FacebookTwitterLinkedIn

MySearchDial Virus

Známý též jako: Přesměrování MySearchDial
Stupe poškození: Stední

Návod na odstranění viru MySearchDial

Co je MySearchDial?

MySearchDial je prohlížečový panel nástrojů (kompatilní s Internet Explorerem, Google Chrome a Mozillou FireFox), který má zlepšit prohlížení internetu pomocí zobrazování přístupových odkazů na oblíbené sociální sítě (Facebook, Twitter, apod.), zlepšit efektivitu vyhledávání na internetu a celkovou uživatelskou zkušenost. Jakkoliv se tyto funkce mohou zdát na první pohled legitimními, ve skutečnosti však MySearchDial (My Search Dial) je pouze přesměrováváací virus nebo prohlížečový přesměrovávač, neboť předmětný panel nástrojů je šířen a instalován do počítačů prostřednictvím bezplatného stahování programů z internetu, resp. instalací svazovaných produktů klamavým způsobem. Panel nástrojů MySearchDial se totiž do počítače, resp. na internetové prohlížeče instaluje spolu (při) instalaci legitimního softwaru, stažené z internetu z bezplatných stánek pomocí tzv. stahovacích klientů nebo instalátorů.

V současnosti mnoho internetových stránek zprostředkovávajících stahování softwaru, jako jsou např. download.com, soft32.com, softonic.com, využívají stahovací klienty k tomu, aby mohly své služby zpeněžit. Princip je takový, že po stažení programů z předmětných stránek následně stahovací klienti a instalátory nabízí klamavým způsobem též instalaci podporovaných prohlížečových rozšíření či obdobných aplikací (panelu nástrojů, add-onů apod.). Instalace předmětných aplikací přitom zpravidla vede k zásahu do soukromí uživatele či k přesměrování vyhledávání, tak jak je tomu i v případě MySearchDial.

Mysearchdial přesměrování prohlížeče

Panel nástrojů MySearchDial náleží do skupiny Montera, která již dříve produkovala obdobné prohlížečové panely nástrojů, způsobující přesměrování na stránky Mixidj.claro-search.com, Searchiu.com, Tuvaro.com a jiné, zobrazování rušivé nevyžádané reklamy a zobrazování zavádějících výsledků vyhledávání s placenými odkazy. Jakkoli stránky start.mysearchdial.com nejsou přímo virovou nebo malwarovou hrozbou, jedná se o stránky nevyžádané, neboť jsou na ně uživatelé přesměrováváni bez jejich souhlasu. V případě, že se domníváte, že stránky start.mysearchdial.com byly nastaveny jako domovské bez Vašeho souhlasu, resp. došlo ke změně nastavení Vašeho výchozího vyhledávače a poskytovatele vyhledávání bez Vašeho souhlasu, odstraňte tyto problémy níže uvedeným postupem.

Rychlé menu:

Odstranění viru MySearchDial:

Uživatelé Windows 10:

Přístup k Programům (odinstalovat) ve Windows 10

Klikněte pravým tlačítkem myši do levého dolního rohu obrazovky, v menu Rychlý přístup zvolte Ovládací panely. V otevřeném okně následně zvolte Programy a funkce.

Uživatelé Windows 7:

Přístup k Programy (odinstalovat) ve Windows 7

Klikněte na Start ("Windows logo" v levém dolním rohu plochy), zvolte Ovládací panely. Přejděte na Programy a klikněte na Odinstalovat program.

Uživatelé macOS (OSX):

Odinstalování aplikace v OSX (Mac)

Klikněte na Finder, na otevřené obrazovce zvolte Aplikace. Přetáhněte danou aplikaci ze složky Aplikace do Koše (v Docku), poté klikněte pravým tlačítkem na ikonu Koše a zvolte Vysypat koš .

Odinstalace Mysearchdial z panelu nástrojů

V okně odebíraných programů, vyhledejte "mysearchdial", zvolte tento záznam a klikněte na " Odinstalovat" nebo "Odebrat".

Po odinstalování aplikace, která způsobovala přesměrování na stránky start.mysearchdial.com prověřte Váš počítač, zda v něm nezůstaly některé zbylé části programu nebo případné malwarové infekce. Doporučovaný antispywarový software.

▼ Stáhnout odstraňovač Přesměrování MySearchDial

Stažením kteréhokoliv softwaru ze seznamu na našich internetových stránkách souhlasíte s našimi zásadami ochrany osobních údajů a smluvními podmínkami. Veškeré námi doporučované produkty byly podrobně testovány a schváleny našimi specialisty, jakožto jedny z nejlepších řešení pro odstraňování internetových hrozeb.

Odstranění viru MySearchDial z internetových prohlížečů:

Video zobrazující odstranění prohlížečového přesměrování:

Internet Explorer logo Odstranění škodlivých doplňků z Internet Exploreru:

Odstranění rozšíření Mysearchdial.com z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". Najděte "mysearchdial Toolbar" a "mysearchdial Helper Object", zvolte tyto záznam a klikněte na "Odstranit".

Změna domovské stránky:

Odstanění domovské stránky mysearchdial.com z Internet Exploreru

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Možnosti internetu", a v otevřeném okně odstraňte start.mysearchdial.com a zadejte adresu preferované domény, která se má po každém spuštění Internet Exploreru otevřít (při zadání about:blank se otevře stránka prázdná).

Změna výchozího vyhledávače:

Removing mysearchdial.com from Internet Explorer default search engine settings

 

Klikněte na ikonu "Nástroje" Internet Explorer options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Spravovat doplňky". V otevřeném okně označte "Poskytovatele vyhledávání", nastavte na "Google", "Bing" nebo na jiný preferovaný vyhledávač, jakožto Váš výchozí a následně odstraňte Mysearchdial.

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na přesměrování mysearchdial přetrvávají, obnovte nastavení prohlížeče Internet Explorer na výchozí.

Uživatelé Windows XP: Klikněte na Start, následně na Spusti, a v otevřením okně zadejte inetcpl.cpl. V nově zobrazeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows XP

Uživatelé Windows Vista a Windows 7: Klikněte na logo Windows, do vyhledávacího pole zadejte inetcpl.cpl a klikněte enter. V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit a klikněte na Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 7

Uživatelé Windows 8: Otevřete Internet Explorer a klikněte na ikonu ozubeného kola. Zvolte Možnosti internetu.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - přístup

V otevřeném okně přejděte do záložky Upřesnit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - Záložka Pokročilého nastavení

Klikněte na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - klikněte na tlačítko Obnovit v Záložce Upřesnit

Volbu obnovy výchozího nastavení Internet Exploreru potvrďte kliknutím na tlačítko Obnovit.

Obnovení výchozího nastavení Internet Exploreru ve Windows 8 - potvrzení obnovení výchozího nastavení

Google Chrome logoOdstranění škodlivých rozšíření z Google Chrome:

Odstranění rozšíření mysearchdial.com z Google Chrome

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nástroje" a klikněte na "Rozšíření"  Najděte "Mysearchdieal NewTab", zvolte jej a přesuňte jej do ikony odpadkového koše.

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky mysearchdial.com z Google Chrome

Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení". V sekci "Při spuštění" klikněte na "nastavit stránky", najeďte myší nad start.mysearchdial.com a zaškrtněte X. Nyní již můžete přidat Vámi preferovanou internetovou adresu jako domovskou stránku.

Změna výchozího vyhledávače:

Odstranění výchozího vyhledávače mysearchdial.com z Google Chrome

 

Pro změnu Vašeho výchozího vyhledávače v Google Chrome: Klikněte v Chrome menu na ikonu řádků Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) zvolte "Nastavení" a klikněte na "Spravovat vyhledávače...", odstraňte "Mysearchdial" a přidejte vyhledávač Vámi preferovaný.

Jiný způsob:

V případě, že problémy s odstraňováním přesměrování na přesměrování mysearchdial přetrvávají, obnovte výchozí nastavení prohlížeče Google Chrome. Klikněte v menu prohlížeče Chrome na ikonu Google Chrome options icon (v pravém horním rohu) a zvolte Nástroje. V rozbaleném menu následně vyberte Rozšíření. V otevřeném okně zvolte Nastavení (v levém rohu obrazovky). Přejděte dolu na konec okna a následně klikněte na odkaz Zobrazit rozšířená nastavení….

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

Následně dole na obrazovce klikněte na tlačítko Reset nastavení.

Obnovení výchozího nastavení Google Chrome - přístup k nastavení

V otevřeném okně potvrďte svoji volbu obnovy výchozího nastavení Google Chrome kliknutím na tlačítko Resetovat.

RObnovení výchozího nastavení Google Chrome - potvrzení obnovy kliknutím na tlačítko Resetovat nastavení

Mozilla Firefox logoOdstranění škodlivých pluginů z Mozilla Firefox:

Odstranění rozšíření mysearchdial.com z Mozilly Firefox

Klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) zvolte "Doplňky." Klikněte na "Rozšíření" a odstraňte "MySearchDial NewTab" a "mysearchdial.com".

Změna domovské stránky:

Odstranění domovské stránky mysearchdial.com z Mozilly Firefox

 

Pro obnovu Vaší domovské stránky, klikněte ve Firefox menu na ikonu řádky firefox menu icon (v pravém horním rohu hlavního okna) a zvolte "Možnosti", v otevřeném okně smažte start.mysearchdial.com a zadejte preferovanou doménu

Změna výchozího vyhledávače:

V řádku pro zadávání URL, napiště about:config a stiskněte Enter.

Klikněte na "Slibuji, budu opatrný!".

Ve vyhledávacím filtru nahoře zadejte: "mysearchdial"

Klikněte pravým tlačítkem na nalezené výsledky a zvolte "Obnovit" pro změnu na výchozí nastavení.

Jiný způsob:

Uživatelé, kteří mají problémy s odstraněním přesměrování na přesměrování mysearchdial mohou obnovit nastavení prohlížeče Mozilla Firefox na výchozí.

Otevřete Mozilla Firefox, v pravém horním rohu okna klikněte na Firefox, firefox menu icon v otevřeném menu klikněte na ikonu Otevřít nabídku s nápovědou, firefox help menu

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

Zvolte Technické informace.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - přístup k nastavení

V otevřeném okně, klikněte na tlačítko the Obnovit aplikaci Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - Kliknutí na tlačítko Resetovat

V otevřením okně následně potvrďte svojí volbu obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox kliknutím na tlačítko Obnovit Firefox.

Obnovení výchozího nastavení Mozilla Firefox - potvrzení obnovy

safari browser logoOdstranění škodlivých rozšíření ze Safari:

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 1 - přístup k nastavení

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a zvolte Předvolby...

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 2 - Odstranění rozšíření

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Rozšíření. Zde vyhledejte veškerá podezřelá nedávno nainstalovaná rozšíření a odinstalujte je.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok step 3 - změna domovské stránky

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Obecné a ujistěte se, že uvedená internetová adresa koresponduje s URL Vámi preferované domovské stránky; v případě, že byla modifikována prohlížečovým přesměrovávačem - změňte ji.

Odstranění přesměrovávače ze safari krok 4 - změna výchozího internetového vyhledávače

V otevřeném okně Předvoleb přejděte do záložky Hledat a ujistěte se, že je zde zvolen Vámi preferovaný internetový vyhledávač.

Jiný způsob:

Ujistěte, že je Váš Safari prohlížeč aktivní a klikněte na Safari a následně v rozbalovacím menu vyberte možnost Smazat historii a data stránek...

obnovení safari krok 1

V otevřeném okně zvolte veškerá historie a klikněte na tlačítko Smazat historii.

obnovení safari krok 2

 

Shrnutí:

Shrnutí prohlížečový přesměrovávačProhlížečový přesměrovávač je druhem adwaru, který mění nastavení internetového prohlížeče tak, že upraví nastavení domovské stránky a výchozího vyhledávače na nevyžádanou internetovou stránku. Nejčastěji tento adware proniká do operačního systému prostřednictvím stahování bezplatného softwaru. V případě, že stahování programu probíhá prostřednictvím stahovacího klienta, ujistěte se, že jste zvolili možnost neinstalovat nabízené doplňkové panely nástrojů nebo aplikace měnící nastavení domovské stránky internetového prohlížeče nebo jeho vyhledávače. 

Pomoc při odstraňování:

V případě, že se při odstraňování přesměrování mysearchdial z Vašeho počítače vyskytnuly problémy, požádejte prosím o pomoc v našem fóru pro odstranění malware.

Přidejte komentář:

V případě, že máte o přesměrování mysearchdial nebo o jeho odstranění doplňující informace, podělte se prosím o svůj názor v sekci níže.

Zdroj: https://www.pcrisk.com/removal-guides/7179-remove-mysearchdial-homepage-redirect-virus

▼ Přidat komentář

Naše příruky pro odstranění malwaru jsou zdarma. Chcete-li nás podpořit, můžete nám zaslat i drobný finanční příspěvek.

Instrukce pro odstranění v dalších jazycích
Jak odinstalovat MySearchDial Virus
QR kód
Přesměrování MySearchDial QR kód
Načtením tohoto QR kódu budete mít možnost snadného přístupu k odstranění Přesměrování MySearchDial reklam na Vašem mobilním zařízení.