FacebookTwitterLinkedIn

Virus Vaudix

Známý též jako: VaudiX reklamy
Druh: Adware
Stupe poškození: Stední

Návod na odstranění viru Vaudix

Co je to Vaudix?

Vaudix je prohlížečové rozšíření slibující zlepšení prohlížení internetu umožněním komprese audio a video souborů, online video formátování a dalšími užitečnými funkcemi. Jakkoliv se předmětné funkce mohou zdát užitečné, je třeba vzít na vědomí, že ve skutečnosti je třeba Vaudix kategorizovat jako adware nebo potenciálně nevyžádanou aplikaci. Mnoho známých antivirových a antimalwarových programů dokonce Vaudix klasifikují přímo jako malware nebo trojského koně. Internetoví uživatelé si jej totiž do svého prohlížeče instalují nevědomky, a to zpravidla při stahování bezplatného softwaru. To je ostatně i cílem tvůrců předmětné aplikace, neboť k jejímu šíření je využívána klamavá metoda zvaná svazování (angl. bundling). Tento postup je sice v souladu se zákonem, nicméně z pohledu uživatele se jedná prakticky o podvod, neboť k instalaci dochází bez jejich přímého souhlasu.

Po úspěšné instalaci do internetových prohlížečů (Internet Exploreru, Google Chrome a Mozilla Firefox) začne Vaudix následně zobrazovat rušivé reklamní panely, vyskakující okna a další reklamní sdělení. Kromě toho předmětný prohlížečový doplněk sleduje a zaznamenává uživatelskou aktivitu na internetu, a to konkrétně IP adresy, poskytovatele internetového připojení, údaje o navštívených webových stránkách, nainstalovaných antivirových programech či další citlivé osobní údaje. Přítomnost aplikace Vaudix v systému tudíž může vést k malwarové infekci (zejména při kliknutí na některou ze zobrazovaných reklam) a s ohledem na zaznamenávání uživatelské aktivity na síti též k ohrožení jejich soukromí či až v krajním případě ke krádeži totožnosti. Z těchto důvodů se proto doporučuje Vaudix ze svého počítače bezodkladně odstranit.

vaudix virus

Vaudix je podobný jiným potenciálně nevyžádaným programům, které se též instalují do internetových prohlížečů bez vědomého uživatelova souhlasu. Zmínit je možné kupříkladu aplikace jako Slick Savings, FLV toolbar a Zombie Alert. Všechny zmiňované programy slibují zlepšit uživatelské prohlížení itnernetu, nicméně v realitě pouze zpomalují výkon prohlížeče a zobrazují rušivou reklamu. Pro vyhnutí se instalaci předmětného adwaru by měli být počítačoví uživatelé opatrní zejména při stahování a instalování freewaru, obzvláště probíhá-li stahování prostřednictvím stahovacího klienta. V takovém případě vždy odmítejte instalaci nabízených doplňků. Ujistěte se proto, že instalujete v režimu "vlastního" nebo "pokročilého" nastavení, namísto instalace "rychlé" nebo "standardní", která ne vždy odtajní instalovaného adwaru. V případě, že již k instalaci programu Vaudix došlo a zobrazují se Vám nevyžádaná reklamní sdělení (jako DropinSavings coupons), postupujte pro jeho odstranění podle níže uvedené příručky pro odebrání adwaru Vaudix z internetových prohlížečů.

Bezplatný softwarový instalátor užívaný pro šíření adwaru Vaudix:

vaudix instalátor

Adwaru Vaudix zobrazující rušivou online reklamu ('provided by Vaudix'):

Adwaru Vaudix zobrazující rušivou online reklamu

Rychlé menu:

Odstranění viru Vaudix:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

Odinstalování adwaru vaudix prostřednictvím Ovládacích panelů

V okně odebíraných programů, vyhledejte "Vaudix", zvolte jej a klikněte na "Odinstalovat" nebo "Odebrat".

Při našem šetření vyšlo najevo, že se aplikace Vaudix instalovala společně s dalšími potenciálně nevyžádaný aplikacemi. Odstraňte proto i tyto; jednat by se mělo o následující:"LiveSupport", "Object Browser", Optimizer Pro", "SNT" (amaizingsearches.info prohlížečový přesměrovávač) a "YoutubeAdblocker".

Po odinstalování potenciálně nevyžádaných programů, které způsobovaly zobrazování Vaudix (nebo dropinsavings) reklam zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části. K provedené této kontroly můžete použít doporučovaný software pro odstranění malwaru.

▼ Stáhnout odstraňovač VaudiX reklamy

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění Vaudix z internetových prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění prohlížečových doplňků:

Internet Explorer logo Odstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění vaudix z Internet Exploreru krok 1

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". V otevřeném okně označte "Vaudix", zvolte tento záznam a klikněte na "Odstranit". Odstranit byste měli současně též "Object Browser", "YoutubeAdblocker" a "SNT".

Odstranění vaudix z Internet Exploreru krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na vaudix reklamy přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logo Odstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění vaudix z Google Chrome krok 1

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádkůGoogle Chrome options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření"  Najděte "VauoDix" (Vaudix), zvolte je a přesuňte je do ikony odpadkového koše. Odstranit byste měli přitom též "Keep My Opt Outs", "Object Browser", "SNT" a "YoutubeAdblocker".

Odstranění vaudix z Google Chrome krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na vaudix reklamy přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logo Odstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění vaudix z Mozilla Firefox krok 1

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádkyfirefox menu icon(v pravém horním rohu hlavního okna) zvolte "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a odeberte "VauoDiX" (Vaudix). Odstranit byste měli rovněž položky "Object Browser", "SNT" a "YoutubeAdblocker".

Odstranění vaudix z Mozilla Firefox krok 2

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na vaudix reklamy mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

odstranění adwaru ze safari krok 1 - přístup k Předvolbám

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby....

odstranění adwaru ze safari krok 2 - odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a klikněte na Odinstalovat.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari. V rozbalovacím menu následně vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

resetování safari krok 1

V otevřeném okně vyberte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

resetování safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí adwarový programNejčastěji adware nebo potenciálně nevyžádané aplikace pronikají do prohlížečů prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. Vezměte prosím na vědomí, že nejbezpečnějším zdrojem, ze kterého je možné software bezplatně stáhnout, jsou přímo internetové stránky tvůrce. Pro vyhnutí se instalaci adwaru se tak vyplatí být náležitě ostražitý, a to zejména při stahování a instalaci bezplatného softwaru. V instalačním procesu bezplatného programu volte možnosti vlastní nebo pokročilé instalace - tímto krokem umožníte odhalení veškerých potenciálně nevyžádaných aplikací, k jejichž instalaci by došlo současně s instalací Vámi zvoleného bezplatného programu.

Pomoc při odstraňování:
V případě, že se při odstraňování vaudix reklamy z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:
V případě, že máte o vaudix reklamy nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7767-vaudix-virus

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Jak odinstalovat Virus Vaudix
QR kód
VaudiX reklamy QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění VaudiX reklamy reklam na Vašem mobilním zařízení.