FacebookTwitterLinkedIn

Reklamy Lookinglink

Známý též jako: Lookinglink Virus
Druh: Adware
Stupe poškození: Stední

Návod na odstranění Lookinglink reklam

Co je Lookinglink?

Lookinglink je prohlížečový plugin, který uživatelům slibuje zlepšení prohlížení internetu zobrazováním kuponové reklamy a porovnávání nákupních cen. Jakkoliv se tato funkce může zdát užitečná, ve skutečnosti je však toto prohlížečové rozšíření třeba kategorizovat jako adware nebo potenciálně nevyžádanou aplikaci, která se do internetových prohlížečů (Internet Explorer, Google Chrome a Mozilla Firefox) instaluje bez souhlasu uživatele. Nadto po instalaci způsobuje při prohlížení internetu zobrazování rušivé vyhledávací, panelové, textové i celeobrazovkové reklamy. Lookinglink dále zaznamenává údaje o internetovém prohlížení uživatele, jako je IP adresa, identifikační číslo, operační systém, informace o prohlížeči, zadané vyhledávané výrazy i další údajue o softwaru a hardwaru.

Přítomnost předmětné potenciálně nevyžádané aplikace v počítači tak může vést k ohrožení soukromí a malwarovým infekcím. Ačkoliv tedy plugin nabízí užitečné funkce, ve skutečnosti žádnou přidanou hodnotu nemá, dále zpomaluje prohlížeč a má tak pouze přinést svým tvůrcům zisk plynoucí ze zobrazování reklamy třetích stran. Jasným signálem, že byl internetový prohlížeč předmětným adwarem zasažen je zobrazení reklamních sdělení "lookinglink ads," "powered by lookinglink" a "lookinglink deals" při prohlížení internetu.

Lookinglink reklamy

Lookinglink adware je obdobný jiným předchozím variantám, veřejnosti známým pod názvy Bizzybolt, Browsebit a Trontizer. Tvůrci těchto potenciálně nevyžádaných aplikací opakovaně produkují identické aplikace pod různými jmény, tak aby se tyto dokázaly účinněji vyhnout detekci antivirových či antispywarových programů. Internetoví uživatelé by dále měli vědět, že v současné době probíhá většina bezplatného stahování z internetu (včetně známých stránek jako download.com, softonic.com a dalších) prostřednictvím tzv. stahovacích kleinů - malých programů, které při následné instalaci zvoleného programu instalují též prohlížečový doplněk či jinou aplikaci. Neopatrné stahování softwaru z internetu tudíž snadno může skončit až adwarovou infekcí. Pro vyhnutí se instalaci Lookinglink či jiného adwaru do počítače by tak uživatelé měli zejména důkladně procházet a kontrolovat jednotlivé instalační kroky a odmítat nabídky na instalaci prohlížečových rozšíření a dalších "užitečných" programů. Počítačovém uživatelé, kterým se již při prohlížení internetu lookinglink reklamy zobrazují, mohou pro jejich odstranění postupovat podle následující příručky.

Klamavý softwarový instalátor užívaný pro šíření Lookinglink adwaru:

Lookinglink instalátor

Rychlé menu:

Odstranění Lookinglink reklam:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

Odinstalování Lookinglink z panelu nástrojů

V okně odebíraných programů, vyhledejte "lookinglink" zvolte tyto záznamy a klikněte na " Odinstalovat" nebo "Odebrat".

Po odinstalování potenciálně nevyžádaných aplikací, které způsobovaly zobrazování Lookinglink reklam zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části nebo případné malwarové infekce. Doporučovaný antispywarový software.

▼ Stáhnout odstraňovač Lookinglink Virus

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění lookinglink reklam z internetových prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění případně nevyžádaných prohlížečových doplňků (add-onů):

Internet Explorer logo Odstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění Lookingling rozšíření z Internet Exploreru krok 1

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". Vyhledejte "lookinglink" označte tento záznam a klikněte na "Odstranit".

Odstranění Lookingling rozšíření z Internet Exploreru krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na lookinglink virus přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logoOdstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění Lookinglink reklam z Google Chrome krok 1

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření".  Vyhledejte "lookinglink" zvolte tento a následně klikněte na ikonu odpadkového koše.

Odstranění Lookinglink reklam z Google Chrome krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na lookinglink virus přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logoOdstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění Lookinglink reklam z Mozilly Firefox krok 1

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) zvolte "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a odeberte "lookinglink".

Odstranění Lookinglink reklam z Mozilly Firefox krok 2

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na lookinglink virus mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

odstranění adwaru ze safari krok 1 - přístup k Předvolbám

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby....

odstranění adwaru ze safari krok 2 - odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a klikněte na Odinstalovat.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari. V rozbalovacím menu následně vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

resetování safari krok 1

V otevřeném okně vyberte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

resetování safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí adwarový programNejčastěji adware nebo potenciálně nevyžádané aplikace pronikají do prohlížečů prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. Vezměte prosím na vědomí, že nejbezpečnějším zdrojem, ze kterého je možné software bezplatně stáhnout, jsou přímo internetové stránky tvůrce. Pro vyhnutí se instalaci adwaru se tak vyplatí být náležitě ostražitý, a to zejména při stahování a instalaci bezplatného softwaru. V instalačním procesu bezplatného programu volte možnosti vlastní nebo pokročilé instalace - tímto krokem umožníte odhalení veškerých potenciálně nevyžádaných aplikací, k jejichž instalaci by došlo současně s instalací Vámi zvoleného bezplatného programu.

Pomoc při odstraňování:
V případě, že se při odstraňování lookinglink virus z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:
V případě, že máte o lookinglink virus nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7560-lookinglink-ads

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Odstranení Reklamy Lookinglink resetováním prohlížece
Jak odinstalovat Reklamy Lookinglink
QR kód
Lookinglink Virus QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění Lookinglink Virus reklam na Vašem mobilním zařízení.