FacebookTwitterLinkedIn

UniDeals reklamy

Známý též jako: UniDeals adware
Druh: Adware
Stupe poškození: Stední

Návod na odstranění adwaru UniDeals

Co je to UniDeals?

UniDeals je potenciálně nevyžádaná aplikace, která se instaluje do internetových prohlížečů (Internet Explorer, Google Chrome a Mozilla Firefox) při stahování nebo instalaci zdarma dostupného softwaru z internetu. Pro šíření předmětného adwaru totiž jeho tvůrci využívají klamavé marketingové strategie zvané svazování, v jejímž důsledku dochízo k instalaci pluginu UniDeals bez vědomého souhlasu uživatele. Po úspěšném proniknutí do systému zmiňovaný doplněk začne při prohlížení internetu zobrazovat rušivou online reklamu (obvykle označenou jako 'Ads by UniDeals').

Kromě toho tento plugin dále sleduje a zaznamenává údaje o uživatelské aktivitě na internetu, tj. jmenovitě o navštívených stránkách, kliknutích, vyhledávaných výrazech apod. V některých případech se přitom může jednat o citlivé osobní údaje, které UniDeals sdílí s dalšími třetími osobami (například na sociálních sítích). Ačkoliv tedy předmětný prohlížečový plugin slibuje zlepšení uživatelského prohlížení internetu úsporou času a peněz při online nakupování, ve skutečnosti se jedná primárně o potenciálně nevyžádaný program generující zobrazování rušivé reklamy a zpomalující výkon prohlížeče. Přítomnost UniDeals ve Vašem systému tak může vést k vážnému ohrožení Vašeho soukromí či k přímému ohrožení malwarovou infekcí. Z těchto důvodů se proto doporučuje zmiňovaný adwaru z internetových prohlížečů co nejdříve odstranit.

unideals adware

Plugin UniDeals je podobný jinému adwaru, který též napadá prohlížeče prostřednictvím bezplatného stahování freewaru z internetu a následnému zobrazování nevyžádané reklamy. Mezi některými z nich je možné zmínit například UniSales, SmartShopper, Presto Savings a Shoppi. V současné době totiž většina internetových stránek pro správu stahování a instalace využívá tzv. stahovacích klientů, které kromě staženého programu do systému nainstalují právě i prohlížečová rozšíření. Neopatrné stahování freewaru tak může snadno vést až k adwarové nákaze. Při instalaci stažených programů z internetu proto vždy instalaci jakýchkoliv nabízených doplňků, rozšíření a dalších zásadně odmítejte. Současně se vyhněte instalaci v přednastaveném režimu, která ne vždy odtajní veškeré instalované programy a namísto toho upřednostnit instalaci "Pokročilou" nebo "Vlastní". V případě, že se Vám při prohlížení internetu reklamy od UniDeals již zobrazují, postupujte pro jejich odstranění z internetových prohlížečů podle následující níže uvedené příručky. 

Klamavý bezplatný softwarový instalátor užívaný pro šíření adwaru UniDeals:

instalátor adwaru unideals 10 instalátor adwaru unideals 9 instalátor adwaru unideals 8 instalátor adwaru unideals 7 instalátor adwaru unideals 6 instalátor adwaru unideals 5 instalátor adwaru unideals 4 instalátor adwaru unideals 3 instalátor adwaru unideals 2 instalátor adwaru unideals

UniDeals adware generující rušivou online reklamu ('Ads by UniDeals'):

UniDeals adware generující rušivou online reklamu 1 UniDeals adware generující rušivou online reklamu 2 UniDeals adware generující rušivou online reklamu 3 UniDeals adware generující rušivou online reklamu 4

Rychlé menu:

Odstranění adwaru UniDeals:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

Odinstalování unideals adwar prostřednictvím Ovládacích panelů

V okně odebíraných programů, vyhledejte "UniDeals", "Image Toolbar beta", "youtubeadblocker", "ReactorStasis" a "UniuDeealssa" zvolte tyto záznamy a klikněte na " Odinstalovat" nebo "Odebrat".

Po odinstalování potenciálně nevyžádaných aplikací, které způsobovaly zobrazování UniDeals reklam zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části nebo případné malwarové infekce; použít můžete doporučovaný software pro odstranění malwaru.

▼ Stáhnout odstraňovač UniDeals adware

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění UniDeals adwaru z internetových prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění případně nevyžádaných prohlížečových doplňků:

Internet Explorer logoOdstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění unideals reklam z Internet Exploreru krok 1

Klikněte na ikonu "Nástroje"Internet Explorer options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". Najděte "UniDeals" a "youtubeadblocker" a klikněte na "Odstranit".

Odstranění unideals reklam z Internet Exploreru krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na unideals adware přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logoOdstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění UniDeals reklam z Google Chrome krok 1

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádkůGoogle Chrome options icon(v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření".  Vyhledejte "UniuDeelssa" a "Image Toolbar beta" (a případně též další nedávno nainstalovaná potenciálně nevyžádaná rozšíření), zvolte tento a následně klikněte na ikonu odpadkového koše.

Odstranění UniDeals reklam z Google Chrome krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na unideals adware přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logoOdstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění UniDeals reklam z Mozilla Firefox krok 1

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádkyfirefox menu icon(v pravém horním rohu hlavního okna) zvolte "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a odeberte "UniuDeealssa" a "youtubeadblocker".

Odstranění UniDeals reklam z Mozilla Firefox krok 2

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na unideals adware mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

odstranění adwaru ze safari krok 1 - přístup k Předvolbám

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby....

odstranění adwaru ze safari krok 2 - odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a klikněte na Odinstalovat.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari. V rozbalovacím menu následně vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

resetování safari krok 1

V otevřeném okně vyberte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

resetování safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí adwarový programNejčastěji adware nebo potenciálně nevyžádané aplikace pronikají do prohlížečů prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. Vezměte prosím na vědomí, že nejbezpečnějším zdrojem, ze kterého je možné software bezplatně stáhnout, jsou přímo internetové stránky tvůrce. Pro vyhnutí se instalaci adwaru se tak vyplatí být náležitě ostražitý, a to zejména při stahování a instalaci bezplatného softwaru. V instalačním procesu bezplatného programu volte možnosti vlastní nebo pokročilé instalace - tímto krokem umožníte odhalení veškerých potenciálně nevyžádaných aplikací, k jejichž instalaci by došlo současně s instalací Vámi zvoleného bezplatného programu.

Pomoc při odstraňování:
V případě, že se při odstraňování unideals adware z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:
V případě, že máte o unideals adware nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/8664-ads-by-unideals

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Jak odinstalovat UniDeals reklamy
QR kód
UniDeals adware QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění UniDeals adware reklam na Vašem mobilním zařízení.