9.comawesomehp.comsweet-page.com, a webssearches.com. Pro vyhnutí se instalaci takového nastavení měnícího softwaru do počítače by tak měli být počítačoví uživatelé opatrní zejména při instalaci bezplatně staženého softwaru z internetu, a to zejména pokud stahování, resp. následná instalace probíhá prostřednictvím tzv. stahovacího klienta, tj. prakticky ve většině případů. Nabízené prohlížečové doplňky totiž zpravidla žádnou přidanou hodnotu nenabízí - pouze způsobují zobrazování nevyžádané reklamy a přesměrování prohlížeče. Uživatelé tudíž by měli zejména pečlivě kontrolovat jednotlivé instalační kroky a ujistit si, že v těchto nění zaškrtnut jejich souhlas s instalací propagovaného doplňkového programu. Současně by se měli uživatelé vyhnout instalaci v režimu "typické" nebo "rychlé", která ne vždy odtajní veškeré instalované programy. V případě, že Vás internetový prohlížeč na stránky istartsurf.com již přesměrová, použijte pro odebrání předmětného prohlížečového přesměrovávače následující odstraňovací příručku.

Klamavý softwarový instalátor používaný k šíření prohlížečového přesměrovávače istartsurf.com:

Instalátor prohlížečového přesměrovávače istartsurf.com 9 Instalátor prohlížečového přesměrovávače istartsurf.com 8 Instalátor prohlížečového přesměrovávače istartsurf.com 7 Instalátor prohlížečového přesměrovávače istartsurf.com 6 Instalátor prohlížečového přesměrovávače istartsurf.com 5 Instalátor prohlížečového přesměrovávače istartsurf.com 4 Instalátor prohlížečového přesměrovávače istartsurf.com 3 Instalátor prohlížečového přesměrovávače istartsurf.com 2 Instalátor prohlížečového přesměrovávače istartsurf.com

Rychlé menu:

Odstranění přesměrovávače istartsurf.com:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

Odinstalování prohlížečového přesměrovávače istartsurf.com prostřednictvím Ovládacích panelů

V okně odebíraných programů, vyhledejte "WPM18.8.0.212", "Wsys Control" a "istartsurf uninstaller" zvolte je a klikněte na "Odinstalovat" nebo "Odebrat".

Po odinstalování potenciálně nevyžádaných programů (které způsobovaly přesměrovávání Vašeho prohlížeče na internetové stránky istartsurf.com zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části. K provedené této kontroly můžete použít doporučovaný software pro odstranění malwaru.

▼ Stáhnout odstraňovač istartsurf.com virus

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění domovské stránky a výchozího vyhledávače istartsurf.com z internetových prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění prohlížečových přesměrovávačů:

Internet Explorer logoOdstranění přesměrování na istartsurf.com z Internet Exploreru:

Odstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění doplňků istartsurf.com z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje"Internet Explorer options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". Najděte všechna nedávno instalovaná podezřelá rozšíření a klikněte na "Odstranit".

Oprava cíle zástupce:

Odstranění cíle zástupce istartsurf.com z Internet Exploreru krok 1

Předmětný prohlížečový přesměrovávač mění "Cíl" některých zástupců Internet Exploreru. Pro opravu - najděte zástupce programu Internet Explorer na ploše a klikněte na něj pravým tlačítkem. V otevřeném menu zvolte "Vlastnosti". V otevřeném okně najeďte do okna Cíl a vymažte text (hxxp://istartsearch.com/...) který je zadán po "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe".

Odstranění cíle zástupce istartsurf.com z Internet Exploreru krok 2

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky istartsurf.com z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje"Internet Explorer options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Možnosti internetu", a v otevřeném okně odstraňte hxxp://www.istartsurf.com a zadejte adresu preferované domény, která se má po každém spuštění Internet Exploreru otevřít. Zadáním příkazu about: blank zvolíte možnost otevření stránky prázdné.

Změna výchozího vyhledávače:

Odstranění nastavení výchozího vyhledávače istartsurf.com z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje"Internet Explorer options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". V otevřeném okně označte "Poskytovatele vyhledávání", nastavte na "Google", "Bing" nebo na jiný preferovaný vyhledávač, jakožto Váš výchozí a následně odstraňte "istartsurf".

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na istartsurf.com virus přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logoOdstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění rozšíření istartsurf.com z Google Chrome

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádkůGoogle Chrome options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření"  Najděte "Extended Protection" a "Lightning Newtab" zvolte je a přesuňte je do ikony odpadkového koše.

Oprava cíle zástupce v Google Chrome:

Odstranění cíle zástupce istartsurf.com z Google Chrome krok 1

Předmětný prohlížečový přesměrovávač mění "Cíl" některých zástupců Google Chrome. Pro opravu - najděte zástupce programu Google Chrome na ploše a klikněte na něj pravým tlačítkem. V otevřeném menu zvolte "Vlasnosti". V otevřeném okně najeďte do okna Cíl a vymažte text (hxxp://www.istartsurf.com/...), který je zadán po "C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe

Odstranění cíle zástupce istartsurf.com z Google Chrome krok 2

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky istartsurf.com z Google Chrome

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádkůGoogle Chrome options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení". V sekci "Při spuštění" klikněte na "nastavit stránky", najeďte myší nad hxxp://www.istartsurf.com a zaškrtněte X. Nyní již můžete přidat Vámi preferovanou internetovou adresu jako domovskou stránku.

Změna výchozího vyhledávače:

Odstranění nastavení výchozího vyhledávače na istartsurf.com z Google Chrome

Pro změnu Vašeho výchozího vyhledávače v Google Chrome: Klikněte v Chrome menu na ikonu řádkůGoogle Chrome options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení" a klikněte na "Spravovat vyhledávače...", odstraňte "istartsurf" a přidejte vyhledávač Vámi preferovaný.

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na istartsurf.com virus přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logoOdstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění doplňků istartsurf.com z Mozilla Firefox

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádkyfirefox menu icon(v pravém horním rohu hlavního okna) zvolte "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a odeberte všechny nedávno nainstalované podezřelé doplňky ("Fast Start").

Oprava cíle zástupce v Mozille Firefox:

Odstranění cíle zástupce istartsurf.com z Mozilla Firefox krok 1

Tento prohlížečový přesměrovávač mění "Cíl" některých zástupců Mozille Firefox. Pro opravu - najděte zástupce programu Mozilla Firefox na ploše a klikněte na něj pravým tlačítkem. V otevřeném menu zvolte "Vlasnosti". V otevřeném okně najeďte do okna Cíl a vymažte text (hxxp://www.istartsurf.com/...) který je zadán po "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe"

Odstranění cíle zástupce istartsurf.com z Mozilla Firefox krok 2

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky istartsurf.com z Mozilla Firefox

Pro obnovu Vaší domovské stránky, klikněte ve Firefox menu na ikonu řádkyfirefox menu icon(v pravém horním rohu hlavního okna) a zvolte "Možnosti", v otevřeném okně smažte hxxp://www.istartsurf.com a zadejte preferovanou doménu.

Změna výchozího vyhledávače:

Odstranění nastavení výchozího vyhledávače istartsurf.com z Mozilla Firefox

V řádku pro zadávání URL, napiště about:config a stiskněte Enter.

Klikněte na "Slibuji, budu opatrný!".

Ve vyhledávacím filtru nahoře zadejte: "istartsurf"

Klikněte pravým tlačítkem na nalezené výsledky a zvolte "Obnovit" pro změnu na výchozí nastavení.

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na istartsurf.com virus mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 1 - přístup k nastavení

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby...

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 2 - Odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a odinstalujte je.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok step 3 - změna domovské stránky

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Obecné a ujistěte se, že uvedená internetová adresa koresponduje s URL Vámi preferované domovské stránky; v případě, že byla modifikována prohlížečovým přesměrovávačem - změňte ji.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 4 - změna výchozího internetového vyhledávače

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Hledat a ujistěte se, že je zde zvolen Vámi preferovaný internetový vyhledávač.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a následně v rozbalovacím menu vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

obnovení safari krok 1

V otevřeném okně zvolte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

obnovení safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí prohlížečový přesměrovávačProhlížečový přesměrovávač je druhem adwaru, který mění nastavení internetového prohlížeče tak, že upraví nastavení domovské stránky a výchozího vyhledávače na nevyžádanou internetovou stránku. Nejčastěji tento adware proniká do operačního systému prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. V případě, že stahování programu probíhá prostřednictvím stahovacího klienta, ujistěte se, že jste zvolili možnost neinstalovat nabízené doplňkové panely nástrojů nebo aplikace měnící nastavení domovské stránky internetového prohlížeče nebo jeho vyhledávače. 

Pomoc při odstraňování:

V případě, že se při odstraňování istartsurf.com virus z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:

V případě, že máte o istartsurf.com virus nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/8149-istartsurf-com-redirect

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Odstranení Přesměrování na istartsurf.com resetováním prohlížece
Jak odinstalovat Přesměrování na istartsurf.com
QR kód
istartsurf.com virus QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění istartsurf.com virus reklam na Vašem mobilním zařízení.