FacebookTwitterLinkedIn

Right Coupon reklamy

Známý též jako: Right Coupon virus
Druh: Adware
Stupe poškození: Stední

Návod na odstranění Right coupon reklam

Co je Right Coupon?

Right Coupon je prohlížečové rozšíření od společnosti se jménem RightCoupon Ltd. předmětný plugin slibuje ušetření času a peněz uživatele tím, že při online nakupování bude zobrazovat výhodné akce, akční kupóny a slevové nabídky. Je kompatibilní s Internet Explorerem, Google Chrome a Mozillou Firefox. Jakkoliv se funkce Right Coupon může zdát legitimní, ve skutečnosti je třeba na základě uživatelských skutečností tento produkt hodnotit jako adware nebo potenciálně nevyžádanou aplikaci. Nejčastěji se toiž tento plugin dostane do počítače bez vědomého souhlasu uživatele v důsledku stahování bezplatného softwaru. Tvůrci předmětného add-onu totiž pro jeho šíření používají klamavé marketingové strategie zvané bundling (svazování), jejíž princip spočívá v tom, že instaláto staženého softwaru dostatečně neupozorní na instalaci doprovodného programu (doplňku), tj. tato nadbytečná aplikace je následně instalována do systému spolu s hlavním instalovaným programem.

Ihned po dokončení instalace Right Coupon začne tato aplikace generovat rušivou online reklamu, a to ve formě reklamních panelů, vyskakovacích oken nebo intersticiální reklamy. Nadto předmětné prohlížečové rozšíření sleduje a zaznamenává údaje o uživatelské aktivitě na internetu, jako jsou např. název prohlížeče, IP adresy, typ uživatelského počítače, historii prohlížení a preference, operační systém a další údaje, které mohou být následně poskytnuty k využití třetím stranám. Přítomnost Right Coupon v počítači tak může vést až k malwarovým infekcím (např. při kliknutí na reklamu generovanou tímto pluginem) nebo ke krádeži identity či osobních údajů. Symptomem infikace počítače adwarem "Ads by Right Coupon", neboli Right coupon reklam je zobrazování níže uvedených sdělení při prohlížení internetu. V této souvislosti se tudíž doporučuje předmětnou potenciálně nevyžádanou aplikaci z intenetových prohlížečů odstranit.

Right Coupon reklamy

Right Coupon plugin je obdoný jiným adwarovým programům, které napadají internetové prohlížeče prostřednictvím bezplatného stahování softwaru, jako jsou například SafeWeb, Shopping Helper Smartbar či panel nástrojů Shopathome toolbar. Všechna zmiňovaná prohlížečová rozšíření se instalují k internetovým prohlížečům skrz stahování nebo instalování bezplatného softwaru. Slibují zlepšení uživatelského prohlížení internetu přidáváním užitečných funkcí - ve skutečnosti se však jedná vesměs o programy generující rušivá reklamní sdělení a zpomalující prohlížeče. Hlavním účelem předmětných rozšíření je totiž přinést svým tvůcům zisk, který plyne právě ze zobrazování nevyžádaných reklam a sledování údajů o prohlížení internetu.  Pro vyhnutí se instalaci předmětných adwarových programů obecně vždy odmítejte jakékoliv nabídky na instalaci bezplatných prohlížečových doplňků. Při instalaci bezplatného softwaru se nadto dále ujistěte, že instalujete v režimu "vlastního" nebo "pokročilého" nastavení, namísto instalace "rychlé" nebo "standardní", která ne vždy odtajní instalované položky.  Počítačoví uživatelé, kterým se při prohlížení internetu reklamy "by Right Coupon" zobrazují, mohou pro odstranění Right Coupon adwaru postupovat podle následující příručky pro odstranění. 

Klamavý softwarový instalátor užívaný k šíření Right Coupon adwaru:

Right coupon instalátor

Rychlé menu:

Odstranění Right Coupon reklam:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

Odebrání Right coupon z panelu nástrojů

V okně odebíraných programů, vyhledejte "RightCoupon" zvolte tyto záznamy a klikněte na " Odinstalovat" nebo "Odebrat".

Po odinstalování potenciálně nevyžádaných aplikací, které způsobovaly zobrazování Right Coupon reklam zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části nebo případné malwarové infekce. Doporučovaný antispywarový software.

▼ Stáhnout odstraňovač Right Coupon virus

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění Right Coupon reklam z internetových prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění případně nevyžádaných prohlížečových doplňků (add-onů):

Internet Explorer logo Odstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění right coupon reklam z Internet Explorer krok 1

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". Vyhledejte "RightCoupon" označte tento záznam a klikněte na "Odstranit".

Odstranění right coupon reklam z Internet Explorer krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na right coupon virus přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logoOdstanění right coupon reklam z Google Chrome:

Odstranění right coupon reklam z Google Chrome krok 1

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření".  Vyhledejte "RightCoupon" zvolte tento a následně klikněte na ikonu odpadkového koše.

Odstranění right coupon reklam z Google Chrome krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na right coupon virus přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logoOdstanění Right coupon reklam z Mozilly Firefox:

Odstranění Right coupon reklam z Mozilly Firefox krok 1

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) zvolte "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a odeberte "RightCoupon".

Odstranění Right coupon reklam z Mozilly Firefox krok 2

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na right coupon virus mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

odstranění adwaru ze safari krok 1 - přístup k Předvolbám

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby....

odstranění adwaru ze safari krok 2 - odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a klikněte na Odinstalovat.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari. V rozbalovacím menu následně vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

resetování safari krok 1

V otevřeném okně vyberte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

resetování safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí adwarový programNejčastěji adware nebo potenciálně nevyžádané aplikace pronikají do prohlížečů prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. Vezměte prosím na vědomí, že nejbezpečnějším zdrojem, ze kterého je možné software bezplatně stáhnout, jsou přímo internetové stránky tvůrce. Pro vyhnutí se instalaci adwaru se tak vyplatí být náležitě ostražitý, a to zejména při stahování a instalaci bezplatného softwaru. V instalačním procesu bezplatného programu volte možnosti vlastní nebo pokročilé instalace - tímto krokem umožníte odhalení veškerých potenciálně nevyžádaných aplikací, k jejichž instalaci by došlo současně s instalací Vámi zvoleného bezplatného programu.

Pomoc při odstraňování:
V případě, že se při odstraňování right coupon virus z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:
V případě, že máte o right coupon virus nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7692-ads-by-right-coupon

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Odstranení Right Coupon reklamy resetováním prohlížece
Jak odinstalovat Right Coupon reklamy
QR kód
Right Coupon virus QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění Right Coupon virus reklam na Vašem mobilním zařízení.