FacebookTwitterLinkedIn

Virus mysearch.sweetpacks.com

Známý též jako: Přesměrování Mysearch.sweetpacks.com
Stupe poškození: Stední

Návod na odstranění přesměrování mysearch.sweetpacks.com

Co je mysearch.sweetpacks.com?

Mysearch.sweetpacks.com je prohlížečový přesměrovávač, který napadá internetové prohlížeče (Internet Explorer, Google Chrome a Mozilla Firefox) pomocí klamavé marketingové strategie zvané bundling (svazování). Nejčastěji si internetoví uživatelé instalují panel nástrojů sweetpacks bez vědomého souhlasu při stahování a následné instalaci bezplatného softwaru. Po úspěšném proniknutí do prohlížeče tento prohlížečový přesměrovávač následně změní nastavení tak, aby domovská stránka a výchozího vyhledávač byly mysearch.sweetpacks.com Technicky vzato se nicméně o virus ani malware nejedná, nicméně předmětné nevyžádané přesměrování může k malwarové infekci snadno vést (například při kliknutí na reklamu třetích osob) nebo též k ohrožení bezpečnosti a soukromých údajů . panel nástorjů sleduje a zaznamenává údaje o internetovém prohlížení jako jsou IP adresy, verze a druhy prohlížeče, operačního systému, ISP, umístění počítače apod.

Jakkoliv panel nástrojů sweetpacks slibuje zlepšení uživatelského prohlížení internetu umožněním rychlého přístupu k předpovědím počasí, zprávám a online hrám, ve skutečnosti se jedná o plugin bez reálné přidané hodnoty, který pouze zpomaluje výkon internetového prohlížeče. Hlavním účelem tohoto potenciálně nevyžádaného programu je tak pouze generovat svým tvůrcům zisk, jež plyne z každého kliknutí uživatele na zobrazovanou generovnou reklamu třetích osob. V této souvislosti se proto doporučuje panel nástorjů mysearch.sweetpacks.com, resp. domovskou stránku a výchozí vyhledávač odstranit.

Mysearch.sweetpacks.com přesměrovávací virus

Mysearch.sweetpacks.com je prohlížečový přesměrovávač podobný jiným potenciálně nevyžádaným programům způsobujícím změnu nastavení domovské stránky a výchozího vyhledávače, jako jsou například webisgreat.info, Yahoo toolbarZenSearch.com Všechna zmiňovaná prohlížečová rozšíření slibují zlepšení uživatelského prohlížení internetu, nicméně ve skutečnosti pouze fakticky způsobují zpomalení výkonu prohlížeče a nevyžádané přesměrování. Počítačoví uživatelé by měli vědět, že v současné době většina internetového stahování bezplatných programů a aplikací probíhá prostřednictvím tzv. stahovacích klientů - malých programů, které nabízí mj. i instalaci podporovaného prohlížečového rozšíření (ve většině případů adwaru). Pro vyhnutí se instalaci nevyžádaných prohlížečových doplňků by měli být počítačoví uživatelé ostražití zejména při stahování bezplatného softwaru, probíhá-li stahování prostřednictvím stahovacího klienta, vždy odmítejte instalaci nabízených rošíření a doplňků. Při instalaci bezplatného softwaru se nadto dále ujistěte, že instalujete v režimu "vlastního" nebo "pokročilého" nastavení, namísto instalace "rychlé" nebo "standardní", která ne vždy odtajní instalovaného adwaru. V případě, že Váš již prohlížeč na stránky mysearch.sweetpacks.com přesměrovává, použijte pro odstranění nevyžádaného přesměrování následující příručky pro odstranění prohlížečového přesměrovávače z internetových prohlížečů.

Klamavý stahovací freewarový klient nabízející instalaci prohlížečového přesměrovávače:

Mysearch.sweetpacks.com instalátor

Rychlé menu:

Odstranění přesměrovávacího viru mysearch.sweetpacks.com:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

Odebrání mysearch.sweetpacks.com z ovládacích panelů

V okně odebíraných programů, vyhledejte "Video Converter Bundle", "Video Converter", a "Value Apps", zvolte je a klikněte na " Odinstalovat" nebo "Odebrat".

Po odinstalování potenciálně nevyžádaných programů, které způsobovaly přesměrovávání Vašeho prohlížeče na stránky mysearch.sweepacks.com zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části. K provedené této kontroly můžete použít doporučovaný antispywarový software.

▼ Stáhnout odstraňovač Přesměrování Mysearch.sweetpacks.com

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění domovské stránky a výchozího vyhledávače mysearch.sweetpacks.com z internetových prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění přesměrování prohlížečů:

Internet Explorer logo Odstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění rozšíření mysearch.sweetpacks.com z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". Vyhledejte "ValueApps", "SweetPacks Toolbar for Internet Explorer" a "Sweetpacks Browser helper", označte tyto a klikněte na "Odstranit".

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky mysearch.sweetpacks.com z Internet Exploreru

 

Pro zpětnou změnu Vaší domovské stránky z mysearch.sweetpacks.com na adresu Vámi zvolenou: klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Možnosti internetu", a v otevřeném okně odstraňte mysearch.sweetpacks.com a zadejte adresu preferované domény, která se má po každém spuštění Internet Exploreru otevřít, přičemž při zadání about: blank se otevře stránka prázdná.

Změna výchozího vyhledávače:

Odstranění nastavení výchozího vyhledávače mysearch.sweetpacks.com z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". V otevřeném okně označte "Poskytovatele vyhledávání", nastavte na "Google", "Bing" nebo na jiný preferovaný vyhledávač, jakožto Váš výchozí a následně odstraňte "Sweeptpacks Search".

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na přesměrování mysearch.sweetpacks.com přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logoOdstranění přesměrování na mysearch.sweetpacks.com v Google Chrome:

odstranění rozšíření mysearch.sweetpacks.com z Google Chrome

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření".  Vyhledejte "Value apps", zvolte jej a následně klikněte na ikonu odpadkového koše.

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky mysearch.sweetpacks.com z Google Chrome

Změna domovské stránky Google Chrome na Vámi preferovanou - klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení". V sekci "Při spuštění" klikněte na "nastavit stránky", najeďte myší nad mysearch.sweetpacks.com a zaškrtněte X. Nyní již můžete přidat Vámi preferovanou internetovou adresu jako domovskou stránku.

Změna výchozího vyhledávače:

Odstranění nastavení výchozího vyhledávače mysearch.sweetpacks.com z Google Chrome

Pro změnu Vašeho výchozího vyhledávače v Google Chrome: Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) v pravém horním rohu, zvolte "Nastavení" a klikněte na "Spravovat vyhledávače...", odstraňte "Sweetpacks" a přidejte vyhledávač Vámi preferovaný.

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na přesměrování mysearch.sweetpacks.com přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logoOdstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění rozšíření mysearch.sweetpacks.com z Mozilly Firefox

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) zvolte "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a odstraňte "SweetPacks Toolbar for Firefox" a "Value Apps".

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky mysearch.sweetpacks.com z Mozilly Firefox

Pro obnovu Vaší domovské stránky, klikněte na "Nástroje" a zvolte "Možnosti", v otevřeném okně smažte mysearch.sweetpacks.com a zadejte preferovanou doménu.

Změna výchozího vyhledávače:

V řádku pro zadávání URL, napiště about:config a stiskněte Enter.
Klikněte na "Slibuji, budu opatrný!".
Ve vyhledávacím filtru nahoře zadejte: "mysearch.sweetpacks.com"
Klikněte pravým tlačítkem na nalezené výsledky a zvolte "Obnovit" pro změnu na výchozí nastavení.

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na přesměrování mysearch.sweetpacks.com mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 1 - přístup k nastavení

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby...

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 2 - Odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a odinstalujte je.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok step 3 - změna domovské stránky

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Obecné a ujistěte se, že uvedená internetová adresa koresponduje s URL Vámi preferované domovské stránky; v případě, že byla modifikována prohlížečovým přesměrovávačem - změňte ji.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 4 - změna výchozího internetového vyhledávače

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Hledat a ujistěte se, že je zde zvolen Vámi preferovaný internetový vyhledávač.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a následně v rozbalovacím menu vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

obnovení safari krok 1

V otevřeném okně zvolte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

obnovení safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí prohlížečový přesměrovávačProhlížečový přesměrovávač je druhem adwaru, který mění nastavení internetového prohlížeče tak, že upraví nastavení domovské stránky a výchozího vyhledávače na nevyžádanou internetovou stránku. Nejčastěji tento adware proniká do operačního systému prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. V případě, že stahování programu probíhá prostřednictvím stahovacího klienta, ujistěte se, že jste zvolili možnost neinstalovat nabízené doplňkové panely nástrojů nebo aplikace měnící nastavení domovské stránky internetového prohlížeče nebo jeho vyhledávače. 

Pomoc při odstraňování:

V případě, že se při odstraňování přesměrování mysearch.sweetpacks.com z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:

V případě, že máte o přesměrování mysearch.sweetpacks.com nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7577-mysearch-sweetpacks-virus

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Odstranení Virus mysearch.sweetpacks.com resetováním prohlížece
Jak odinstalovat Virus mysearch.sweetpacks.com
QR kód
Přesměrování Mysearch.sweetpacks.com QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění Přesměrování Mysearch.sweetpacks.com reklam na Vašem mobilním zařízení.