FacebookTwitterLinkedIn

Reklamy od SalePlus

Známý též jako: SalePlus adware
Druh: Adware
Stupe poškození: Stední

Návod na odstranění SalePlus

Co je to SalePlus?

SalePlus se na první pohled tváří jako plnohodnotné prohlížečové rozšíření, které má uživatelům pomoci při online nakupování ušetřit čas i peníze. Jakkoliv se tato funkce může zdát na první pohled užitečná, ve skutečnosti je třeba SalePlus nutno kategorizovat jako adware, neboť si šíří pomocí klamavé marketingové strategie zvané svazování ('bundling'), tj. tak, že při instalaci zvoleného softwaru je jeho instalace skryta a dochází tak k ní bez vědomého souhlasu uživatele. Po úspěšném proniknutí do systému následně předmětné rozšíření začne generovat rušivou reklamou, a to ve formě nabízených cenových srovnání, kupónů, reklamních panelů apod. Kliknutí na některý z těchto odkazů Vás přitom může odkázat na stránky z pochybným obsahem a může tak dojít k infikování Vašeho počítače.

SalePlus nadto zaznamenává údaje o navštívených internetových stránkách, vyhledávaných výrazech, IP adresách atp. Tyto sledované údaje tak mohou snadno ohrozit bezpečnost Vašeho soukromí. Vezměte v tomto ohledu na vědomí, že adware jako SalePlus, tj. např. Save Serp Now, Protectium, HDtube a Primary result sice obecně nabízí užitečné funkce a vylepšení, ve skutečnosti však pouze zobrazují nevyžádanou reklamu a shromažďují citlivé uživatelské údaje pro vlastní potřebu, resp. pro potřebu jejich tvůrců, tak aby těmto dokázali přinést kýžený zisk. V tomto kontextu se proto doporučuje SafePlus ze systému promptně odstranit.

SalePlus adware

V současné době většině adwaru proniká do počítačů prostřednictvím malých programů, zvaných "stahovací klienti", které využívají i známé a oblíbené stránky jako například soft32.com, download.com, softonic.com, a mnohé další. Předmětní stahovací klienti přitom mají pouze přinést svým tvůrcům zisk - ačkoliv se na první pohled pouze tváří jako správci stahovacího nebo instalačního procesu. Reálně jde tudíž pouze o to zvýšit návštěvnost určitých propagovaných stránek. Fakticky vzato se tak jedná o adware nebo malware. Pro vyhnutí se instalaci SalePlus nebo obdobných škodlivých aplikací do počítače se tak vyplatí zachovat náležitou obezřetnost při celém instalačním procesu a detailně zkoumat jednotlivé jeho kroky. Vždy přitom vybírejte instalaci v režimu "Pokročilém" nebo "Vlastním" režimu , neboť touto volbou budete moct odstranit s freewarem svázaný software a jeho instalaci "normálně" odmítnout. Pokud se nicméně SalePlus do Vašeho počítače ji dostal, postupujte pro jeho odstranění ze systému podle následujících pokynů.

Klamavý softwarový instalátor využívaný pro šíření adwaru SalePlus:

Instalátor adwaru saleplus 7 Instalátor adwaru saleplus 6 Instalátor adwaru saleplus 5 Instalátor adwaru saleplus Instalátor adwaru saleplus Instalátor adwaru saleplus Instalátor adwaru saleplus

Rychlé menu:

Odstranění adwaru SalePlus:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

Odinstalování adwaru SalePlus prostřednictvím Ovládacích panelů

V okně odebíraných programů, vyhledejte "SalePlus", "Wheretoget", "youtubeadblocker", a "FlintPointman a klikněte na "Odinstalovat" nebo "Odebrat".

Po odinstalování potenciálně nevyžádaných programů, které způsobovaly zobrazování IntelliTerm reklam zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části. K provedené této kontroly můžete použít doporučovaný antispywarový software.

▼ Stáhnout odstraňovač SalePlus adware

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění adwaru SalePlus z internetových prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění prohlížečových doplňků:

Internet Explorer logoOdstranění saleplus reklam z Internet Exploreru:

Odstranění SalePlus reklam z Internet Exploreru krok 1

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". Najděte rozšíření "Saleplus" a "youtubeadblocker" a klikněte na "Odstranit".

Odstranění SalePlus reklam z Internet Exploreru krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na saleplus adware přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logoOdstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění SalePlus reklam z Google Chrome krok 1

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření"  Najděte "Saleplus" a "wheretoget", zvolte je a přesuňte je do ikony odpadkového koše.

Odstranění SalePlus reklam z Google Chrome krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na saleplus adware přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logoOdstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění SalePlus reklam z Mozilla Firefox krok 1

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) zvolte "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a odeberte "SalePllus" a "youtubeadblocker".

Odstranění SalePlus reklam z Mozilla Firefox krok 2

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na saleplus adware mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

odstranění adwaru ze safari krok 1 - přístup k Předvolbám

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby....

odstranění adwaru ze safari krok 2 - odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a klikněte na Odinstalovat.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari. V rozbalovacím menu následně vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

resetování safari krok 1

V otevřeném okně vyberte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

resetování safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí adwarový programNejčastěji adware nebo potenciálně nevyžádané aplikace pronikají do prohlížečů prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. Vezměte prosím na vědomí, že nejbezpečnějším zdrojem, ze kterého je možné software bezplatně stáhnout, jsou přímo internetové stránky tvůrce. Pro vyhnutí se instalaci adwaru se tak vyplatí být náležitě ostražitý, a to zejména při stahování a instalaci bezplatného softwaru. V instalačním procesu bezplatného programu volte možnosti vlastní nebo pokročilé instalace - tímto krokem umožníte odhalení veškerých potenciálně nevyžádaných aplikací, k jejichž instalaci by došlo současně s instalací Vámi zvoleného bezplatného programu.

Pomoc při odstraňování:
V případě, že se při odstraňování saleplus adware z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:
V případě, že máte o saleplus adware nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/8779-ads-by-saleplus

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Odstranení Reklamy od SalePlus resetováním prohlížece
Jak odinstalovat Reklamy od SalePlus
QR kód
SalePlus adware QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění SalePlus adware reklam na Vašem mobilním zařízení.