FacebookTwitterLinkedIn

Virus isearch.zoo.com

Známý též jako: Panel nástrojů Zoo
Stupe poškození: Stední

Návod na odstranění viru isearch.zoo.com

Co je isearch.zoo.com?

Panel nástrojů Zoo toolbar je pohlížečové rozšíření od InfoSpace LLC. Jedná se o prohlížečový přesměrovávač, který napadá intenetové prohlížeče (Internet Explorer, Google Chrome a Mozilla Firefox) prostřednictvím klamavé marketingové strategie zvané svazování (bundling) Nejčastěji si uživatelé nainstalují adware isearch.zoo.com bez vědomého souhlasu při instalování bezplatného softwaru, staženého z internetu. Po úspěšném proniknutí tento nastavení měnící adware modifikuje domovskou stránku a výchozí vyhledávač prohlížeče na isearch.zoo.com. Předmětný prohlížečový přesměrovávač sice po technické stránce sám o sobě virus nebo malware není, avšak jeho přesměrování může v konečném důsledku k malwarovým infekcím (např. kliknutím na odkazy či reklamu třetích stran) snadno vést.

Panel nástrojů Zoo toolbar sleduje a zaznamenává uživatelskou aktivitu na internetu, a to konkrétně zaznamenáváním IP adres, refrenčních dat, druhu prohlížeče, vyhledáváných slov nebo kliknutých odkazů. Tyto informace mohou pomoci identifikovat osobnost uživatele na internetu a mohou tudíž vést například až ke krádeži identity. Internetové stránky isearch.zoo.com lze samozřejmě využít i pro internetové vyhledávání, nicméně zobrazované výsledky vyhledávání jsou doslova přeplněny sponzorovanými odkazy, které nežřídka kdy vedou na stránky s nelegálním nebo pololegálním obsahem. V této souvislosti se tudíž užívání předmětných internetových stránek pro běžné vyhledávání nedoporučuje, neboť může vést k instalaci potenciálně nevyžádaných aplikací nebo malwarových infekcí do počítače. Hlavním účelem obdobných potenciálně nevyžádaných programů je totiž přinést svým tvůrcům zisk, plynoucí z kliknutí na reklamní sdělení nepozorným uživatelem. Doporučujeme tudíž isearch.zoo.com jakožto domovskou stránku, resp. výchozí vyhledávač z prohlížečl odstranit.

isearch.zoo.com přesměrování

Prohlížečový přesměrovávač je obdobný jiným potenciálně nevyžádaným aplikacím, které mění nastavení internetových prohlížečů, resp. jejich domovské stránky a výchozího vyhledávače, jako jsou zejména Xeesearch.com, Znoo.net a Looksafesearch.com Všechny zmiňované stránky slibují zlepšení uživatelského prohlížení internetu, ve skutečnosti však pouze způsobují nevyžádané přesměrování a zpomalení prohlížeče, jedná se tedy o aplikace bez jakékoliv přidané hodnoty. Počítačoví uživatelé by měli vědět, že v současné době většina stahování freewaru probíhá prostřednictvím tzv. stahovacích klientů - malých programů, které spolu s instalací stahovaného programu instalují zároveň i "doporučované" prohlížečové rozšíření. ro vyhnutí se instalaci nevyžádaných prohlížečových doplňků by měli být počítačoví uživatelé ostražití zejména při stahování bezplatného softwaru, probíhá-li stahování prostřednictvím stahovacího klienta, vždy odmítejte instalaci nabízených rošíření a doplňků. Při instalaci bezplatného softwaru se nadto dále ujistěte, že instalujete v režimu "vlastního" nebo "pokročilého" nastavení, namísto instalace "rychlé" nebo "standardní", která ne vždy odtajní instalovaného adwaru. V případě, že Vás již prohlížeč na stránky isearch.zoo.com předměrovává, použijte pro odstranění panelu nástrojů Zoo toolbar z internetových pohlížečů následující příručku.

Snímek instalátoru Zoo toolbar:

zoo toolbar instalátor

Rychlé menu:

Odstranění viru isearch.zoo.com:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

Zoo toolbar uninstall via Control Panel

V okně odebíraných programů, vyhledejte "Zoo Tolbar" zvolte jej a klikněte na "Odinstalovat" nebo "Odebrat". 

Po odinstalování potenciálně nevyžádaných programů, které způsobovaly přesměrovávání Vašeho prohlížeče na internetové stránky isearch.zoo.com zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části. K provedené této kontroly můžete použít doporučovaný antispywarový software.

▼ Stáhnout odstraňovač Panel nástrojů Zoo

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění viru isearch.zoo.com z internetových pohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění přesměrování prohlížeče:

Internet Explorer logo Odstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění rozšíření zoo toolbar z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". Vyhledejte "Zoo Tolbar", označte tento záznam a klikněte na "Odstranit".

Změna výchozího vyhledávače:

Odstranění domovské stránky isearch.zoo.com z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Možnosti internetu", a v otevřeném okně odstraňte isearch.zoo.com a zadejte adresu preferované domény, která se má po každém spuštění Internet Exploreru otevřít (při zadání about:blank se otevře stránka prázdná).

Změna výchozího vyhledávače:

Removing isearch.zoo.com from Internet Explorer default search engine

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". V otevřeném okně označte "Poskytovatele vyhledávání", nastavte na "Google", "Bing" nebo na jiný preferovaný vyhledávač, jakožto Váš výchozí a následně odstraňte "Zoo Search".

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na panel nástrojů zoo přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logoOdstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění rozšíření zoo toolbar z Google Chrome

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření".  Vyhledejte "Zoo Toolbar", zvolte jej a následně klikněte na ikonu odpadkového koše.

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky isearch.zoo.com z Google Chrome

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení". V sekci "Při spuštění" klikněte na "nastavit stránky", najeďte myší nad isearch.zoo.com a zaškrtněte X. Nyní již můžete přidat Vámi preferovanou internetovou adresu jako domovskou stránku. 

Změna výchozího vyhledávače: 

Odstranění nastavení výchozího vyhledávače isearch.zoo.com z Google Chrome

 Pro změnu Vašeho výchozího vyhledávače v Google Chrome: Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení" a klikněte na "Spravovat vyhledávače...", odstraňte "Zoo Search" a přidejte vyhledávač Vámi preferovaný.

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na panel nástrojů zoo přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logoOdstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění rozšíření zoo toolbar z Mozilly Firefox

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) zvolte "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a odstraňte "Zoo Toolbar".

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky isearch.zoo.com z Mozilly Firefox

Pro obnovu Vaší domovské stránky, klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) a zvolte "Možnosti", v otevřeném okně smažte isearch.zoo.com a zadejte preferovanou doménu.

Změna výchozího vyhledávače:

Odstranění nastavení výchozího vyhledávače isearch.zoo.com z Mozilly Firefox

V řádku pro zadávání URL, napiště about:config a stiskněte Enter.
Klikněte na "Slibuji, budu opatrný!".
Ve vyhledávacím filtru nahoře zadejte: "zoo.com"
Klikněte pravým tlačítkem na nalezené výsledky a zvolte "Obnovit" pro změnu na výchozí nastavení.

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na panel nástrojů zoo mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 1 - přístup k nastavení

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby...

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 2 - Odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a odinstalujte je.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok step 3 - změna domovské stránky

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Obecné a ujistěte se, že uvedená internetová adresa koresponduje s URL Vámi preferované domovské stránky; v případě, že byla modifikována prohlížečovým přesměrovávačem - změňte ji.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 4 - změna výchozího internetového vyhledávače

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Hledat a ujistěte se, že je zde zvolen Vámi preferovaný internetový vyhledávač.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a následně v rozbalovacím menu vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

obnovení safari krok 1

V otevřeném okně zvolte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

obnovení safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí prohlížečový přesměrovávačProhlížečový přesměrovávač je druhem adwaru, který mění nastavení internetového prohlížeče tak, že upraví nastavení domovské stránky a výchozího vyhledávače na nevyžádanou internetovou stránku. Nejčastěji tento adware proniká do operačního systému prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. V případě, že stahování programu probíhá prostřednictvím stahovacího klienta, ujistěte se, že jste zvolili možnost neinstalovat nabízené doplňkové panely nástrojů nebo aplikace měnící nastavení domovské stránky internetového prohlížeče nebo jeho vyhledávače. 

Pomoc při odstraňování:

V případě, že se při odstraňování panel nástrojů zoo z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:

V případě, že máte o panel nástrojů zoo nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7700-isearch-zoo-com-virus

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Odstranení Virus isearch.zoo.com resetováním prohlížece
Jak odinstalovat Virus isearch.zoo.com
QR kód
Panel nástrojů Zoo QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění Panel nástrojů Zoo reklam na Vašem mobilním zařízení.