FacebookTwitterLinkedIn

ZenSearch.com Virus

Známý též jako: Přesměrování ZenSearch.com
Stupe poškození: Stední

Návod na odstranění přesměrovávacího viru ZenSearch.com

Co je ZenSearch.com?

ZenSearch.com virus je název označující prohlížečový přesměrovávač, který napadá internetové prohlížeče (Internet Explorer, Google Chrome a Mozilla Firefox) prostřednictvím bezplatného stahování softwaru, a následně změní nastavení jejich domovské stránky a výchozího vyhledávače na zensearch.com. Jakkoliv se tato internetová stránka může zdát na první pohled důvěryhodná (nabízí možnost internetového vyhledávání pomocí různých vyhledávačů), měli by uživatelé vědět, že ZenSearch je třeba kategorizovat jako adware nebo potenciálně nevyžádanou aplikaci. Tvůrci předmětného nastavení měnícího adwaru k jeho šíření přitom využívají klamavé marketingové strategie zvané svazování, díky níž instalace programu do počítače proběhne bez nutného souhlasu uživatele.

Počítačoví uživatelé by měli dále vědět, že v současné době probíhá většina bezplatného internetového stahování prostřednictvím tzv. stahovacích klientů - malých programů, které spravují stahovací proces zvoleného bezplatného programou. Jakkoli na samotném spravování průběhu stahování nelze shledat nic špatného, při instalaci jsou uživatelům klamavým způsobem nabízeny též instalace různých doplňků a rozšíření, kterých si ne vždy uživatelé všimnou. V této souvislosti proto čaasto dochází k instalaci Zensearch, reps. obdobných potenciálně nevyžádaných aplikací do počítače bez uživatelského souhlasu a vědomí.

Zensearch.com přesměrování

Přohlížečový přesměrovávač ZenSearch.com je obdobný jinému nastavení prohlížečů měnícímu adwaru, jako je např. Awesomehp.comSweet-page.comNationzoom.com. Tyto zmiňované prohlížečové plugi-ny všechny slibují zlepšení internetového prohlížení, avšak ve skutečnosti se jedná o prázdné programy bez reálné přidané hodnoty. Kromě toho však nicméně způsobují právě nevyžádané přesměrování prohlížení a vyhledávání. Nadto Zensearch adware sleduje a zaznamenává údaje o prohlížení internetu, jako jsou vyhledávaná hesla, IP adresy a všeobecné údaje o prohlížeči. Instalace předmětného prohlížečového doplňku tak snadno může vést až k ohrožení bezpečnosti a osobních údajů. Počítačoví uživatelé, které prohlížeč na internetové stránky zensearch.com přesměrovává, mohou pro odstranění tohoto nevyžádaného přesměrovávání využít následující pokyny pro odstranění adwaru z internetových prohlížečů.

Snímek zensearch.com instalátoru:

Zensearch instalátor

Rychlé menu:

Odstranění viru ZenSearch.com:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

zensearch odinstalace

V okně odebíraných programů, vyhledejte "ZenSearch" zvolte jej a klikněte na "Odinstalovat" nebo "Odebrat". 

Po odinstalování potenciálně nevyžádaných programů, které způsobovaly přesměrovávání Vašeho prohlížeče na internetové stránky zensearch.com zkontrolujte, zda ve Vašem počítači nezůstaly ještě nějaké nevyžádané části. K provedené této kontroly můžete použít doporučovaný antispywarový software.

▼ Stáhnout odstraňovač Přesměrování ZenSearch.com

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění viru ZenSearch.com z internetových prohlížečů:

Video zobrazující postup pro odstranění přesměrovávání prohlížečů:

Internet Explorer logo Odstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění rozšíření zensearch.com z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". Vyhledejte "ZenSearch", označte tento záznam a klikněte na "Odstranit".

Změna výchozího vyhledávače:

Odstranění nastavení výchozího vyhledávače zensearch.com z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". V otevřeném okně označte "Poskytovatele vyhledávání", nastavte na "Google", "Bing" nebo na jiný preferovaný vyhledávač, jakožto Váš výchozí a následně odstraňte "ZenSearch".

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na přesměrování zensearch.com přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logoOdstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění rozšíření zensearch.com z Google Chrome

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření".  Vyhledejte "ZenSearch", zvolte jej a následně klikněte na ikonu odpadkového koše.

Změna výchozího vyhledávače:

Odstranění nastavení výchozího vyhledávače zensearch.com z Google Chrome

Pro změnu Vašeho výchozího vyhledávače v Google Chrome: Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení" a klikněte na "Spravovat vyhledávače...", odstraňte "ZenSearch" a přidejte vyhledávač Vámi preferovaný.

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na přesměrování zensearch.com přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logoOdstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění rozšíření zensearch.com z Mozilly Firefox

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) zvolte "Doplňky". Klikněte na "Rozšíření" a odstraňte "ZenSearch".

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky zensearch.com z Mozilly Firefox

Pro obnovu Vaší domovské stránky, klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) a zvolte "Možnosti", v otevřeném okně smažte ZenSearch.com a zadejte URL Vámi preferované internetové adresy.

Změna výchozího vyhledávače:

V řádku pro zadávání URL, napiště about:config a stiskněte Enter.
Klikněte na "Slibuji, budu opatrný!".
Ve vyhledávacím filtru nahoře zadejte: "ZenSearch"
Klikněte pravým tlačítkem na nalezené výsledky a zvolte "Obnovit" pro změnu na výchozí nastavení.

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na přesměrování zensearch.com mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 1 - přístup k nastavení

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby...

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 2 - Odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a odinstalujte je.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok step 3 - změna domovské stránky

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Obecné a ujistěte se, že uvedená internetová adresa koresponduje s URL Vámi preferované domovské stránky; v případě, že byla modifikována prohlížečovým přesměrovávačem - změňte ji.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 4 - změna výchozího internetového vyhledávače

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Hledat a ujistěte se, že je zde zvolen Vámi preferovaný internetový vyhledávač.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a následně v rozbalovacím menu vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

obnovení safari krok 1

V otevřeném okně zvolte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

obnovení safari krok 2

Shrnutí:

Shrnutí prohlížečový přesměrovávačProhlížečový přesměrovávač je druhem adwaru, který mění nastavení internetového prohlížeče tak, že upraví nastavení domovské stránky a výchozího vyhledávače na nevyžádanou internetovou stránku. Nejčastěji tento adware proniká do operačního systému prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. V případě, že stahování programu probíhá prostřednictvím stahovacího klienta, ujistěte se, že jste zvolili možnost neinstalovat nabízené doplňkové panely nástrojů nebo aplikace měnící nastavení domovské stránky internetového prohlížeče nebo jeho vyhledávače. 

Pomoc při odstraňování:

V případě, že se při odstraňování přesměrování zensearch.com z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:

V případě, že máte o přesměrování zensearch.com nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7557-zensearch-virus

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Odstranení ZenSearch.com Virus resetováním prohlížece
Jak odinstalovat ZenSearch.com Virus
QR kód
Přesměrování ZenSearch.com QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění Přesměrování ZenSearch.com reklam na Vašem mobilním zařízení.