FacebookTwitterLinkedIn

Adware Zombie Invasion

Známý též jako: Zombie Invasion reklamy
Druh: Adware
Stupe poškození: Stední

Návod na odstranění Zombie Invasion

Co je to Zombie Invasion?

Zombie Invasion od Time Lapse Solutions je škodlivé prohlížečové rozšíření slibující upozornění uživatele na hrozící "zombie invazi". Jakkoliv se takovýto doplněk může zdát na první pohled důvěryhodná, je třeba jej kategorizovat jako adware nebo potenciálně nevyžádaný program (angl. potentially unwanted program - PUP). Tvůrci předmětného potenciálně nevyžádaného programu pro jeho šíření využívají klamavé marketingové metody zvané svazování, díky níž dochází k instalaci Zombie Invasion do internetových prohlížečů (Internet Exploreru, Google Chrome a Mozilly Firefox) bez nutného souhlasu uživatele. Díky předmětnému svazování totiž může zmiňovaná aplikace proniknout do počítače prakticky nepozorovaně, a to zpravidla při instalaci softwaru bezplatně staženého z internetu. Po úspěšném proniknutí přitom dochází k zobrazování rušivé reklamy a nadto Zombie Invasion zaznamenává uživatelskou aktivitu na internetu.

Zobrazování rušivé reklamy zahrnuje inzerci panelovou, textovou či celoobrazovkou. Je přitom pravděpodobné, že kliknutím na které z reklamních sdělení dojde k zasažení počítače adwarem či malwarem; nadto bude uživatelova aktivita na internetu nadále monitorována. Předmětem daného sledování zmiňovanou aplikací jsou přitom citlivé osobní údaje jako internetové protokoly (IP), jedinečná identifikační čísla, vyhledávané výrazy, navštívené URL stránek, zobrazené stránky, informace o prohlížeči či další údaje. Tímto tak může dojít k ohrožení soukromí či v krajním případě až ke krádeži totožnosti. Z těchto důvodů se proto doporučuje adware Zombie Invasion z internetových prohlížečů promptně odstranit.

zombie invasion adware

Prohlížečový plug-in Zombie Invasion je velmi podobnými jiným škodlivým prohlížením, jako například Zombie News, Thug Tracker, Movie Mode a Zombie Alert. Žádná ze zmiňovaných přitom jakoukoliv přidanou hodnotu uživatelům nenabízí, prakticky přináší jen zobrazování nevyžádané reklamy. V současné době se většina adwaru dostává do počítače prostřednictvím tzv. stahovacích klientů z internetových stránek nabízejících bezplatné stahování programů, jakými jsou například i známé download.com, softonic.com a soft32.com. Zmiňovaná stahovací klienti se však snaží uživatele zmást a přimět je spolu se staženým softwarem současně k instalaci nabízeného prohlížečového rozšíření. Neopatrné stahování a instalace freewaru tak může vést až k adwarové nebo malwarové infekci. Této situace je nicméně možné předejít náležiou obezřetností při stahování a instalaci freewaru, tj. vždy se ujištit, že instalujete v režimu "vlastního" nebo "pokročilého" nastavení, namísto instalace "rychlé" nebo "standardní", která ne vždy odtajní instalované položky. V případě, že Váš již prohlížeč na základě instalace programu Zombie Invasion nevyžádanou reklamu již zobrazuje, postupujte pro odstranění předmětného adwaru z Vašich internetových prohlížečů podle následujících pokynů.

Klamavé softwarové instalátory užívané pro šíření adwaru Zombie Invasion:

Instalátor adwaru zombie invasion

Rychlé menu:

Odstranění adwaru Zombie Invasion:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

Odinstalování adwaru Zombie Invasion prostřednictvím Ovládacích panelů

V okně odebíraných programů, vyhledejte "Zombie Invasion" zvolte tyto záznamy a klikněte na " Odinstalovat" nebo "Odebrat".

Po odinstalování potenciálně nevyžádaných aplikací, které způsobovaly zobrazování Zombie Invasion reklam zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části nebo případné malwarové infekce; použít můžete doporučovaný software pro odstranění malwaru.

▼ Stáhnout odstraňovač Zombie Invasion reklamy

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění adwaru Zombie Invasion z internetových prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění případně nevyžádaných prohlížečových doplňků:

Internet Explorer logoOdstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění Zombie Invasion reklam z Internet Exploreru krok 1

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". Najděte rozšíření "Zombie Invasion" a klikněte na "Odstranit". Vezměte přitom na vědomí, že zobrazování Zombie Invasion reklam může mít na svědomí též jiný adware - v okně doplňků proto odstraňte všechna podezřelá rozšíření.

Odstranění Zombie Invasion reklam z Internet Exploreru krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na zombie invasion reklamy přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logoOdstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění Zombie Invasion reklam z Google Chrome krok 1

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření" Najděte "Zombie Invasion", zvolte je a přesuňte je do ikony odpadkového koše. Vezměte přitom na vědomí, že zobrazování Zombie Invasion reklam může mít na svědomí též jiný adware - v okně Rozšíření proto odstraňte všechna podezřelá rozšíření

Odstranění Zombie Invasion reklam z Google Chrome krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na zombie invasion reklamy přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logoOdstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění Zombie Invasion reklam z Mozilla Firefox krok 1

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) zvolte "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a odeberte "Zombie Invasion". Vezměte přitom na vědomí, že zobrazování Zombie Invasion reklam může mít na svědomí též jiný adware - v okně Rozšíření proto odstraňte všechna podezřelá rozšíření.

Odstranění Zombie Invasion reklam z Mozilla Firefox krok 2

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na zombie invasion reklamy mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

odstranění adwaru ze safari krok 1 - přístup k Předvolbám

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby....

odstranění adwaru ze safari krok 2 - odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a klikněte na Odinstalovat.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari. V rozbalovacím menu následně vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

resetování safari krok 1

V otevřeném okně vyberte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

resetování safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí adwarový programNejčastěji adware nebo potenciálně nevyžádané aplikace pronikají do prohlížečů prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. Vezměte prosím na vědomí, že nejbezpečnějším zdrojem, ze kterého je možné software bezplatně stáhnout, jsou přímo internetové stránky tvůrce. Pro vyhnutí se instalaci adwaru se tak vyplatí být náležitě ostražitý, a to zejména při stahování a instalaci bezplatného softwaru. V instalačním procesu bezplatného programu volte možnosti vlastní nebo pokročilé instalace - tímto krokem umožníte odhalení veškerých potenciálně nevyžádaných aplikací, k jejichž instalaci by došlo současně s instalací Vámi zvoleného bezplatného programu.

Pomoc při odstraňování:
V případě, že se při odstraňování zombie invasion reklamy z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:
V případě, že máte o zombie invasion reklamy nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/8221-zombie-invasion-adware

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Odstranení Adware Zombie Invasion resetováním prohlížece
Jak odinstalovat Adware Zombie Invasion
QR kód
Zombie Invasion reklamy QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění Zombie Invasion reklamy reklam na Vašem mobilním zařízení.