FacebookTwitterLinkedIn

Virus key-find.com

Známý též jako: Key-Find.com Prohlížeový pesmrováva
Stupe poškození: Stední

Návod na odstranění viru key-find.com

Co je key-find.com?

Key-find.com virus označuje potenciálně nevyžádanou aplikaci, která mění nastavení internetových prohlížečů (Internet Explorer, Google Chrome a Mozilla Firefox), a to konkrétně jejich domovské stránky a výchozího vyhledávače na key-find.com. Tento prohlížečový přesměrovávač je šířen prostřednictvím klamavé marketingové strategie zvané bundling (svazování), díky níž nejčastěji při instalaci bezplatně stahovaného softwaru z internetu a jeho následné instalaci do počítače dojde též k instalaci skrytého doplňku prohlížeče, a to bez vědomého souhlasu uživatele. Poslední průzkumy ukázaly, že nastavení prohlížečů měnící adware je šířen též zejména díky falešným stahováním, jako jsou např. aktualizace prohlížečů, Java  a Flash přehrávačů apod.). Předmětný prohlížečový přesměrovávač je přitom obzvláště škodlivý s ohledem na skutečnost, že při jeho instalaci dochází též k instalaci tzv. pomocného objekttu "Wsys Control", jež znemožňuje uživateli zpětnou změnu preferovaných původních nastavení a kromě toho též mění cíle zástupců jednotlicých internetových prohlížečů.

Pro vyhnutí se instalaci takovýchto potenciálně nevyžádaných aplikací by měli počítačoví uživatelé vždy udržovat instalované programy v počítači náležitě aktualizované, resp. případné aktualizace stahovat výhradně z oficiálních internetových stránek jejich výrobce či distributora; a nedůvěřovat klamavých vyskakujícím oknům a reklamám, které nabízejí nové verze např. Java či Flash přehrávače. Internetová uživatelé by měli dále vědět, že v současné době jsou stahovací klienti využíváni zejména proto, aby jejich tvůrcům, nebo tvůrcům bezplatně poskytovaných programů pomohly jejich služby finančně zhodnotit. Neopatrné stahování programů z internetu tak snadno může vyústit až v instalaci adwau do počítače. Stránky Key-find.com přitom slibují zlepšení uživatelského prohlížení internetu, ve skutečnosti však tato aplikace žádnou přidanou hodnotu nenabízí, neboť pouze způsobuje přesměrování na nevyžádané internetové stránky, v důsledku čehož může dojít k napadení počítače malwarem. Kromě toho tato áplikace zpomaluje prohlížeče; celkově se tak jedná o pádné důvody pro to virus key-find.com z počítače odstranit. 

key-find.com virus

Prohlížečový přesměrovávač key-find.com je obdobný dříve identifikovanému adwaru, který přesměrovával uživatele na stránky istart.webssearches.com, awesomehp.comsweet-page.com. Předmětné přesměrování přitom v konečném důsledku právě mohlo /může) vést až k malwarovým infekcím (např. při kliknutí na pochybný sponzorovaný odkaz zobrazený ve výsledcích vyhledávání) nebo krádeži identity (předmětné programy totiž sledovaly a zaznamenávaly údaje o uživatelském prohlížení internetu a shromažďovaly příslušná osobní data). Chcete-li se instalaci popisovaných nevyžádaných aplikací vyhnout, měli byste být ostražití při jednotlivých krocích instalace stahovaného softwaru a odškrtnout možnost instalace nabízeného prohlížečového doplňku. Opatrnost by měly být samozřejmostí zejména v případě stahování softwaru prostřednictvím stahovacích klientů, v takovém případě odmítejte jakékoliv nabídky na instalaci bezplatných prohlížečových doplňků. Při instalaci bezplatného softwaru se nadto dále ujistěte, že instalujete v režimu "vlastního" nebo "pokročilého" nastavení, namísto instalace "rychlé" nebo "standardní", která ne vždy odtajní instalované položky. V případě, že Vás internetový prohlížeč na stránky key-find.com přesměrovává, postupujte pro vyřešení tohoto problému podle níže uvedené příručky pro odstranění prohlížečových přesměrovávačů z počítače.

Rychlé menu:

Odstranění viru key-find.com:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

Odinstalování key-find.com pomocí panelu nástrojů

V okně odebíraných programů, vyhledejte "WPM17.8.0.3442" a "key-find uninstaller" zvolte jej a klikněte na "Odinstalovat" nebo "Odebrat".

Po odinstalování potenciálně nevyžádaných programů, které způsobovaly přesměrovávání zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části. K provedené této kontroly můžete použít doporučovaný antispywarový software.

▼ Stáhnout odstraňovač Key-Find.com Prohlížeový pesmrováva

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění domovské stránky a výchozího vyhledávače key-find.com z internetových prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění prohlížečových přesměrovávačů:

Internet Explorer logo Odstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění cíle zástupce key-find.com z Internet Exploreru krok1

Oprava cíle zástupce v Internet Exploreru:

Key-find.com prohlížečový přesměrovávač mění "Cíl" některých zástupců Internet Exploreru. Pro opravu - najděte zástupce programu Internet Explorer na ploše a klikněte na něj pravým tlačítkem. V otevřeném menu zvolte "Vlastnosti". V otevřeném okně najeďte do okna Cíl a vymažte text (hxxp://www.key-find.com/...) který je zadán po "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe".

Odstranění cíle zástupce key-find.com z Internet Exploreru krok 2

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky key-find.com z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Možnosti internetu", a v otevřeném okně odstraňte hxxp://key-find.com a zadejte adresu preferované domény, která se má po každém spuštění Internet Exploreru otevřít.

Změna výchozího vyhledávače:

Odstranění nastavení výchozího vyhledávače key-find.com z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". V otevřeném okně označte "Poskytovatele vyhledávání", nastavte na "Google", "Bing" nebo na jiný preferovaný vyhledávač, jakožto Váš výchozí a následně odstraňte "key-find".

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na key-find.com prohlížeový pesmrováva přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logoOdstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění cíle zástupce key-find.com z Google Chrome krok 1

Oprava cíle zástupce v Google Chrome:

Předmětný prohlížečový přesměrovávač mění "Cíl" některých zástupců Google Chrome. Pro opravu - najděte zástupce programu Google Chrome na ploše a klikněte na něj pravým tlačítkem. V otevřeném menu zvolte "Vlasnosti". V otevřeném okně najeďte do okna Cíl a vymažte text (hxxp://www.key-find.com/...), který je zadán po "C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe

Odstranění cíle zástupce key-find.com z Google Chrome krok 2

Odstranění rozšíření key-find.com:

Odstranění rozšíření key-find.com z Google Chrome

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření"  Najděte "Quick Start" zvolte jej a přesuňte je do ikony odpadkového koše.

Změna domovské stránky:

Removing key-find.com from Google Chrome homepage

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení". V sekci "Při spuštění" klikněte na "nastavit stránky", najeďte myší nad hxxp://key-find.com a zaškrtněte X. Nyní již můžete přidat Vámi preferovanou internetovou adresu jako domovskou stránku.

Změna výchozího vyhledávače:

Odstranění nastavení výchozího vyhledávače key-find.com z Google Chrome

Pro změnu Vašeho výchozího vyhledávače v Google Chrome: Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) v pravém horním rohu, zvolte "Nastavení" a klikněte na "Spravovat vyhledávače...", odstraňte "key-find" a přidejte vyhledávač Vámi preferovaný.

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na key-find.com prohlížeový pesmrováva přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logoOdstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění cíle zástupce key-find.com z Mozilly Firefox krok 1

Oprava cíle zástupce v Mozille Firefox:

Tento prohlížečový přesměrovávač mění "Cíl" některých zástupců Mozille Firefox. Pro opravu - najděte zástupce programu Mozilla Firefox na ploše a klikněte na něj pravým tlačítkem. V otevřeném menu zvolte "Vlasnosti". V otevřeném okně najeďte do okna Cíl a vymažte text (hxxp://www.key-find.com/...) který je zadán po "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe"

Odstranění cíle zástupce key-find.com z Mozilly Firefox krok 2

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky key-find.com z Mozilly Firefox

 

Pro obnovu Vaší domovské stránky, klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) a zvolte "Možnosti", v otevřeném okně smažte hxxp://www.key-find.com a zadejte preferovanou doménu.

Změna výchozího vyhledávače:

Odstranění nastavení výchozího vyhledávače key-find.com z Mozilly Firefox

V řádku pro zadávání URL, napiště about:config a stiskněte Enter.

Klikněte na "Slibuji, budu opatrný!".

Ve vyhledávacím filtru nahoře zadejte: "key-find"

Klikněte pravým tlačítkem na nalezené výsledky a zvolte "Obnovit" pro změnu na výchozí nastavení.

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na key-find.com prohlížeový pesmrováva mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 1 - přístup k nastavení

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby...

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 2 - Odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a odinstalujte je.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok step 3 - změna domovské stránky

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Obecné a ujistěte se, že uvedená internetová adresa koresponduje s URL Vámi preferované domovské stránky; v případě, že byla modifikována prohlížečovým přesměrovávačem - změňte ji.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 4 - změna výchozího internetového vyhledávače

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Hledat a ujistěte se, že je zde zvolen Vámi preferovaný internetový vyhledávač.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a následně v rozbalovacím menu vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

obnovení safari krok 1

V otevřeném okně zvolte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

obnovení safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí prohlížečový přesměrovávačProhlížečový přesměrovávač je druhem adwaru, který mění nastavení internetového prohlížeče tak, že upraví nastavení domovské stránky a výchozího vyhledávače na nevyžádanou internetovou stránku. Nejčastěji tento adware proniká do operačního systému prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. V případě, že stahování programu probíhá prostřednictvím stahovacího klienta, ujistěte se, že jste zvolili možnost neinstalovat nabízené doplňkové panely nástrojů nebo aplikace měnící nastavení domovské stránky internetového prohlížeče nebo jeho vyhledávače. 

Pomoc při odstraňování:

V případě, že se při odstraňování key-find.com prohlížeový pesmrováva z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:

V případě, že máte o key-find.com prohlížeový pesmrováva nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7707-key-find-com-virus

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Jak odinstalovat Virus key-find.com
QR kód
Key-Find.com Prohlížeový pesmrováva QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění Key-Find.com Prohlížeový pesmrováva reklam na Vašem mobilním zařízení.