FacebookTwitterLinkedIn

Reklamy BlockAndSurf

Známý též jako: Block-N-Surf virus
Druh: Adware
Stupe poškození: Stední

Návod na odstranění BlockAndSurf reklam

Co je to BlockAndSurf?

Block and Surf (Block-N-Surf) od Revizer Technologies Ltd je prohlížečový doplněk, který vede seznam zakázaných internetových stránek, díky čemuž lze děti chránit před návštěvou stránek s obsahem pouze pro dospělé. Jedná se o software kompatibilní s prohlížeči Google Chrome a Mozilla Firefox, a zatímco jeho snaha chránit děti je chvályhodná, aplikace sama o sobě má nemalé nedostatky. Například lze zmínit zobrazování nevyžádané online reklamy, vyskakovací okna, sponzorované odkazy, kupóny, akční nabídky a další online inzerci, které se lze jen velmi těžko zbavit. Dalším nedostatkem aplikace BlockAndSurf je, že sleduje uživatelskou aktivitu za internetu a zaznamenává citlivé údaje jako IP adresy, MAC adresy, hardwarové informace, aktuální polohu, poskytovatele internetu, navštívené stránky a další. Vzhledem ke skutečnosti, že se jedná o údaje citlivé a umožňující osobní identifikace, může přítomnost této aplikace ve Vašem počítači vést až k ohrožení soukromí či krádeži totožnosti. Uživatelé, kteří chtějí své děti před nevhodným obsahem chránit by tak raději měli zvolit instalaci vhodného antivirového nebo anti-spywarového programu (s rodičovskou kontrolou). Zamezíte tak nejen shora uvedeným problémům, ale též instalaci dalších potenciálně nevyžádaných aplikací do počítače.

Pro vyhnutí se instalaci nevyžádaných prohlížečových panelů nástrojů a doplňků (které mohou vést k předměrování prohlížeče a zobrazování nevyžádané reklamy), buďte náležitě opatrní zejména při instalování programů bezplatně stažených z internetu. Prověřujte jednotlivé instalační kroky a ujistěte se, že jste vždy odmítnuli instalaci jakéhokoliv prohlížečového doplňku nebo navržené změny nastavení domovské stránky nebo výchozího vyhledávače. Jakkoliv se sice v případě BlockAndSurf o virus nebo malware technicky nejedná, jeho přítomnost v počítači se však nedoporučuje, neboť dochází k zobrazování nevyžádané reklamy a zpomalení výkonu internetového prohlížeče. Záleží-li Vám přesto na počítačové bezpečnosti, dejte raději přednost aplikacím důvěryhodných bezpečnostních společností.

blocknsurf adware

Většina potenciálně nevyžádaných aplikací se šíří prostřednictvím tzv. stahovacích klientů. Jedná se o malé programy, se kterými se setkáte zejména při stahování z freewarových internetových stránek jako download.com, soft32.com, softonic.com a dalších. Účelem předmětných stahovacích klientů je přinést svým tvůrcům zisk plynoucí z instalace nabízených prohlížečových doplňků. V tomto kontextu tak neopatrné softwarové stahování může vést například právě až adwarové nebo malwarové nákaze. Této situce lze přitom předejít náležitou pozorností při instalaci zmiňovaného bezplatného softwaru. Při instalaci bezplatného softwaru se tudíž ujistěte, že instalujete v režimu "vlastního" nebo "pokročilého" nastavení, namísto instalace "rychlé" nebo "standardní", která ne vždy odtajní veškeré instalované položky. Pokud Váš prohlížeč nicméně nevyžádanou reklamu (Ads by BlockAndSurf) již zobrazuje, postupujte pro její odstranění dle níže uvedených pokynů.

Potenciálně nevyžádaná aplikace BlockAndSurf zobrazuje reklamu z následujících zdrojů: Dealply, Superfish, Jollywallet, Text Enhance, GetDeal, Daily Offer Service, IRobinhood, PriceSparrow a CouponBuddy.

Klamavé softwarové instalatáry používané pro šíření adwaru BrowseAndSurf:

instalátor adwaru blockandsurf 6 instalátor adwaru blockandsurf 5 instalátor adwaru blockandsurf 4 instalátor adwaru blockandsurf 3 instalátor adwaru blockandsurf 2 instalátor adwaru blockandsurf

BlockAndSurf adware zobrazující rušivou online reklamu ('Ads by BlockAndSurf'):

blocknsurf textová reklama blocknsurf rušivé reklamní panely blocknsurf reklama na technickou podporu BlockAndSurf adware zobrazující rušivou online reklamu 2 BlockAndSurf adware zobrazující rušivou online reklamu

BlockAndSurf adware zobrazující vyskakovací reklamu ('Brought to you by BlockAndSurf'):

BlockAndSurf adware zobrazující vyskakovací reklamu

Rychlé menu:

Ostranění adwaru BlockAndSurf:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

Odinstalování block and surf prostřednictvím Ovládacích panelů

V okně odebíraných programů, vyhledejte "BlockAndSurf", zvolte je a klikněte na "Odinstalovat" nebo "Odebrat".

Po odinstalování potenciálně nevyžádaných programů (které způsobovaly zobrazování BlockAndSurf reklam) zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části. K provedené této kontroly můžete použít doporučovaný software pro odstranění malwaru.

▼ Stáhnout odstraňovač Block-N-Surf virus

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění BlockAndSurf z internetových prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění prohlížečových doplňků:

Google Chrome logo Odstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění block and surf z Google Chrome krok 1

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádkůGoogle Chrome options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření" Najděte "BlockAndSurf", zvolte je a přesuňte je do ikony odpadkového koše.

Odstranění block and surf z Google Chrome krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na block-n-surf virus přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logo Odstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění block and surf z Mozilla Firefox krok 1

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádkyfirefox menu icon(v pravém horním rohu hlavního okna) zvolte "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a odeberte "BlockAndSurf".

Odstranění block and surf z Mozilla Firefox krok 2

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na block-n-surf virus mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

odstranění adwaru ze safari krok 1 - přístup k Předvolbám

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby....

odstranění adwaru ze safari krok 2 - odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a klikněte na Odinstalovat.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari. V rozbalovacím menu následně vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

resetování safari krok 1

V otevřeném okně vyberte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

resetování safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí adwarový programNejčastěji adware nebo potenciálně nevyžádané aplikace pronikají do prohlížečů prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. Vezměte prosím na vědomí, že nejbezpečnějším zdrojem, ze kterého je možné software bezplatně stáhnout, jsou přímo internetové stránky tvůrce. Pro vyhnutí se instalaci adwaru se tak vyplatí být náležitě ostražitý, a to zejména při stahování a instalaci bezplatného softwaru. V instalačním procesu bezplatného programu volte možnosti vlastní nebo pokročilé instalace - tímto krokem umožníte odhalení veškerých potenciálně nevyžádaných aplikací, k jejichž instalaci by došlo současně s instalací Vámi zvoleného bezplatného programu.

Pomoc při odstraňování:
V případě, že se při odstraňování block-n-surf virus z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:
V případě, že máte o block-n-surf virus nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7845-block-and-surf-ads

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Odstranení Reklamy BlockAndSurf resetováním prohlížece
Jak odinstalovat Reklamy BlockAndSurf
QR kód
Block-N-Surf virus QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění Block-N-Surf virus reklam na Vašem mobilním zařízení.