FacebookTwitterLinkedIn

GeniusBox Adware

Známý též jako: GeniusBox reklamy
Druh: Adware
Stupe poškození: Stední

GeniusBox - jak odstranit reklamy Genius Box (TGF Interactive) z vyhledávačů?

Co je to GeniusBox?

GeniusBox od TGF Interactive je prohlížečové rozšíření (tzv. add-on), který slibuje zlepšení uživatelského prohlížení internetu zobrazováním rychlých výsledků vyhledávání ze stránek jako například Flickr, YouTube, eBay a Amazon. Jakkoliv se tato funkce může zdát užitečná, má GeniusBox jednu zásadní chybu: sleduje a zaznamenává uživatelskou aktivitu na internetu a v této souvislosti zobrazuje při prohlížení internetových stránek jako Google, Bing nebo Yahoo! nevyžádanou reklamu. Předmětná reklama je přitom označena jako 'About this GeniusBox ad' a 'TGF Interactive'. K instalaci tohoto prohlížečového rozšíření přitom často dochází bez vědomého souhlasu uživatele, a to díky využívání klamavé markentigové strategie zvané svazování (angl. 'bundling'), kdy k proniknutí rozšíření do počítače dojde spolu s instalovaným softwarem bezplatně staženým z internetu.

V současné době mnoho oblíbených internetových stránek nabízejících bezplatné stahování programů (mezi nimi například i download.com, softonic.com, apod.) pro správu stahování a instalace využívá tzv. stahovacích klientů, které v průběhu procesu nenápadně nabídnou instalaci doplňkových aplikací, a to prohlížečových rozšíření, panell nástrojů atp. Tyto doplňky mají samy o sobě jen velmi nepatrnou přidanou hodnotu, jejich primárním účelem je právě způsobovat nevyžádané přesměrování, zobrazování reklam a shromažďování citlivých údajů. Kromě toho Genius Box jako potenciálně nevyžádaný program současně zpomaluje výkon prohlížeče. Z tohoto důvodu se proto doporučuje zmiňované doplňky z internetových prohlížečů (Internet Explorer, Google Chrome a Mozilla Firefox) odstranit.

geniusbox adware

Genius Box je obdobný jinému prohlížečovému doplňku od TGF Interactive s názvem The Genius Factory. Obě z těchto prohlížečových rozšíření přitom můžete postupem podle níže uvedených pokynů z prohlížeče odstranit. Genius Box sice technicky vzato virus nebo malware není, nicméně využívá pro své šíření klamavé metody a z tohoto důvodu je třeba jej kategorizovat jako adware. Zmiňovaný software je též podobný dalším potenciálně nevyžádaným prohlížečovým doplňkům jako LessTabs, WebCake, SelectionLinks a dalším. Pro vyhnutí se instalaci prohlížečových add-onů obecně by tak měli být uživatelé opatrní zejména při stahování bezplatného softwaru a při následné instalaci si důkladně seznámit s jednotlivými instalačními kroky a ujistit se, že neprojevili svůj souhlas s instalací některé z nabízených doplňkových aplikací, měnících nastavení prohlížeče (domovské stránky, výchozího vyhledávače apod.). Pro odstranění adwaru Genius Box postupujte podle níže uvedených pokynů.

Snímek aplikace GeniusBox:

aplikace GeniusBox

Klamavé softwarové instalátory užívané pro šíření adwaru GeniusBox:

instalátor adwaru GeniusBox 10 instalátor adwaru GeniusBox 9 instalátor adwaru GeniusBox 8 instalátor adwaru GeniusBox 7 instalátor adwaru GeniusBox 6 instalátor adwaru GeniusBox 4 instalátor adwaru GeniusBox 4 instalátor adwaru GeniusBox 3 instalátor adwaru GeniusBox 2 instalátor adwaru GeniusBox

GeniusBox adware generující rušivou reklamu v Google výsledcích vyhledávání ('Ad by GeniusBox'):

GeniusBox adware generující rušivou reklamu v Google výsledcích vyhledávání

GeniusBox adware generující rušivou reklamu ('Powered by GeniusBox'):

GeniusBox adware generující rušivou reklamu

Rychlé menu:

Odstranění adwaru GeniusBox:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

Odinstalování geniusbox adwaru prostřednictvím Ovládacích panelů

V okně odebíraných programů, vyhledejte "GeniusBox 2.0" zvolte je a klikněte na "Odinstalovat" nebo "Odebrat".

Po odinstalování adwaru GeniusBox zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části. K provedené této kontroly můžete použít doporučovaný software pro odstranění malwaru.

▼ Stáhnout odstraňovač GeniusBox reklamy

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění adwaru GeniusBox z internetových prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění případně nevyžádaných prohlížečových doplňků:

Internet Explorer logoOdstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění geniusbox reklam z Internet Exploreru krok 1

Klikněte na ikonu "Nástroje"Internet Explorer options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". Najděte "GeniuSbox" a další nedávno nainsalované aplikace a zakažte tyto.

Odstranění geniusbox reklam z Internet Exploreru krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na geniusbox reklamy přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logoOdstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění geniusbox reklam z Google Chrome krok 1

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádkůGoogle Chrome options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření"  Najděte "GeniusBox" (a další podezřelé nedávno nainstalované doplňky), zvolte je a přesuňte je do ikony odpadkového koše.

Odstranění geniusbox reklam z Google Chrome krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na geniusbox reklamy přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logoOdstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění geniusbox reklam z Mozilla Firefox krok 1

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádkyfirefox menu icon(v pravém horním rohu hlavního okna) zvolte "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a zakažte "GeniusBox" (nebo jakékoliv další nedávno nainstalované podezřelé plug-iny).

Odstranění geniusbox reklam z Mozilla Firefox krok 2

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na geniusbox reklamy mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

odstranění adwaru ze safari krok 1 - přístup k Předvolbám

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby....

odstranění adwaru ze safari krok 2 - odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a klikněte na Odinstalovat.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari. V rozbalovacím menu následně vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

resetování safari krok 1

V otevřeném okně vyberte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

resetování safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí adwarový programNejčastěji adware nebo potenciálně nevyžádané aplikace pronikají do prohlížečů prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. Vezměte prosím na vědomí, že nejbezpečnějším zdrojem, ze kterého je možné software bezplatně stáhnout, jsou přímo internetové stránky tvůrce. Pro vyhnutí se instalaci adwaru se tak vyplatí být náležitě ostražitý, a to zejména při stahování a instalaci bezplatného softwaru. V instalačním procesu bezplatného programu volte možnosti vlastní nebo pokročilé instalace - tímto krokem umožníte odhalení veškerých potenciálně nevyžádaných aplikací, k jejichž instalaci by došlo současně s instalací Vámi zvoleného bezplatného programu.

Pomoc při odstraňování:
V případě, že se při odstraňování geniusbox reklamy z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:
V případě, že máte o geniusbox reklamy nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7227-remove-genius-box-adware

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Jak odinstalovat GeniusBox Adware
QR kód
GeniusBox reklamy QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění GeniusBox reklamy reklam na Vašem mobilním zařízení.