FacebookTwitterLinkedIn

Reklamy Shopop

Známý též jako: Shop Pop Virus
Druh: Adware
Stupe poškození: Stední

Návod na odstranění Shopop reklam

Co je Shopop?

Shopop je prohlížečový doplněk z dílny My Pop Shop Ltd., který slibuje zlepšení uživatelského prohlížení internetu, a to umožněním porovnání cen a zvýhodněných nabídek na internetových nákupních stránkách. Jakkoliv se tato funkce může zdát užitečná, ve skutečnosti je však třeba brát Shopop jako adware nebo potenciálně nevyžádanou aplikaci. Tvůrci tohoto prohlížečového doplňku totiž pro jeho šíření používají klamavé marketingové strategie zvané bundling (neboli svazování), díky které proběhne instalace do počítače uživatele bez jeho vědomého souhlasu. Po úspěšné infiltraci následně Shopop generuje rušivou panelovou reklamu, porovnávání cen, speciálních nabídek apod.

Nadto, předmětný doplněk dále sleduje a zaznamenává údaje o internetovém prohlížení, jako jsou IP adresy a historii navštívených stránek. Ačkoliv se z technického hlediska o virus ani malware nejedná, přítomnost tohoto rozšíření v počítači může k malwarovým infekcím vést, stejně tak jako k ohrožení bezpečnosti a soukromých údajů. V této souvislosti se proto předmětný adware z internetových pohlížečů (Internet Explorer, Google Chrome a Mozilla Firefox) odstranit. Při našem testování byly přitom tato potenciálně nevyžádaná aplikace šířena prostřednictvím bezplatných stahování softwaru (pomocí klamavých stahovacích klientů) a falešných stahování (Java, aktualizací prohlížeče apod.).

Shopop reklamy

Shopop adware je obdobný dalším potenciálně nevyžádaným aplikacím, které též generují rušivou reklamu v prohlížečích, jako jsou např. Site Finder, boxore, motitags a Web Save. Všechna tato prohlížečová rozšíření se přitom instalují do internetové prohlížeče prostřednictvím stahování, resp. instalování bezplatného softwaru, staženého z internetu. Ačkoliv slibují zlepšení uživatelského prohlížení internetu, ve skutečnosti žádnou reálnou přidanou hodnotu nemají, neboť jejich hlavním účelem je zobrazovat rušivá reklamní sdělení a shromažďovat údaje o uživateli a jeho činnosti na internetu. Pro vyhnutí se instalaci adwaru obecně by tak měli internetoví uživatelé zejména zachovat náležitou opattrnost při stahování a instalaci freewaru. Při jeho stahování by měli každopádně pečlivě prohlédnout každý instalační krok, aby se ujistili, že v tomto nevyjadřují svůj souhlas s instalací předmětného nabízeného prohlížečového doplňku. Počítačoví uživatelé, kterým se Shopop reklamy v internetových prohlížečích již zobrazují, mohou pro jejich odstranění použít následující příručku pro odstranění adwaru z počítače.

Rychlé menu:

Odstranění Shopop reklam:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

Odinstalace Shopop z ovládacích panelů

V okně odebíraných programů, vyhledejte "Shopop" zvolte tyto záznamy a klikněte na " Odinstalovat" nebo "Odebrat".

Po odinstalování potenciálně nevyžádaného programu, který způsoboval zobrazování Shopop reklam zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části nebo případné malwarové infekce. Doporučovaný antispywarový software.

▼ Stáhnout odstraňovač Shop Pop Virus

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění Shopop reklam z internetových prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění případně nevyžádaných prohlížečových doplňků (add-onů):

Internet Explorer logo Odstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění Shopop z Internet Exploreru krok 1

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". Vyhledejte "Shopop Widget" a "Shopop WidgetEngine" označte tyto záznamy a klikněte na "Odstranit".

Removing Shopop from Internet Explorer step 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na shop pop virus přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logoOdstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění Shopop z Google Chrome krok 1

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření".  Vyhledejte "Shopop Widget" zvolte jej a následně klikněte na ikonu odpadkového koše.

Odstranění Shopop z Google Chrome krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na shop pop virus přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logoOdstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění Shopop z Mozilly Firefox krok 1

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) zvolte "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a odeberte "AppLow" "Shopop Widget" (nebo"Easy Amazon Smile").

Odstranění Shopop z Mozilly Firefox krok 2

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na shop pop virus mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

odstranění adwaru ze safari krok 1 - přístup k Předvolbám

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby....

odstranění adwaru ze safari krok 2 - odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a klikněte na Odinstalovat.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari. V rozbalovacím menu následně vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

resetování safari krok 1

V otevřeném okně vyberte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

resetování safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí adwarový programNejčastěji adware nebo potenciálně nevyžádané aplikace pronikají do prohlížečů prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. Vezměte prosím na vědomí, že nejbezpečnějším zdrojem, ze kterého je možné software bezplatně stáhnout, jsou přímo internetové stránky tvůrce. Pro vyhnutí se instalaci adwaru se tak vyplatí být náležitě ostražitý, a to zejména při stahování a instalaci bezplatného softwaru. V instalačním procesu bezplatného programu volte možnosti vlastní nebo pokročilé instalace - tímto krokem umožníte odhalení veškerých potenciálně nevyžádaných aplikací, k jejichž instalaci by došlo současně s instalací Vámi zvoleného bezplatného programu.

Pomoc při odstraňování:
V případě, že se při odstraňování shop pop virus z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:
V případě, že máte o shop pop virus nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7571-shopop-ads

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Jak odinstalovat Reklamy Shopop
QR kód
Shop Pop Virus QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění Shop Pop Virus reklam na Vašem mobilním zařízení.