FacebookTwitterLinkedIn

Přesměrování OmniBoxes.com

Známý též jako: OmniBoxes.com prohlížeový pesmrováva
Stupe poškození: Stední

Jak odstranit přesměrování prohlížeče na omniboxes.com?

Co je to omniboxes.com?

Omniboxes.com od SuperNet Technology Co. Limited je oblíbená internetová stránka, kterou lze díky zabudovanému vyhledávacímu řádku používat též jako stránku výchozí. Jakkoliv se jedná o důvěryhodnou stránku (tj. nejde o malware nebo počítačový virus), k její propagaci a zvýšení návštěvnosti je používáno klamavých technik. Přesměrování na stránky omniboxes.com totiž mají na svědomí panely nástrojů a doplňky, které se do prohlížeče instalují bez vědomého souhlasu uživatele zejména při bezplatném stahování a instalování softwaru z internetu. Tato prohlížečová rozšíření využívají pro své šíření klamavé marketingoví strategie zvané svazování, neboť jsou svázány s hlavním stahovaným a instalovaným programem, tj. do počítače tak pronikají prakticky nepovšimnuty. Jedná se přitom o poměrně rozšířenou praxi zejména v případě freewarových internetových stránek - při stahování a následném instalování programů ze zmiňovaných zdrojů se proto vyplatí být maximálně obezřetný.

V průběhu našeho šetření se aplikace způsobující přesměrování na stránky omniboxes.com šířily společně s oblíbenými bezplatnými programy a falešnými stahováními (Flash přehrávače, Javy, VLC, apod.). Tyto aplikace samozřejmě nemají s omniboxes.com cokoliv společného, neboť k přesměrování dochází kvůli malým stahovacím programům - tzv. stahovacím klientům, instalátorům nebo správcům stahování, které stránky poskytující bezplatné stahování využívají, a to tím způsobem že spolu s instalací hlavního staženého programu dojde současně k instalací i některého z prohlížečových přesměrovávačů. Vyhledávací řádek stránek omniboxes.com je dále uzpůsoben tak, aby generoval ze sponzorovaných výsledků vyhledávání svým tvůrcům zisk. Jakkoliv tedy v současné době stránky omniboxes.com přímé malwarové či virové riziko nepředstavují, tato situace se může kdykoliv snadno změnit a z tohoto důvodu se proto i doporučuje předmětný prohlížečový přesměrovávač z počítače odstranit.

Prohlížečový přesměrovač omniboxes.com

Prohlížečový přesměrovávač omniboxes.com je podobný jinému adwaru, který uživatele přesměrovával například na stránky delta-homes.com, sweet-page.com, istartsurf.com, webssearches.com, mystartsearch.com a qone8.com. Pro vyhnutí se instalaci tohoto adwaru by měli být uživatelé obezřetní zejména při stahování a instalaci freewaru, neboť v současnosti většina internetových stránek nabízejících bezplatné stahování programů se snaží uživatele zmást, a přimět je spolu se staženým softwarem současně k instalaci prohlížečového rozšíření. Toto rozšíření však bývá ve většině případů prakticky bezcenné, pouze způsobuje přesměrovávání prohlížeče, sleduje uživatelskou aktivitu na internetu a zobrazování rušivé reklamy. Při instalaci bezplatného softwaru proto vždy důsledně prověřte jednolivý bod dané instalace a ujistěte se, že instalujete v režimu "vlastního" nebo "pokročilého" nastavení, namísto instalace "rychlé" nebo "standardní", která ne vždy odtajní instalovaného adwaru. V případě, že Vás prohlížeč na stránky omnibosex.com již přesměrovává, postupujte pro odstranění předmětného prohlížečového přesměrovávače z internetového prohlížeče podle níže uvedených pokynů.

Klamavý softwarový instalátor používaný k šíření prohlížečového přesměrovávače omniboxes.com:

Instalátor prohlížečového přesměrovávače omniboxes.com 3 Instalátor prohlížečového přesměrovávače omniboxes.com 2 Instalátor prohlížečového přesměrovávače omniboxes.com

Rychlé menu:

Odstranění přesměrování na omniboxes.com:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

Odinstalování přesměrování na omniboxes.com pomocí Ovládacích panelů

V okně odebíraných programů, vyhledejte všechny nedávno nainstalované nevyžádané aplikace (například "omniboxes uninstall", "WPM18.8.0.212", "Wsys Control 10.2.1.2634" a"Select and Speak") zvolte je a klikněte na "Odinstalovat" nebo "Odebrat".

Po odinstalování potenciálně nevyžádaných programů (které způsobovaly přesměrovávání Vašeho prohlížeče na internetové stránky omniboxes.com zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části. K provedené této kontroly můžete použít doporučovaný software pro odstranění malwaru.

▼ Stáhnout odstraňovač OmniBoxes.com prohlížeový pesmrováva

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění domovské stránky a výchozího vyhledávače omniboxes.com z internetových prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění prohlížečových přesměrovávačů:

Internet Explorer logoOdstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Ostranění doplňků omniboxes.com z Internet Exploreru:

Ostranění doplňků omniboxes.com z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje"Internet Explorer options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". Najděte všechna nedávno instalovaná podezřelá rozšíření a klikněte na "Odstranit".

Oprava cíle zástupce:

Odstranění cíle zástupce omniboxes.com z Internet Exploreru krok 1

Předmětný prohlížečový přesměrovávač mění "Cíl" některých zástupců Internet Exploreru. Pro opravu - najděte zástupce programu Internet Explorer na ploše a klikněte na něj pravým tlačítkem. V otevřeném menu zvolte "Vlastnosti". V otevřeném okně najeďte do okna Cíl a vymažte text (hxxp://www.omniboxes.com/...) který je zadán po "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe".

Odstranění cíle zástupce omniboxes.com z Internet Exploreru krok 2

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky omniboxes.com z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje"Internet Explorer options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Možnosti internetu", a v otevřeném okně odstraňte hxxp://www.omniboxes.com a zadejte adresu preferované domény, která se má po každém spuštění Internet Exploreru otevřít.

Změna výchozího vyhledávače:

Odstranění nastavení výchozího vyhledávače omniboxes.com z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje"Internet Explorer options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". V otevřeném okně označte "Poskytovatele vyhledávání", nastavte na "Google", "Bing" nebo na jiný preferovaný vyhledávač, jakožto Váš výchozí a následně odstraňte "omniboxes".

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na omniboxes.com prohlížeový pesmrováva přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logoOdstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění rozšíření omniboxes.com z Google Chrome

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádkůGoogle Chrome options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření" Najděte všechna nedávno nainstalovaná podezřelá rozšíření, zvolte je a přesuňte je do ikony odpadkového koše.

Oprava cíle zástupce v Google Chrome:

Odstranění cíle zástupce omniboxes.com z Google Chrome krok 1

Předmětný prohlížečový přesměrovávač mění "Cíl" některých zástupců Google Chrome. Pro opravu - najděte zástupce programu Google Chrome na ploše a klikněte na něj pravým tlačítkem. V otevřeném menu zvolte "Vlasnosti". V otevřeném okně najeďte do okna Cíl a vymažte text (hxxp://www.omniboxes.com/...), který je zadán po "C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe

Odstranění cíle zástupce omniboxes.com z Google Chrome krok 2

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky omniboxes.com z Google Chrome

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádkůGoogle Chrome options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení". V sekci "Při spuštění" klikněte na "nastavit stránky", najeďte myší nad hxxp://www.omniboxes.com a zaškrtněte X. Nyní již můžete přidat Vámi preferovanou internetovou adresu jako domovskou stránku.

Změna výchozího vyhledávače:

:

Odstranění nastavení výchozího vyhledávače omniboxes.com z Google Chrome

Pro změnu Vašeho výchozího vyhledávače v Google Chrome: Klikněte v Chrome menu na ikonu řádkůGoogle Chrome options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení" a klikněte na "Spravovat vyhledávače...", odstraňte "omniboxes" a přidejte vyhledávač Vámi preferovaný.

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na omniboxes.com prohlížeový pesmrováva přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logoOdstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění doplňků omniboxes.com z Mozilla Firefox

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádkyfirefox menu icon(v pravém horním rohu hlavního okna) zvolte "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a odeberte všechny nedávno nainstalované podezřelé doplňky ("Fast Start").

Oprava cíle zástupce v Mozille Firefox:

Odstranění cíle zástupce omniboxes.com z Mozilla Firefox krok 1

Tento prohlížečový přesměrovávač mění "Cíl" některých zástupců Mozille Firefox. Pro opravu - najděte zástupce programu Mozilla Firefox na ploše a klikněte na něj pravým tlačítkem. V otevřeném menu zvolte "Vlasnosti". V otevřeném okně najeďte do okna Cíl a vymažte text (hxxp://www.omniboxes.com/...) který je zadán po "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe"

Odstranění cíle zástupce omniboxes.com z Mozilla Firefox krok 2

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky omniboxes.com z Mozilla Firefox

Pro obnovu Vaší domovské stránky, klikněte ve Firefox menu na ikonu řádkyfirefox menu icon(v pravém horním rohu hlavního okna) a zvolte "Možnosti", v otevřeném okně smažte hxxp://www.omniboxes.com a zadejte preferovanou doménu.

Změna výchozího vyhledávače:

Odstranění nastavení domovské stránky omniboxes.com z Mozilla Firefox

V řádku pro zadávání URL, napiště about:config a stiskněte Enter.

Klikněte na "Slibuji, budu opatrný!".

Ve vyhledávacím filtru nahoře zadejte: "omniboxes"

Klikněte pravým tlačítkem na nalezené výsledky a zvolte "Obnovit" pro změnu na výchozí nastavení.

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na omniboxes.com prohlížeový pesmrováva mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 1 - přístup k nastavení

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby...

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 2 - Odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a odinstalujte je.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok step 3 - změna domovské stránky

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Obecné a ujistěte se, že uvedená internetová adresa koresponduje s URL Vámi preferované domovské stránky; v případě, že byla modifikována prohlížečovým přesměrovávačem - změňte ji.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 4 - změna výchozího internetového vyhledávače

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Hledat a ujistěte se, že je zde zvolen Vámi preferovaný internetový vyhledávač.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a následně v rozbalovacím menu vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

obnovení safari krok 1

V otevřeném okně zvolte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

obnovení safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí prohlížečový přesměrovávačProhlížečový přesměrovávač je druhem adwaru, který mění nastavení internetového prohlížeče tak, že upraví nastavení domovské stránky a výchozího vyhledávače na nevyžádanou internetovou stránku. Nejčastěji tento adware proniká do operačního systému prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. V případě, že stahování programu probíhá prostřednictvím stahovacího klienta, ujistěte se, že jste zvolili možnost neinstalovat nabízené doplňkové panely nástrojů nebo aplikace měnící nastavení domovské stránky internetového prohlížeče nebo jeho vyhledávače. 

Pomoc při odstraňování:

V případě, že se při odstraňování omniboxes.com prohlížeový pesmrováva z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:

V případě, že máte o omniboxes.com prohlížeový pesmrováva nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/8672-omniboxes-com-redirect

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Odstranení Přesměrování OmniBoxes.com resetováním prohlížece
Jak odinstalovat Přesměrování OmniBoxes.com
QR kód
OmniBoxes.com prohlížeový pesmrováva QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění OmniBoxes.com prohlížeový pesmrováva reklam na Vašem mobilním zařízení.