FacebookTwitterLinkedIn

Prohlížečový přesměrovávač Client Connect Ltd

Známý též jako: Přesměrování ClientConnect Ltd.
Stupe poškození: Stední

Návod na odstranění adwaru Client Connect ltd.

Co je Client Connect Ltd.?

Client Connect Ltd. je společnost zodpovědná za výrobu a šíření prohlížečového přesměrovávače, který přesměrovává uživatele na stránky hxxp://www.trovi.com website. Tento prohlížečový přesměrovávač napadá internetové prohlížeče (Internet Explorer, Google Chrome a Mozilla Firefox) prostřednictvím bezplatného stahování softwaru, a to zejména díky klamavé marketingové strategii, zvané bundling neboli svazování, v jejímž důsledku dochází k instalaci produktu bez vědomého souhlasu uživatele. Přesměrovávač Client Connect Ltd. tak napadá počítače zejména přes bezplatné stahování freewaru (například při instalaci aplikací "Manuals Search" nebo "Install Converter") či při instalaci komunitních panelů nástrojů (zejména stažených ze stránek hxxp://ourtoolbar.com). Po úspěšné infiltraci následně přesměrovávač změní nastavení domovské stránky a výchozího vyhledávače na stránky hxxp://www.trovi.com. Při provádění našeho průzkumu tyto stránky přesměrovávaly na Bing, tj. legitimní prohlížeč, nicméně tvůrci programu mohou toto přesměrování snadno změnit a odkazovat tak na jiné škodlivé internetové stránky.

Instalování prohlížečového přesměrovače obecně je poněkud riskantní a nebezpečnou záležitostí. K tomuto lze dále uvést, že Client Connect Ltd. současně kromě sebe samého instaluje dále i program zvaný Search Protect, který uživatelům znemožňuje zpětné nastavení internetového vyhledávače na výchozí. Vedle nevyžádaného přesměrování přitom dále dochází též ke sledování a zaznamenávání uživatelské aktivity na internetu, když stránky hxxp://www.trovi.com shromažďují údaje jako jsou např. vyhledávané výrazy, IP adresy, navštívené stránky, fyzickou lokaci zařízení a další softwarové a hardwarové informaci. Přitomnost nastavení měnící adwaru ve Vašem systému tak může vést až k malwarové infekci a ohrožení bezpečnosti, v této souvislosti se proto doporučuje prohlížečový přesměrovávač Client Connect Ltd. z prohlížečů odstranit.

client connect ltd přesměrování

Prohlížečový přesměrovač Client Connect Ltd. je podobný dalšímu nastavení měnící adwaru, který proniká do prohlížečů prostřednictvím stahování bezplatného softwaru z internetu, jako je např. eazytosearch.info, fastosearch.info, speedial a Surf Canyon. Pro vyhnutí se instalaci prohlížečových přesměrovávačů by měli být počítačoví uživatelé ostražití zejména při stahování bezplatného softwaru, probíhá-li stahování prostřednictvím stahovacího klienta, tj. malého programu, který spravuje průběh stahování a následné instalace, vždy odmítejte instalaci nabízených rozšíření a doplňků. Při instalaci bezplatného softwaru se nadto dále ujistěte, že instalujete v režimu "vlastního" nebo "pokročilého" nastavení, namísto instalace "rychlé" nebo "standardní", která ne vždy odtajní všechny položky instalovaného adwaru. V případě, že již k instalaci přesměrovávače Client Connect Ltd. došlo, postupujte pro jeho odstranění podle níže uvedené příručky pro odebrání adwaru z internetových prohlížečů.

Adware Client Connect Ltd. zobrazující reklamu Coupon Buddy:

Adware Client Connect Ltd. zobrazující reklamu Coupon Buddy

Klamavý softwarový instalátor užívaný pro šíření přesměrovávače Client Connect Ltd.:

 Klamavý softwarový instalátor užívaný pro šíření přesměrovávače Client Connect Ltd.

Panely nástrojů nabízející změnu domovské stránky a výchozího vyhledávače na stránky hxxp://www.trovi.com (šířené zejména přes stránky hxxp://ourtoolbar.com website):

Přesměrovávač client connect ltd šířený přes komunitní panely nástrojů

Rychlé menu:

Odstranění adwaru Client Connect Ltd.:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

Odebrání potenciálně nevyžádané aplikace client connect ltd přes ovládací panely

V okně odebíraných programů, vyhledejte programy od Client Connect Ltd., zvolte tyto a klikněte na "Odinstalovat" nebo "Odebrat".

Odebrány by měly být zejména "Search Protect", "InstallConverter bundle uninstaller", "Manuals Finder", a "SiteFinder".

Po odinstalování potenciálně nevyžádaných programů, které způsobovaly přesměrovávání na hxxp://www.trovi.com zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části. K provedené této kontroly můžete použít doporučovaný software pro odstranění malwaru.

▼ Stáhnout odstraňovač Přesměrování ClientConnect Ltd.

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odebrání souvisejících aplikací adwaru Client Connect Ltd. z internetových prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění prohlížečových přesměrovávačů:

Internet Explorer logoOdstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění adwaru client connect ltd z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". V otevřeném okně označte "SiteFinder", zvolte tento záznam a klikněte na "Odstranit".

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky client connect ltd browser z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Možnosti internetu", a v otevřeném okně odstraňte hxxp://www.trovi.com a zadejte adresu preferované domény, která se má po každém spuštění Internet Exploreru otevřít.

Změna výchozího vyhledávače:

Odstranění nastavení výchozího vyhledávače client connect ltd z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". V otevřeném okně označte "Poskytovatele vyhledávání", nastavte na "Google", "Bing" nebo na jiný preferovaný vyhledávač, jakožto Váš výchozí a následně odstraňte "Trovi".

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na přesměrování clientconnect ltd. přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logoOdstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky client connect ltd browser z Google Chrome

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení". V sekci "Při spuštění" klikněte na "nastavit stránky", najeďte myší nad hxxp://www.trovi.com a zaškrtněte X. Nyní již můžete přidat Vámi preferovanou internetovou adresu jako domovskou stránku.

Změna výchozího vyhledávače:

Odstranění nastavení výchozího vyhledávače client connect ltd z Google Chrome

Pro změnu výchozího vyhledávače klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu), zvolte "Nastavení" a klikněte na "Spravovat vyhledávače...", odstraňte "trovi search" a přidejte vyhledávač Vámi preferovaný.

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na přesměrování clientconnect ltd. přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logoOdstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění rozšíření client connect ltd adwaru z Mozilla Firefox

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna), zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření"  Najděte "Site Matcher" zvolte jej a přesuňte je do ikony odpadkového koše.

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky adwaru client connect ltd z Mozilla Firefox

Pro obnovení domovské stránky klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna), zvolte "Nástroje" a zvolte "Možnosti", v otevřeném okně smažte hxxp://www.trovi.com a zadejte preferovanou doménu.

Změna výchozího vyhledávače:

Odstranění nastavení výchozího vyhledávače client connect ltd z Mozilla Firefox

V řádku pro zadávání URL, napiště about:config a stiskněte Enter.

Klikněte na "Slibuji, budu opatrný!".

Ve vyhledávacím filtru nahoře zadejte: "trovi.com"

Klikněte pravým tlačítkem na nalezené výsledky a zvolte "Obnovit" pro změnu na výchozí nastavení.

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na přesměrování clientconnect ltd. mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 1 - přístup k nastavení

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby...

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 2 - Odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a odinstalujte je.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok step 3 - změna domovské stránky

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Obecné a ujistěte se, že uvedená internetová adresa koresponduje s URL Vámi preferované domovské stránky; v případě, že byla modifikována prohlížečovým přesměrovávačem - změňte ji.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 4 - změna výchozího internetového vyhledávače

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Hledat a ujistěte se, že je zde zvolen Vámi preferovaný internetový vyhledávač.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a následně v rozbalovacím menu vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

obnovení safari krok 1

V otevřeném okně zvolte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

obnovení safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí prohlížečový přesměrovávačProhlížečový přesměrovávač je druhem adwaru, který mění nastavení internetového prohlížeče tak, že upraví nastavení domovské stránky a výchozího vyhledávače na nevyžádanou internetovou stránku. Nejčastěji tento adware proniká do operačního systému prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. V případě, že stahování programu probíhá prostřednictvím stahovacího klienta, ujistěte se, že jste zvolili možnost neinstalovat nabízené doplňkové panely nástrojů nebo aplikace měnící nastavení domovské stránky internetového prohlížeče nebo jeho vyhledávače. 

Pomoc při odstraňování:

V případě, že se při odstraňování přesměrování clientconnect ltd. z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:

V případě, že máte o přesměrování clientconnect ltd. nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7896-client-connect-ltd-browser-hijacker

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Odstranení Prohlížečový přesměrovávač Client Connect Ltd resetováním prohlížece
Jak odinstalovat Prohlížečový přesměrovávač Client Connect Ltd
QR kód
Přesměrování ClientConnect Ltd. QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění Přesměrování ClientConnect Ltd. reklam na Vašem mobilním zařízení.