FacebookTwitterLinkedIn

Reklamy Web Save

Známý též jako: WebSave Virus
Druh: Adware
Stupe poškození: Stední

Návod na odstranění reklam Web Save

Co je Web Save?

Web Save je potenciálně nevyžádaná aplikace, která se instaluje k internetovým prohlížečům (Internet Explorer, Google Chrome a Mozilla Firefox) při stahování nebo instalaci bezplatného softwaru z internetu. Tvůrci tohoto adwaru užívají k jejímu šíření klamavé marketingové strategie zvané bundling (svazování), díky které se plugin Web Save instaluje do počítače uživatele bez jeho předchozího vědomého souhlasu. Po úspěšném proniknutí do prohlížeče přitom začne aplikace generovat při navštívení online nákupních stránek značné množství kuponové reklamy. Kromě toho předmětný plugin sleduje a zaznamenává údaje o internetovém prohlížení, jako jsou navštívené internetové stránky, počet návštěv, kliknutí na konkrétní odkazy, hledané výrazy apod.

V některých případech se přitom jedná o údaje, které jsou Web Save shromažďovány, osobního soukromého charakteru, přičemž tyto mohou být dále dny k využití třetím stranám (včetně informací z nebo o stránkách nebo navštívených sociálních sítích apod.) Jakkoli předmětný prohlížečový doplněk slibuje zlepšení prohlížení internetu úsporou času i peněz, ve skutečnosti se jedná o potenciálně nevyžádaný progam, generující rušivou reklamu a způsobující internetové prohlížeče. Instalace Web Save tak může v konečném důsledku vést až k vysoce rizikové malwarové nákaze - v této souvislosti se proto doporučuje adware z prohlížečů odstranit.

Web Save reklamy

Plugin Web Save je obdobný jinému adwaru, který též napadá internetové prohlížeče a způsobuje zobrazování nevyžádané reklamy, jako jsou například SaveClicker, Best Offers a Charm Savings. Počítačoví uživatelé by měli vědět, že v současné době je většina bezplatného internetového stahování pogramů spravováno prostřednictvím tzv. stahovacích klientů, které spolu s instalací zvoleného programu nabízí dále též instalaci prohlížečového doplňku apod. Stahování softwaru z bezplatných stránek tak může vést až k adwarové nákaze. Při stahování bezplatného softwaru tudíž vždy odmítejde instalaci nabízených prohlížečových doplňků a rozšíření. Počítačoví uživatelé, kterým se při pohlížení internetu reklamy od Web Save zobrazují, mohou pro jejich odstranění z internetových prohlížečů postupovat podle následující příručky pro odstranění potenciálně nevyžádaných aplikací.

Klamavý bezplatný softwarových instalátor nabízející instalaci Web Save adwaru:

Web Save instalátor

Rychlé menu:

Odstranění  reklam Web Save:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

Odinstalace Web Save z panelu nástrojů

V okně odebíraných programů, vyhledejte "AppLow", "DoWnloaad keepera", "ss Supporter" a "WS.Enabler" zvolte tyto záznamy a klikněte na " Odinstalovat" nebo "Odebrat".

Po odinstalování potenciálně nevyžádaných aplikací, které způsobovaly zobrazování Web Save reklam zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části nebo případné malwarové infekce. Doporučovaný antispywarový software.

▼ Stáhnout odstraňovač WebSave Virus

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění Web Save reklam z internetových prohlážečů:

Video zobrazující postup pro odstranění případně nevyžádaných prohlížečových doplňků (add-onů):

Internet Explorer logo Odstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění Web Save z Internet Exploreru krok 1

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". Vyhledejte "AppLow" a "DoWnloaad keepera" označte tyto záznamy a klikněte na "Odstranit".

Odstranění Web Save z Internet Exploreru krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na websave virus přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logoOdstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění Web Save reklam z Google Chrome krok 1

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření".  Vyhledejte "YTBookMark", "AppLow", "DoWnloaad keepera" a "Saving Flash" zvolte je a následně klikněte na ikonu odpadkového koše.

Odstranění Web Save reklam z Google Chrome krok 2

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na websave virus přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logoOdstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění Web Save reklam z Mozilla Firefox krok 1

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) zvolte "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a odeberte "AppLow" a "DoWnloaad keeppera".

Odstranění Web Save reklam z Mozilla Firefox krok 2

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na websave virus mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

odstranění adwaru ze safari krok 1 - přístup k Předvolbám

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby....

odstranění adwaru ze safari krok 2 - odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a klikněte na Odinstalovat.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari. V rozbalovacím menu následně vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

resetování safari krok 1

V otevřeném okně vyberte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

resetování safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí adwarový programNejčastěji adware nebo potenciálně nevyžádané aplikace pronikají do prohlížečů prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. Vezměte prosím na vědomí, že nejbezpečnějším zdrojem, ze kterého je možné software bezplatně stáhnout, jsou přímo internetové stránky tvůrce. Pro vyhnutí se instalaci adwaru se tak vyplatí být náležitě ostražitý, a to zejména při stahování a instalaci bezplatného softwaru. V instalačním procesu bezplatného programu volte možnosti vlastní nebo pokročilé instalace - tímto krokem umožníte odhalení veškerých potenciálně nevyžádaných aplikací, k jejichž instalaci by došlo současně s instalací Vámi zvoleného bezplatného programu.

Pomoc při odstraňování:
V případě, že se při odstraňování websave virus z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:
V případě, že máte o websave virus nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7558-web-save-ads

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Jak odinstalovat Reklamy Web Save
QR kód
WebSave Virus QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění WebSave Virus reklam na Vašem mobilním zařízení.