FacebookTwitterLinkedIn

Reklamy Video Player

Známý též jako: Video Player Pop-up Virus
Druh: Adware
Stupe poškození: Stední

Návod na odstranění reklam od Video Player

Co je Video Player?

Reklamy "Ads by Video Player" jsou způsobovány potenciálně nevyžádanou aplikací zvanou "video player." Jedná se o prohlížečový doplněk od společnosti Revizer Ltd, kompatibilní s Internet Explorerem, Google Chrome a Mozillou Firefox. Při provádění našeho šetření tento adware napadal internetové prohlížeče prostřednictvím bezplatného stahování softwaru z internetu. Počítačoví uživatelé, kteří si nainstalovali do počítače předmětnou aplikaci bez vědomého souhlasu se nejčastěji staly oběťmi klamavých stahovacích klientů. Dalším způsobem šíření předmětného pluginu jsou falešná stahování, jako jsou např. Java aktualizace, updaty prohlížečů apod. Internetoví uživatelé by v této souvilosti měli zejména vědět, že většina bezplatného stahování z internetu probíhá právě přes stahovací klienty - malé programy, jež nabízí kromě samotného programu též instalaci podporovaných prohlížečových doplňků a rozšíření.

Neopatrné stahování freewaru z internetu může snadno skončit právě instalací add-onu jako je např. video player nebo jiného adwaru do počítače. Po úspěšné infiltraci tento prohlížečový doplněk následně začne generovat rušivou reklamu (reklamní panely, vyskakovací okna apod.) a sledovat a zaznamenávat uživatelské prohlížení internetu, tj. např. IP adresy, navštívené stránky a další informace. Jakkoliv předmětný plugin technicky vzato virem ani malwarem není, jeho přítomnost v systému může vést až k závažným bezpečnostním hrozbám (například kliknutím na reklamu třetích stran) nebo krádežím identity. V této souvislosti se proto doporučuje jeho odstranění z internetových prohlížečů, resp. operačního systému. 

Reklamy

Reklamy "Ads by video player" jsou generovány z následujících zdrojů: advertise.com, Dealply, Superfish, Verti technologies, Jollywallet, Text enhance, Alerta Descontos, Snappyimages, GetDeal, Digital Beacon, Daily Offer Service, IRobinhood, No Problem, FoxyDeals, Taboola, PriceSparrow a Coupon Buddy. Předmětné rozšíření přitom uživatelům nenabízí žadnou reálnou přidanou hodnotu, kromě toho internetové prohlížeče zpomaluje a způsobuje generování rušivé reklamy a sledování internetového prohlížení. Pro vyhnutí se instalaci předmětných prohlížečových rozšíření nebo adwaru obecně by tak měli internetoví uživatelé zejména zachovat náležitou opattrnost při stahování a instalaci freewaru. Při jeho stahování by měli každopádně pečlivě prohlédnout každý instalační krok, aby se ujistili, že v tomto nevyjadřují svůj souhlas s instalací předmětného nabízeného prohlížečového doplňku. Počítačoví uživatelé, kterým se reklamy od video player v internetových prohlížečích již zobrazují, mohou pro jejich odstranění použít následující příručku pro odstranění adwaru z počítače.

Rychlé menu:

Odstranění reklam "Ads by video player":

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

Odinstalování reklam Ads by video player z ovládacích panelů

V okně odebíraných programů, vyhledejte "Video Player" zvolte tyto záznamy a klikněte na " Odinstalovat" nebo "Odebrat".

Po odinstalování potenciálně nevyžádaného programu, který způsoboval zobrazování Video Player reklam zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části nebo případné malwarové infekce. Doporučovaný antispywarový software.

▼ Stáhnout odstraňovač Video Player Pop-up Virus

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění reklam "ads by video player" z internetových prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění případně nevyžádaných prohlížečových doplňků (add-onů):

Internet Explorer logo Odstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění reklam video player z Internet Exploreru krok 1

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". Vyhledejte "Video Player", označte tento záznam a klikněte na "Odstranit".

Odstranění reklam video player z Internet Exploreru krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na video player pop-up virus přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logoOdstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění reklam video player z Google Chrome krok 1

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření".  Vyhledejte "Video Player" zvolte jej a následně klikněte na ikonu odpadkového koše.

Odstranění reklam video player z Google Chrome krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na video player pop-up virus přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logoOdstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění reklam video player z Mozilly Firefox krok 1

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) zvolte "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a odeberte "Video Player".

Odstranění reklam video player z Mozilly Firefox krok 2

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na video player pop-up virus mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

odstranění adwaru ze safari krok 1 - přístup k Předvolbám

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby....

odstranění adwaru ze safari krok 2 - odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a klikněte na Odinstalovat.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari. V rozbalovacím menu následně vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

resetování safari krok 1

V otevřeném okně vyberte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

resetování safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí adwarový programNejčastěji adware nebo potenciálně nevyžádané aplikace pronikají do prohlížečů prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. Vezměte prosím na vědomí, že nejbezpečnějším zdrojem, ze kterého je možné software bezplatně stáhnout, jsou přímo internetové stránky tvůrce. Pro vyhnutí se instalaci adwaru se tak vyplatí být náležitě ostražitý, a to zejména při stahování a instalaci bezplatného softwaru. V instalačním procesu bezplatného programu volte možnosti vlastní nebo pokročilé instalace - tímto krokem umožníte odhalení veškerých potenciálně nevyžádaných aplikací, k jejichž instalaci by došlo současně s instalací Vámi zvoleného bezplatného programu.

Pomoc při odstraňování:
V případě, že se při odstraňování video player pop-up virus z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:
V případě, že máte o video player pop-up virus nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7588-ads-by-video-player

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Odstranení Reklamy Video Player resetováním prohlížece
Jak odinstalovat Reklamy Video Player
QR kód
Video Player Pop-up Virus QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění Video Player Pop-up Virus reklam na Vašem mobilním zařízení.